• Pátek, 21. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Alois

Paní Stehlíková, což takhle se vrátit do Kazachstánu?
Počet návštěv: 785

Paní Stehlíková, což takhle se vrátit do Kazachstánu?

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Na úvod: Džamila Stehlíková je lékařka-psychiatrička, univerzitní pedagožka, blogerka a politička kazašské národnosti, žijící od roku 1988 v České republice (V r. 1993, po pouhých pěti letech, obdržela díky Václavu Havlovi státní občanství ČR). V letech 2007 až 2009 byla už ministryní pro lidská práva a národnostní menšiny ČR v r. 1998 až 2010 vykonávala zastupitelku města Chomutov. Politicky se angažovala  ve Straně zelených, aby posléze přešla do Liberálně ekologické strany a jako členka LES neúspěšně kandidovala na kandidátce TOP 09 ve volbách do Parlamentu ČR. Tolik k osobě naturalizované Češky Džamile Stehlíkové a nyní k věci.

    Jak vidno, paní psychiatrička nelení, proto se jí, jak se také říká, zelení(viz Strana zelených, LBS pod.). Její aktivity by mohly být chápány jako přínos společnosti, nicméně tato dáma je do značné míry nejen kontroverzní, ale také problematická. Řada jejich názorů, návrhů a výzev jsou či byly ne vždy relevantní a použitelné. Poslední její takový  exces je její volání po zpřísnění pravidel pro majitele legálních soukromých zbraní k čemuž ostentativně dodává, že se cítí být ohrožena a vzhledem ke svému povolání prý ví, že často zbraň vlastní jedinci, kteří se neumějí chovat v krizové situaci. Upřímně řečeno, vzhledem k jejím některým názorům a projevům by nebylo divu, kdyby se nějaký „slušný občan“ do ní strefil sice ne zrovna zbraní, ale třeba jen nějakým tím  příhodným slovíčkem a vůbec by nebylo ani od věci i nějakým tím fyzickým šťouchancem! (To není návod, jen konstatování).

      Nicméně, psychiatrička Stehlíková si o nebezpečnosti zbraní myslí, že „Zbraň lidem umožňuje ve zkratu někomu ublížit. Zvyšuje u člověka pocit moci. Čím více   moci máte, tím více jí chcete. Začínáte pistolí a můžete skončit u raketometu a tanku.“ To je docela dobré přirovnání na to, že to říká zrovna psychiatrička, že? K tomu ještě naprosto vážně dodává, že „Když chcete zbraň, stačí udělat velice primitivní zbrojní testy, kde už ta otázka napovídá, jak máte odpovídat.“  Na toto konstatování jí velmi trefně, ale hlavně fundovaně a  odborně odpověděl elitní instruktor sebeobrany Pavel Černý, předseda sdružení Liga LIBE. Jakkoliv jsou tyto „hlášky“ D. Stehlíkové hodně „mimo mísu“, mají něco i do sebe. Pan Černý to totiž vidí i tak, že paní Stehlíková (možná) lobuje nejen za sebe, ale za psychiatry vůbec.

      Jen mimo jiné, paní Stehlíková tvrdí, že skutečně exaktní odborné vyšetření (psychotesty) nemůže dělat psycholog, nýbrž psychiatr, což je  jaksi „shodou okolností“ zrovna  její profese. V případě, že by se nové, náročnější psychotesty zavedly i u nás, šlo by jen o dodatečné a také zbytečné tahání peněz z kapes té velké střelecké komunity. Pokud by totiž každý z těch více než 300 tisíc lidí měl jednou za pět let absolvovat psychotest, který stojí asi 3 000 korun, byl by z toho pro armádu psychologů opravdu víc než dobrý a vítaný byznys. Jde totiž skoro o miliardu korun. A o to tu zřejmě jde při volání po plošných psychotestech asi především. Jak se také říká: „O peníze jde vždy až v první řadě.“ O tom však paní Stehlíková taktně mlčí.

      Další věcí, co sama Dále uvedla, že ty písemné psychotesty exaktní skutečně nejsou. Jenže, psychiatrička Stehlíková kromě toho, že ví jak eliminovat používání, či zneužívání  střelných zbraní má ještě tu mimořádnou, nadpřirozenou schopnost, že ona sama prý pozná psychopata, který by mohl selhat při samotných  testech. Při jejím světonázoru, je to takové vyhlášení „soukromého džihádu“ majitelům zbraní a možná by tím pak uspokojila svůj pocit moci, přesto, že právě tento moment, tedy pocit získání moci, sama tvrdě kritizuje. Realizací jejího neexatního nápadu by však zřejmě uspokojila své ego a interní poslání, že by u nás bylo majitelů soukromých zbraní co nejméně. Třeba také méně policistů, vojáků, myslivců, příslušníků bezpečnostních agentur pod. To vše za předpokladu, že by potenciální psychopati byli doktorkou Stehlíkovou předem „odhaleni“ a odparveni do bezpečí Behnického areálu. Paní psychiatrička Stehlíková by už (možná, snad) neměla pocit, že je ohrožena a vzhledem ke jejímu povolání  by se tak snížil počet těch, kteří vlastní zbraň zbraň a kteří se neumějí chovat v krizové situaci. Prostě by u nás konečně zavládla ta tolik potřebná bezpečnost, klid a mír zbraní.

      Protože však její sny nemají reálný předpoklad, situace  až na nějaké detaily a drobnosti se v dohledené době nezmění, její „pocit ohrožení“ bude mít , vzhledem k nezměněné společenské situaci v ČR trvalý charakter, bylo by asi nejvhodnější, aby sebrala své saky paky a odstěhovala se zpět do jistě bezpečnějšího, bohatšího Kazachstánu, kde jsou lidé, kteří se umí v krizových situacích lépe chovat, než psychicky labilní Češi. Rozhodně nám chybět nebude. Tak šťastnou cestu, Džamilo!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Václav  Kašpar

Václav Kašpar

21.03.2019 21:57

Že bych byl radostí bez sebe, když někdo vystěhovává české občany z republiky, to tedy nejsem. Je to protiprávní a nepěkně to připomíná někdejší akci Asanace. Tady navíc jde o ženu, která se dopustila pouhého názoru. Nekradla, nezabila, obraz mocnáře neznečistila.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.03.2019 20:08

Zda jsou její řeči normální,nebo mimo mísu,je zbytečné maření času.Tato "dáma" se řídí zásadou,že negativní reklama je také reklama.A že by se vrátila do Kazachstánu naprosto nehrozí.Tam by mohla tak akorát držet hubu a ne ventilovat své pobloudilosti.


 
Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle  ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. Jak to tedy bylo? Výbuch v Hirošimě byl rovnocenný asi 13 kilotunám TNT (54 TJ). Podle největších odhadů účinek výbuchu v Hirošimě okamžitě zabil asi 70 000 lidí.

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Donald Trump si vzal velké sousto; „honí několik zajíců“ najednou; na Floridě zahájil kampaň za své druhé zvolení do Bílého domu. Navíc poslal tisíce vojáků na Blízký východ v kampani proti Íránu a „na žádost demokratů“ souhlasil v Kongresu, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na 5,7 miliardách USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Milá Přírodo, už tomu bude třiasedmdesát let, co jsi dovolila, abych přišel na tento svět. V té době ještě zuřila druhá světová válka a moje rodička musela prchat se mnou v kočárku před nálety bombardérů do úkrytu na břehu řeky Odry. Tam jsem coby půldruha roku starý klučina spal při zurčení vody na brodech;, baldachýn hustých pobřežních houštin mě skrýval před pálícím sluncem, ale už jsem vnímal pískot komárů a trylky zpěvného ptactva. Když válka končila, louky voněly a kvetly kopretiny, zvonky, vlčí máky, pryskyřníky, kohoutci, chrpy, pomněnky, lilie zlatohlavé… Nejrannější mládí jsem doslova prožil v čase Tvého rozkvětu. 

Poslední domácí zprávy