• Pondělí, 20. květen 2019
  • Svátek má Rukojmí Zbyšek

Ostuda! Albrightová měla prázdný sál a pak Hrad zvoral ještě toto, zní po oslavách NATO
Počet návštěv: 812

Ostuda! Albrightová měla prázdný sál a pak Hrad zvoral ještě toto, zní po oslavách NATO

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

O poloprázdném sále, ve kterém podle zbrojaře Jiřího Hynka chyběli poslanci a před nímž přednášela bývalá ministryně zahraničí Madeleine Albrightová, jsme vás již informovali. Nyní se k němu vyjádřil Heřman Chromý, bývalý poslanec a diplomat. Sepsul Zemana za „odstředivou a nicotně do sebe zahleděnou“ odpověď na otázku ČT. A strhal organizaci tiskové konference, při které se prý prezident Kiska nevešel ke stolu.

Albrightová, jež konferenci zahajovala, upozornila na to, že v řadě zemí NATO sílí nacionalismus a někde jsou přijímány zákony k oslabení opozice nebo médií. Někteří představitelé podle ní říkají, že před svobodou mají přednost jiné priority. Albrightová vyzvala k vystoupení proti těmto tendencím.  „Nemůžeme pomáhat (ruskému prezidentovi Vladimiru) Putinovi, který se snaží Alianci rozdělit a podkopat naši demokracii. Musíme být demokraciemi stoprocentně, nejen slovy, ale i činy,“ řekla.

Chromý dává České televizi velkou jedničku za otázku na všechny čtyři prezidenty, jak hodnotí slova Madeleine Albrightové o tom, že Vladimir Putin se pokouší podlomit demokracii v Evropě a zároveň rozdělit Alianci. Odpovědi prý nevyžadují téměř žádný komentář, ale Chromý si přesto jeden neodpustil: „Zračí se v nich nejen rozdílné postoje jednotlivých zemí V4, ale v případě českého prezidenta také odstředivá a nicotně do sebe zahleděná odpověď.“

Polský i slovenský prezident s Albrightovou víceméně souhlasili, maďarský prezident byl o něco diplomatičtější. Zeman podle Chromého prohlásil: „Ten, kdo má strach z provokací, tím prozrazuje jen svoji vlastní slabost. Hrdá a sebevědomá země se má ve spolupráci se svými spojenci možnost sama ubránit a nemá se bát.“ Chromý se ještě opřel do Zemana za to, že moderátorku Písařovicovou oslovoval „paní Písařicová“.

„Korunu této podívané nasadila tisková konference, kterou pro změnu zase uváděl tiskový mluvčí Jiří Ovčáček, tím, že se konala v témže sále těsně po skončení první části konference s projevy státníků a dalších ústavních činitelů atd. apod., kteří se pomalu odebírali na oběd nebo kávu, což zcela bez pardonu a právem na místě zkritizoval maďarský prezident János Áder. Řekl, že tohle, co je prezident, ale i jako politik, ještě nikde nezažil, aby takhle probíhala tiskovka,“ říká Chromý.

Chromému a zřejmě i Áderovi vadilo, že stranou, mimo místa v sále, se v koutě tísnili novináři, kteří nevěděli, zdali mají zaujmout místa, z nichž se pomalu a rozpačitě trousili potentáti, protože nevěděli, zdali mají zůstat, nebo ne. „Nebyli sami, kteří se tísnili. Prezidenti s paní Rose Gotemoellerovou, zástupkyní generálního tajemníka NATO, seděli u jednoho společného stolku, za který se ovšem všichni nevešli, takže u něho nezbylo místo pro prezidenta Kisku, který seděl mimo s mikrofonem položeným na zemi,“ stýská si diplomat a na závěr dodává: „Nevídaná trapná ostudička jen dokreslila, nebo spíše usvědčila rozpolcenou tvář české zahraniční politiky přes všechna její proalianční ujištování z docela zjevného pokrytectví.“

Celý názor ZDE

Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.03.2019 20:31

Jestliže někdo chválí ČT,tak je vlastizrádce,který se chce zalíbit cizím mocnostem.A to,že měla prázdný sál jen komentuje její oblíbenost v ČR.Tady jsou lze odpustit leccos,ale ne násilí proti dětem.A prohlášení této čarodějnice po bombardování cizího státu bez povolení OSN,že to všechno stálo za životy zavražděných dětí,je už mimo mísu.Může se setkávat tak maximálně s havlošváby a neúspěšnými politiky,jako je Sobotka.Takže pan Chromý by si měl ve svých myšlenkách udělat trochu pořádek.


 
Terezín - místo, které se stalo největším koncentračním táborem na území českých zemí.  Za necelé čtyři roky jím prošlo více než 150 000 mužů, žen i dětí, z nich nepřežilo 2. sv. válku 118 tisíc...

Terezín - místo, které se stalo největším koncentračním táborem na území českých zemí. Za necelé čtyři roky jím prošlo více než 150 000 mužů, žen i dětí, z nich nepřežilo 2. sv. válku 118 tisíc...

Na Národním hřbitově v Terezíně na Litoměřicku se v neděli 19. května 2019 uskutečnila tradiční vzpomínka na oběti nacistické perzekuce. Tryzny u příležitosti 74. výročí konce 2. sv. války se každý rok účastní stovky lidí, kromě pamětníků událostí také politici i diplomaté. Vzpomínková akce organizovaná Památníkem Terezín se koná pravidelně třetí květnovou neděli.

 

#Jsme tu, abychom prosadili ten „žádoucí“ názor. Iniciativa s vazbami na Člověka v tísní likviduje diskuze

#Jsme tu, abychom prosadili ten „žádoucí“ názor. Iniciativa s vazbami na Člověka v tísní likviduje diskuze

S blížícími se eurovolbami sílí hlasy nejrůznějších politických neziskovek, iniciativ, politiků a umělců, kteří jsou žádoucně názorově ukotvení. Jedním takovým hlasem je iniciativa #jsmetu, která se v rámci skupiny na Facebooku svolá do diskuze pod vytipovaný článek, kde jsou dle jejich názoru nevhodné (nenávistné) příspěvky. Tam se angažují a navzájem si podpoří a „olajkují“ své příspěvky, čímž svým „žádoucím“ názorem vytlačí ostatní diskutující. Není asi překvapením, že srdnatě obhajují EU, migraci nebo neziskovky. A administrátoři skupiny mají vazby na politické neziskovky Člověka v tísni a Evropské hodnoty.

Poslední domácí zprávy