• Sobota, 19. říjen 2019
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Primátor Plzně, pan Baxa (ODS), je hlava otevřená.
Počet návštěv: 1037

Primátor Plzně, pan Baxa (ODS), je hlava otevřená.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Jak je v článku trefně poznamenáno, pan primátor Baxa nejen pateticky, ale i licoměrně vyjádřil něco, co lze považovat za úlisnou podlézavost na jedné straně a vyjádření vlastní hlouposti a ubohosti na straně druhé. Už jeho samotná připomínka dvou výročí je poněkud diskutabilní, protože výročí 75. let od vylodění Normandii, od doby, kdy začala cesta americké armády a našich belgických přátel směrem na východ k osvobození Československa je víceméně jen pouhé interní vzpomínání, než klasické výročí.

     Nicméně, pokud to pan Baxa považuje za významné výročí, je to jeho věc. Druhé vzpomenuté výročí je již více reálné, neboť to má být třicáté výročí od hadrové, pardon, sametové revoluce. A zde je další faux pas pana Baxi když z neznámých důvodů připomněl dobu, když se o (údajně) učili o osvobození Československa, protože možná na vyučování chyběl, ale pokud ve škole byl, pak buďto nedával pozor a špatně poslouchal, nebo si svůj názor na vyučování o osvobození Československa vymyslel, resp. přetvořil v daný moment k obrazu svému. Je sice pravda, že jsem ze školy již hezkou řádku let, ale nepamatuji, že bychom se „za komunistů“ ve škole učili, v lepším případě nám byla předkládána verze, jak tvrdí pan Baxa, že „ Někteří si určitě pamatují, jak jste se – a i já jsem se ještě učil o tom, že žádné osvobození americkou armádou neexistovalo. V padesátých letech se říkalo, že to byli sovětští vojáci převlečení do amerických uniforem. Pak se o tom nesmělo mluvit vůbec.“ 

    Rád bych touto cestou panu dobroseru primátorovi položil několik otázek a zeptal se jej:

a) Ve kterém roce a na které škole v Plzni měly být žákům přednášeny tyto nesmyslné, vylhané dějepisné události, o kterých říká, že se je sám učil?

b) Může jmenovat učitele(ku), který či která měli tuto historickou událost žákům v této dějinné verzi prezentovat? 

c) Může také jmenovat někoho, kromě sebe samého, kdo by si měl či mohl takto popisovanou událost ještě do detailu pamatovat?

d) Doložit důkaz, že by se o tom nesmělo mluvit? (Možná šlo jen o regionální čí místní zákaz). 

     Obě připomenutá výročí, jakkoliv se vzpomínkou na osvobození Československa  bezprostředně nesouvisí (smyšlená a nepravdivá), pak vzpomínka, jak ji podává pan primátor Baxa  vyvolává jistou asociaci podobenství s jinou, tentokrát současnou školou, rovněž v Plzni a sice ZČU. Proč, asi není nutné připomínat. Pokud se pan primátor města Plzně, poslanec a místopředseda ODS Baxa chtěl před zúčastněným fórem „blýsknout“ něčím originálním, pak se mu to nepochybně  povedlo. Není totiž nejmenších pochyb, že tento nejapný výmysl a žvást měl zaujmout především děti, resp. žáky, kteří dnes v rámci současných osnov a učiva absorbují poválečný vývoj a dějiny České republiky, resp ČSSR (Československé socialistické republiky) zcela v duchu současné liberální prozápadní demokracie v rámci neblahé spolupráce a spojenectví s novým ideologickým subjektem USA, alias SSA, či také Spojenými státy severoamerickými, resp. NATO a pod.

     Občanská demokratická strana je známa tendencemi věci nejen zveličovat, nebo překrucovat, ale dokonce i účelově vykonstruovat, případně dehonestovat. Není v tomsice úplně sama, ale jak ukazuje pan primátor Baxa, každá příležitost je dobrá k tomu, rádoby demokraticky si říct k věci svůj (účelový) názor, který má ovšem spíše charakter chucpe, než věcně reálný smysl. 

     Nakonec ještě malá věcná poznámka ke sdělení pana primátora, že sovětští vojáci prý byli převlečení do amerických uniforem. Že je to nesmysl, snad uzná každý soudný člověk (kromě ohlupované mládeže a politiků, alias užitečných idiotů). Nicméně se mi právě v tomto případě vybavuje nikoliv nesmyslná, či nereálná věc. Když pan poslanec Baxa vzpomněl ono převlékání, pak jistě nebude od věci připomenout, kolik lidí jen v ODS bylo (a dosud je) tak zvaných „převlečkabátníků“, tedy dříve komunistů, kteří se uchytili v této pravicové politické straně za plné podpory a pochopení všech těch, kteří nejen dříve, ale ještě dnes nemohou KSČ, resp. KSČM vystát. Že by odsud vanul vítr do páně Baxovy bujné fantazie o převlečených sovětských vojácích do amerických uniforem? (Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Baxa-z-ODS-vital-v-Plzni-americke-veterany-Ja-se-jeste-ve-skole-ucil-ze-osvobozeni-Americany-neexistovalo-Rikalo-se-ze-to-byli-Soveti-prevleceni-do-americkych-uniforem-580284) 

Jiří  B a ť a, 5. května 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jakub Petr

Jakub Petr

06.05.2019 20:14

--*Najděte nahé ženy ve vašem městě zde : kutt.it/nahe


 
Petr Majevský

Petr Majevský

06.05.2019 19:13

Podle tohoto článku je pan Baxa poněkud mdlého rozumu.Nelze se tomu divit,neboť plzeňští představitelé nechají v Plzni probíhat zasedání sudeťáků s oddůvodněním,že se jedná o soukromou akci.A to nebyl tento pán primátorem.Jen mi zdůdnění připomíná pochody SS u našich "spojenců" v Lotyšku,Které jsou prý také soukromou akcí.Veřejně se pan primátor Plzně svými výroky zesměšnil.Zřejmě další z převlékačů kabátů!


 
Kdoví, jak by dnes vzpomínaly na Dubčeka, který zemřel 7. 11. 1992, Kubišová a Janžurová, nebo již zesnulá antikomunistka Čáslavská, přestože to byl první tajemník ÚV KSČ, resp. právem nejmocnější komunista Československa?

Kdoví, jak by dnes vzpomínaly na Dubčeka, který zemřel 7. 11. 1992, Kubišová a Janžurová, nebo již zesnulá antikomunistka Čáslavská, přestože to byl první tajemník ÚV KSČ, resp. právem nejmocnější komunista Československa?

Automobilová nehoda 1. září 1992 na dálnici u Humpolce ukončila 7. listopadu 1992 politickou i životní cestu Alexandera Dubčeka. Řidič luxusního BMW dostal v dešti na problematickém úseku 88. kilometru smyk, nezvládl řízení a proletěl svodidly.

Halík obdržel kříž za zásluhy o česko-německé smíření, Herman na sjezdu landsmašaftu oslovil německy potomky henleinovců: “Milí přátelé“; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet..

Halík obdržel kříž za zásluhy o česko-německé smíření, Herman na sjezdu landsmašaftu oslovil německy potomky henleinovců: “Milí přátelé“; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet..

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier udělil českému katolickému knězi a teologovi Tomáši Halíkovi státní vyznamenání - Kříž za zásluhy 1. třídy Záslužného řádu Spolkové republiky Německo. Halík kříž obdržel za zásluhy o česko-německé smíření a angažovanost za spravedlivou občanskou společnost i dialog mezi národy a náboženstvími.

Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Ve věku 85 let zemřel 11, října 2019 bývalý sovětský kosmonaut Alexej Leonov, který 18. března 1965 jako první člověk vystoupil do otevřeného kosmu. Informovala o tom ruská média s odvoláním na páteční oznámení Leonovovy spolupracovnice Natalije Filimonovové.

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které  tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku konečně vynesl v říjnu 2019 rozsudek, podle nějž norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte, když jí ho odebrala a proti její vůli dala k adopci. Znamená to pro Norsko nějaké změny, nebo se přístup Barnevernetu měnit nebude?

Poslední domácí zprávy