• Sobota, 20. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Ilja

Primátor Plzně, pan Baxa (ODS), je hlava otevřená.
Počet návštěv: 845

Primátor Plzně, pan Baxa (ODS), je hlava otevřená.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Jak je v článku trefně poznamenáno, pan primátor Baxa nejen pateticky, ale i licoměrně vyjádřil něco, co lze považovat za úlisnou podlézavost na jedné straně a vyjádření vlastní hlouposti a ubohosti na straně druhé. Už jeho samotná připomínka dvou výročí je poněkud diskutabilní, protože výročí 75. let od vylodění Normandii, od doby, kdy začala cesta americké armády a našich belgických přátel směrem na východ k osvobození Československa je víceméně jen pouhé interní vzpomínání, než klasické výročí.

     Nicméně, pokud to pan Baxa považuje za významné výročí, je to jeho věc. Druhé vzpomenuté výročí je již více reálné, neboť to má být třicáté výročí od hadrové, pardon, sametové revoluce. A zde je další faux pas pana Baxi když z neznámých důvodů připomněl dobu, když se o (údajně) učili o osvobození Československa, protože možná na vyučování chyběl, ale pokud ve škole byl, pak buďto nedával pozor a špatně poslouchal, nebo si svůj názor na vyučování o osvobození Československa vymyslel, resp. přetvořil v daný moment k obrazu svému. Je sice pravda, že jsem ze školy již hezkou řádku let, ale nepamatuji, že bychom se „za komunistů“ ve škole učili, v lepším případě nám byla předkládána verze, jak tvrdí pan Baxa, že „ Někteří si určitě pamatují, jak jste se – a i já jsem se ještě učil o tom, že žádné osvobození americkou armádou neexistovalo. V padesátých letech se říkalo, že to byli sovětští vojáci převlečení do amerických uniforem. Pak se o tom nesmělo mluvit vůbec.“ 

    Rád bych touto cestou panu dobroseru primátorovi položil několik otázek a zeptal se jej:

a) Ve kterém roce a na které škole v Plzni měly být žákům přednášeny tyto nesmyslné, vylhané dějepisné události, o kterých říká, že se je sám učil?

b) Může jmenovat učitele(ku), který či která měli tuto historickou událost žákům v této dějinné verzi prezentovat? 

c) Může také jmenovat někoho, kromě sebe samého, kdo by si měl či mohl takto popisovanou událost ještě do detailu pamatovat?

d) Doložit důkaz, že by se o tom nesmělo mluvit? (Možná šlo jen o regionální čí místní zákaz). 

     Obě připomenutá výročí, jakkoliv se vzpomínkou na osvobození Československa  bezprostředně nesouvisí (smyšlená a nepravdivá), pak vzpomínka, jak ji podává pan primátor Baxa  vyvolává jistou asociaci podobenství s jinou, tentokrát současnou školou, rovněž v Plzni a sice ZČU. Proč, asi není nutné připomínat. Pokud se pan primátor města Plzně, poslanec a místopředseda ODS Baxa chtěl před zúčastněným fórem „blýsknout“ něčím originálním, pak se mu to nepochybně  povedlo. Není totiž nejmenších pochyb, že tento nejapný výmysl a žvást měl zaujmout především děti, resp. žáky, kteří dnes v rámci současných osnov a učiva absorbují poválečný vývoj a dějiny České republiky, resp ČSSR (Československé socialistické republiky) zcela v duchu současné liberální prozápadní demokracie v rámci neblahé spolupráce a spojenectví s novým ideologickým subjektem USA, alias SSA, či také Spojenými státy severoamerickými, resp. NATO a pod.

     Občanská demokratická strana je známa tendencemi věci nejen zveličovat, nebo překrucovat, ale dokonce i účelově vykonstruovat, případně dehonestovat. Není v tomsice úplně sama, ale jak ukazuje pan primátor Baxa, každá příležitost je dobrá k tomu, rádoby demokraticky si říct k věci svůj (účelový) názor, který má ovšem spíše charakter chucpe, než věcně reálný smysl. 

     Nakonec ještě malá věcná poznámka ke sdělení pana primátora, že sovětští vojáci prý byli převlečení do amerických uniforem. Že je to nesmysl, snad uzná každý soudný člověk (kromě ohlupované mládeže a politiků, alias užitečných idiotů). Nicméně se mi právě v tomto případě vybavuje nikoliv nesmyslná, či nereálná věc. Když pan poslanec Baxa vzpomněl ono převlékání, pak jistě nebude od věci připomenout, kolik lidí jen v ODS bylo (a dosud je) tak zvaných „převlečkabátníků“, tedy dříve komunistů, kteří se uchytili v této pravicové politické straně za plné podpory a pochopení všech těch, kteří nejen dříve, ale ještě dnes nemohou KSČ, resp. KSČM vystát. Že by odsud vanul vítr do páně Baxovy bujné fantazie o převlečených sovětských vojácích do amerických uniforem? (Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Baxa-z-ODS-vital-v-Plzni-americke-veterany-Ja-se-jeste-ve-skole-ucil-ze-osvobozeni-Americany-neexistovalo-Rikalo-se-ze-to-byli-Soveti-prevleceni-do-americkych-uniforem-580284) 

Jiří  B a ť a, 5. května 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jakub Petr

Jakub Petr

06.05.2019 20:14

--*Najděte nahé ženy ve vašem městě zde : kutt.it/nahe


 
Petr Majevský

Petr Majevský

06.05.2019 19:13

Podle tohoto článku je pan Baxa poněkud mdlého rozumu.Nelze se tomu divit,neboť plzeňští představitelé nechají v Plzni probíhat zasedání sudeťáků s oddůvodněním,že se jedná o soukromou akci.A to nebyl tento pán primátorem.Jen mi zdůdnění připomíná pochody SS u našich "spojenců" v Lotyšku,Které jsou prý také soukromou akcí.Veřejně se pan primátor Plzně svými výroky zesměšnil.Zřejmě další z převlékačů kabátů!


 
Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Na louce u lesa si hrály děti. Některé si hrály na honěnou, jiné si prohlížely pestrobarevné květy a další se vzrušeně o čemsi dohadovaly u malého mraveniště.

Pojďte sem,děti, posaďte se a já vám budu vyprávět pohádku,“ svolal je k sobě učitel.

 
SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti jsem 17. července 2019 zkritizoval paní ministryni Marii Benešovou v článku Nesnesitelná lehkost vládnutí II.

 

(Ne)milý Jane Hrušínský,

(Ne)milý Jane Hrušínský,

sice jste nás občany láskyplně oslovil slovy „Milí voliči Miloše a Andreje, milí odpůrci eura. Milí největší odpůrci eura v Evropě!“, ale ve mně se v ten moment vybavil jistý vlastizrádný představitel KDU-ČSL, který na sjezdu bavorského Landsmančaftu oslovil přítomné německé delegáty slovy: „Milí krajané“! Je to náhoda, nebo záměr, pane Hrušínský? Proto také to „(ne)milý“ v oslovení. Ostatně, pro mne (a nejen pro mne mě) nebudete nikdy milý, i kdybyste se o to snažil sebevíc, což je vám jistě zcela lhostejné, protože Vy máte svůj okruh „přátel“, které milujete a oni milují Vás. Tak si to užijte! Ale k věci.

Poslední domácí zprávy

SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti...