• Sobota, 20. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Ilja

Naprostý souhlas s článkem paní Ing. Tatíčkové, přesto mám k němu jedno velké „ale“
Počet návštěv: 730

Naprostý souhlas s článkem paní Ing. Tatíčkové, přesto mám k němu jedno velké „ale“

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Problematika, které si zvolila paní inženýrka zvolila jako téma článku, je nejen aktuální, ale hodna bezodkladného a důkladného řešení. Přiznávám, že to není můj problém, mám již odrostlé děti a vnuci a vnučky tím zatím nejsou, alespoň v to doufám, postiženi. Leč mohu se mýlit, ani doma se ne vždy jde  se všemi problémy tzv. na buben. Nicméně bych se vrátil k onomu zmíněnému „ale“ v titulku.

  Opakuji, že se vším v článku paní inženýrky Tatíčkové souhlasím, ale nemohu se ztotožnit s autorčiným názorem (vyznačeno tučným písmem), že, cituji celý odstavec:

„ Člověk v tísni se z původně humanitární organizace za 20 let své působnosti vyvinul v organizaci politickou s cílem ovlivňovat naši mládež. Rozkládá společnost za pomoci darů od velkých korporací, bank i drobných dárců, kteří možná ani netuší, k čemu opravdu jejich peníze slouží, kope proti vlastnímu národu, utahuje šrouby. Pánkovo impérium patří mezi největší podporovatele neomezené migrace, zrovnoprávnění homosexuálních svazků s heterosexuálními, multikulturalismu, šíření levicových idejí a blahořečení socialistickému projektu Evropské unie. Z dnešních mladých lidí tak ČvT dělá Gottwaldovu mládež, mnohdy stojící proti vlastním rodičům, kteří si uvědomují nebezpečnost neomarxistických tendencí, a tím působí destruktivně na vztahy   v rodinách.“ 

     Nechť mi paní inženýrka promine, ale přirovnávat Pánkovo impérium a  jeho zvrácenou demagogickou idologii ke Gottwaldově mládeži, považuji za zcela absurdní, emocionálně přehnané a nepatřičné vyjádření. Jakkoliv nehodlám ospravedlňovat Gottwaldovu politiku navzdory tomu, že to nebyla politika jeho osobní, ale politika jako produkt té doby, nemohu souhlasit s názorem, že mládež za Gottwaldovy éry stála proti vlastním rodičům a tím působila destruktivně na vztahy v rodinách. Naopak musím zdůraznit, že děti a hlavně mládež ve zdrcující většině chápala a podporovala své rodiče a rodinu v situacích, které tehdejší doba přinášela. Právě naopak, byla to rodinná pospolitost, která dokázala přežít a přečkat mnohé  kritické, zvláště poválečné, situace. Dnešní rodinné poměry a vztahy dětí k rodičům rozhodně nelze s předchozí dobou srovnávat.

     Jistě mne podpoří nemálo mých vrstevníků když budu hrdě konstatovat, že ať už byl z pohledu dnešních kritiků tehdejší komunistický režim jakkoli neutěšený, či špatný, pak děti a mládež rozhodně nestály proti vlastním rodičům ( netvrdím, že nikdy k něčemu podobnému nemohlo v některé rodině dojít, viz známé, že výjimka potvrzuje pravidlo) a už vůbec, aby také (děti a mládež) působily destruktivně na vztahy v rodinách. Nevím, jaké zkušenosti má sama paní inženýrka Tatíčková, ale protože jsem v té době vyrůstal, dospíval a zakládal rodinu, mohu své názory a konstatování podepřít vlastními zkušenostmi. 

     Nevyčítám paní  Ing. Tatíčkové její možná unáhlený, až emocionálně vyjádřený pohled na minulost, kterou možná v plném rozsahu tehdejšího režimu sama neprožila, ale že se dost možná nechala unést kritizovanými skutečnostmi, jak je popisuje ve svém kritickém článku. A jak jsem výše v úvodu uvedl, všechny ty multikulti vzdělávací experimenty ve školách, které jsou prosazovány nestátními neziskovými organizacemi jako Pánkův ČvT opravdu vyžadují rozhodný zákrok, pokud chceme o sobě i nadále sebevědomě prohlašovat, cituji paní Tatíčkovou, že „Jsmr národ Čechů, hrdých Čechů, kteří jsou zvyklí pro pravdu pokládat život“. 

(Zdroj: http://www.rukojmi.cz/clanky/8105-jitka-tatickova-hrejeme-si-hada-na-prsou-aneb-kdyz-se-z-nestatni-neziskove-organizace-stane-mocne-imperium

 

Jiří  B a ť a , 6. května 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.05.2019 19:18

Pane Baťo,ženy vždy jsou řízeny emocemi,jimž ani nerozumí.Že se děti postaví proti rodičům se stává,ale v žádném případě to není pravidlem a jedná se spíše o jednotlivosti,ne o celek.Šimon Pánek si hned po převratu zajistil dobrou živnost.Tím,že ji spojil s ČT,se dostal ke státním penězům,na které by jinak neměl nárok.A jeho cílem je rozeštvat rodiny,protože to dostal za úkol ze zahraničí.Zlikvidovat rodinu je celosvětový trend a opět vyšel z USA.Pánka vyhnali z Ukrajiny,protože tam dělal špionáž na Donbase ve prospěch kyjevské vlády.Stejným způsobem tato nechutná organizace pracuje i jinde ve světě pod pláštíkem humanitních akcí.


 
Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Na louce u lesa si hrály děti. Některé si hrály na honěnou, jiné si prohlížely pestrobarevné květy a další se vzrušeně o čemsi dohadovaly u malého mraveniště.

Pojďte sem,děti, posaďte se a já vám budu vyprávět pohádku,“ svolal je k sobě učitel.

 
SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti jsem 17. července 2019 zkritizoval paní ministryni Marii Benešovou v článku Nesnesitelná lehkost vládnutí II.

 

(Ne)milý Jane Hrušínský,

(Ne)milý Jane Hrušínský,

sice jste nás občany láskyplně oslovil slovy „Milí voliči Miloše a Andreje, milí odpůrci eura. Milí největší odpůrci eura v Evropě!“, ale ve mně se v ten moment vybavil jistý vlastizrádný představitel KDU-ČSL, který na sjezdu bavorského Landsmančaftu oslovil přítomné německé delegáty slovy: „Milí krajané“! Je to náhoda, nebo záměr, pane Hrušínský? Proto také to „(ne)milý“ v oslovení. Ostatně, pro mne (a nejen pro mne mě) nebudete nikdy milý, i kdybyste se o to snažil sebevíc, což je vám jistě zcela lhostejné, protože Vy máte svůj okruh „přátel“, které milujete a oni milují Vás. Tak si to užijte! Ale k věci.

Poslední domácí zprávy

SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti...