• Neděle, 05. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí

Návrat normalizace, tentokrát v modrém.
Počet návštěv: 1855

Návrat normalizace, tentokrát v modrém.

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Demokracie je diskuze. (T.G. Masaryk) Novinky.cz: Výkonná rada Občanské demokratické strany (ODS) v sobotu vyloučila poslance Václava Klause mladšího ze strany. Oznámil to po jednání předseda ODS Petr Fiala.

Českou republikou, opět zavanul smrad normalizace. Třicet let od „sametové revoluce“, při které všichni volali „Nejsme jako oni“, se někteří opět projevili jako oni. Ale nejsou jediní. V ČSSD se to sice obešlo bez přímého vylučování, ale sociálně demokratiční patrioti buď odešli sami (J. Tejc) nebo ustoupili do pozadí (J. Foldyna); příčiny i následky jsou však v podstatě stejné. A v KSČM dopadl Josef Skála podobně.

 

Naskýtá se otázka: Kde se berou 30 let od slavné „sametové revoluce“ novodobí normalizátoři?

Odpovědi jsou v zásadě dvě. První skupina – „mladí demokraté“ všech barev – jsou vybíráni a vychováváni zahraničními ideologickými centrálami (např. Aspen institute, Open society found a mnoho dalších ). Tam je školí a učí, že pouze jeden – neoliberální a multikulturní – světonázor je ten správný, ostatní jsou zpátečnické, -fobní, nacionalistické, populistické a mající tisíc dalších přívlastků.

Příkladem jsou B. Sobotka, L.Hamáček, P. Bělobrádek, I. Bartoš, P. Gazdík a řada dalších politiků z velké části spektra politických stran.

Podobným procesem kdysi procházeli mladí „Árijci“ v nechvalně známé Velkoněmecké říši. Jediný rozdíl je v tom že „Árijci“ bojovali za čistotu „nadřazené germánské rasy“, kdežto novodobí svazáci bojují o level výš za „jednotnou Evropu“ (včetně „evropského národa“).

 

Druhá skupina jsou pamětníci, kteří zažili normalizaci 70. a 80. let minulého století a jejich potomci, kteří od svých tatíků, strýců a tchánů tyto manýry přejali. V Brně žijí ještě lidé, kteří znali JUDr. Petra Fialu, Csc. coby bezvýznamného asistenta na právnické fakultě, a pamatují si, že už tehdy nosil nos pořádně nahoru. Bez politické angažovanosti a správných názorů by se asistentem nikdy nestal a nemohl by učit právo na univerzitě. Politická neangažovanost se trpěla jen významným odborníkům na technických vysokých školách.

 

Ale vraťme se do přítomnosti. K výročí „sametové revoluce“ nám ( = české společnosti) věnovala ODS dárek. Opět, jako za dávných časů , se z politických stran vylučují lidé za názor. Sami přestavitelé ODS stranu prezentují jako pravicovou, konzervativní, s důrazem na svobodu (všeho druhu) a ani národní hrdost a příslušnost jim údajně není cizí.

Ovšem realita je jiná. Projdeme-li si historický vývoj této strany, zjistíme, že od strany prosazující svobodu názorů, jednotlivce, podnikání, národní cítění a suverenitu přešla za posledních cca 10 let k názorům multikulturním, eurounijním, euroatlantickým, multikulturním a začlenila se do společenství klonů, v nichž je obtížné se orientovat. V něm hraje pomyslný prim TOP 09, původně odštěpenecký projekt M. Kalouska a M. Topolánka. Všechny tyto klony postupně padají k hranici 5% hlasů ve volbách a po jejím překročení do propadliště dějin.

Jen na maximum vybičované úsilí spojených sil „kavárny“, médií, hlavních představitelů zmíněných partají, ekonomické složky českého „deep state“ (českých milionářů a miliardářů) a podpora ze zahraničí je ještě jakž takž drží nad vodou.

 

Tento na pravici dosud bezprecedentní krok vyvolává další otázku. Kdo bude další? Dosud bylo vylučování za názor doménou levice. Kdo bude další? A jak rychle se bude tato praxe šířit? Dožijí se vůbec současné politické strany parlamentních voleb v r. 2021 nebo tu nezůstane na kameni kámen? Případně budou kandidovat tisíce kandidátů z tisíců stran, každý se svým názorem a každý jeden sám za sebe? Připadá vám to absurdní? Jistě. Stejně absurdní jako případ vyloučení V. Klause mladšího.

 

Na závěr si dovolím podívat se na celou záležitost ještě z jiného úhlu.

 

Ústava České republiky, článek 27, odst. 2:

 

(2) Za projevy učiněné v Poslanecké sněmovně nebo Senátu nebo v jejich orgánech nelze poslance nebo senátora trestně stíhat. Poslanec nebo senátor podléhá jen disciplinární pravomoci komory, jejímž je členem.

 

O vylučování z klubu (případně ze strany), se v ústavě nic nepíše. Ani v zákoně o politických stranách, ani v jednacím řádu Poslanecké sněmovny. Že ústavou a zákony pohrdali privatizátoři a pofiderní poslanci a senátoři z řad ODS 30 let, je všeobecně známo. Že ústavu nezná ani předseda ODS, profesor práva s řadou titulů před i za jménem, je s podivem. Tady nezbývá, než zvolat: „Nemá pravdu, předsedo!“ (Vesničko má středisková)

 

Ve svém zdůvodnění se výkonná rada opřela pouze o stanovy ODS. Že i uvnitř strany má probíhat diskuze, nikoho zřejmě ani nenapadlo, a že V. Klaus ml. může mít v řadě názorů pravdu, se zřejmě nikdo z vedení neodvážil ani pomyslet. Vedení ODS se vydalo cestou Bohuslava Sobotky z ČSSD. Ten také „vymýtil“ ve straně všechny odlišné názorové proudy a skupiny a skončil na 7% zisku hlasů v posledních parlamentních volbách. Inu, komu není rady, tomu není pomoci, praví staré přísloví.

Nebo snad pan profesor Fiala doufá, že za tento tah koněm obdrží v příštích parlamentních volbách oněch Klausových 20 000 preferenčních hlasů?

 

Myslím, že pro ODS přichází čas zajít do Lidového domu, podat si s ČSSD ruce (co jsme si, to jsme si) a společně se odebrat na ono českými voliči tolik vytoužené politické smetiště. (Nezapomeňte vzít TOP 09, Starosty a lidovce sebou. Piráti se k vám přidají v blízké budoucnosti...)

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.03.2019 20:22

Pýcha předchází pád.A tito tvorové se velmi brzo setkají s tvrdou realitou.A ta pro ně nebude příznivá.Právě pro získávání titulů a výhodných známostí je potřebná politická angažovanost a v té je Fiala mistr.Jen tak dál!


 
Anonymní rasistická revoluce

Anonymní rasistická revoluce

Již dlouho platí, že fotografie vypovídá o duchu doby více než než dlouhé projevy či komentáře. Zejména máme-li k dispozici snímky ze dvou vzdálených, ale bohužel podobných historických událostí.

EU chce zničit naši zemi a vzít nám práci

EU chce zničit naši zemi a vzít nám práci

Facebookové hádky o tom, kdo je větší vlastenec a víc nesnáší Evropskou unii, jsou zbytečné a českým občanům nic nepřinesou. Namísto toho by měla být věnována pozornost plánům “EU pro novou generaci”. Unie chce pod tímto názvem zavést společné daně a dluh, za který by ručily i členské státy mimo eurozónu.

Požitek z fotbalového televizního přenosu z roku 1996

Požitek z fotbalového televizního přenosu z roku 1996

Kdysi, čímž mám na mysli éru sportovních reportérů jako byli Laufer, Mašlonka, Zelenay, Zikmund, Holubec, Polák a další, bylo sledování sportovních přenosů pro diváky svátkem. Slyšeli krásný český či slovenský jazyk, reportéři mluvili jen když měli co říct, a mlčeli, když vycítili, že teď je na mlčení pravá chvíle.

Poslední domácí zprávy

Marasmus dnešní doby

Marasmus dnešní doby

V jedné fotce najdete celý marasmus dnešní doby. Fakt musíme demonstrovat, že na všech životech záleží? A fakt máme potřebu to dělat na...