• Čtvrtek, 23. květen 2019
  • Svátek má Rukojmí Vladimír

Prezident Zeman uvedl, že podepíše zdanění církevních restitucí
Počet návštěv: 412

Prezident Zeman uvedl, že podepíše zdanění církevních restitucí

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Český prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek vyjádřil ke zdanění církevních restitucí. V této souvislosti prohlásil, že daný zákon podepíše. Zákon o zdanění náhrad za církevní restituce schválila Sněmovna. Informoval o tom portál novinky.cz.

Na portálu se píše, že Miloš Zeman neměl zpočátku na otázku o zdaňování náhrad za církevní restituce vyhraněný názor.

„Zpočátku jsem byl naprosto neutrální, ale jak jezdím po krajích a setkávám se se starosty, tak velká řada z nich si mně stěžovala, že církve podaly tzv. určovací žalobu a že se domáhají i majetku, za který dostaly předtím finanční náhrady. Já oceňuji, že Česká biskupská konference zrušila tyto žaloby u krajů. Ale u měst a obcí ne,“ řekl prezident.

Podle Zemana lze navíc očekávat, že u měst a obcí jich bude více než u krajů.

„Mě to rozzlobilo, protože je to nedodržení smlouvy. Pan kardinál mi říkal, že to někdy žalují řády a že na řády nemá přímý dosah. Já se v církevní hierarchii nevyznám, tak to nechci komentovat. Ale z mé strany to rozhodnutí podepsat tento zákon je motivován přesně tímto důvodem,“ dodal k věci prezident.

Senátorům se však tento nápad nezamlouvá. Zdanění náhrad za církevní restituce dokonce označili za protiústavní a daný zákon mají v plánu napadnout u Ústavního soudu.

„Ústavní žaloba při nevýkonnosti Ústavního soudu může trvat dlouho. U soudce (Jana) Filipa leží dva roky moje stížnost na Lex Babiš,“ poznamenal k věci Zeman.

Závěrem pak dodal, že na zmiňovanou normu by mohla daná instituce posoudit až po příštích volbách do Sněmovny.

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201904259733882-prezident-zeman-uvedl-ze-podepise-zdaneni-cirkevnich-restituci-/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.04.2019 19:15

Čeněk Urbanec:v článku se jedná o zdanění církevní zlodějny.Zeman hlásí,že to podepíše a stejně tak podepsal tu zlodějnu.Na dobu předcházející jsem nezapomněl,ale o té nebylo v článku ani zmínky.


 
Čeněk Urbanec

Čeněk Urbanec

27.04.2019 20:23

1. Petr Majevský, pokuste se přečíst si něco o skvělých výsledcích hospodaření vlád ODS s různými parasity, a porovnat pět bilionů pro...marněného majetku s miliardami, kterými musel Zeman SANOVAT banky, aby se vůbec daly prodat... Nechávám vám k úvaze, jestli tu šílenou dobu pro Republiku svalit na Zemana, nebo se chovat jako dospělý a gramotný.
2. Neuvěřitelná lumpárna, kdy byly církve po 1989 považovány za partnera politiky, místo aby byly definitivně, po francouzsku, odtrženy od bohatého prsu sekulárního státu, následovány blbstvím "vrácení" majetku, který církvím nepatřil... To zdanění je dalším darem nenažraným šamanům...


 
Petr Majevský

Petr Majevský

26.04.2019 19:30

Je jedno,zda podepíše.Podepsal i okradení národa o miliardy a teď chce dělat chytrého?To už zpět ukradený majetek nevrátí a jedná se jenom o pouhé gesto k ničemu.


 
„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

Měl jsem ten ztřeštěný plán, už když jsem vyrazil na Pražské jaro na koncert skvělé české harfenistky Kateřiny Englichové, s níž je ženatý Václav Bartuška, velvyslanec České republiky pro energetickou bezpečnost. A ten byl, resp. měl být mým novinářským sólokaprem. Tušil jsem jeho přítomnost, pak jsem navíc seděl náhodně hned za ním a o přestávce jsem ho drze oslovil se svojí utajenou strategií; připadal jsem si jako směšný konspirátor.

ZAPOMENUTÁ STUDÁNKA

ZAPOMENUTÁ STUDÁNKA

Vracel se domů z první letošní čekané na divoké holuby. Vstával brzy, bylo kolem čtvrté hodiny, ale vzduch byl stále teplý; žádné ranní čerstvo, žádný svěží závan, jen teplé ovívání opocených tváří. Cítil, jak se mu pot řine podpaždím a stéká bohatým pramínkem k opasku. Těšil se na osvěžení v oderském meandru, přidal do kroku, protože ještě musel projít loukami, kde bylo téměř nedýchatelně.

Poslední domácí zprávy