• Sobota, 20. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Ilja

Pane senátore Drahoši, dobrá rada: „Mlčeti zlato!“
Počet návštěv: 1342

Pane senátore Drahoši, dobrá rada: „Mlčeti zlato!“

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

 Imbecilní moudra, silná, ničím nepodložená slova, tendence zesměšňování    a pohrdání a v neposlední řadě rádoby státnické projevy a proklamace podle předem daných not, to jsou priority a efektivita neúspěšného kandidáta na prezidenta, dnes řadového senátora (pro něj aspoň nějaké zadostiučinění po neúspěchu ve volbě prezidenta) prof. Ing. Jiřího Drahoše, DrSc.,dr.h.c. Mult. 

    Není pochyb, že pan Drahoš je kapacita v oboru vědy a výzkumu, ale sorry, jako politik je, vzhledem k jeho intelektuálním předpokladům, na úrovni starosty obce Hňupov. Důkazů o jeho politických (ne)schopnostech je víc než dost, ale poslední  perla, kterou vypustil s přesvědčením, že řekl něco pozoruhodného,   je tento krátký, avšak o to více ubohoučký komentář:

     „Prezident naší země se setkal se členem Ústředního výboru komunistické strany Číny, aby se poučil, jak ve stabilizované společnosti budují demokracii   "po etapách“. Tato zpráva bohužel není z roku 1970, ale ze současnost!“ Howk, domluvil jsem.

     Pan senátor tímto komentářem dokazuje, jak je silně omezený v politicko-, racionálním myšlení. Především pan Drahoš mluví velmi obecně, když ani není schopen pojmenovat onoho člena ÚV Komunistické strany Číny, což značně zpochybňuje relevanci a validitu jeho sdělení, za další, pan Drahoš nepochybně zcela tendenčně zmiňuje pouze setkání prezidenta Zemana s nejmenovaným členem ÚV KČ přesto, že s představiteli komunistické strany vedli rozhovory mnozí další účastníci, protože každý přítomný představitel Číny je současně i  členem Komunistické strany Číny. Ovšem to jsou zřejmě detaily, kterými se pan senátor nehodlá zatěžovat. Svůj komentář, či lépe ubohé sdělení si řekl a je spokojen. Tím ovšem jen dokázal, jak neschopen je řídit se vlastním úsudkem, ale na druhé straně jak je ovšem vždy schopen se přimknout k těm, od kterých očekává odměnu. Jako ten pejsek, co z vlastní iniciativy skočí, aby za odměnu od pána dostal kostičku.  

   Nepochybně se za tato „hop a skoč“ slova setká s řadou významného uznání a  poklepání na rameno od kolegů Fischera, Hilšera, Lásky, Czernina a dalších. Uf!

Jiří  B a ť a, 29. dubna 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jan Petr

Jan Petr

05.05.2019 19:37

=Najdětee nahé ženy ve vašem městě zde : kutt.it/nahe


 
Ladislav Matějka

Ladislav Matějka

30.04.2019 19:56

A co výrok tzv. prezidenta, že :„uvnitř Evropy je takový vzteklý červený kousek, to je země, která je proti Huawei.“? Takhle mluví hlava státu o své vlastní zemi..? Chápu, že prof. Drahoše nemáte rádi, ale z Miloše Zemana se mi chce opravdu zvracet..


 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.04.2019 19:10

Proč by se Drahoš měl zabývat nějakými detaily?Tady je vidět,co se dokáže vylíhnout v hlavě jednostranně zaměřeného člověka.Měl zůstat u vědy a do politiky se necpat.I když se údaje o úrovni jeho specializace objevují zprávy různého obsahu,konkrétně plagiátorství.


 
Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Na louce u lesa si hrály děti. Některé si hrály na honěnou, jiné si prohlížely pestrobarevné květy a další se vzrušeně o čemsi dohadovaly u malého mraveniště.

Pojďte sem,děti, posaďte se a já vám budu vyprávět pohádku,“ svolal je k sobě učitel.

 
SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti jsem 17. července 2019 zkritizoval paní ministryni Marii Benešovou v článku Nesnesitelná lehkost vládnutí II.

 

(Ne)milý Jane Hrušínský,

(Ne)milý Jane Hrušínský,

sice jste nás občany láskyplně oslovil slovy „Milí voliči Miloše a Andreje, milí odpůrci eura. Milí největší odpůrci eura v Evropě!“, ale ve mně se v ten moment vybavil jistý vlastizrádný představitel KDU-ČSL, který na sjezdu bavorského Landsmančaftu oslovil přítomné německé delegáty slovy: „Milí krajané“! Je to náhoda, nebo záměr, pane Hrušínský? Proto také to „(ne)milý“ v oslovení. Ostatně, pro mne (a nejen pro mne mě) nebudete nikdy milý, i kdybyste se o to snažil sebevíc, což je vám jistě zcela lhostejné, protože Vy máte svůj okruh „přátel“, které milujete a oni milují Vás. Tak si to užijte! Ale k věci.

Poslední domácí zprávy

SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti...