• Neděle, 26. květen 2019
  • Svátek má Rukojmí Filip

Nežijeme na Slovensku, na Zemana s Babišem jste krátký, milánkové…
Počet návštěv: 667

Nežijeme na Slovensku, na Zemana s Babišem jste krátký, milánkové…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Trochu si parafrázuji skladbu Janka Ledeckého Na ptáky jsme krátký. Už zase náš demoblok začíná vyšilovat a chce mimořádné schůze a Miliony chvilek chtějí zaplnit náměstí a svrhnout a zabránit jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti. A do toho vystupují soudcovské úderky, které kdesi vytáhli, že jim vláda musí vysvětlit, proč odchází Kněžínek z postu ministra a proč má být nahrazen Marií Benešovou. A dramaticky prohlašují, že je tím ohrožen právní stát.

Všechno je to směšné a všechno bude mít stejný průběh jako v minulosti. Jako kdysi při slavné, avšak jinak bezcenné akci Děkujeme odejděte, jako při neudělení vyznamenání strýci Bradymu, jako při lstivém výslechu mladého Babiše, jako při odvolávání Babiše ještě coby ministra financí kvůli dluhopisům, jež zavedl jeho předchůdce ve funkci ministra Miroslav či při využívání nelegálních odposlechů, o nichž si ptáci štěbetají na stromech, že se tak dělo jako při pohrávání se slovíčky v názvu skupiny Pussy Riot Milošem Zemanem.

Česko spolu patří mezi ďábelský spolek V4. To co jinde projde téměř bez povšimnutí, zde je vše superproblémem a západní superliberální média se na nás vrhají jako na špinavce.

Ne že by Západ v tomto úsilí nebyl zčásti úspěšný. Zvlášť se mu dařilo na Slovensku, kde liberálové ve spojení s prezidentem Kiskou způsobili polopřevrat, při kterém musel z vlády odejít premiér Fico, kdy důvodem bylo nevím proč, že byl zavražděn novinář Kuciak se svou partnerkou.

To ďábelské ovzduší u nás bude dál rozdmýchávat demoblok, nejen kvůli jmenování Benešové, ale i kvůli otevřeně bonzácké akci části lidovců, zejména europoslance Zdechovského a zvlášť aktivních Pirátů, kteří nelitují sil, aby vyvolali proti České republice co nejtvrdší tažení ohledně využívání dotací Andrejem Babišem. A samozřejmě, že chvilky a opozice vystartují, kdy by státní zástupce podal obžalobu na premiéra.

A tady je rozdíl mezi Českem a Slovenskem. V Česku protivníci Zemana a Babiše také zaplní náměstí, ale nejsou to zase takoví hysterici, aby tam vydrželi měsíce a přes snahu médií, zejména veřejnoprávních, které v rozporu se svým posláním se dostávají na fanatickou strunu vzbouřenců, nic nakonec neprosadí. To na Slovensku si už ten pád osoby k tomu určené prosadí, stůj co stůj. Mimochodem před roky takto odstranili kvůli akci Godzila naopak premiéra Dzurindu.

A tak lidé mimo Prahu klidně mohou jít do hospody a nebo se dívat na nekonečné detektivní seriály, protože opět vlastně o nic nepůjde a ani nemusí sledovat zprávy. Jako vždy jde jen o pravidelnou dávku mediálně davové psychózy.

A to je dobrá zpráva pro tuto zem. Jsme prostě jiní než Slováci.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.04.2019 19:07

Přijdou,vykřičí se(však za to dostanou zaplaceno) a spokojeně se rozejdou s jidášským grošem v kapse.Podle soudců je právní stát ohrožen?Tito lidé asi žijí na Měsíci,jinak by věděli,že právě oni jsou hrozbou pro údajný "právní" stát.


 
Prázdné heslo: Zabraňte globálnímu oteplování! Byť za něho lidé mohou jen 10%, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů vydechující největší skleníkový plyn - vodní páry…

Prázdné heslo: Zabraňte globálnímu oteplování! Přitom za něho lidé mohou jen cca 5%, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů, vydechujících největší skleníkový plyn - vodní páry…

Čeští studenti se přesto připojili k celosvětové protestní akci, která chce přimět politiky k důslednější ochraně klimatu a snižování emisí. Nechce se ti do školy, přijď mezi nás a protestuj; v rámci iniciativy Fridays for Future se tak účastní mladí lidé z více než stovky zemí světa.

„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

Měl jsem zase jeden utkvělý a notně ztřeštěný plán; udělat pro internetové noviny Rukojmi.cz rozhovor, jehož hlavním protagonistou měl být Václav Bartuška, velvyslanec České republiky pro energetickou bezpečnost. A ten by byl, resp. měl být mým novinářským sólokaprem. Pak jsem ho náhodně potkal v Praze a drze oslovil se svojí utajenou strategií; připadal jsem si jako směšný konspirátor.

STÍN „SOUDKYNĚ OLO“ NA OBNOVENÉM PROCESU

STÍN „SOUDKYNĚ OLO“ NA OBNOVENÉM PROCESU

Od 6. června 2018 jsem se na svém bloggu opakovaně věnoval svéráznému postupu „soudkyně OLO“, tedy paní Ivety Šperlichové, soudkyně zlínské pobočky Krajského soudu v Brně, v řízení proti údajným pachatelům krácení spotřební daně z tabáku, který dovedla k odsuzujícímu rozsudku z 22.června 2018. V r.2019 ji ale uznal Ústavní soud za podjatou a následně jí Vrchní soud v Olomouci případ odebral a rozsudek zrušil.

Poslední domácí zprávy