• Sobota, 19. říjen 2019
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Napřed Pelikán navrhl novelu trestního zákona o hanobení a podněcování nenávisti k osobám na základě jejich „sexuální orientace“, dnes má na krku nezákonné vydání ruského hackera Nikulina do USA
Počet návštěv: 1512

Napřed Pelikán navrhl novelu trestního zákona o hanobení a podněcování nenávisti k osobám na základě jejich „sexuální orientace“, dnes má na krku nezákonné vydání ruského hackera Nikulina do USA

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Má toho tento nešťastný človíček na krátkém postu ministra spravedlnost až až; byl duben 2016, když jsem si četl v jeho návrhu novely trestního zákona o upřesnění trestného činu hanobení a podněcování nenávisti k osobám na základě jejich „sexuální orientace“... Jedná se o „pohlavní identity“ a způsoby, jak někteří úchyláci vykonávají pohlavní styk; jde prostě o lidi, jež se označují jako transsexuální či transgender, souhrnně také jako trans osoby...

 

Související obrázek

Thajští transvestité z Bangkoku... Snímek Břetislav Olšer

Za urážku lze prý považovat, i když někdo řekne: "buzeranti či buzna", v mém nadčasovém případě stačilo ke zrušení mého blogu ještě před nabytím platnosti inkriminované novely, když jsem jen napsal, že ten a ten patří ke "čtyřprocentní menšině"... Jaký trest tedy asi stihne zvláštního lidského tvora Putnu, co urážkami nešetří a ještě si je napíše na transparent... Diví se někdo, že ho nechtěl prezident Zeman jmenovat profesorem...?

Ministerstvo spravedlnosti ČR v čele s ministrem Pelikánem a jeho poradci totiž ve snaze lézt někomu do zadku nedávo navrhli zatím nejvýraznější omezení svobody projevu. Banalita, když paragraf 355 Trestního zákoníku (40/2009 Sb.) zakazuje hanobení národa, jeho jazyka, rasy, etnické skupiny, politického přesvědčení a vyznání, nyní ovšem má být rozšířeno též o hanobení třídy, sexuální orientace a pohlavní identity...? Co na to senát...? http://www.rukojmi.cz/clanky/8008-alena-vitaskova-podali-jsme-trestni-oznameni-na-exministra-spravedlnosti-pelikana

Pelikán však pochopil, že si vzal příliš velké transsexuální sousto a zmírnil svoji rétoriku: „Poslanecká sněmovna by novelu vzhledem k neustálým obstrukcím opozice nestihla projednat. Leží nám takhle už řada důležitých zákonů a marně čeká,“ uvedl pro server Lidovky.cz ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). V tomto volebním období (2017) tak novela nemá šanci na prosazení.

Dnes však zní nepříliš libozvučně opět jméno Roberta Pelikána, co stihl ještě jako ministr spravedlnosti (za ANO) paradoxně porušit zákon při vydávání do USA práva údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina. Nepočkal na definitivní vyřešení jeho žádosti o azyl, včetně soudního přezkoumávání. Rusově stížnosti dnes vyhověl Ústavní soud (ÚS) a Pelikánovo rozhodnutí zrušil, a to i přesto, že Nikulin nakonec azyl nezískal a je od loňska v zámoří.

ÚS se rozhodl zasáhnout, přestože nález těžko může zvrátit již provedené vydání Nikulina do USA. Nález přijal s ohledem na možné budoucí opakování podobného postupu. "Kdyby ÚS takovýto postup, respektive rozhodnutí ministra jako protiústavní nezrušil, mohl by přispět k tomu, že k takovému ústavně nesouladnému předčasnému postupu ministra dojde i v budoucnu, čemuž je u takto vysoce závažného a obtížně napravitelného typu zásahu nutno jednoznačně předejít," uvedl soud.

Nikulinovo vydání do USA ocenilo americké velvyslanectví v Praze, naopak ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že Pelikánův krok podkopává základy česko-ruské spolupráce. Nikulinova cesta z donucení vyvolalo kritickou reakci také u prezidenta Miloše Zemana, který Pelikána loni v únoru žádal o Nikulinovo vydání do Ruska. "Nyní mohu jen konstatovat, že byl potvrzen zásadový postoj pana prezidenta v této citlivé kauze," sdělil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Babiš se podřídil USA: http://www.exanpro.cz/udalosti-a-jevy-ve-svete/496-potvrzena-podrizenost-babisovy-vlady-a-ustavniho-soudu-spojenym-statum-americkym

„Začnu trochu anekdoticky. Když byl zvolen Donald Trump americkým prezidentem, (předseda americké Sněmovny reprezentantů Paul) Ryan si vzal černou kravatu. Tentýž pan Ryan přiletěl do České republiky. Veřejně prohlásil, že sem přiletěl v podstatě proto, aby dostal pana Nikulina do Spojených států, což se mu podařilo. Nu a jedna z variant je, že pan Nikulin – ať tak či onak – může sloužit jako nástroj vnitroamerického politického boje – k tomu slouží i ta černá kravata,“ řekl Zeman.

Připomněl současně epigram Karla Havlíčka Borovského o úskalí chození s pány na led, byť ho dost zkomolil: „Nechoď, Vašku, s pány na led, dobrý příklad máme, pán upadne a Vašek si nohu zláme... A jestliže by se Češi měli plést do americké politické situace, tak to nepokládám za úplně dobré řešení,“ řekl Zeman.

Prakticky současně s USA o Nikulina neúspěšně žádalo i Rusko kvůli internetové krádeži 3450 dolarů (79.000 korun) spáchané v roce 2009. Nyní je Nikulin ve Spojených státech. Tamní orgány jej nechaly podrobit psychiatrické expertize kvůli ověření příčetnosti. Pokud bude shledán vinným, hrozí Nikulinovi až 30 let vězení; jako poslední známé místo jeho pobytu je jednu z kalifornských věznic. https://globe24.cz/domov/67146-kauza-nikulin-u-ustavniho-soudu-pelikan-porusil-prava-udajneho-hackera

Kauza Nikulin měla své vyvrcholení v březnu roku 2018, kdy dnes již bývalý šéf americké Sněmovny reprezentantů Paul Ryan s hereckým akcentem dle hvězdného Hollywoodu se zjevným prezentováním politického MeToo vystoupil v poslanecké sněmovně v Praze pouze jako „soukromá osoba“, prostě přiletěl do České republiky jako obyčejný americký turista.

Dorazil totiž do Prahy hlavně pro munici proti Donaldu Trumpovi, proto nepřijel oficiálně na státní návštěvu, ale přicestoval jenom jako lufťák... Požadoval přesto po české vládě vydání hackera Jevgenije Nikulina do USA pro jeho údajnou podporu volebního vítězství Donalda Trumpa přes sociální sítě... Proč měl Ryan zájem mít svědka proti Trumpovi?

Už během kampaně před americkými prezidentskými volbami v roce 2016 se totiž Ryan farizejsky distancoval od Trumpa, republikánského kandidátana prezidenta USA. Jeho velkým příznivcem nebyl nikdy, k radikálnímu kroku ho pro jeho ctnostnost myšlenek a skutků mělo přesvědčit zveřejnění nahrávky z roku 2005, na které prý Trump mluví obscénním způsobem o ženách.... Jevgenij Nikulin.

Výsledek této Ryanovy turistické mise do Česka byl proto uspokojivý, ani to zas tak moc nebolelo; Česká republika údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina vydala do Spojených států, kam odletěl v pátek.  Tak si Ryan přivezl domů pokryteckou satisfakci v podobě neusvědčeného Nikulina; Ryanův trumf na Trumpa, jak ho vystřídat na postu prezidenta Spojených států...?

O vydání Nikulina žádalo i Rusko, za které se u ministra spravedlnosti přimlouval i český prezident Miloš Zeman, jehož šéf zahraničního odboru Rudolf Jindrák rovněž sledoval exhibici třetího nejmocnějšího muže USA.

Rus Nikulin byl v Praze českou policií zadržen v říjnu 2016 na základě amerického zatykače. V USA je obviňován z útoků na sociální sítě Linkedln, Formspring a také na webové úložiště Dropbox z let 2012 až 2013. O vydání žádaly jak Spojené státy, tak i Rusko. Konečné slovo, kam Nikulina Česko vydá, měl český ministr spravedlnosti Pelikán.

Výsledek obrázku pro foto ryan babiš sněmovna

Bylo to zkrátka dojemné, jak šéf americké Sněmovny reprezentantů Paul Ryan s rukou na srdci ve středu 28. března přísahal v české dolní komoře parlamentu, že USA nedopustí, aby Rusko podkopalo česko-americké spojenectví. „Amerika s vámi byla posledních sto let, bude s vámi dalších sto,“ hollywoodsky zadeklamoval a vzpomněl i na Václava Havla.

Jak to bylo s krvavým Majdanem a Banderovci na Ukrajině: http://novysmer.cz/index.php/historie/2890-kdybych-mel-zapomenout-na-ne-boze-na-nebi-zapomen-na-me

A vzhledem k tomu, že Ryana oficiálně přijal premiér v demisi Babiš za ANO, bylo jasné, že jeho ministr spravedlnosti Pelikán půjde v těchto análních šlépějích, přestože Nikulin v Česku požádal o azyl. Došlo k tomu však až koncem loňského roku, což znamená až 14 měsíců po zadržení.

V té době městský soud rozhodl, že Rus může být vydán do obou států. Podle českých úřadů Nikulin nesplnil podmínky pro udělení azylu, protože nedokázal, že by ve vlasti mohl být pronásledován nebo, že mu hrozí vážná újma.

Bylo rovněž třeba, aby Ryan na dovolené též zapracoval ještě víc, aby se konečně podařilo i George Sorosovi a jeho neziskovkám spolu s dalšími americkými fondy ovlivnit české politické procesy. Americká ambasáda v Praze tak nyní pod vedením Ryanova přítele Kinga pokračuje v akcích jeho předchůdce Schapira, dokonce vypsala tendr na grantové programy pro boj s českými alternativními servery.

Za normálních okolností by se toto opatření dalo označit za vměšování amerického ministerstva zahraničí do vnitřních záležitostí České republiky. Přesto se USA ani nezdařilo zabránit Miloši Zemanovi v jeho znovuzvolení, asi přičiněním ruských hackerů... Účel však přece jen světil protiruské prostředky; malé vítězství pro začátek je také vítězství, navíc s perspektivou dalšího oblbování českých Švejků.

Paul Ryan proto ostře v duchu své mise "Nikulin" nařkl Rusko, že nesdílí americké zájmy ani jejich hodnoty. (!?) Naopak se je prý snaží podkopat. Je to dle řečnícího amerického turisty v ČR pokus zasít neshody mezi Česko a USA, rozdělit spojence a destabilizovat demokratické instituce.

Ze sněmovní galerky proto hltali každé Ryanovo slovo rovněž bývalí ministři Vondra, Šedivý a Herman, přítel Landsmanšaftu, který potomky Henleinových sudeťáků na jejich sjezdech zdraví zásadně německým oslovením: Milí krajané… http://www.rukojmi.cz/clanky/5171-ministr-herman-zdravil-potomky-vrahu-ceskych-obcanu-mili-krajane-a-docent-stratil-tvrdil-ze-ma-rad-hitlera-jako-cloveka-a-v-ct-zpival-sieg-heil-baby-opravdu-se-vsak-lide-stydi-za-prezidenta-zemanaVýsledek obrázku pro foto ryan babiš

Teď už je to jasné proč se Paul Ryan nestyděl přijet k nám v době, kdy byla v roce 1945 Spojenými státy dvakrát "omylem" bombardována Praha... Protože ho ani nenapadlo, aby alespoň politoval jako šéf Sněmovny reprezentantů USA stovky zbytečně zabitých Pražanů a zničení desítek průmyslových podniků v době, kdy již Rudá armáda zvítězila nad nacismem. Vlastně, kdo neví, ten ani nelituje; raději nevědět - jak alibisticky americké…

Kolik pamětníků z roku 1945 Ryanovi freneticky tleskalo ve Sněmovně, nabité až po strop sviněmi, co je od plného poslaneckého koryta neodežene nikdo, i přesto, že mlaskají, jak jenom mohou…? Bylo to trapné až k žaludeční nevolnosti; a právě tito naši poslanci se za peníze daňových poplatníků chovali jako podržtašky a sociálně vyloučení slouhové, když Stropnický láskyplně polykal sliny při pohledu na amerického politika, jako by šlo o hollywoodskou hvězdu bez podprsenky.

Proč tedy Paul Ryan tolik spěchal do Prahy na dovolenou zrovna v březnu 2018? Aby překvapil některé neinformované poslance, když ve svém projevu loboval za vydání Jevgenije Nikulina z české vazby do USA... K čemu ten spěch...? Každý den se zkrátka počítá, aby Česko údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina nevydalo do Ruska, ale do Spojených států; povedlo a naše předposranost brala vrch - ruský hacker byl v noci na 30. března bryskně vyslán do USA.

Tam má být údajně přemístěn na americké Guantanámo na Kubě, kde bude třeba i mučen, jen aby podepsal přiznání, že jako hacker pracoval osobně pro Vladimira Putina během americké prezidentské kampaně s cílem nasbírat materiály proti Hillary Clinton. „Potvrzuji vydání pana Nikulina do USA, došlo k tomu v noci, už odletěl,“ sdělila Právu mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová. V pátek krátce po půlnoci v pátek 30. března odletěl z Prahy do Washingtonu letoun ministerstva spravedlnosti USA, který se podle leteckých webů používá k transportu vězňů.

Letadlo typu Gulfstream V podle webu flightaware.com tajně přistálo v Praze v sobotu 24. března, až 30. března odletělo v 0:06 do Manassasu nedaleko Washingtonu, kde přistálo v 9:05 SELČ; v USA ho čeká až 30 let vězení pro těžký zločin a pokuta v milionech dolarů... Ne všem se však Pelikánovo poplatné rozhodnutí zamlouvá. Hradní kancléř Vratislav Mynář s vydáním Nikulina do USA nesouhlasí. "Nevím, jestli vydat ho do USA byla správná volba, ale dle dostupných informací nezákonná," napsal online deníku Aktuálně.cz. "Pokud je pravdou, co je v médiích a co říká advokát pana Nikulina, v tom případě ministr spravedlnosti zařadil náš právní systém na úroveň Bangladéše nebo Středoafrické republiky," řekl serveru e15.cz Mynář.

Inu, proč ty vyděračské metody Ryana na český parlament bez komunistů, kteří svojí neúčastí v sále proti tomuto planému žvanilovi protestovali? Nikulinovo vydání do USA by totiž mohlo s největší pravděpodobností později vést k impeachmentu 45. prezidenta Spojených států Donalda Trumpa; na řadě by mohl být právě počestný a kariéru nesnášející Paul Ryan... Václav Havel – humanitární bombardování…

PS: Rovněž Moskva požádala o navracení do Ruska ruského občana Jevgenije Nikulina, který byl nelegitimně vyslán z Česka do USA, tato extradice porušuje všechna mezinárodní pravidla a dohody, oznámil agentuře Sputnik senátor Igor Morozov.

Český advokát ruského hackera Martin Sadílek se zcela oprávněně postavil proti rozhodnutí ministra spravedlnosti Roberta Pelikána vydat jeho klienta do USA. Podle něj tomu brání řízení o tom, zda má Rus nárok na humanitární azyl v ČR. To sice odmítl v březnu pražský městský soud, ale Nikulin proti tomu podal kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu (NSS).  https://www.novinky.cz/domaci/467821-nikulinuv-advokat-chce-nechat-proverit-pelikanovo-rozhodnuti.html

Jak Babišova vláda ukřižovala Nikulina: http://www.rukojmi.cz/clanky/5905-velky-patek-v-cesku-babisova-vlada-ukrizovala-jevgenije-nikulina-v-noci-a-potaji-ho-odvezli-americkym-letadlem-do-usa

Foto: Reuters...

http://www.rukojmi.cz/clanky/5885-proc-mirumilovny-jestrab-ryan-nevzpomnel-pri-krokodylich-slzach-na-pocest-100-let-ceskoslovenska-jak-usa-v-roce-tehdejsiho-vyroci-27-let-od-vzniku-csr-bombardovaly-zbytecne-prahu-12-tisici-bombami-o-prumerne-vaze-250-kilogramu

Až se Ryan odhalil, proč vlastně do Prahy a řečnit do PS ČR přijel: http://www.rukojmi.cz/clanky/5881-paul-ryan-prekvapil-poslance-kdyz-ve-svem-projevu-loboval-za-vydani-jevgenije-nikulina-z-ceske-vazby-do-usa-nejvyssi-neocon-prijel-do-prahy-pro-munici-proti-donaldu-trumpovi

Rusko dle Ryana prý nesdílí americké zájmy ani hodnoty; a jaké jsou tedy ty americké hodnoty: https://www.google.cz/search?q=ferguson+riots&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=7Rh3VNTVFOT4yQOu0oStřelba na školách v USA…

Nyní svoboda a demokracie Spojených států v praxi prostřednictvím svého globálního četníka NATO: https://www.youtube.com/watch?v=Fgk0rAF9eD8

“Dobře organizovaná milice je nezbytná v zájmu bezpečnosti svobodného státu. Právo lidu držet a nosit zbraně nesmí být proto omezováno…” Druhý dodatek ústavy USA v podstatě falečně nabádá; čím víc zbraní, tím víc svobody a lidských práv... Střelba na školách v USA…

A nakonec pouze tisíce amerických anexí, státních převratů, invazí a válek: 200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek

http://www.protiproud.cz/politika/3707-chemicke-vrazdy-v-salisbury-skripal-byl-jeden-z-mnoha-skandalni-divadlo-a-britska-blamaz-dukazy-chybi-zadny-novicok-patrne-neexistuje-pokusy-na-20000-lidech-je-libo-lsd-antrax-ci-mor-jde-o-zemni-plyn-a-kde-vubec-je-skripal-a-jeho-dcera.htm

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Čeněk Urbanec

Čeněk Urbanec

22.04.2019 16:36

Za posledních 30 let se jednou budeme, jako národ, i jako voliči, stydět... Připustili jsme, aby nám vládl lidský odpad, na úrovni fašistického Německa. Už to, že to začalo presidentem, na kterém se shodla GRU a CIA, nás nedostatečně varovalo...


 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.04.2019 18:59

Lidé si své představitele sami zvolili,přestože znali jejich záměry.Normální člověk by nikoho z těchto podlidí nemohl volit.Takže svou volbou podporují svou vlastní likvidaci jako národa a státu.Všechny politické partaje,údajně "demokratické",prodají tento hloupý národ cizině tak,jak to dělali ti před nimi a budou dělat ti po nich.Co občané chtěli,to mají!


 
Kdoví, jak by dnes vzpomínaly na Dubčeka, který zemřel 7. 11. 1992, Kubišová a Janžurová, nebo již zesnulá antikomunistka Čáslavská, přestože to byl první tajemník ÚV KSČ, resp. právem nejmocnější komunista Československa?

Kdoví, jak by dnes vzpomínaly na Dubčeka, který zemřel 7. 11. 1992, Kubišová a Janžurová, nebo již zesnulá antikomunistka Čáslavská, přestože to byl první tajemník ÚV KSČ, resp. právem nejmocnější komunista Československa?

Automobilová nehoda 1. září 1992 na dálnici u Humpolce ukončila 7. listopadu 1992 politickou i životní cestu Alexandera Dubčeka. Řidič luxusního BMW dostal v dešti na problematickém úseku 88. kilometru smyk, nezvládl řízení a proletěl svodidly.

Halík obdržel kříž za zásluhy o česko-německé smíření, Herman na sjezdu landsmašaftu oslovil německy potomky henleinovců: “Milí přátelé“; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet..

Halík obdržel kříž za zásluhy o česko-německé smíření, Herman na sjezdu landsmašaftu oslovil německy potomky henleinovců: “Milí přátelé“; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet..

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier udělil českému katolickému knězi a teologovi Tomáši Halíkovi státní vyznamenání - Kříž za zásluhy 1. třídy Záslužného řádu Spolkové republiky Německo. Halík kříž obdržel za zásluhy o česko-německé smíření a angažovanost za spravedlivou občanskou společnost i dialog mezi národy a náboženstvími.

Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Ve věku 85 let zemřel 11, října 2019 bývalý sovětský kosmonaut Alexej Leonov, který 18. března 1965 jako první člověk vystoupil do otevřeného kosmu. Informovala o tom ruská média s odvoláním na páteční oznámení Leonovovy spolupracovnice Natalije Filimonovové.

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které  tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku konečně vynesl v říjnu 2019 rozsudek, podle nějž norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte, když jí ho odebrala a proti její vůli dala k adopci. Znamená to pro Norsko nějaké změny, nebo se přístup Barnevernetu měnit nebude?

Poslední domácí zprávy