• Neděle, 26. květen 2019
  • Svátek má Rukojmí Filip

Velikonoční příhovor. Principále Jene Hrušínský,
Počet návštěv: 2398

Velikonoční příhovor. Principále Jene Hrušínský,

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

stejně jako Ty vůči prezidentu, ani já si nebudu brát servítky a budu Ti tykat. Jednak proto, že jsem o dost starší, ale také proto, že si uctivé či slušné vykání nezasloužíš. Četl jsem Tvoje další nechutnosti, kterými zase napadáš prezidenta Zemana, nedáš si pokoj a budeš se do něj stále strefovat a kopat. Leží Ti v žaludku jak spolknutý kaštan.

   Tvoje nekonečná, hluboká nenávist a zavilá zášť k prezidentu Zemanovi je už tak vybičovaná a dehonestující, že už nezasluhuješ nic jiného, než s Tebou komunikovat s patřičným despektem. Jsi patologicky posedlý sledováním prezidentova jednání, sleduješ jeho vyjadřování, každé jeho slovo, které pak neuctivě zneužíváš k hrubým pomluvám, urážkám obviňování a dehonestacím, kterými usiluješ prezidenta ponížit a dostat do situace kdy bude, nebo by měl podle tvých podlých představ být, veřejností zcela  zavržen a zatracen. To se samozřejmě nestane, protože realita je jiná. Jsou to jen chorobné výmysly Tvého záští postiženého mozku.

    K Tvému posměšnému a ponižujícímu názoru o lhaní prezidenta Zemana při návštěvě Vídně, se bezpochyby opájíš sebeuspokojením, že svým pohrdavým a posměšným konstatováním jej ponížíš do role o které říkáš, že se choval jako typický lepšočlověk, který bezdůvodně známkuje rakouské politiky. Především Jeníku, prezident Zeman rakouské politiky neznámkoval, ale jen řekl, o čem byl bohužel, mylně či nepřesně informován českou velvyslankyní v Rakousku a sice, že měl bývalému vídeňskému starostovi vytknout, že nedal ani šilink české Komenského škole ve Vídni. S neskrývanou, až dětinskou radostí konstatuješ, že „Proti této lži se na místě ohradil ředitel školy a vzápětí i rakouské deníky. Vyšlo najevo, že tato česká škola od Vídně dostala v přepočtu desítky milionů, zatímco Česká republika škole trvale nepomáhá“. Jistě pak s nebývalou rozkoší a debilním úsměvem na tváři konstatuješ, že je to od prezidenta  „Sprostota a hulvátství, které jsme nuceni už šest let snášet. Ostuda za ostudou už šestý rok.“ Ovšem ani v tomto případě neříkáš pravdu, zase jen osočuješ a urážíš, ale na tom už v podstatě ani nezáleží. Kýbl špíny byl vylitý, čímž byl Tvůj záměr či účel splněn a dokonán.

     Asi se v Tobě hnul zbytek jakéhosi torza svědomí když jsi, asi velmi nerad řekl: „Ale abych byl objektivní, v Rakousku se Miloš Zeman k všeobecnému údivu omluvil“. Musím se smát, když zmiňuješ svou „objektivnost“, nicméně hned vzápětí jde Tvoje objektivnost do kopru, protože s chutí si do prezidenta kopneš když urážlivě tvrdíš, že  „Jeho lhaní ve Vídni bylo tak nehorázné a tak do nebe volající, že navíc byl usvědčen ze lži bezprostředně po jejím vyřčení, tedy přistižen při činu a to v situaci, kdy hlavní rakouské deníky na tuto nepravdu okamžitě poukázaly (jako první informaci přinesl Der Standard) byl Zeman snad poprvé v životě přinucen se omluvit.“

     Jakkoli děláš ze sebe inteligenta Jene, ale pokud nejsi schopen uznat, že pan prezident nelhal, ale jen neúmyslně vyřkl mylnou informaci, kterou získal od vysoce postavené osoby, tak jsi blb. A aby bylo jasno Jeníku,  pokud je opravdu něco, co je tak  nehorázné a do nebes volající, pak je to ta Tvoje sprostá, drzá a beznadějná snaha znemožnit prezidenta, udělat z něj nicku a člověka, který si nezaslouží kloudného zacházení. Jsi ty malý chudáčku, Zemanovým jednáním natolik konsternován, že si neuvědomuješ podlost svého jednání, že jsi pro většinu občanů ubožák, který ani není schopen přiznat a říct pravdu, jaká byla skutečnost. Tobě zřejmě pravda není schopna prolézt Tvou nevymáchanou hubou, zato urážky chrlí jednu za druhou. K úplné spokojenosti Ti vyhovuje pouhý fakt, že prezident něco řekl, co nebylo pravda, že se objektivně řečeno  dopustil neúmyslného faux pas, za které nikoli z donucení, jak lživě tvrdíš, ale s diplomatickou slušností se dotyčné osobě omluvil, což je pro Tebe zřejmě něco zcela nepředstavitelného, nemýlím-li se, že?

     Apropó Jendo, Ty nejrovnější mezi rovnými, nejchytřejší mezi chytrými, současně nejubožejší mezi ubožáky, nejpodlejší mezi podlými, nejprolhanější mezi všemi prolhanými, nejzákeřnější mezi křiváky vezmi laskavě na vědomí, že můžeš mít prezidenta Zemana stokrát nerad, můžeš s ním stokrát nesouhlasit, můžeš mu mít mnohé nebo všechno za zlé, ale jedno bys měl, Ty inteligente s IQ shnilé tykve, zásadně respektovat: je to hlava státu, která by měla požívat veškerou úctu a respekt, přestože ne všechno co činí nemusí být v souladu s názory a postoji jiných, včetně těch Tvých. Rád ze sebe děláš čestného člověka, uvědomělého demokrata, často poukazuješ na ohrožení demokracie, ale sám jsi jedním z těch, který demokracii a lidská práva podkopává.  Apropó, také T. G. Masaryk měl mnoho osobních chyb a nedostatků, byl často terčem mnoha útoků, kritiky, nesouhlasu s jeho názory atd., ale vždy, za všech okolností byl považován za člověka, který jako hlava státu požíval úctu a respekt. Také Tvůj oblíbenec Jene, velký malý Venca Flaška Havel měl přehršel osobních chyb, nedostatků a nemálo problémů, ale nepochybně by sis nikdy nedovolil být k němu takový hulvát, jakým si dovoluješ být vůči prezidentu Zemanovi. Ve světle těchto skutečností jsi jen ubožák, komediant a slizký had, který prská jedovaté, pomlouvačné sliny, abys prokázal loajalitu těm, kteří Tě podporují, ale před  kterými jsi také buď v hlubokém předklonu, nebo se před nimi plazíš, pokud jim zrovna nelezeš do řiti.

     Pokud se principále Jene se domáháš, aby se prezident omluvil za lží, které jako na běžícím pásu pronáší v Česku tak věz, že se toho nedočkáš. Ne snad proto, že by byl vždy pravdomluvný, ostatně to nejsi ani Ty a přesto jej tvrdě kritizuješ, ale pokud by mělo být slušnosti a pravdomluvnosti učiněno zadost, pak by bylo zapotřebí, abys začal u prvního prezidenta po hadráku, tedy u V. Klause, potažmo u samotného V. Havla. Pokud si Jene pamatuješ, a to bys měl, kdo co  sliboval a při tom lhal,  co kdo z nich řekl a nebyla to pravda (a že toho bylo), pak zjistíš,  že Zeman je vlastně  úplný břídil. Ale proč by ses těmito nepodstatnými věcmi zabýval, když můžeš svobodně v našem demokratickém, vysoce právním státě beztrestně lhát, pomlouvat, osočovat, obviňovat, urážet a dokonce si s nebývalou radostí a potěšením můžeš kopnout do samotného prezidenta republiky! To ovšem nedělá inteligent, ale člověk, který si na rádoby  inteligenta jen hraje. Poznáváš se, Jene?

      Plně chápu Tvé velké zklamání, neřku-li nasranost, která pramení z vítězství Miloše Zeman a prohry Tvého oblíbence K. Schwarzenberga. Také druhé  vítězství M. Zemana a porážka Tvé velké naděje J. Drahoše Tě nejspíš musela také silně vyvést z míry. A to se nepromíjí, ani neodpouští navzdory tomu, že M. Zeman za to, že je prezident nemůže, protože jej zvolili občané, pohříchu většinou hlasů. Nu což Jene, tak to už na tom světě chodí!

     A už jen dodám faktickou poznámku: jistí lidé se o V. Havlovi ještě za jeho života o něm vyjádřili, že je prase. A si k tomu měli důvod. Co myslíš Jeníku, co jsi Ty? Hádej, jak o Tobě smýšlí občané (ale ne z pražské kavárny)? Úsudek nechám na Tobě! Tak se měj a Jeníku pozor, ať Ti nepraskne žilka!

Jiří  B a ť a, 18. dubna 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Aleš Staněk

Aleš Staněk

22.04.2019 16:53

"Principál" je pouhým zaplaceným šaškem, podobně jako desítky jemu podobných z umělecké a mediální branže. Tato zkorumpovaná část společnosti ráda za všimné globálních elit zapře svou vlast, národ i své rodiče. Jidáš je v těchto velikonočních dnech případné jméno, ale neodsuzujme tam, kde nebylo shůry dáno. Laskavý bard české divadelní scény Edáček Kohout měl pro takové méně nadané herce pochopení. Říkal o nich, "hrají to tak trochu na svůj úkor" ....


 
Květoslav Vícha (Kvido)

Květoslav Vícha (Kvido)

22.04.2019 08:50

Principál Hrušinský ml. dělá svému otci jen ostudu. Nejhorší na tom je, že pravděpodobně ty názory proti panu prezidentovi Zemanovi nemá ze své hlavy. Prodejný šašek!


 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

20.04.2019 20:51

Žilka mu nepraskla ( zatím ), jen je po operaci srdce, tak se mu třeba rozsvítí v hlavě.


 
Prázdné heslo: Zabraňte globálnímu oteplování! Byť za něho lidé mohou jen 10%, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů vydechující největší skleníkový plyn - vodní páry…

Prázdné heslo: Zabraňte globálnímu oteplování! Přitom za něho lidé mohou jen cca 5%, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů, vydechujících největší skleníkový plyn - vodní páry…

Čeští studenti se přesto připojili k celosvětové protestní akci, která chce přimět politiky k důslednější ochraně klimatu a snižování emisí. Nechce se ti do školy, přijď mezi nás a protestuj; v rámci iniciativy Fridays for Future se tak účastní mladí lidé z více než stovky zemí světa.

„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

Měl jsem zase jeden utkvělý a notně ztřeštěný plán; udělat pro internetové noviny Rukojmi.cz rozhovor, jehož hlavním protagonistou měl být Václav Bartuška, velvyslanec České republiky pro energetickou bezpečnost. A ten by byl, resp. měl být mým novinářským sólokaprem. Pak jsem ho náhodně potkal v Praze a drze oslovil se svojí utajenou strategií; připadal jsem si jako směšný konspirátor.

STÍN „SOUDKYNĚ OLO“ NA OBNOVENÉM PROCESU

STÍN „SOUDKYNĚ OLO“ NA OBNOVENÉM PROCESU

Od 6. června 2018 jsem se na svém bloggu opakovaně věnoval svéráznému postupu „soudkyně OLO“, tedy paní Ivety Šperlichové, soudkyně zlínské pobočky Krajského soudu v Brně, v řízení proti údajným pachatelům krácení spotřební daně z tabáku, který dovedla k odsuzujícímu rozsudku z 22.června 2018. V r.2019 ji ale uznal Ústavní soud za podjatou a následně jí Vrchní soud v Olomouci případ odebral a rozsudek zrušil.

Poslední domácí zprávy