• Sobota, 19. říjen 2019
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Naprostý souhlas s článkem paní Ing. Tatíčkové, přesto mám k němu jedno velké „ale“
Počet návštěv: 902

Naprostý souhlas s článkem paní Ing. Tatíčkové, přesto mám k němu jedno velké „ale“

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Problematika, které si zvolila paní inženýrka zvolila jako téma článku, je nejen aktuální, ale hodna bezodkladného a důkladného řešení. Přiznávám, že to není můj problém, mám již odrostlé děti a vnuci a vnučky tím zatím nejsou, alespoň v to doufám, postiženi. Leč mohu se mýlit, ani doma se ne vždy jde  se všemi problémy tzv. na buben. Nicméně bych se vrátil k onomu zmíněnému „ale“ v titulku.

  Opakuji, že se vším v článku paní inženýrky Tatíčkové souhlasím, ale nemohu se ztotožnit s autorčiným názorem (vyznačeno tučným písmem), že, cituji celý odstavec:

„ Člověk v tísni se z původně humanitární organizace za 20 let své působnosti vyvinul v organizaci politickou s cílem ovlivňovat naši mládež. Rozkládá společnost za pomoci darů od velkých korporací, bank i drobných dárců, kteří možná ani netuší, k čemu opravdu jejich peníze slouží, kope proti vlastnímu národu, utahuje šrouby. Pánkovo impérium patří mezi největší podporovatele neomezené migrace, zrovnoprávnění homosexuálních svazků s heterosexuálními, multikulturalismu, šíření levicových idejí a blahořečení socialistickému projektu Evropské unie. Z dnešních mladých lidí tak ČvT dělá Gottwaldovu mládež, mnohdy stojící proti vlastním rodičům, kteří si uvědomují nebezpečnost neomarxistických tendencí, a tím působí destruktivně na vztahy   v rodinách.“ 

     Nechť mi paní inženýrka promine, ale přirovnávat Pánkovo impérium a  jeho zvrácenou demagogickou idologii ke Gottwaldově mládeži, považuji za zcela absurdní, emocionálně přehnané a nepatřičné vyjádření. Jakkoliv nehodlám ospravedlňovat Gottwaldovu politiku navzdory tomu, že to nebyla politika jeho osobní, ale politika jako produkt té doby, nemohu souhlasit s názorem, že mládež za Gottwaldovy éry stála proti vlastním rodičům a tím působila destruktivně na vztahy v rodinách. Naopak musím zdůraznit, že děti a hlavně mládež ve zdrcující většině chápala a podporovala své rodiče a rodinu v situacích, které tehdejší doba přinášela. Právě naopak, byla to rodinná pospolitost, která dokázala přežít a přečkat mnohé  kritické, zvláště poválečné, situace. Dnešní rodinné poměry a vztahy dětí k rodičům rozhodně nelze s předchozí dobou srovnávat.

     Jistě mne podpoří nemálo mých vrstevníků když budu hrdě konstatovat, že ať už byl z pohledu dnešních kritiků tehdejší komunistický režim jakkoli neutěšený, či špatný, pak děti a mládež rozhodně nestály proti vlastním rodičům ( netvrdím, že nikdy k něčemu podobnému nemohlo v některé rodině dojít, viz známé, že výjimka potvrzuje pravidlo) a už vůbec, aby také (děti a mládež) působily destruktivně na vztahy v rodinách. Nevím, jaké zkušenosti má sama paní inženýrka Tatíčková, ale protože jsem v té době vyrůstal, dospíval a zakládal rodinu, mohu své názory a konstatování podepřít vlastními zkušenostmi. 

     Nevyčítám paní  Ing. Tatíčkové její možná unáhlený, až emocionálně vyjádřený pohled na minulost, kterou možná v plném rozsahu tehdejšího režimu sama neprožila, ale že se dost možná nechala unést kritizovanými skutečnostmi, jak je popisuje ve svém kritickém článku. A jak jsem výše v úvodu uvedl, všechny ty multikulti vzdělávací experimenty ve školách, které jsou prosazovány nestátními neziskovými organizacemi jako Pánkův ČvT opravdu vyžadují rozhodný zákrok, pokud chceme o sobě i nadále sebevědomě prohlašovat, cituji paní Tatíčkovou, že „Jsmr národ Čechů, hrdých Čechů, kteří jsou zvyklí pro pravdu pokládat život“. 

(Zdroj: http://www.rukojmi.cz/clanky/8105-jitka-tatickova-hrejeme-si-hada-na-prsou-aneb-kdyz-se-z-nestatni-neziskove-organizace-stane-mocne-imperium

 

Jiří  B a ť a , 6. května 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.05.2019 19:18

Pane Baťo,ženy vždy jsou řízeny emocemi,jimž ani nerozumí.Že se děti postaví proti rodičům se stává,ale v žádném případě to není pravidlem a jedná se spíše o jednotlivosti,ne o celek.Šimon Pánek si hned po převratu zajistil dobrou živnost.Tím,že ji spojil s ČT,se dostal ke státním penězům,na které by jinak neměl nárok.A jeho cílem je rozeštvat rodiny,protože to dostal za úkol ze zahraničí.Zlikvidovat rodinu je celosvětový trend a opět vyšel z USA.Pánka vyhnali z Ukrajiny,protože tam dělal špionáž na Donbase ve prospěch kyjevské vlády.Stejným způsobem tato nechutná organizace pracuje i jinde ve světě pod pláštíkem humanitních akcí.


 
Kdoví, jak by dnes vzpomínaly na Dubčeka, který zemřel 7. 11. 1992, Kubišová a Janžurová, nebo již zesnulá antikomunistka Čáslavská, přestože to byl první tajemník ÚV KSČ, resp. právem nejmocnější komunista Československa?

Kdoví, jak by dnes vzpomínaly na Dubčeka, který zemřel 7. 11. 1992, Kubišová a Janžurová, nebo již zesnulá antikomunistka Čáslavská, přestože to byl první tajemník ÚV KSČ, resp. právem nejmocnější komunista Československa?

Automobilová nehoda 1. září 1992 na dálnici u Humpolce ukončila 7. listopadu 1992 politickou i životní cestu Alexandera Dubčeka. Řidič luxusního BMW dostal v dešti na problematickém úseku 88. kilometru smyk, nezvládl řízení a proletěl svodidly.

Halík obdržel kříž za zásluhy o česko-německé smíření, Herman na sjezdu landsmašaftu oslovil německy potomky henleinovců: “Milí přátelé“; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet..

Halík obdržel kříž za zásluhy o česko-německé smíření, Herman na sjezdu landsmašaftu oslovil německy potomky henleinovců: “Milí přátelé“; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet..

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier udělil českému katolickému knězi a teologovi Tomáši Halíkovi státní vyznamenání - Kříž za zásluhy 1. třídy Záslužného řádu Spolkové republiky Německo. Halík kříž obdržel za zásluhy o česko-německé smíření a angažovanost za spravedlivou občanskou společnost i dialog mezi národy a náboženstvími.

Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Ve věku 85 let zemřel 11, října 2019 bývalý sovětský kosmonaut Alexej Leonov, který 18. března 1965 jako první člověk vystoupil do otevřeného kosmu. Informovala o tom ruská média s odvoláním na páteční oznámení Leonovovy spolupracovnice Natalije Filimonovové.

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které  tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku konečně vynesl v říjnu 2019 rozsudek, podle nějž norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte, když jí ho odebrala a proti její vůli dala k adopci. Znamená to pro Norsko nějaké změny, nebo se přístup Barnevernetu měnit nebude?

Poslední domácí zprávy