• Neděle, 25. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Radim

 Co myslíte-je penzijní reforma nutná??? Nevěřte na duchy-není!
Počet návštěv: 923

Co myslíte-je penzijní reforma nutná??? Nevěřte na duchy-není!

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Co se týče penzijní reformy, to už bylo keců na korbu nákladní Tatry. Řešení dosud nikdo nenašel a to i přesto, že komisí a výborů jsme k tomuto problému měli několik. Všichni jen pobrali tučné odměny, ale řešení prostě není. Ono ani nebude, protože je to vše jen jeden z dalších oblbováků na lidi a jejich peníze.

       Průběžný systém financování důchodů je opravdu hodně starý, ale nikoliv zastaralý, nefunkční, či neadaptovatelný do dnešní doby. Opak je pravdou. Nic lepšího neexistuje a ani existovat nemůže, pokud tedy nechceme na stáří zvýhodňovat třeba elitářské nomenklatury. Flexibilita průběžného systému je v podstatě nekonečná, ale má to jeden háček. Systém pracuje jinak v kapitalismu a jinak v socialismu a nedej bože v takzvané demokratické společnosti. Ona totiž skutečná demokracie existuje jenom na papíře nebo v hlavách snílků a díky tomu, že valná většina lidí demokracii nerozumí, tak těm plkům věří. O tento stav se bohužel mocenské struktury opírají.

      Problém financování důchodů vůbec netkví v důchodovém systému. Problém je v tom, že celosvětově roste lidská populace a bohužel stále více narůstá počet lidí v důchodovém věku. Dětí se rodí ve vyspělých zemích stále méně a je tedy méně těch, kteří by pracovali a financovali důchodový systém. Dalším problémem je takzvané zefektivňování práce a tlak na neustálé snižování lidské pracovní síly. Netvrdím, že digitalizace a robotizace výroby je nepřínosná a neposouvá nás vpřed, ale nese to sebou i negativní dopady a to v poklesu počtu pracovních příležitostí. Za celosvětovým růstem populace stojí především Africké země, Indie a Čína. Musíme však mluvit o tomto problému v globálním měřítku, neb jsme otevřenou ekonomikou, otevřenou zemí.
 
     Je to hnusné, ale je problém se starými lidmi. Kapitalismus s nimi počítá jen jako s přítěží a neví, jak se jich zbavit. Socialismus má systém nastaven poněkud jinak a to díky možnosti přerozdělování prostředků. Kapitalismu a demokracii přerozdělování prostředků jaksi jde proti srsti. Oni se ti kapitalisté a demokraté nechtějí o nic dělit. Bohužel veškeré prostředky v ekonomice generuje dělnická třída, ale ta si to bohužel neuvědomuje a klidně se nechá demokraty a kapitalisty okrádat.
 
     Jisté je to, že tento problém je nutno řešit!!! Otázkou je jak. Kapitalismus a demokraté vědí, že na takovéto problémy je lék v podobě případné války, vyvolání plošné epidemie např eboly a nebo ekonomické krize která v systému řetězení může být spouštěcím mechanismem války a samozřejmě eliminace lidské populace tímto drastickým způsobem. Socialismus tento problém řeší jinak. Ten eliminuje závratné zisky bohatých a zespolečenšťuje je, čímž se plní systém, ale také se snižuje riziko pádu systému či války. Socialismus je tedy řešením dlouhodobějším, ale nikoliv úplným. Úplné řešení tkví v nutnosti redukce lidské populace. Planeta a zdroje nejsou nekonečné, či nafukovací. Je to tedy i otázkou volby každého z nás, zda zvolíme kapitalismus, či socialismus.
 
     Řešení nelze naleznout v důchodových fondech. Psal jsem o tom dobře před 10 lety a říkal jsem důrazně-POZOR. Dnes musím chtě nechtě poděkovat vládě pana Babiše, že otevřeně přiznala, že ze 17 penzijních fondů které máme je mírně ziskový jediný.To chce odvahu. Ostatní jsou 0-0 nebo ztrátové, což znamená, že dochází ke znehodnocování peněz střadatelů. Mě tenkrát věřil málokdo, ale já se nezlobím, protože tomu málokdo rozumí. Faktem je to, že střadatelé penzijních fondů těmto poskytují bezúročnou půjčku. Z těchto peněz si dobře žije pár vyvolených na vrcholu pyramidy, ale střadatel zapláče. Aby se to vyplatilo, tak by střadatel musel měsíčně spořit 5000 Kč a více. Dělníci na toto nemají, ale když si dělník jde vzít obyčejnou půjčku tak mu načudí úrok od 6% a RPSN 12% přičemž dělník dává peníze do penzijního fondu peníze na úrok 2%, což nepokrývá ani inflaci.
 
     Dobrým řešením je tedy zrušení penzijních fondů, neb slouží jen bohatým a prostředky z nich převést na běžný důchodový účet a dále zvýšit cca o 1,5 procentního bodu odvody ze mzdy do systému sociálního zabezpečení pro všechny-tedy i pro podnikatele a OSVČ. Toto opatření by mělo v úplném klidu vydržet 30 let při roční inflaci okolo 2,5% a nezaměstnanosti nepřevyšující 6-7%. Ta čísla jsou dle mých propočtů a mohou se lišit s čísly odborníků nebo populistů, či najatých lhářů.
 
     Peníze v penzijním fondu vytváří obyčejnému pracujícímu člověku jenom ztrátu.
 
Ram
Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.03.2019 20:22

Systém vykrádání peněz na důchody byl u nás zaveden po převratu,když si pan premiér Klaus "vypůjčil 50 miliard"z důchodového účtu a jaksi je už nějak zapomněl vrátit,jak sliboval.Proto se zavedly fondy,které měly za úkol generovat další peníze do penzijních fondů.Poněkud nepovedený nápad a většina lidí ve fondech na nich prodělává.Je přece normální,že vést takové fondy nelze zadarmo a když se nikdo neozve,peníze stačí tak na výplaty vedení fondů.


 
Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když pouze ukázala předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když ukázala pouze předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

V České televizi před několika dny závěru srpna 2019 odezněla jen laciná propaganda roku 1968, když při předávání medailí jí a sovětské gymnastce Čáslavská okázale odvrací na protest svoji tvář od vlajky SSSR. Ani slovo o tom, jak přišel říjen 1968 a sedminásobná olympijská vítězka - gymnastka Věra Čáslavská a stříbrný olympijský medailista - běžec Josef Odložil si před více než půl stoletím řekli 26. října 1968 své “ano“ během letních olympijských hrách v Mexico City.

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017:

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017: "Mám vysoké ambice - vyhrát volby. Nikoho nenechám si do toho mluvit; přejímám celou zodpovědnost na sebe

To bylo směšných vyhrůžek a svalnatých řečí: „My Šmardu nedáme, raději vládnutí s ANO zbouráme!“ Pak ale musel Hamáček stáhnout před prezidentem Zemanem ocas mezi nohy; plné koryto je plné koryto, od kterého se socani neodtrhnou, ani omylem. A tak prozatimní šéf ČSSD raději zatáhl za záchrannou brzdu a připlazil se po čtyřech, aby navrhl na post ministra kultury Lubomíra Zaorálka.

Poslední domácí zprávy

Jak poznat totalitu?

Jak poznat totalitu?

Ve zkratce: naše pravda je jedině správná, nesouhlasící je třeba zastrašit, umlčet, zostudit, když to nepůjde „podobrém“, potrestat, vyhodit...