• Čtvrtek, 18. duben 2019
  • Svátek má Rukojmí Valérie

Paní Stehlíková, což takhle se vrátit do Kazachstánu?
Počet návštěv: 652

Paní Stehlíková, což takhle se vrátit do Kazachstánu?

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Na úvod: Džamila Stehlíková je lékařka-psychiatrička, univerzitní pedagožka, blogerka a politička kazašské národnosti, žijící od roku 1988 v České republice (V r. 1993, po pouhých pěti letech, obdržela díky Václavu Havlovi státní občanství ČR). V letech 2007 až 2009 byla už ministryní pro lidská práva a národnostní menšiny ČR v r. 1998 až 2010 vykonávala zastupitelku města Chomutov. Politicky se angažovala  ve Straně zelených, aby posléze přešla do Liberálně ekologické strany a jako členka LES neúspěšně kandidovala na kandidátce TOP 09 ve volbách do Parlamentu ČR. Tolik k osobě naturalizované Češky Džamile Stehlíkové a nyní k věci.

    Jak vidno, paní psychiatrička nelení, proto se jí, jak se také říká, zelení(viz Strana zelených, LBS pod.). Její aktivity by mohly být chápány jako přínos společnosti, nicméně tato dáma je do značné míry nejen kontroverzní, ale také problematická. Řada jejich názorů, návrhů a výzev jsou či byly ne vždy relevantní a použitelné. Poslední její takový  exces je její volání po zpřísnění pravidel pro majitele legálních soukromých zbraní k čemuž ostentativně dodává, že se cítí být ohrožena a vzhledem ke svému povolání prý ví, že často zbraň vlastní jedinci, kteří se neumějí chovat v krizové situaci. Upřímně řečeno, vzhledem k jejím některým názorům a projevům by nebylo divu, kdyby se nějaký „slušný občan“ do ní strefil sice ne zrovna zbraní, ale třeba jen nějakým tím  příhodným slovíčkem a vůbec by nebylo ani od věci i nějakým tím fyzickým šťouchancem! (To není návod, jen konstatování).

      Nicméně, psychiatrička Stehlíková si o nebezpečnosti zbraní myslí, že „Zbraň lidem umožňuje ve zkratu někomu ublížit. Zvyšuje u člověka pocit moci. Čím více   moci máte, tím více jí chcete. Začínáte pistolí a můžete skončit u raketometu a tanku.“ To je docela dobré přirovnání na to, že to říká zrovna psychiatrička, že? K tomu ještě naprosto vážně dodává, že „Když chcete zbraň, stačí udělat velice primitivní zbrojní testy, kde už ta otázka napovídá, jak máte odpovídat.“  Na toto konstatování jí velmi trefně, ale hlavně fundovaně a  odborně odpověděl elitní instruktor sebeobrany Pavel Černý, předseda sdružení Liga LIBE. Jakkoliv jsou tyto „hlášky“ D. Stehlíkové hodně „mimo mísu“, mají něco i do sebe. Pan Černý to totiž vidí i tak, že paní Stehlíková (možná) lobuje nejen za sebe, ale za psychiatry vůbec.

      Jen mimo jiné, paní Stehlíková tvrdí, že skutečně exaktní odborné vyšetření (psychotesty) nemůže dělat psycholog, nýbrž psychiatr, což je  jaksi „shodou okolností“ zrovna  její profese. V případě, že by se nové, náročnější psychotesty zavedly i u nás, šlo by jen o dodatečné a také zbytečné tahání peněz z kapes té velké střelecké komunity. Pokud by totiž každý z těch více než 300 tisíc lidí měl jednou za pět let absolvovat psychotest, který stojí asi 3 000 korun, byl by z toho pro armádu psychologů opravdu víc než dobrý a vítaný byznys. Jde totiž skoro o miliardu korun. A o to tu zřejmě jde při volání po plošných psychotestech asi především. Jak se také říká: „O peníze jde vždy až v první řadě.“ O tom však paní Stehlíková taktně mlčí.

      Další věcí, co sama Dále uvedla, že ty písemné psychotesty exaktní skutečně nejsou. Jenže, psychiatrička Stehlíková kromě toho, že ví jak eliminovat používání, či zneužívání  střelných zbraní má ještě tu mimořádnou, nadpřirozenou schopnost, že ona sama prý pozná psychopata, který by mohl selhat při samotných  testech. Při jejím světonázoru, je to takové vyhlášení „soukromého džihádu“ majitelům zbraní a možná by tím pak uspokojila svůj pocit moci, přesto, že právě tento moment, tedy pocit získání moci, sama tvrdě kritizuje. Realizací jejího neexatního nápadu by však zřejmě uspokojila své ego a interní poslání, že by u nás bylo majitelů soukromých zbraní co nejméně. Třeba také méně policistů, vojáků, myslivců, příslušníků bezpečnostních agentur pod. To vše za předpokladu, že by potenciální psychopati byli doktorkou Stehlíkovou předem „odhaleni“ a odparveni do bezpečí Behnického areálu. Paní psychiatrička Stehlíková by už (možná, snad) neměla pocit, že je ohrožena a vzhledem ke jejímu povolání  by se tak snížil počet těch, kteří vlastní zbraň zbraň a kteří se neumějí chovat v krizové situaci. Prostě by u nás konečně zavládla ta tolik potřebná bezpečnost, klid a mír zbraní.

      Protože však její sny nemají reálný předpoklad, situace  až na nějaké detaily a drobnosti se v dohledené době nezmění, její „pocit ohrožení“ bude mít , vzhledem k nezměněné společenské situaci v ČR trvalý charakter, bylo by asi nejvhodnější, aby sebrala své saky paky a odstěhovala se zpět do jistě bezpečnějšího, bohatšího Kazachstánu, kde jsou lidé, kteří se umí v krizových situacích lépe chovat, než psychicky labilní Češi. Rozhodně nám chybět nebude. Tak šťastnou cestu, Džamilo!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Václav  Kašpar

Václav Kašpar

21.03.2019 21:57

Že bych byl radostí bez sebe, když někdo vystěhovává české občany z republiky, to tedy nejsem. Je to protiprávní a nepěkně to připomíná někdejší akci Asanace. Tady navíc jde o ženu, která se dopustila pouhého názoru. Nekradla, nezabila, obraz mocnáře neznečistila.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.03.2019 20:08

Zda jsou její řeči normální,nebo mimo mísu,je zbytečné maření času.Tato "dáma" se řídí zásadou,že negativní reklama je také reklama.A že by se vrátila do Kazachstánu naprosto nehrozí.Tam by mohla tak akorát držet hubu a ne ventilovat své pobloudilosti.


 
Babiš má šanci pomoci Vietnamu; exmajitel Agrofertu, resp. i Spolany Neratovice, vyrábějící dioxin, zneužitý USA ve formě Agent Orange, který během 10leté války svými 75 miliony litrů otrávil miliony Vietnamců

Babiš má šanci pomoci Vietnamu; exmajitel Agrofertu, resp. i Spolany Neratovice, vyrábějící dioxin, zneužitý USA ve formě Agent Orange, který během 10leté války svými 75 miliony litrů otrávil miliony Vietnamců

Gesto dobré vůle a zdravotní pomoci by se hodilo, když se premiér Andrej Babiš se ve středu 17. dubna 2019 setkal s předsedou vlády Vietnamské socialistické republiky Nguyenem Xuanem Phucem. Hovořili o vzájemných bilaterálních vztazích, ekonomické spolupráci zemí či možnosti spolupráce rovněž v oblasti obranného průmyslu…

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Řecký parlament v polovině dubna 2019 schválil návrh, který se týká předložení požadavků vůči Německu, aby zaplatilo náhrady škod způsobených během druhé světové války.  Odpovídající výzva bude zaslána vládě, aby orgány země podnikly nezbytné diplomatické a právní kroky.

Kandidát za ANO naministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Kandidát za ANO na ministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Nynější kandidát za ANO na pozici ministra dopravy Vladimír Kremlík, který mám být jmenován na tento post 30. dubna 2019, má prý škraloup; jakmile totiž přišel v roce 2007 na ministerstvo dopravy pod vedením Řebíčka, byl ihned jmenován ředitelem nově vytvořeného právního a IT úseku. Právě díky tomu smlouvu podepisoval on sám.

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Uběhlo již osm tragických let a přibyly desítky mrtvých, které si v dubnu 2019 už vyžádaly boje o libyjské hlavní město Tripolis. Jednotky maršála Chalífy Haftara se snaží město, kde sídlí mezinárodně uznávaná vláda, už týden dobýt. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající Haftara k ukončení ofenzivy zablokovalo Rusko.

Poslední domácí zprávy

SVĚDEK Z PODSVĚTÍ

SVĚDEK Z PODSVĚTÍ

Dne 15. dubna 2019 pokračovalo v soudní síni Krajského soudu v Brně u senátu Aleše Novotného hlavní líčení ve  „velké daňové kauze“...