• Úterý, 25. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Ivan

Návrat normalizace, tentokrát v modrém.
Počet návštěv: 1029

Návrat normalizace, tentokrát v modrém.

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Demokracie je diskuze. (T.G. Masaryk) Novinky.cz: Výkonná rada Občanské demokratické strany (ODS) v sobotu vyloučila poslance Václava Klause mladšího ze strany. Oznámil to po jednání předseda ODS Petr Fiala.

Českou republikou, opět zavanul smrad normalizace. Třicet let od „sametové revoluce“, při které všichni volali „Nejsme jako oni“, se někteří opět projevili jako oni. Ale nejsou jediní. V ČSSD se to sice obešlo bez přímého vylučování, ale sociálně demokratiční patrioti buď odešli sami (J. Tejc) nebo ustoupili do pozadí (J. Foldyna); příčiny i následky jsou však v podstatě stejné. A v KSČM dopadl Josef Skála podobně.

 

Naskýtá se otázka: Kde se berou 30 let od slavné „sametové revoluce“ novodobí normalizátoři?

Odpovědi jsou v zásadě dvě. První skupina – „mladí demokraté“ všech barev – jsou vybíráni a vychováváni zahraničními ideologickými centrálami (např. Aspen institute, Open society found a mnoho dalších ). Tam je školí a učí, že pouze jeden – neoliberální a multikulturní – světonázor je ten správný, ostatní jsou zpátečnické, -fobní, nacionalistické, populistické a mající tisíc dalších přívlastků.

Příkladem jsou B. Sobotka, L.Hamáček, P. Bělobrádek, I. Bartoš, P. Gazdík a řada dalších politiků z velké části spektra politických stran.

Podobným procesem kdysi procházeli mladí „Árijci“ v nechvalně známé Velkoněmecké říši. Jediný rozdíl je v tom že „Árijci“ bojovali za čistotu „nadřazené germánské rasy“, kdežto novodobí svazáci bojují o level výš za „jednotnou Evropu“ (včetně „evropského národa“).

 

Druhá skupina jsou pamětníci, kteří zažili normalizaci 70. a 80. let minulého století a jejich potomci, kteří od svých tatíků, strýců a tchánů tyto manýry přejali. V Brně žijí ještě lidé, kteří znali JUDr. Petra Fialu, Csc. coby bezvýznamného asistenta na právnické fakultě, a pamatují si, že už tehdy nosil nos pořádně nahoru. Bez politické angažovanosti a správných názorů by se asistentem nikdy nestal a nemohl by učit právo na univerzitě. Politická neangažovanost se trpěla jen významným odborníkům na technických vysokých školách.

 

Ale vraťme se do přítomnosti. K výročí „sametové revoluce“ nám ( = české společnosti) věnovala ODS dárek. Opět, jako za dávných časů , se z politických stran vylučují lidé za názor. Sami přestavitelé ODS stranu prezentují jako pravicovou, konzervativní, s důrazem na svobodu (všeho druhu) a ani národní hrdost a příslušnost jim údajně není cizí.

Ovšem realita je jiná. Projdeme-li si historický vývoj této strany, zjistíme, že od strany prosazující svobodu názorů, jednotlivce, podnikání, národní cítění a suverenitu přešla za posledních cca 10 let k názorům multikulturním, eurounijním, euroatlantickým, multikulturním a začlenila se do společenství klonů, v nichž je obtížné se orientovat. V něm hraje pomyslný prim TOP 09, původně odštěpenecký projekt M. Kalouska a M. Topolánka. Všechny tyto klony postupně padají k hranici 5% hlasů ve volbách a po jejím překročení do propadliště dějin.

Jen na maximum vybičované úsilí spojených sil „kavárny“, médií, hlavních představitelů zmíněných partají, ekonomické složky českého „deep state“ (českých milionářů a miliardářů) a podpora ze zahraničí je ještě jakž takž drží nad vodou.

 

Tento na pravici dosud bezprecedentní krok vyvolává další otázku. Kdo bude další? Dosud bylo vylučování za názor doménou levice. Kdo bude další? A jak rychle se bude tato praxe šířit? Dožijí se vůbec současné politické strany parlamentních voleb v r. 2021 nebo tu nezůstane na kameni kámen? Případně budou kandidovat tisíce kandidátů z tisíců stran, každý se svým názorem a každý jeden sám za sebe? Připadá vám to absurdní? Jistě. Stejně absurdní jako případ vyloučení V. Klause mladšího.

 

Na závěr si dovolím podívat se na celou záležitost ještě z jiného úhlu.

 

Ústava České republiky, článek 27, odst. 2:

 

(2) Za projevy učiněné v Poslanecké sněmovně nebo Senátu nebo v jejich orgánech nelze poslance nebo senátora trestně stíhat. Poslanec nebo senátor podléhá jen disciplinární pravomoci komory, jejímž je členem.

 

O vylučování z klubu (případně ze strany), se v ústavě nic nepíše. Ani v zákoně o politických stranách, ani v jednacím řádu Poslanecké sněmovny. Že ústavou a zákony pohrdali privatizátoři a pofiderní poslanci a senátoři z řad ODS 30 let, je všeobecně známo. Že ústavu nezná ani předseda ODS, profesor práva s řadou titulů před i za jménem, je s podivem. Tady nezbývá, než zvolat: „Nemá pravdu, předsedo!“ (Vesničko má středisková)

 

Ve svém zdůvodnění se výkonná rada opřela pouze o stanovy ODS. Že i uvnitř strany má probíhat diskuze, nikoho zřejmě ani nenapadlo, a že V. Klaus ml. může mít v řadě názorů pravdu, se zřejmě nikdo z vedení neodvážil ani pomyslet. Vedení ODS se vydalo cestou Bohuslava Sobotky z ČSSD. Ten také „vymýtil“ ve straně všechny odlišné názorové proudy a skupiny a skončil na 7% zisku hlasů v posledních parlamentních volbách. Inu, komu není rady, tomu není pomoci, praví staré přísloví.

Nebo snad pan profesor Fiala doufá, že za tento tah koněm obdrží v příštích parlamentních volbách oněch Klausových 20 000 preferenčních hlasů?

 

Myslím, že pro ODS přichází čas zajít do Lidového domu, podat si s ČSSD ruce (co jsme si, to jsme si) a společně se odebrat na ono českými voliči tolik vytoužené politické smetiště. (Nezapomeňte vzít TOP 09, Starosty a lidovce sebou. Piráti se k vám přidají v blízké budoucnosti...)

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.03.2019 20:22

Pýcha předchází pád.A tito tvorové se velmi brzo setkají s tvrdou realitou.A ta pro ně nebude příznivá.Právě pro získávání titulů a výhodných známostí je potřebná politická angažovanost a v té je Fiala mistr.Jen tak dál!


 
V pravěké politické minulosti zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes chce, aby stranu opět vedl aristokrat; jen se neví, jestli to nebude další „šlofíkový“ šlechtic Tomáš Spáč II.

V pravěké politické minulosti zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes chce, aby stranu opět vedl aristokrat; jen se neví, jestli to nebude další „šlofíkový“ šlechtic Tomáš Spáč II.

Táhne mu na 82 let, v uplynulých měsících prodělal zápal plic, pak byl v nemocnici kvůli problémům se srdcem. A zrovna teď si Karel Schwarzenberg připomíná deset let od doby, kdy s Miroslavem Kalouskem založil TOP 09. Ve Výzvě Seznamu mluví o demonstracích, kondici TOP 09 i svém zdravotním stavu.

Jsem unavený z Milionů šašků, nechtěl jsem už ani psát o Andhropoidu; synonymu umučených  obyvatel Lidic a Ležáků: Nejstarší oběti z Lidic bylo 84, nejmladšímu 14 let, resp. Ležáky a zastřelení všech 33 lidí starších 15 let

Jsem unavený z Milionů šašků, nechtěl jsem už ani psát o Andhropoidu; synonymu umučených obyvatel Lidic a Ležáků: Nejstarší oběti z Lidic bylo 84, nejmladšímu 14 let, resp. Ležáky a zastřelení všech 33 lidí starších 15 let

To, že jsem zase prožíval ty zbytečné a nelidské masakry vlastně způsobila Mgr. Martina Lehmannová, co je od 1. dubna 2017 je ředitelkou Památníku Lidice a předsedkyně Českého výboru Mezinárodní rady muzeí ICOM. Byla též u toho, když 24. června 2019 uplynulo 77 let od vypálení a vyhlazení osady Ležáky.

Géniové mezinárodní investigativní skupiny Bellingcat mají definitivně jasno: za katastrofu malajsijského letounu na lince MH17, při níž v roce 2014 zahynulo na východě Ukrajiny 298 lidí, může opět a jen Rusko

Géniové mezinárodní investigativní skupiny Bellingcat mají definitivně jasno: za katastrofu malajsijského letounu na lince MH17, při níž v roce 2014 zahynulo na východě Ukrajiny 298 lidí, může opět a jen Rusko

Mezinárodní tým vyšetřovatelských šašků složený z nizozemských, belgických, australských a ukrajinských údajných expertů už 24. května 2018 v nizozemském městě Bunnik znovu po čtyřech letech prezentoval jen předběžné výsledky vyšetřování tragického pádu malajsijského letadla Boeing 777, v jehož troskách zahynulo 298 lidí. Důkazy žádné, nicméně Rusko je viníkem

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Poslední domácí zprávy