• Neděle, 26. květen 2019
  • Svátek má Rukojmí Filip

K rukám premiéra Babiše, ministra Brabce, ministra Tomana
Počet návštěv: 622

K rukám premiéra Babiše, ministra Brabce, ministra Tomana

Pánové, nepochybuji o tom, že obsah přiloženého materiálu, atd., Vás nepřekvapí. O problému ČR v oblasti nakládání se zemědělskou půdou, stejně tak obecně s ničením životního prostředí máte dostatek informací. Pracují pro Vás odborní poradci, dostávají se do Vaší administrativy data z akademické půdy, z odborných kateder vysokých škol a vědeckých ústavů.

A přesto došla situace až na kritickou hranu! Proč? Proto, že se politici střídají jako karty po každém rozdání? Nebo proto, že nejsou odborně, lidsky a morálně na takové výši, aby byli oprávnění  přijmout a zastávat státní funkce, kde se rozhoduje o životně důležitých otázkách budoucnosti národa, státu a budoucnosti jako takové? Ať je to tak nebo onak, problémů přibývá.

Ohromné prostředky jsou investovány např. do výstavby dálniční sítě, což je možno chápat i jako strategické poslání (určení) pro vojenské účely, třebaže komunikace nižšího řádu chátrají neuvěřitelným způsobem. Osobně si nedovedu představit, kde se jednou vezmou prostředky na jejich obnovu. Ale to jsem poněkud odbočil. Podstatné je, že jste Vy a vaši předchůdci dovolili zdevastovat to, co každý národ by měl chránit jako poklad - rodnou hroudu! Nelze se však divit, když  i ten zlatý poklad naší republiky se vypařil do nenávratna. Moc chutná. Však to krásně popsal pan Mňačko (Ako chutí moc).Není k dispozici žádný popis fotky.

Škoda, že i tak plasticky podané nepadlo na úrodnou půdu. Národ si pamatuje ty politiky, kteří se podepsali pozitivně na jeho vývoji a budoucnosti. Nezapomíná ani na ty , kdo mu ublížili a poškodili jeho zájmy i budoucnost. Co myslíte - jak historie zhodnotí Váš podíl?

S pozdravem Štěpán Neuwirth
- Štěpán Neuwirth -
Publikuje od roku 1966; emeritní tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava, později tiskový mluvčí Zdravotně sociální fakulty Ostravské univerzity (Dnes lékařské fakulty). Novinář, publicista, spisovatel. 18 vydaných knih; cena E.E.Kische za Tep nemocnice (literatura faktu).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

27.04.2019 21:05

V politice upřednostňuji takové lidi, kteří dokázali vyniknout ve svém oboru. Ideál pro mne představuje podnikatel, který se vypracoval tak, že zaměstnává celou řadu lidí v profesích, jež jeho obor vyžaduje. Vím, že nelze dělat zázraky bez počátečních půjček. Ty má potom v politice omlácené o hlavu. Ha, to jsme ho načapali! Bez nich by si ani nevrznul! Co je ale důležité, i pro náš stát, je to, že zdaňuje svůj zisk v ČR a jeho zaměstnanci značně přispívají ze svých výplat do státního rozpočtu. V minulém roce byly dańové prázdniny až 14. června. Do té doby přispívali pouze do státní kasy. A to nejsou
malé peníze! ...Pokud se dostane při volbách takový člověk do parlamentu, je těmi kdo mají výplaty z jeho kapsy, zpochybňován. On přece politice nerozumí! To jenom ti, co celý život žili ze státního. Ti se nikdy nedostanou do střetu zájmů, protože vydělávají z peněz, na něž se mnozí ve třísměnném provozu nadřou. To si ovšem parlamentní celebrity neuvědomují. Zlatá mana z nebes jen tak, mirnyx tyrnyx, nepadá. A tak je pro jistotu veřejnosti zamlčováno, že například Ing. Andrej Babiš věnuje celý svůj ministerský plat na dobročinné účely. Alespoň u mne je to polehčující okolnost. I to kritizované Čapí hnízdo stojí. Nebyla to mystifikace a za peníze EU vznikla pozoruhodná stavba, která je světovým originálem, unikátem. Postavit u nás jakýkoli objekt vyžaduje celou řadu právních úkonů. Jsme v byrokratické zátěži až na 156 místě na světě. Probíhá celá řada schvalovacích úkonů, procesů, než je celá stavba předána objednavateli. Z obvinění A Babiše pro veřejnost vyplývá, že si stavbu sám navrhl. (Mainstream nám zamlčuje jmého architekta, jenž vyprojektoval mimořádné umělecké dílo, které není určeno k obývání). Protože nevíme, kdo tento skvost pro oči navrhl, vyprojektoval, jde o zlý úmysl. Už z toho prostého důvodu, že je to naprostá neúcta k člověku, jenž věnoval světové architektuře mimořádně umělecky působivé dílo. Z toho je patrno, jak mají kmotři plné ruce práce s tím, aby vše hodili Babišovi na krk. Zatajují celý proces schvalování a realizace této stavby. Jako by si ji Babiš sám vyprojektoval a natruc postavil na místě, kde se stavět nesmí. ...Zato Bakala je z obliga. Ten pouze podvodně prodal byty patřící pod OKD a 41tisíc lidí se ocitlo tváří v tvář tržnímu nájmu, když si je před tímto podvodem sami zvelebovali. Bakala nic nepostavil, žádnou hodnotu nám nezanechal, sebral prachy a hurá do Švýcarska. Desítky miliard zmizelo jak pára nad hrncem. Zatímco Babiš prožívá nekončící peklo obžalob kvůli prokazatelně postavenému, funkčnímu objektu, Bakala prostě zmizel. Byl s definitivní platností soudem prohlášený za neviňátko. Za vytunelování stovek bytů v OKD nikdo nemůže. Ono to tak nějak samo... Pachatele v tomto případě známe. Je to pan Nikdo. To je ten podvodník, co to všechno zpískal. Jenomže, chytněte si pana Nikda a nasaďte mu klepeta! .....Mějte se hezky. ....PS: Napsal Jiří Přibyl......Četl jsem také Vaši lesem a houbami provoněnou poezii krásna. Přeji Vám další zážity co naplňují duši a přinášejí klid a mír do každodenního konání, shonu. Než jsem usedl ke klávesnici, Váš příspěvek byl z aktualit pryč. JP.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

27.04.2019 19:21

Dopadlo to přesně tak,jak nám předpověděl Miroslav Štěpán po té,co byl propuštěn z větení.A z akademické půdy ať raději nic nevychází.Drahoš přesvědčil,že akademici znají svůj obor,ale rádi by určovali,co si lidé mají myslet a co mají dělat.Samozřejmě podle jejich not.


 
Prázdné heslo: Zabraňte globálnímu oteplování! Byť za něho lidé mohou jen 10%, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů vydechující největší skleníkový plyn - vodní páry…

Prázdné heslo: Zabraňte globálnímu oteplování! Přitom za něho lidé mohou jen cca 5%, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů, vydechujících největší skleníkový plyn - vodní páry…

Čeští studenti se přesto připojili k celosvětové protestní akci, která chce přimět politiky k důslednější ochraně klimatu a snižování emisí. Nechce se ti do školy, přijď mezi nás a protestuj; v rámci iniciativy Fridays for Future se tak účastní mladí lidé z více než stovky zemí světa.

„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

Měl jsem zase jeden utkvělý a notně ztřeštěný plán; udělat pro internetové noviny Rukojmi.cz rozhovor, jehož hlavním protagonistou měl být Václav Bartuška, velvyslanec České republiky pro energetickou bezpečnost. A ten by byl, resp. měl být mým novinářským sólokaprem. Pak jsem ho náhodně potkal v Praze a drze oslovil se svojí utajenou strategií; připadal jsem si jako směšný konspirátor.

STÍN „SOUDKYNĚ OLO“ NA OBNOVENÉM PROCESU

STÍN „SOUDKYNĚ OLO“ NA OBNOVENÉM PROCESU

Od 6. června 2018 jsem se na svém bloggu opakovaně věnoval svéráznému postupu „soudkyně OLO“, tedy paní Ivety Šperlichové, soudkyně zlínské pobočky Krajského soudu v Brně, v řízení proti údajným pachatelům krácení spotřební daně z tabáku, který dovedla k odsuzujícímu rozsudku z 22.června 2018. V r.2019 ji ale uznal Ústavní soud za podjatou a následně jí Vrchní soud v Olomouci případ odebral a rozsudek zrušil.

Poslední domácí zprávy