• Pondělí, 19. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Ludvík

Návrat normalizace, tentokrát v modrém.
Počet návštěv: 1189

Návrat normalizace, tentokrát v modrém.

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Demokracie je diskuze. (T.G. Masaryk) Novinky.cz: Výkonná rada Občanské demokratické strany (ODS) v sobotu vyloučila poslance Václava Klause mladšího ze strany. Oznámil to po jednání předseda ODS Petr Fiala.

Českou republikou, opět zavanul smrad normalizace. Třicet let od „sametové revoluce“, při které všichni volali „Nejsme jako oni“, se někteří opět projevili jako oni. Ale nejsou jediní. V ČSSD se to sice obešlo bez přímého vylučování, ale sociálně demokratiční patrioti buď odešli sami (J. Tejc) nebo ustoupili do pozadí (J. Foldyna); příčiny i následky jsou však v podstatě stejné. A v KSČM dopadl Josef Skála podobně.

 

Naskýtá se otázka: Kde se berou 30 let od slavné „sametové revoluce“ novodobí normalizátoři?

Odpovědi jsou v zásadě dvě. První skupina – „mladí demokraté“ všech barev – jsou vybíráni a vychováváni zahraničními ideologickými centrálami (např. Aspen institute, Open society found a mnoho dalších ). Tam je školí a učí, že pouze jeden – neoliberální a multikulturní – světonázor je ten správný, ostatní jsou zpátečnické, -fobní, nacionalistické, populistické a mající tisíc dalších přívlastků.

Příkladem jsou B. Sobotka, L.Hamáček, P. Bělobrádek, I. Bartoš, P. Gazdík a řada dalších politiků z velké části spektra politických stran.

Podobným procesem kdysi procházeli mladí „Árijci“ v nechvalně známé Velkoněmecké říši. Jediný rozdíl je v tom že „Árijci“ bojovali za čistotu „nadřazené germánské rasy“, kdežto novodobí svazáci bojují o level výš za „jednotnou Evropu“ (včetně „evropského národa“).

 

Druhá skupina jsou pamětníci, kteří zažili normalizaci 70. a 80. let minulého století a jejich potomci, kteří od svých tatíků, strýců a tchánů tyto manýry přejali. V Brně žijí ještě lidé, kteří znali JUDr. Petra Fialu, Csc. coby bezvýznamného asistenta na právnické fakultě, a pamatují si, že už tehdy nosil nos pořádně nahoru. Bez politické angažovanosti a správných názorů by se asistentem nikdy nestal a nemohl by učit právo na univerzitě. Politická neangažovanost se trpěla jen významným odborníkům na technických vysokých školách.

 

Ale vraťme se do přítomnosti. K výročí „sametové revoluce“ nám ( = české společnosti) věnovala ODS dárek. Opět, jako za dávných časů , se z politických stran vylučují lidé za názor. Sami přestavitelé ODS stranu prezentují jako pravicovou, konzervativní, s důrazem na svobodu (všeho druhu) a ani národní hrdost a příslušnost jim údajně není cizí.

Ovšem realita je jiná. Projdeme-li si historický vývoj této strany, zjistíme, že od strany prosazující svobodu názorů, jednotlivce, podnikání, národní cítění a suverenitu přešla za posledních cca 10 let k názorům multikulturním, eurounijním, euroatlantickým, multikulturním a začlenila se do společenství klonů, v nichž je obtížné se orientovat. V něm hraje pomyslný prim TOP 09, původně odštěpenecký projekt M. Kalouska a M. Topolánka. Všechny tyto klony postupně padají k hranici 5% hlasů ve volbách a po jejím překročení do propadliště dějin.

Jen na maximum vybičované úsilí spojených sil „kavárny“, médií, hlavních představitelů zmíněných partají, ekonomické složky českého „deep state“ (českých milionářů a miliardářů) a podpora ze zahraničí je ještě jakž takž drží nad vodou.

 

Tento na pravici dosud bezprecedentní krok vyvolává další otázku. Kdo bude další? Dosud bylo vylučování za názor doménou levice. Kdo bude další? A jak rychle se bude tato praxe šířit? Dožijí se vůbec současné politické strany parlamentních voleb v r. 2021 nebo tu nezůstane na kameni kámen? Případně budou kandidovat tisíce kandidátů z tisíců stran, každý se svým názorem a každý jeden sám za sebe? Připadá vám to absurdní? Jistě. Stejně absurdní jako případ vyloučení V. Klause mladšího.

 

Na závěr si dovolím podívat se na celou záležitost ještě z jiného úhlu.

 

Ústava České republiky, článek 27, odst. 2:

 

(2) Za projevy učiněné v Poslanecké sněmovně nebo Senátu nebo v jejich orgánech nelze poslance nebo senátora trestně stíhat. Poslanec nebo senátor podléhá jen disciplinární pravomoci komory, jejímž je členem.

 

O vylučování z klubu (případně ze strany), se v ústavě nic nepíše. Ani v zákoně o politických stranách, ani v jednacím řádu Poslanecké sněmovny. Že ústavou a zákony pohrdali privatizátoři a pofiderní poslanci a senátoři z řad ODS 30 let, je všeobecně známo. Že ústavu nezná ani předseda ODS, profesor práva s řadou titulů před i za jménem, je s podivem. Tady nezbývá, než zvolat: „Nemá pravdu, předsedo!“ (Vesničko má středisková)

 

Ve svém zdůvodnění se výkonná rada opřela pouze o stanovy ODS. Že i uvnitř strany má probíhat diskuze, nikoho zřejmě ani nenapadlo, a že V. Klaus ml. může mít v řadě názorů pravdu, se zřejmě nikdo z vedení neodvážil ani pomyslet. Vedení ODS se vydalo cestou Bohuslava Sobotky z ČSSD. Ten také „vymýtil“ ve straně všechny odlišné názorové proudy a skupiny a skončil na 7% zisku hlasů v posledních parlamentních volbách. Inu, komu není rady, tomu není pomoci, praví staré přísloví.

Nebo snad pan profesor Fiala doufá, že za tento tah koněm obdrží v příštích parlamentních volbách oněch Klausových 20 000 preferenčních hlasů?

 

Myslím, že pro ODS přichází čas zajít do Lidového domu, podat si s ČSSD ruce (co jsme si, to jsme si) a společně se odebrat na ono českými voliči tolik vytoužené politické smetiště. (Nezapomeňte vzít TOP 09, Starosty a lidovce sebou. Piráti se k vám přidají v blízké budoucnosti...)

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.03.2019 20:22

Pýcha předchází pád.A tito tvorové se velmi brzo setkají s tvrdou realitou.A ta pro ně nebude příznivá.Právě pro získávání titulů a výhodných známostí je potřebná politická angažovanost a v té je Fiala mistr.Jen tak dál!


 
Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář 13. srpna 2019 u soudu z pozice svědka hájil pořízení letounů CASA pro českou armádu. Uvedl, že stroje se stoprocentně osvědčily doma i na zahraničních misích, a zmínil se též, že si nevzpomíná, že by při dojednávání nákupu zaznamenal výhrady, například k ceně.

"Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí,“ prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo podle serveru Ewn.co.za. Stížnosti odmítl jako neopodstatněnou...

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

Spojené státy mají přes 8 tisíc jaderných hlavic, rozmístěných na stovkách svých vojenských základen po celém světě. Jen na německém území je rozmístěno na 35 tisíc amerických vojáků ne desítkách základen, kde je také asi 17 tisíc amerických civilistů ve službách armády; všichni by se prý měli z Německa stěhovat..

Poslední domácí zprávy