• Neděle, 25. srpen 2019
 • Svátek má Rukojmí Radim

Prezident Zeman uvedl, že podepíše zdanění církevních restitucí
Počet návštěv: 554

Prezident Zeman uvedl, že podepíše zdanění církevních restitucí

- Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Český prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek vyjádřil ke zdanění církevních restitucí. V této souvislosti prohlásil, že daný zákon podepíše. Zákon o zdanění náhrad za církevní restituce schválila Sněmovna. Informoval o tom portál novinky.cz.

Na portálu se píše, že Miloš Zeman neměl zpočátku na otázku o zdaňování náhrad za církevní restituce vyhraněný názor.

„Zpočátku jsem byl naprosto neutrální, ale jak jezdím po krajích a setkávám se se starosty, tak velká řada z nich si mně stěžovala, že církve podaly tzv. určovací žalobu a že se domáhají i majetku, za který dostaly předtím finanční náhrady. Já oceňuji, že Česká biskupská konference zrušila tyto žaloby u krajů. Ale u měst a obcí ne,“ řekl prezident.

Podle Zemana lze navíc očekávat, že u měst a obcí jich bude více než u krajů.

„Mě to rozzlobilo, protože je to nedodržení smlouvy. Pan kardinál mi říkal, že to někdy žalují řády a že na řády nemá přímý dosah. Já se v církevní hierarchii nevyznám, tak to nechci komentovat. Ale z mé strany to rozhodnutí podepsat tento zákon je motivován přesně tímto důvodem,“ dodal k věci prezident.

Senátorům se však tento nápad nezamlouvá. Zdanění náhrad za církevní restituce dokonce označili za protiústavní a daný zákon mají v plánu napadnout u Ústavního soudu.

„Ústavní žaloba při nevýkonnosti Ústavního soudu může trvat dlouho. U soudce (Jana) Filipa leží dva roky moje stížnost na Lex Babiš,“ poznamenal k věci Zeman.

Závěrem pak dodal, že na zmiňovanou normu by mohla daná instituce posoudit až po příštích volbách do Sněmovny.

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201904259733882-prezident-zeman-uvedl-ze-podepise-zdaneni-cirkevnich-restituci-/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.04.2019 19:15

Čeněk Urbanec:v článku se jedná o zdanění církevní zlodějny.Zeman hlásí,že to podepíše a stejně tak podepsal tu zlodějnu.Na dobu předcházející jsem nezapomněl,ale o té nebylo v článku ani zmínky.


 
Čeněk Urbanec

Čeněk Urbanec

27.04.2019 20:23

1. Petr Majevský, pokuste se přečíst si něco o skvělých výsledcích hospodaření vlád ODS s různými parasity, a porovnat pět bilionů pro...marněného majetku s miliardami, kterými musel Zeman SANOVAT banky, aby se vůbec daly prodat... Nechávám vám k úvaze, jestli tu šílenou dobu pro Republiku svalit na Zemana, nebo se chovat jako dospělý a gramotný.
2. Neuvěřitelná lumpárna, kdy byly církve po 1989 považovány za partnera politiky, místo aby byly definitivně, po francouzsku, odtrženy od bohatého prsu sekulárního státu, následovány blbstvím "vrácení" majetku, který církvím nepatřil... To zdanění je dalším darem nenažraným šamanům...


 
Petr Majevský

Petr Majevský

26.04.2019 19:30

Je jedno,zda podepíše.Podepsal i okradení národa o miliardy a teď chce dělat chytrého?To už zpět ukradený majetek nevrátí a jedná se jenom o pouhé gesto k ničemu.


 
Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017:

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017: "Mám vysoké ambice - vyhrát volby. Nikoho nenechám si do toho mluvit; přejímám celou zodpovědnost na sebe

To bylo směšných vyhrůžek a svalnatých řečí: „My Šmardu nedáme, raději vládnutí s ANO zbouráme!“ Pak ale musel Hamáček stáhnout před prezidentem Zemanem ocas mezi nohy; plné koryto je plné koryto, od kterého se socani neodtrhnou, ani omylem. A tak prozatimní šéf ČSSD raději zatáhl za záchrannou brzdu a připlazil se po čtyřech, aby navrhl na post ministra kultury Lubomíra Zaorálka.

                      Winston Churchill o Rusku

Winston Churchill o Rusku

Žádná vláda, kterou kdy lidé vytvořili, by nebyla schopna přežít tak vážné a kruté rány, jaké zasadil Hitler Rusku. Sovětské Rusko však nejen obstálo a zotavilo se z těchto strašných ran, ale navíc samo zasadilo německé armádní mašinérii smrtelné rány, jaké by byla nemohla zasadit žádná jiná síla na světě.

Winston Churchill na jaře roku 1943

Poslední domácí zprávy

Jak poznat totalitu?

Jak poznat totalitu?

Ve zkratce: naše pravda je jedině správná, nesouhlasící je třeba zastrašit, umlčet, zostudit, když to nepůjde „podobrém“, potrestat, vyhodit...