• Neděle, 25. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Radim

Herman, bývalý kněz a ministr, bouří proti ministryni Novákové, že prý vypoklonkovala zástupce Tchaj-wanu ze setkání zahraničních investorů se zástupci českého ministerstva průmyslu; jeho záští intoxikovaná černá duše nekřesťansky exhibovala
Počet návštěv: 1428

Herman, bývalý kněz a ministr, bouří proti ministryni Novákové, že prý vypoklonkovala zástupce Tchaj-wanu ze setkání zahraničních investorů se zástupci českého ministerstva průmyslu; jeho záští intoxikovaná černá duše nekřesťansky exhibovala

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Bývalý ministr kultury Daniel Herman přesvědčil brněnský sjezd KDU-ČSL, aby odsoudil jednání ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) a požádal o její rezignaci. Vadí mu, že zástupce Tchaj-wanu musel na žádost čínského velvyslance opustit setkání zahraničních investorů se zástupci českého ministerstva průmyslu. Nováková prý poškodila zájmy České republiky; zaznělo z úst lidovecké europoslankyně Michaely Šojdrové, (to je ta osoba, co se zlobí na Řecko, že jí nedodalo potřebné syrské sirotky...)

„Sjezd KDU-ČSL striktně odmítá, aby ekonomickou diplomacii České republiky určoval velvyslanec Čínské lidové republiky. Odsuzuje jednání ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové a žádá její rezignaci,“ píše se v návrhu usnesení, které Herman delegátům představil.

Výsledek obrázku pro foto olser dALAJLÁMA

Fakt, že byl zástupce Tchaj-wanu ze setkání vykázán, považuje „za naprosto nepřijatelný“. „Takovéto jednání je nejen nedůstojné a ponižující, narušuje dobré obchodní vztahy s Tchaj-wanem, ale je i v příkrém rozporu se zahraničně-politickým směřováním České republiky a s principy svobody a demokracie, k nimž se hlásíme,“ doplnil.

To vše přesto, že Tchaj-wan nemá v Česku velvyslanectví, ale hospodářskou a kulturní kancelář. Její ředitel Chung-I Wang je údajně ale podle serveru Hlidacipes.org považován za člena diplomatického sboru a je běžně zván například na jednání s ministerstvem zahraničí. Čínský velvyslanec podle webu o odchod zástupce Tchaj-wanu požádal s tím, že je to v zájmu České republiky, respektive v zájmu hladké cesty prezidenta Miloše Zemana do Číny naplánované na 24. až 28. dubna.

Nováková prostřednictvím náměstka Vladimíra Bärtla prý ožádala reprezentanty Tchaj-wanu o to, aby setkání opustili v zájmu zabránění diplomatickému konfliktu, uvedlo ministerstvo. Postup ministerstva odsoudili senátoři z klubu Starostů, který je jednou ze dvou nejsilnějších frakcí v horní komoře. Taktéž žádají odvolání Novákové. Situaci s ní chce řešit ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/daniel-herman-kdu-csl-tchaj-wan_1903301356_pj

Pravda je však poněkud jiná; čínský velvyslanec nedával ministryni Novákové žádné příkazy, jak píší anální média, nýbrž jen poznamenal, že přítomní by měli být jen kariérní diplomaté. Pouze se zeptal, zdali by nebylo možné projednávat věci obchodu s Tchaj- wanem v jiné místnost, což se také stalo; konec plivání…Tragikomický komentátor Českého rozhlasu Plus Martin Schulz s poťouchlým úšklebkem v ČT24 tedy bezostyšně lhal, když řekl, že ministryně Nováková vykázala Tchajwance z jednání... Výsledek obrázku pro foto trump zakázané město

Herman, co německy zdraví členy Landsmanšaftu „milí krajané“, nyní jistě zbytečné plesá; jeho záští intoxikovaná černá duše exhibovala. Z vlády prý odejde ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková a ministr dopravy Dan Ťok. Z informací se dá soudit, že se kvůli Ťokovi sešel s premiérem Babišem předseda komunistů Vojtěch Filip. Na schůzce označil konec ministra dopravy za jednu z podmínek, za nichž je KSČM ochotna dál jistit Babišův kabinet. (Ministr Ťok právě sám požádal o své uvolnění z funkce; zastoupí ho zřejmě náměstek pro právní služby a hospodaření s majetkem na Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Vladimír Kremlík…)

Nováková by údajně měla skončit nejpozději po volbách do Evropského parlamentu v polovině května; měl by ji nahradit místopředseda Rady pro vývoj, výzkum a inovace Karel Havlíček, o němž se ve spojení s ministerstvem průmyslu a obchodu mluví už několik měsíců. Ve vládě by měl navíc obsadit nově vytvořenou pozici vicepremiéra pro ekonomiku. Havlíček na rozdíl od všech ministrů doprovázel Babiše na březnové návštěvě Washingtonu. (Premiér Babiš o tom jednal ve středu 10. dubna 2019 s prezidentem Zemanem; resumé zní: Nováková proti své vůli odstoupí 30. dubna 2019, po návratu prezidenta Zemana z Číny. Jak řekl Babiš, nemá to nic společného se sjezdem KDU-ČSL, ani Senátem...)

Nicméně, co však čeští anální politici řeknou na jasná fakta, kdy Tump, Norsko, JAR či Vatikán odmítli přijmout dalajlámu, jelikož uznali celistvost Čína včetně Tibetu a Tchaj - wanu? Začněme zkrotlým Donaldem Trumpem, kdysi seladon s arogantním slovníkem, dnes tokající tetřev a 45. prezident USA v Bílém domě, jenž prohlásil po své nedávné návštěvě Pekingu, že je mu ctí uznávat politiku jedné Číny, kterou už nebude zpochybňovat…

A co zásadní vztahy zbytku světa k Číně a její celistvosti, včetně Tibetu a Tchaj-wanu? Začněme v USA; evidentně zkrotlý 45. prezident USA Donald Trump prohlásil po své návštěvě Číny a obědě v Zakázaném městě, že šlo o absolutně jedinečný zážitek; světe div se; kam se vytratil ten nabubřelý metrosexuál s arogantním slovníkem i s jeho neomalenými zvyky…? Výsledek obrázku pro foto olšer tibet kalousek britové

Malá Tiběťanka na Velké čínské zdi… Snímek Břetislav Olšer

Je ten tam ztřeštěný nadutec, který se v Číně navíc ani slovem nezmínil o evergreenu tzv. lidských práv v Tibetu, ani v myšlenkách nezavadil o Tchaj-wan, natož o Dalajlámu, naopak zahrnul do svého upejpavého projevu i slova absolutní dokonalost a úžasném přivítání, když mluvil o Číně a prezidentu Si Ťin-pchingovi.

Trump zkrátka otočil, jak Ferdyš Pištora, a už nebude zpochybňovat politiku jedné Číny, byť nejprve při nástupu do Bílého domu prohlašoval, že tato otázka je otevřená, pak ale včera slíbil politiku jedné Číny nezpochybňovat. O tomto svém postoji ve čtvrtek v Pekingu znovu ujistil čínského prezidenta Si Ťin-Pchinga. Uvedla to agentura Nová Čína.

Čeští političtí trotlové melou dále svou. Proč jste podepsal ponižující dopis čtyř? A budou následovat další takové kroky?“ ptal se šéf ODS Fiala na prohlášení, jímž se tenkrát ještě premiér Sobotka, prezident Miloš Zeman, předseda Sněmovny Jan Hamáček a též exšéf horní komory parlamentu Milan Štěch distancovali od schůzky Hermana s dalajlámou. Bývalý předseda klubu poslanců TOP 09 František Laudát ve Sněmovně zase řekl, že nikdo nenutí vládu, aby s Čínou neobchodovala, ale není podle něj nutné, aby se u toho česká vláda tolik hrbila. „Kde tohle ohýbání páteře skončí?“ prohlásil.

Dnes je možná ohrožena další cesta prezidenta Miloše Zemana do Číny naplánované na letošního 24. až 28. dubna; cesta do země, která je v ekonomickém růstu světovou jedničkou, předběhla i USA.Nevěříte? Zde je důzaz již z roku 2014: Po 142 letech nejsou už USA největší ekonomikou světa, sesadila je Čína, USA si tuto pozici držely od roku 1872, kdy předběhly Velkou Británii.

Foto: MAFRA

MMF odhaduje, že hrubý domácí produkt Číny dosáhl před pěti roky 17,6 bilionu dolarů, zatímco ten americký jen 17,4 bilionu. Přitom ještě v roce 2000 USA produkovaly třikrát více nežli Čína. Bude to v pořádu, když nějaký zamstnanec Tchaj - wanu v Česku ovlivní další jednání našeho prezidenta v Číně...?

Uvítání prezidenta Zemana v Číně: https://www.youtube.com/watch?v=dZCm8dR-vBU

A žvaní, žvaní a kecají, od frází, klišé, omletých floskulí a definice opsané z encyklopedií… Doporučil bych pánům Fialovi a Laudátovi, aby si své výroby zapamatovali, aby je mohli zopakovat před poslanci norského Parlamentu, který rovněž kvůli svému rybolovu hrbí záda před Čínou. Mohli by tam říct svá slova o poníženectví, zbabělosti a patolízalství vůči Říši středu. A kdy to asi schytá od české opozice šéf NATO Stoltenberg, že jeho Norsko odmítlo dalajlámu, čímž dalo dle ministra Hermana, strůjce českého Bradygate, přednost ekonomice a zavrhlo svobodu a demokracii…?

Výsledek obrázku pro foto OLSER zakázané město

Peking… Snímek Břetislav Olšer

Hrůza, když na třídenní návštěvu Osla přijel dalajláma a norská vláda nic. Moc dobře ví, že už jednou měla průšvih, když udělila dalajlámovi v roce 1989 Nobelovu cenu za mír a v roce 2010 si z Oslo vyslechl zvěst o tom, že má obdržet stejný metál rovněž vězněný čínský disident Liou Siao-po. Téměř po čtyři roky poté nebyly mezi Norskem a Čínou žádné kontakty na politické úrovni, proto se nedávno neuskutečnilo žádné setkání dalajlámy s nikým z vlády.

Zmíněné Nobelovy ceny stály Norsko už tak dost; Peking přerušil rozhovory s Norskem o uzavření dohody o volném obchodu a zavedl restrikce na dovoz norských lososů. V roce 2012 navíc vynechal Norsko na seznamu evropských zemí, jimž nabídl bezvízové cesty do Číny. Nic nepomohl ani fakt, že je Norsko bohaté na ropu a údajně si může dovolit Číně vzdorovat. Proč neodjel Bursík do Norska vyvěšovat plachty s dalajlámou, když je takový velký hrdina? A kdo v Norsku kritizoval vládu za její výrok, že hodlá intenzivně zlepšovat vztahy s Čínou, když přece „nelze měnit lidská práva za ekonomický profit“?

Následující fakta jste jistě nečetli ani neviděli v českých veřejnoprávních médiích zvláště v ČT, přitom nejde o žádné hoaxy, nýbrž o fakta z předních světových agentur, které nejsou zdaleka tolik submisivní jako naše propagandistická scéna. Fakta, jež jsou moje srdeční záležitost, jelikož miluji pravdu a spravedlnost. Proč naši Bursíkové, Kalouskové a Schwarzenbergové nenavštíví i se svojí pražskou kavárnou Tibet, aby si v tamním muzeu přečetli třeba dalajlámův ponížený dopis Mao Ce-tungovi či oslavnou báseň, kterou čínskému vůdci věnoval? Dalajlámův dopis MaoviVýsledek obrázku pro foto OLSER dalajláma

Víte třeba o tom, že nejen prezident Zeman odmítl setkání s dalajlámou, ale stejně učinil papež František a jihoafrický tehdejší prezident Zuma, pouze zadním vchodem mohl přijít tibetský skinhead v šarlatovém hábitu za Trumpovým předchůdcem Obamou do Bílého domu, v neposlední řadě ho „zasklila“ již výše zmíněná norská vláda, pro kterou byl 14. dalajláma jen "vzduch"…

To se ostatně odehrálo i během nedávného summitu východoevropských zemí a Číny v Lotyšsku. V Rize se mohl být i přes naši anální vládní politiku přítomen premiér Sobotka, naopak jeho bývalý kolega Fico za setkání slovenského exprezidenta Kisky s dalajlámou měl summitové utrum. Byť se Kiska setkal s domestikovaným Indem z Tibetu ne na bratislavském Hradu, ale v hotelu Kamzík… z_pekingu_do_lhasy.pps

Je ještě nějaký rozdíl mezi Čínou a USA? V pokrytectví; proč čeští fialoví a "laudátoví" kverulanti a opruzovači nedali co proto Obamovi, který jako vůbec první prezident USA pozval do Oválné pracovny šéfa čínských komunistů a premiéra Wen Ťia-pao. A když jako ministryně zahraničí USA Hillary Clintonová, dnes naštěstí ne prezidentka USA, zase přiletěla na svoji první oficiální návštěvu ve své funkci právě do Číny, nepadlo z jejích úst ani slovo o Tibetu, Dalajlámovi či popravách, protože též USA uznávají celistvost Země středu….

Proto Clintonová zcela pragmaticky vyzvala komunistickou Čínu, aby ještě víc nakupovala americké vládní obligace. (Čína si nakoupila státní dluhopisy USA ta tři biliony dolarů) Hillary dokonce prohlásila, že čínské investice do americké ekonomiky jsou důkazem, že obě země jsou na sobě závislé. Pak řekla, že Čína i USA jsou na jedné lodi, jejichž veslaři se snaží plout stejným směrem… Že by Titanic…? Kam asi vyrazí na svoji první zahraniční cestu Donald Trump, jak se zachová, když opět navštíví USA dalajláma? Půjde do Bílého domu předním vchodem…?

Okázalého přijetí se dostalo také čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi ve Velké Británii. Si se na úvod čtyřdenní návštěvy projel s královnou Alžbětou II. v pozlaceném kočáře po londýnském Mallu a promluvil před oběma komorami britského parlamentu. Britská vláda si od návštěvy slibuje obchodní a investiční smlouvy v hodnotě více než 30 miliard liber.

A v Londýně se královna Alžběta II.rovněž  ztrapnila tím, že čínského prezidenta vezla k sobě pouze na žebřiňáku taženým chladnokrevnými valachy…http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/383993-britanie-hosti-cinskeho-prezidenta-s-kralovnou-alzbetou-ii-jel-v-pozlacenem-kocare.html

Proto Clintonová zcela pragmaticky vyzvala komunistickou Čínu, aby ještě víc nakupovala americké vládní obligace. (Čína si nakoupila státní dluhopisy USA ta tři biliony dolarů) Hillary dokonce prohlásila, že čínské investice do americké ekonomiky jsou důkazem, že obě země jsou na sobě závislé. Pak řekla, že Čína i USA jsou na jedné lodi, jejichž veslaři se snaží plout stejným směrem… Že by Titanic…? Kam asi vyrazí na svoji první zahraniční cestu Donald Trump, jak se zachová, když opět navštíví USA dalajláma? Půjde do Bílého domu předním vchodem…?

Okázalého přijetí se dostalo také čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi ve Velké Británii. Si se na úvod čtyřdenní návštěvy projel s královnou Alžbětou II. v pozlaceném kočáře po londýnském Mallu a promluvil před oběma komorami britského parlamentu. Britská vláda si od návštěvy slibuje obchodní a investiční smlouvy v hodnotě více než 30 miliard liber.

A v Londýně se královna Alžběta II.rovněž  ztrapnila tím, že čínského prezidenta vezla k sobě pouze na žebřiňáku taženým chladnokrevnými valachy…http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/383993-britanie-hosti-cinskeho-prezidenta-s-kralovnou-alzbetou-ii-jel-v-pozlacenem-kocare.html

Když byl Herman dotázán, co říká na kritiku čínského velvyslanectví v Praze za jeho setkání s Dalajlámou, odvětil: „Vazalství jsme si užili dost“. Kdoví, jestli si vzpomněl, když se stejně objímal s Posseltem, bossem Sudetoněmeckého zemského spolku Landsmašaftu, jaké vazalství si čeští občané užili v Sudedech ze strany Henleinovců…? A zda jak mu šlo z úst při jeho projevu oslovení potomků Sudeťáků “milí krajané“…

Dalajláma už byl v ČR bezpočtukrát a v této souvislosti se vyznamenal anální Mikoláš Kroupa z jistě neziskové organizace Post Bellum, co sice vypadá na starou „belu“, ale je jen to odnož Ústavu pro studium totalitních režimů 20. století. A tak tento věrný ovčan hrdě vzkázal hlavě českého státu: „Pane Zemane., jestli budete upřednostňovat ekonomické zájmy před svobodou, přijdeme o ni…“

Proč mít svůj stát: www.pryczeu-film.cz

Jistě tato slova vzápětí zaslal jako otevřený dopis do Bílého domu, do Buckinghamského paláce, nezapomněl doufám ani na Svatý stolec v Římě či JAR a jinde. K němu se připojil i kněz Ladislav Heryán, ostravský průmyslovák, od září 2002 působící v Praze jako ředitel a kaplan salesiánské komunity v Kobylisích. Řekl: „Nelze  měnit lidská práva za ekonomický profit, jako se to děje v naší zemi…“ http://www.rukojmi.cz/clanky/761-vzkaz-vsem-vyvesovacum-tibetskych-vlajek-pred-112-lety-byla-invaze-vojska-britu-do-tibetu

Opravdu si nikým nenecháme zasahovat do svých vnitřních záležitostí? Proč tedy po českém neštěstím na postě exvelvyslance USA Andrewu Schapirovi vystoupil v Černínském paláci i prezident americké Národní nadace pro demokracii (NED) Carl Gershman (73), aby nasměroval českou diplomacii na Západ. Vyprávěl, jak byl roztrpčen Zemanovými výroky v Číně. A stejně, jako nás před desítkami let poučovali Sověti, co je to plíživá kontrarevoluce, a jak co můžeme či nemůžeme, cepoval dnes naše Zaorálky šéf Gershman.

Doslova  řekl, že “Zemanovy výroky jsou strašná věc” a že si to při návštěvě USA pěkně odskáče za své názory na lidská práva v Číně a Tibetu, k Rusku, Ukrajině a protiruským sankcím. Holt, svoboda slova, názorů a projevu země amerického snu a neomezených možností… Bonmot; proč nelze učinit státní převrat ve Spojených státech? Jelikož tam nemají velvyslanectví USA…

Čínská studentka v Zakázaném městě v Pekingu… Snímek Břetislav Olšer

 Copak se konečně na sebe nepodíváme do zrcadla, abychom konečně  uviděli svoji pravou tvář? Podívali se pravdě do očí, jak praví politolog Lars Johan Ekström o tom, proč jsou Češi dobrovolnými vazaly nejen EU, ale hlavně Spojených států:

”Češi byli vybráni z důvodu nízké schopnosti fyzického odporu a snadné manipulovatelnosti, což bylo pro americké investory, kteří si tento pokus objednali, rozhodující. Bylo nutné vybrat národ, který nebude příliš agresivní v poslední fázi experimentu při očekávaných sociálních nepokojích. Češi byli vybráni také proto, že jejich vlastnost zaprodat se za vlastní loajalitu k systému a drobné výhody svého bližního, je nebývale silná. Najde se u každé národnosti, ale Češi jsou individualisté s nízkou soudržností. Navíc po nadvládě silně autoritativního socialistického státu měli američtí investoři do tohoto experimentu jistotu, že se národ ani po čtvrt století neoklepe a nezačne svorně novou “revoluci”…”

Někde jsem právě v našich novinách vyčetl, že „Čína jsou vonící květy i velká smetiště…“ Velmi objektivní pohled; jestli u nás nezvládne vláda deset milionů lidí, resp. jedno etnikum, co potom mají dělat v ČLR, kde mají miliardu a čtyři sta milionů lidí a k tomu přes sto etnik a národností?

Výsledek obrázku pro foto olser čína

Na pekingském náměstí Nebeského klidu... Snímek Břetislav Olšer

Čína má více než stokrát víc obyvatel než Česko, v němž je však na 600 smradlavých ghett nepřizpůsobivých občanů, Peking a Šanghaj jsou dvě čínská města, každé z nich skoro lidnatějších než dvě celá Česka, Wuhan, Šen-čen, Hongkong a Tianjin mají každé počet obyvatel téměř jako ČR a dalších 50 měst má více než dva miliony občanů, tedy padesát metropolí větších než Praha…

Inu, my chceme v Česku mluvit o lidských právech, demokracii a velkých smetištích Číny, co je rozlohou stokrát větší než naše země; avšak jsme to my, kteří máme přes 600 romských ghett, která necháme topit se ve smradlavých odpadcích. A bývalý ministr kultury Daniel Herman odsuzuje jednání ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) a požádal o její rezignaci jen proto, že zástupce Tchaj-wanu musel na žádost čínského velvyslance opustit setkání zahraničních investorů se zástupci českého ministerstva průmyslu....?

Foto: Reuters...

Dalajláma nepřijat britskou královnou: http://www.rukojmi.cz/clanky/2679-proc-neprijala-dalajlamu-alzbeta-ii-a-proc-s-nim-obama-mluvil-jen-soukrome-pricemz-ale-prohlasil-stejne-jako-prezident-zeman-a-papez-frantisek-ze-usa-cesko-ci-vatikan-nemeni-svou-politiku-vuci-tibetu-ktery-povazuji-za-soucast-ciny

Jak Dalajláma napsal Mao Ce-tungovi: http://www.rukojmi.cz/clanky/5749-dalajlama-napsal-mao-ce-tungovi-podporujeme-lidovou-osvobozeneckou-armadu-v-tibetu-aby-konsolidovala-narodni-obranu-vyhnala-imperialisticke-vlivy-z-tibetu-a-zabezpecila-sjednoceni-teritoria-a-suverenitu-vlasti

http://www.rukojmi.cz/clanky/349-milos-zeman-zachranuje-cest-eu-kdyz-se-jako-jediny-evropsky-prezident-pokloni-pamatce-17-milionu-cinskych-obeti-2-sv-valky

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když pouze ukázala předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když ukázala pouze předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

V České televizi před několika dny závěru srpna 2019 odezněla jen laciná propaganda roku 1968, když při předávání medailí jí a sovětské gymnastce Čáslavská okázale odvrací na protest svoji tvář od vlajky SSSR. Ani slovo o tom, jak přišel říjen 1968 a sedminásobná olympijská vítězka - gymnastka Věra Čáslavská a stříbrný olympijský medailista - běžec Josef Odložil si před více než půl stoletím řekli 26. října 1968 své “ano“ během letních olympijských hrách v Mexico City.

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017:

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017: "Mám vysoké ambice - vyhrát volby. Nikoho nenechám si do toho mluvit; přejímám celou zodpovědnost na sebe

To bylo směšných vyhrůžek a svalnatých řečí: „My Šmardu nedáme, raději vládnutí s ANO zbouráme!“ Pak ale musel Hamáček stáhnout před prezidentem Zemanem ocas mezi nohy; plné koryto je plné koryto, od kterého se socani neodtrhnou, ani omylem. A tak prozatimní šéf ČSSD raději zatáhl za záchrannou brzdu a připlazil se po čtyřech, aby navrhl na post ministra kultury Lubomíra Zaorálka.

Poslední domácí zprávy

Jak poznat totalitu?

Jak poznat totalitu?

Ve zkratce: naše pravda je jedině správná, nesouhlasící je třeba zastrašit, umlčet, zostudit, když to nepůjde „podobrém“, potrestat, vyhodit...