• Úterý, 26. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Filip

Alena Vitásková: Podali jsme trestní oznámení na exministra spravedlnosti Pelikána
Počet návštěv: 1251

Alena Vitásková: Podali jsme trestní oznámení na exministra spravedlnosti Pelikána

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Dopustil se exministr spravedlnosti Robert Pelikán trestních činů?  Ústavní soud vydal rozhodnutí, že Robert Pelikán porušil zákon! Jaké pohnutky vedly ministra spravedlnosti k nezákonnému jednání? Jedná se o korupci? Garant a představitel spravedlnosti-ministr spravedlnosti porušil zákon?

Nad konáním ministra spravedlnosti Roberta Pelikána se pozastavil i Ústavní soud. Dle Ústavního soudu exministr spravedlnosti porušil zákon, když vydal ruského hackera Nikulina do USA.

Institut AV se zabývá mimo jiné ochranou lidských práv a svobod, vymahatelnosti práva a spravedlnosti. Institut AV se domnívá, že exministr spravedlnosti Robert Pelikán mohl tímto spáchat hned několik trestních činů – porušení Ústavy, zákonů, Listiny práv a svobod, mezinárodních úmluv.

Vzhledem k tomu, že došlo pravděpodobně k nezákonnému jednání ze strany ministra spravedlnosti, který má být nejvyšší autoritou a garantem dodržování spravedlnosti, je nutné a ve veřejném i mezinárodním zájmu, aby celá kauza byla řádně prošetřena a v případě trestní činnosti přijat patřičný trest.

Z výše uvedených důvodů podal dne 11. 4. 2019 IAV podnět k šetření, který vzhledem k závažnosti zaslal přímo na NSZ Pavla Zemana.

· Chceme vědět a budeme veřejnost informovat, jaká byla pohnutka ministra spravedlnosti k tomuto nezákonnému činu,

· Chceme vědět a budeme veřejnost informovat, zda se nejednalo o korupční pozadí, opatření prospěchu atd.

· Chceme vědět a budeme veřejnost informovat, které zákony a mezinárodní úmluvy byly jeho konáním porušeny

· Chceme vědět a budeme veřejnost informovat, jaká škoda bude uplatňována a kdo ji bude hradit

Občané mají právo vědět, zda je rovný přístup ke všem občanům, nebo představitel a garant spravedlnosti a práva může beztrestně zákon porušovat.

Ing. Alena Vitásková

Předsedkyně Institutu AV

Praha, dne 17. 4. 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.04.2019 19:42

Je to bezpředmětné,není politická vůle něco řešit.Vrána k vráně sedá,rovný rovného si hledá.On ani Pelikán nic nevymyslel,ale dostal příkazem.


 
Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal jako o ping-pongu. Předcházelo mu postupné projednání obžaloby třemi senáty téhož soudu s šesti zprošťujícími rozsudky. Proto jsem psal o ping-pongu: soud vynesl zprošťující rozsudek, státní zástupce se odvolal a Městský soud v Praze senátem Jaroslavy Liškové vrátil věc na 1. stupeň. To se opakovalo šestkrát.

Poslední domácí zprávy

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal...

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...