• Sobota, 19. říjen 2019
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Návrat normalizace, tentokrát v modrém.
Počet návštěv: 1406

Návrat normalizace, tentokrát v modrém.

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Demokracie je diskuze. (T.G. Masaryk) Novinky.cz: Výkonná rada Občanské demokratické strany (ODS) v sobotu vyloučila poslance Václava Klause mladšího ze strany. Oznámil to po jednání předseda ODS Petr Fiala.

Českou republikou, opět zavanul smrad normalizace. Třicet let od „sametové revoluce“, při které všichni volali „Nejsme jako oni“, se někteří opět projevili jako oni. Ale nejsou jediní. V ČSSD se to sice obešlo bez přímého vylučování, ale sociálně demokratiční patrioti buď odešli sami (J. Tejc) nebo ustoupili do pozadí (J. Foldyna); příčiny i následky jsou však v podstatě stejné. A v KSČM dopadl Josef Skála podobně.

 

Naskýtá se otázka: Kde se berou 30 let od slavné „sametové revoluce“ novodobí normalizátoři?

Odpovědi jsou v zásadě dvě. První skupina – „mladí demokraté“ všech barev – jsou vybíráni a vychováváni zahraničními ideologickými centrálami (např. Aspen institute, Open society found a mnoho dalších ). Tam je školí a učí, že pouze jeden – neoliberální a multikulturní – světonázor je ten správný, ostatní jsou zpátečnické, -fobní, nacionalistické, populistické a mající tisíc dalších přívlastků.

Příkladem jsou B. Sobotka, L.Hamáček, P. Bělobrádek, I. Bartoš, P. Gazdík a řada dalších politiků z velké části spektra politických stran.

Podobným procesem kdysi procházeli mladí „Árijci“ v nechvalně známé Velkoněmecké říši. Jediný rozdíl je v tom že „Árijci“ bojovali za čistotu „nadřazené germánské rasy“, kdežto novodobí svazáci bojují o level výš za „jednotnou Evropu“ (včetně „evropského národa“).

 

Druhá skupina jsou pamětníci, kteří zažili normalizaci 70. a 80. let minulého století a jejich potomci, kteří od svých tatíků, strýců a tchánů tyto manýry přejali. V Brně žijí ještě lidé, kteří znali JUDr. Petra Fialu, Csc. coby bezvýznamného asistenta na právnické fakultě, a pamatují si, že už tehdy nosil nos pořádně nahoru. Bez politické angažovanosti a správných názorů by se asistentem nikdy nestal a nemohl by učit právo na univerzitě. Politická neangažovanost se trpěla jen významným odborníkům na technických vysokých školách.

 

Ale vraťme se do přítomnosti. K výročí „sametové revoluce“ nám ( = české společnosti) věnovala ODS dárek. Opět, jako za dávných časů , se z politických stran vylučují lidé za názor. Sami přestavitelé ODS stranu prezentují jako pravicovou, konzervativní, s důrazem na svobodu (všeho druhu) a ani národní hrdost a příslušnost jim údajně není cizí.

Ovšem realita je jiná. Projdeme-li si historický vývoj této strany, zjistíme, že od strany prosazující svobodu názorů, jednotlivce, podnikání, národní cítění a suverenitu přešla za posledních cca 10 let k názorům multikulturním, eurounijním, euroatlantickým, multikulturním a začlenila se do společenství klonů, v nichž je obtížné se orientovat. V něm hraje pomyslný prim TOP 09, původně odštěpenecký projekt M. Kalouska a M. Topolánka. Všechny tyto klony postupně padají k hranici 5% hlasů ve volbách a po jejím překročení do propadliště dějin.

Jen na maximum vybičované úsilí spojených sil „kavárny“, médií, hlavních představitelů zmíněných partají, ekonomické složky českého „deep state“ (českých milionářů a miliardářů) a podpora ze zahraničí je ještě jakž takž drží nad vodou.

 

Tento na pravici dosud bezprecedentní krok vyvolává další otázku. Kdo bude další? Dosud bylo vylučování za názor doménou levice. Kdo bude další? A jak rychle se bude tato praxe šířit? Dožijí se vůbec současné politické strany parlamentních voleb v r. 2021 nebo tu nezůstane na kameni kámen? Případně budou kandidovat tisíce kandidátů z tisíců stran, každý se svým názorem a každý jeden sám za sebe? Připadá vám to absurdní? Jistě. Stejně absurdní jako případ vyloučení V. Klause mladšího.

 

Na závěr si dovolím podívat se na celou záležitost ještě z jiného úhlu.

 

Ústava České republiky, článek 27, odst. 2:

 

(2) Za projevy učiněné v Poslanecké sněmovně nebo Senátu nebo v jejich orgánech nelze poslance nebo senátora trestně stíhat. Poslanec nebo senátor podléhá jen disciplinární pravomoci komory, jejímž je členem.

 

O vylučování z klubu (případně ze strany), se v ústavě nic nepíše. Ani v zákoně o politických stranách, ani v jednacím řádu Poslanecké sněmovny. Že ústavou a zákony pohrdali privatizátoři a pofiderní poslanci a senátoři z řad ODS 30 let, je všeobecně známo. Že ústavu nezná ani předseda ODS, profesor práva s řadou titulů před i za jménem, je s podivem. Tady nezbývá, než zvolat: „Nemá pravdu, předsedo!“ (Vesničko má středisková)

 

Ve svém zdůvodnění se výkonná rada opřela pouze o stanovy ODS. Že i uvnitř strany má probíhat diskuze, nikoho zřejmě ani nenapadlo, a že V. Klaus ml. může mít v řadě názorů pravdu, se zřejmě nikdo z vedení neodvážil ani pomyslet. Vedení ODS se vydalo cestou Bohuslava Sobotky z ČSSD. Ten také „vymýtil“ ve straně všechny odlišné názorové proudy a skupiny a skončil na 7% zisku hlasů v posledních parlamentních volbách. Inu, komu není rady, tomu není pomoci, praví staré přísloví.

Nebo snad pan profesor Fiala doufá, že za tento tah koněm obdrží v příštích parlamentních volbách oněch Klausových 20 000 preferenčních hlasů?

 

Myslím, že pro ODS přichází čas zajít do Lidového domu, podat si s ČSSD ruce (co jsme si, to jsme si) a společně se odebrat na ono českými voliči tolik vytoužené politické smetiště. (Nezapomeňte vzít TOP 09, Starosty a lidovce sebou. Piráti se k vám přidají v blízké budoucnosti...)

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.03.2019 20:22

Pýcha předchází pád.A tito tvorové se velmi brzo setkají s tvrdou realitou.A ta pro ně nebude příznivá.Právě pro získávání titulů a výhodných známostí je potřebná politická angažovanost a v té je Fiala mistr.Jen tak dál!


 
Kdoví, jak by dnes vzpomínaly na Dubčeka, který zemřel 7. 11. 1992, Kubišová a Janžurová, nebo již zesnulá antikomunistka Čáslavská, přestože to byl první tajemník ÚV KSČ, resp. právem nejmocnější komunista Československa?

Kdoví, jak by dnes vzpomínaly na Dubčeka, který zemřel 7. 11. 1992, Kubišová a Janžurová, nebo již zesnulá antikomunistka Čáslavská, přestože to byl první tajemník ÚV KSČ, resp. právem nejmocnější komunista Československa?

Automobilová nehoda 1. září 1992 na dálnici u Humpolce ukončila 7. listopadu 1992 politickou i životní cestu Alexandera Dubčeka. Řidič luxusního BMW dostal v dešti na problematickém úseku 88. kilometru smyk, nezvládl řízení a proletěl svodidly.

Halík obdržel kříž za zásluhy o česko-německé smíření, Herman na sjezdu landsmašaftu oslovil německy potomky henleinovců: “Milí přátelé“; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet..

Halík obdržel kříž za zásluhy o česko-německé smíření, Herman na sjezdu landsmašaftu oslovil německy potomky henleinovců: “Milí přátelé“; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet..

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier udělil českému katolickému knězi a teologovi Tomáši Halíkovi státní vyznamenání - Kříž za zásluhy 1. třídy Záslužného řádu Spolkové republiky Německo. Halík kříž obdržel za zásluhy o česko-německé smíření a angažovanost za spravedlivou občanskou společnost i dialog mezi národy a náboženstvími.

Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Ve věku 85 let zemřel 11, října 2019 bývalý sovětský kosmonaut Alexej Leonov, který 18. března 1965 jako první člověk vystoupil do otevřeného kosmu. Informovala o tom ruská média s odvoláním na páteční oznámení Leonovovy spolupracovnice Natalije Filimonovové.

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které  tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku konečně vynesl v říjnu 2019 rozsudek, podle nějž norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte, když jí ho odebrala a proti její vůli dala k adopci. Znamená to pro Norsko nějaké změny, nebo se přístup Barnevernetu měnit nebude?

Poslední domácí zprávy