• Čtvrtek, 20. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Květa

Václav Klaus mladší je fenomén, který je schopen do dvou let získat 20% hlasů…
Počet návštěv: 856

Václav Klaus mladší je fenomén, který je schopen do dvou let získat 20% hlasů…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Zatímco Slovensko bude zažívat orgie západního hodnotového liberalismu v podobě jakéhosi ženského Kisky jménem tuším Čaputová, ve stejný den učinila ODS krok možná pozitivní pro celou zemi a propustila ze svých tenat v Česku nepochybně největšího bořitele floskulí, prázdných omýlaných frází a ideologických lží v podobě Václava Klause mladšího…

Petru Fialovi nejnadutějšímu českému politologovi, předsedovi dnes již druhé opoziční strany, je třeba za tento krok poděkovat.

Svět i Evropa jsou v pohybu a nové, jiné se dere do popředí a smetává to co nás ubíjí. A tak v USA zvítězil Trump se svou nepochybně originální, byť leckdy neoimperialistickou tézí America first, která boří vše, co je jí v cestě, ale bohužel, nic nového a přátelského zatím nepřinesla. Evropa zažívá odklon od globalismu a v různých modifikacích, dnes překvapivě už i ústy nové předsedkyně CDU/CSU odmítá naivistické a překonané koncepce centralizovaného evropského superstátu. Světlonoš těchto změn Emanuel Macron Macron je kritizován nejen vlasteneckými a protiemigračními stranami v Itálii, Maďarsku, Polsku, ale i často z hlediska jeho představ o evropské centralizované Evropě hlasy racionálních severských států tzv. hanzy.

Česko, nesporně udělalo rovněž krok odtrhnout se od jednostranně zvažované minulosti a z hlediska sociálněekonomické koncepce přišel neideologický podnikatel Babiš a docela poctivě se snaží o hledání vyváženého vztahu mezi kapitálem a prací stejně jako o nápravu zanedbané sociální situace přehlížených vrstev obyčejných lidí. Za to si rozhodně zaslouží respekt a konec konců mu to lidi dávají najevo absolutně nepřekonatelným trvalým zdrojem podpory kolem 30 %. Ne že by tato procenta nebyla u nás známá. Zažívala je pravicová ODS i svého času řekněme levicová ČSSD. Ale vždy to bylo na časový úsek zpravidla kulminovaný kolem voleb, Babišovo hnutí má těch 30 % téměř trvale.

Ovšem nejenom ekonomikou živ je člověk.

Po třiceti letech od listopadu 1989 lidé také potřebují svobodu nazývat věci, tak jak je cítí a ne jak je jim manipulativně vnucováno.

S výjimkou otázky migrantů, kterou Andrej Babiš pojal jasně a nekompromisně, na všechny další zahraničněpolitické otázky, na náš vztah k USA, k NATO, k Rusku atd. mluví stejně mainstreamově jako Miroslav Kalousek Petr Fiala či Tomáš Petříček.

Potlačuje jiné vidění světa a stává se součástí mainstremu, který nás brzdí ve svobodě myšlení.

Poslechl jsem si projev Václava Klause ml. v Domě armády k 80 výročí obsazení Česka vojsky německých fašistů.

Brilantní, stručný a jako vždy nápaditý.

Lehce jsem si znovu projel, co Václav Klaus ml. Vytýkal Macronovi. I já tam viděl až hysterické vyvolávání nepřítele v těch, kdo si myslí, že by Evropa měla zvolit jiné metody a jiné cíle. Pomyslně mi to připomínalo provolání o konečném řešení…

Macron a s ním i jeho stoupenci jdou cestou vyvolávání hysterie a obav, absurdně ač jde jen o to, že by lidé ve volbách mohli projevit i jiný názor.

3o let po listopadu 1968 mnohý z nás cítí, že neexistuje svoboda slova, že jsme masivně ovládáni a navíc pod heslem liberální demokracie a lidských práv.

Václav Klaus ml. není jediný, kdo říká cosi odlišného od mainstreamu, ale se svou podporou mezi občany je dnes jediný, který má sílu i u nás svobodu prosadit.

Lidé chtějí, aby se mohlo říci, že válka v Afganistánu je zločin a měli bychom odejít, že Evropu ohrožují migranti a západní část Evropy i pomýlený multikulturalismus, chtějí slyšet i jasnou kritiku EU i krtiku fanatických proklamací : Nezpochybňujme svou západní orientaci, jak miluje Petr Fiala, či zbavit Českou televizi jejího goebelovských manýrů.

V této zemi je minimálně 30% voličů, kteří chtějí říkat něco jiného a bohužel zde nemají reálnou politickou silu, která by se za toto jejich právo postavilo. Jsou v každé straně, v každém hnutí. Některá jsou i na tom založena, ale z důvodů historických (KSČM) či nedostatku kompetence (SPD) nemají šanci být vážně brána.

Dá se očekávat, že založí-li Václav Klaus ml. Vlastenecké nikoliv pravicové, jak by to chtěl jeho táta, ale ryze česky konzervativní (pozor ne konzervativní v evropském či americkém pojetí, ale v pojetí normálního uvažování českým selským rozumem) způsobí malé zemětřesení. Ubere hlasy Okamoravcům, ale i totálně nudné, sice fundamentalistické, ale jinak zcela prázdné ODS, jistě vezme nějaké to procento i vládní Petříčkově ČSSD a zřejmě i KSČM.

Aby ovšem nezapadlo, Václav Klaus ml. Nemusí vždy pravdu. Ale podstata je v tom, že je třeba dovolit říkat i názory, které jsou odlišné

Vznik takové vlastenecké strany je nezbytný díky již zmíněné až agresivní kampani probruselských Pirátů, kteří se neštítí udávat a bonzovat a žádat zásah EK proti českému premiérovi.

Tomu ANO neumí čelit a silný a ostrý postoj je nezbytný.

Vznik této platformy je ovšem užitečný i z hlediska budoucnosti republiky.

Je třeba zvažovat, jaká vznikne koalice po příštích volbách. Zatímco některé strany, které dnes podporují jinak sociálně ekonomicky vyváženou politiku nemusí překročit 5% (víte, o kterých mluvím) koalice Babiš - Klaus ml. může dát zemi jasnou perspektivu.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

19.03.2019 23:27

Co by ne, docela mu ta % přeji. I kvůli tomu, aby se Fiala s celou ODS chytli za nos.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.03.2019 19:59

Klaus mladší má mnohdy velmi zajímavé názory.Ale ty nejsou slučitelné se žádnou politickou partají.Babiš se zajímá pouze o své kapsy a klidně prodá národ.Nepovažuje se za jeho součást.Proč tedy jel Metnar na sjezd v Makaradéši,když je Babiš proti tomu?Jenom se oblbuje národ a už se nemůže věřit žádnému politikovi.Každý je v politice pro růst svého bankovního konta.


 
Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle  ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. Jak to tedy bylo? Výbuch v Hirošimě byl rovnocenný asi 13 kilotunám TNT (54 TJ). Podle největších odhadů účinek výbuchu v Hirošimě okamžitě zabil asi 70 000 lidí.

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Donald Trump si vzal velké sousto; „honí několik zajíců“ najednou; na Floridě zahájil kampaň za své druhé zvolení do Bílého domu. Navíc poslal tisíce vojáků na Blízký východ v kampani proti Íránu a „na žádost demokratů“ souhlasil v Kongresu, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na 5,7 miliardách USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Milá Přírodo, už tomu bude třiasedmdesát let, co jsi dovolila, abych přišel na tento svět. V té době ještě zuřila druhá světová válka a moje rodička musela prchat se mnou v kočárku před nálety bombardérů do úkrytu na břehu řeky Odry. Tam jsem coby půldruha roku starý klučina spal při zurčení vody na brodech;, baldachýn hustých pobřežních houštin mě skrýval před pálícím sluncem, ale už jsem vnímal pískot komárů a trylky zpěvného ptactva. Když válka končila, louky voněly a kvetly kopretiny, zvonky, vlčí máky, pryskyřníky, kohoutci, chrpy, pomněnky, lilie zlatohlavé… Nejrannější mládí jsem doslova prožil v čase Tvého rozkvětu. 

Poslední domácí zprávy