• Čtvrtek, 18. duben 2019
  • Svátek má Rukojmí Valérie

Napřed Pelikán navrhl novelu trestního zákona o hanobení a podněcování nenávisti k osobám na základě jejich „sexuální orientace“, dnes má na krku nezákonné vydání ruského hackera Nikulina do USA
Počet návštěv: 78

Napřed Pelikán navrhl novelu trestního zákona o hanobení a podněcování nenávisti k osobám na základě jejich „sexuální orientace“, dnes má na krku nezákonné vydání ruského hackera Nikulina do USA

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Má toho tento nešťastný človíček na krátkém postu ministra spravedlnost až až; byl duben 2016, když jsem si četl v jeho návrhu novely trestního zákona o upřesnění trestného činu hanobení a podněcování nenávisti k osobám na základě jejich „sexuální orientace“... Jedná se o „pohlavní identity“ a způsoby, jak někteří úchyláci vykonávají pohlavní styk; jde prostě o lidi, jež se označují jako transsexuální či transgender, souhrnně také jako trans osoby...

Ministerstvo spravedlnosti ČR v čele s ministrem Pelikánem a  jeho poradci totiž nedávo navrhli zatím nejvýraznější omezení svobody projevu.

Související obrázek

Thajští transsexuálové z Bangkoku... Snímek Břetislav Olšer

Za urážku lze prý považovat, i když někdo řekne: "buzeranti či buzna", v mém nadčasovém případě stačilo ke zrušení mého blogu ještě před nabytím platnosti inkriminované novely, když jsem jen napsal, že ten a ten patří ke "čtyřprocentní menšině"... Jaký trest tedy asi stihne zvláštního lidského tvora Putnu, co urážkami nešetří a ještě si je napíše na transparent... Diví se někdo, že ho nechtěl prezident Zeman jmenovat profesorem...?

Banalita, když paragraf 355 Trestního zákoníku (40/2009 Sb.) zakazuje hanobení národa, jeho jazyka, rasy, etnické skupiny, politického přesvědčení a vyznání, nyní ovšem má být rozšířeno též o hanobení třídy, sexuální orientace a pohlavní identity...? Co na to senát...? http://www.rukojmi.cz/clanky/8008-alena-vitaskova-podali-jsme-trestni-oznameni-na-exministra-spravedlnosti-pelikana

A dnes zní opět jméno Robert Pelikán, co jako bývalý ministr spravedlnosti (za ANO) porušil při vydávání do USA práva údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina. Nepočkal na definitivní vyřešení jeho žádosti o azyl, včetně soudního přezkoumávání. Rusově stížnosti dnes vyhověl Ústavní soud (ÚS) a Pelikánovo rozhodnutí zrušil, a to i přesto, že Nikulin nakonec azyl nezískal a je od loňska v zámoří.

ÚS se rozhodl zasáhnout, přestože nález těžko může zvrátit již provedené vydání Nikulina do USA. Nález přijal s ohledem na možné budoucí opakování podobného postupu. "Kdyby ÚS takovýto postup, respektive rozhodnutí ministra jako protiústavní nezrušil, mohl by přispět k tomu, že k takovému ústavně nesouladnému předčasnému postupu ministra dojde i v budoucnu, čemuž je u takto vysoce závažného a obtížně napravitelného typu zásahu nutno jednoznačně předejít," uvedl soud.

Nikulinovo vydání do USA ocenilo americké velvyslanectví v Praze, naopak ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že Pelikánův krok podkopává základy česko-ruské spolupráce. Nikulinova cesta z donucení vyvolalo kritickou reakci také u prezidenta Miloše Zemana, který Pelikána loni v únoru žádal o Nikulinovo vydání do Ruska. "Nyní mohu jen konstatovat, že byl potvrzen zásadový postoj pana prezidenta v této citlivé kauze," sdělil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Babiš se podřídil USA: http://www.exanpro.cz/udalosti-a-jevy-ve-svete/496-potvrzena-podrizenost-babisovy-vlady-a-ustavniho-soudu-spojenym-statum-americkym

„Začnu trochu anekdoticky. Když byl zvolen Donald Trump americkým prezidentem, (předseda americké Sněmovny reprezentantů Paul) Ryan si vzal černou kravatu. Tentýž pan Ryan nyní (minulý týden) přiletěl do České republiky. Veřejně prohlásil, že sem přiletěl v podstatě proto, aby dostal pana Nikulina do Spojených států, což se mu podařilo. Nu a jedna z variant je, že pan Nikulin – ať tak či onak – může sloužit jako nástroj vnitroamerického politického boje – k tomu slouží i ta černá kravata,“ řekl Zeman.

Připomněl současně epigram Karla Havlíčka Borovského o úskalí chození s pány na led, byť ho dost zkomolil: „Nechoď, Vašku, s pány na led, dobrý příklad máme, pán upadne a Vašek si nohu zláme... A jestliže by se Češi měli plést do americké politické situace, tak to nepokládám za úplně dobré řešení,“ řekl Zeman.

Prakticky současně s USA o Nikulina neúspěšně žádalo i Rusko kvůli internetové krádeži 3450 dolarů (79.000 korun) spáchané v roce 2009. Nyní je Nikulin ve Spojených státech. Tamní orgány jej nechaly podrobit psychiatrické expertize kvůli ověření příčetnosti. Pokud bude shledán vinným, hrozí Nikulinovi až 30 let vězení; jako poslední známé místo jeho pobytu je jednu z kalifornských věznic. https://globe24.cz/domov/67146-kauza-nikulin-u-ustavniho-soudu-pelikan-porusil-prava-udajneho-hackera

Kauza Nikulin měla své vyvrcholení v březnu roku 2018, kdy dnes již bývalý šéf americké Sněmovny reprezentantů Paul Ryan s hereckým akcentem dle hvězdného Hollywoodu se zjevným prezentováním politického MeToo vystoupil v poslanecké sněmovně v Praze pouze jako „soukromá osoba“, prostě přiletěl do České republiky jako obyčejný americký turista.

Dorazil totiž do Prahy hlavně pro munici proti Donaldu Trumpovi, proto nepřijel oficiálně na státní návštěvu, ale přicestoval jenom jako lufťák... Požadoval přesto po české vládě vydání hackera Jevgenije Nikulina do USA pro jeho údajnou podporu volebního vítězství Donalda Trumpa přes sociální sítě... Proč měl Ryan zájem mít svědka proti Trumpovi?

Už během kampaně před americkými prezidentskými volbami v roce 2016 se totiž Ryan farizejsky distancoval od Trumpa, republikánského kandidátana prezidenta USA. Jeho velkým příznivcem nebyl nikdy, k radikálnímu kroku ho pro jeho ctnostnost myšlenek a skutků mělo přesvědčit zveřejnění nahrávky z roku 2005, na které prý Trump mluví obscénním způsobem o ženách.... Jevgenij Nikulin.

Výsledek této Ryanovy turistické mise do Česka byl proto uspokojivý, ani to zas tak moc nebolelo; Česká republika údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina vydala do Spojených států, kam odletěl v pátek.  Tak si Ryan přivezl domů pokryteckou satisfakci v podobě neusvědčeného Nikulina; Ryanův trumf na Trumpa, jak ho vystřídat na postu prezidenta Spojených států...?

O vydání Nikulina žádalo i Rusko, za které se u ministra spravedlnosti přimlouval i český prezident Miloš Zeman, jehož šéf zahraničního odboru Rudolf Jindrák rovněž sledoval exhibici třetího nejmocnějšího muže USA.

Rus Nikulin byl v Praze českou policií zadržen v říjnu 2016 na základě amerického zatykače. V USA je obviňován z útoků na sociální sítě Linkedln, Formspring a také na webové úložiště Dropbox z let 2012 až 2013. O vydání žádaly jak Spojené státy, tak i Rusko. Konečné slovo, kam Nikulina Česko vydá, měl český ministr spravedlnosti Pelikán.

Výsledek obrázku pro foto ryan babiš sněmovna

Bylo to zkrátka dojemné, jak šéf americké Sněmovny reprezentantů Paul Ryan s rukou na srdci ve středu 28. března přísahal v české dolní komoře parlamentu, že USA nedopustí, aby Rusko podkopalo česko-americké spojenectví. „Amerika s vámi byla posledních sto let, bude s vámi dalších sto,“ hollywoodsky zadeklamoval a vzpomněl i na Václava Havla.

Jak to bylo s krvavým Majdanem a Banderovci na Ukrajině: http://novysmer.cz/index.php/historie/2890-kdybych-mel-zapomenout-na-ne-boze-na-nebi-zapomen-na-me

A vzhledem k tomu, že Ryana oficiálně přijal premiér v demisi Babiš za ANO, bylo jasné, že jeho ministr spravedlnosti Pelikán půjde v těchto análních šlépějích, přestože Nikulin v Česku požádal o azyl. Došlo k tomu však až koncem loňského roku, což znamená až 14 měsíců po zadržení.

V té době městský soud rozhodl, že Rus může být vydán do obou států. Podle českých úřadů Nikulin nesplnil podmínky pro udělení azylu, protože nedokázal, že by ve vlasti mohl být pronásledován nebo, že mu hrozí vážná újma.

Bylo rovněž třeba, aby Ryan na dovolené též zapracoval ještě víc, aby se konečně podařilo i George Sorosovi a jeho neziskovkám spolu s dalšími americkými fondy ovlivnit české politické procesy. Americká ambasáda v Praze tak nyní pod vedením Ryanova přítele Kinga pokračuje v akcích jeho předchůdce Schapira, dokonce vypsala tendr na grantové programy pro boj s českými alternativními servery.

Za normálních okolností by se toto opatření dalo označit za vměšování amerického ministerstva zahraničí do vnitřních záležitostí České republiky. Přesto se USA ani nezdařilo zabránit Miloši Zemanovi v jeho znovuzvolení, asi přičiněním ruských hackerů... Účel však přece jen světil protiruské prostředky; malé vítězství pro začátek je také vítězství, navíc s perspektivou dalšího oblbování českých Švejků.

Paul Ryan proto ostře v duchu své mise "Nikulin" nařkl Rusko, že nesdílí americké zájmy ani jejich hodnoty. (!?) Naopak se je prý snaží podkopat. Je to dle řečnícího amerického turisty v ČR pokus zasít neshody mezi Česko a USA, rozdělit spojence a destabilizovat demokratické instituce.

Ze sněmovní galerky proto hltali každé Ryanovo slovo rovněž bývalí ministři Vondra, Šedivý a Herman, přítel Landsmanšaftu, který potomky Henleinových sudeťáků na jejich sjezdech zdraví zásadně německým oslovením: Milí krajané… http://www.rukojmi.cz/clanky/5171-ministr-herman-zdravil-potomky-vrahu-ceskych-obcanu-mili-krajane-a-docent-stratil-tvrdil-ze-ma-rad-hitlera-jako-cloveka-a-v-ct-zpival-sieg-heil-baby-opravdu-se-vsak-lide-stydi-za-prezidenta-zemana

Teď už je to jasné proč se Paul Ryan nestyděl přijet k nám v době, kdy byla v roce 1945 Spojenými státy dvakrát "omylem" bombardována Praha... Protože ho ani nenapadlo, aby alespoň politoval jako šéf Sněmovny reprezentantů USA stovky zbytečně zabitých Pražanů a zničení desítek průmyslových podniků v době, kdy již Rudá armáda zvítězila nad nacismem. Vlastně, kdo neví, ten ani nelituje; raději nevědět - jak alibisticky americké…Výsledek obrázku pro foto stropnický ryan

Kolik pamětníků z roku 1945 Ryanovi freneticky tleskalo ve Sněmovně, nabité až po strop sviněmi, co je od plného poslaneckého koryta neodežene nikdo, i přesto, že mlaskají, jak jenom mohou…? Bylo to trapné až k žaludeční nevolnosti; a právě tito naši poslanci se za peníze daňových poplatníků chovali jako podržtašky a sociálně vyloučení slouhové, když Stropnický láskyplně polykal sliny při pohledu na amerického politika, jako by šlo o hollywoodskou hvězdu bez podprsenky.

Proč tedy Paul Ryan tolik spěchal do Prahy na dovolenou zrovna v březnu 2018? Aby překvapil některé neinformované poslance, když ve svém projevu loboval za vydání Jevgenije Nikulina z české vazby do USA...

K čemu ten spěch...? Každý den se zkrátka počítá, aby Česko údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina nevydalo do Ruska, ale do Spojených států; povedlo a naše předposranost brala vrch - ruský hacker byl včera v noci bryskně vyslán do USA.

Tam má být údajně přemístěn na americké Guantanámo na Kubě, kde bude třeba i mučen, jen aby podepsal přiznání, že jako hacker pracoval osobně pro Vladimira Putina během americké prezidentské kampaně s cílem nasbírat materiály proti Hillary Clinton.Výsledek obrázku pro foto ryan babiš

„Potvrzuji vydání pana Nikulina do USA, došlo k tomu v noci, už odletěl,“ sdělila v pátek Právu mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová. V pátek krátce po půlnoci v pátek 30. března odletěl z Prahy do Washingtonu letoun ministerstva spravedlnosti USA, který se podle leteckých webů používá k transportu vězňů.

Letadlo typu Gulfstream V podle webu flightaware.com tajně přistálo v Praze v sobotu 24. března, až 30. března odletělo v 0:06 do Manassasu nedaleko Washingtonu, kde přistálo v 9:05 SELČ; v USA ho čeká až 30 let vězení pro těžký zločin a pokuta v milionech dolarů...

Ne všem se však Pelikánovo poplatné rozhodnutí zamlouvá. Hradní kancléř Vratislav Mynář s vydáním Nikulina do USA nesouhlasí. "Nevím, jestli vydat ho do USA byla správná volba, ale dle dostupných informací nezákonná," napsal online deníku Aktuálně.cz. "Pokud je pravdou, co je v médiích a co říká advokát pana Nikulina, v tom případě ministr spravedlnosti zařadil náš právní systém na úroveň Bangladéše nebo Středoafrické republiky," řekl serveru e15.cz Mynář.

Inu, proč ty vyděračské metody Ryana na český parlament bez komunistů, kteří svojí neúčastí v sále proti tomuto planému žvanilovi protestovali? Nikulinovo vydání do USA by totiž mohlo s největší pravděpodobností později vést k impeachmentu 45. prezidenta Spojených států Donalda Trumpa; na řadě by mohl být právě počestný a kariéru nesnášející Paul Ryan... Václav Havel – humanitární bombardování…

PS: Rovněž Moskva požádala o navracení do Ruska ruského občana Jevgenije Nikulina, který byl nelegitimně vyslán z Česka do USA, tato extradice porušuje všechna mezinárodní pravidla a dohody, oznámil agentuře Sputnik senátor Igor Morozov.

Český advokát ruského hackera Martin Sadílek se zcela oprávněně postavil proti rozhodnutí ministra spravedlnosti Roberta Pelikána vydat jeho klienta do USA. Podle něj tomu brání řízení o tom, zda má Rus nárok na humanitární azyl v ČR. To sice odmítl v březnu pražský městský soud, ale Nikulin proti tomu podal kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu (NSS).  https://www.novinky.cz/domaci/467821-nikulinuv-advokat-chce-nechat-proverit-pelikanovo-rozhodnuti.html

Jak Babišova vláda ukřižovala Nikulina: http://www.rukojmi.cz/clanky/5905-velky-patek-v-cesku-babisova-vlada-ukrizovala-jevgenije-nikulina-v-noci-a-potaji-ho-odvezli-americkym-letadlem-do-usa

Foto: Reuters...

http://www.rukojmi.cz/clanky/5885-proc-mirumilovny-jestrab-ryan-nevzpomnel-pri-krokodylich-slzach-na-pocest-100-let-ceskoslovenska-jak-usa-v-roce-tehdejsiho-vyroci-27-let-od-vzniku-csr-bombardovaly-zbytecne-prahu-12-tisici-bombami-o-prumerne-vaze-250-kilogramu

Až se Ryan odhalil, proč vlastně do Prahy a řečnit do PS ČR přijel: http://www.rukojmi.cz/clanky/5881-paul-ryan-prekvapil-poslance-kdyz-ve-svem-projevu-loboval-za-vydani-jevgenije-nikulina-z-ceske-vazby-do-usa-nejvyssi-neocon-prijel-do-prahy-pro-munici-proti-donaldu-trumpovi

Rusko dle Ryana prý nesdílí americké zájmy ani hodnoty; a jaké jsou tedy ty americké hodnoty: https://www.google.cz/search?q=ferguson+riots&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=7Rh3VNTVFOT4yQOu0oStřelba na školách v USA…

Nyní svoboda a demokracie Spojených států v praxi prostřednictvím svého globálního četníka NATO: https://www.youtube.com/watch?v=Fgk0rAF9eD8

“Dobře organizovaná milice je nezbytná v zájmu bezpečnosti svobodného státu. Právo lidu držet a nosit zbraně nesmí být proto omezováno…” Druhý dodatek ústavy USA v podstatě falečně nabádá; čím víc zbraní, tím víc svobody a lidských práv... Střelba na školách v USA…

A nakonec pouze tisíce amerických anexí, státních převratů, invazí a válek: 200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek

http://www.protiproud.cz/politika/3707-chemicke-vrazdy-v-salisbury-skripal-byl-jeden-z-mnoha-skandalni-divadlo-a-britska-blamaz-dukazy-chybi-zadny-novicok-patrne-neexistuje-pokusy-na-20000-lidech-je-libo-lsd-antrax-ci-mor-jde-o-zemni-plyn-a-kde-vubec-je-skripal-a-jeho-dcera.htm

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Řecký parlament v polovině dubna 2019 schválil návrh, který se týká předložení požadavků vůči Německu, aby zaplatilo náhrady škod způsobených během druhé světové války.  Odpovídající výzva bude zaslána vládě, aby orgány země podnikly nezbytné diplomatické a právní kroky.

Kandidát za ANO naministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Kandidát za ANO na ministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Nynější kandidát za ANO na pozici ministra dopravy Vladimír Kremlík, který mám být jmenován na tento post 30. dubna 2019, má prý škraloup; jakmile totiž přišel v roce 2007 na ministerstvo dopravy pod vedením Řebíčka, byl ihned jmenován ředitelem nově vytvořeného právního a IT úseku. Právě díky tomu smlouvu podepisoval on sám.

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Uběhlo již osm tragických let a přibyly desítky mrtvých, které si v dubnu 2019 už vyžádaly boje o libyjské hlavní město Tripolis. Jednotky maršála Chalífy Haftara se snaží město, kde sídlí mezinárodně uznávaná vláda, už týden dobýt. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající Haftara k ukončení ofenzivy zablokovalo Rusko.

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

A aby toho v současném boomu „lidských práv a svobody slova ï projevu“ nebylo málo, vysloužil si německý satirik Jan Böhmermann žalobu od tureckého prezidenta Erdogana, za jehož urážku čeká básníka možná trest odnětí svobody na tři roky. Urážku tureckého majestátu žene Merkelová před soud; tedy spíš ještě předloni hnala..…

Poslední domácí zprávy

SVĚDEK Z PODSVĚTÍ

SVĚDEK Z PODSVĚTÍ

Dne 15. dubna 2019 pokračovalo v soudní síni Krajského soudu v Brně u senátu Aleše Novotného hlavní líčení ve  „velké daňové kauze“...