• Neděle, 26. květen 2019
  • Svátek má Rukojmí Filip

Pro Tvou informaci posílám korespondenci s MZe. Mají nás skutečně za dementy?
Počet návštěv: 461

Pro Tvou informaci posílám korespondenci s MZe. Mají nás skutečně za dementy?

Vážená paní doktorko, děkuji za odpověď, ale dovolte mi jen poznámku: To vše, nač mě laskavě odkazujete, znám. Nikde však nenacházím informaci, kdy se zastaví ničení orné půdy. Její výměra je den ode dne menší a díky tomu se zmenšuje možnost průniku vody do podzemních vrstev.  

 

To, spolu se žalostným stavem našich lesů, jsou zásadní důvody nedostatku vody. Žádné další vodní plochy totiž tento deficit nahradit nemohou. Není ani náznak nápravy regulovaných toků a pokus o návrat remízků do zemědělské krajiny je - slušně řečeno - fantazie. Jatka nestačí porážet dobytek, který nemají zemědělci čím krmit. Informace z ČSÚ mají dostatečný vypovídající argument.

Zpracoval jsem materiály pana profesora Simanova a Ing. Simona do textu, který byl zveřejněn na internetových novinách RUKOJMÍ. (Štěpán Neuwirth Rukojmí). Pro jistotu text AŽ USNOU LESY HLUBOKÉ připojuji ještě k této odpovědi. Komentovat hodnotu Vaší zprávy nehodlám. S pozdravem Štěpán Neuwirth

http://www.rukojmi.cz/clanky/8145-az-usnou-lesy-hluboke

P.S: Prosím Vás i pana ministra, abyste nepovažovali občany za hlupáky.

Vážený pane Neuwirthe,

z pověření pana ministra Tomana si Vás dovoluji informovat, že se pan ministr s obsahem Vzkaz politikům seznámil. V reakci na jeho obsah si dovoluji Vám zaslat poslední zprávy z Ministerstva zemědělství, které v mnohém reagují na uvedené body ve Vzkazu politikům.

 S pozdravem

 JUDr. Zdenka Ehlová, odd.kabinetu ministra

Ministerstvo zemědělství
Těšnov 17, 117 05  Praha 1
Tel.: +420 221 814 533
GSM: +420 725 775 708

zdenka.ehlova@mze.cz 
www.eagri.cz 

 

- Štěpán Neuwirth -
Publikuje od roku 1966; emeritní tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava, později tiskový mluvčí Zdravotně sociální fakulty Ostravské univerzity (Dnes lékařské fakulty). Novinář, publicista, spisovatel. 18 vydaných knih; cena E.E.Kische za Tep nemocnice (literatura faktu).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

15.05.2019 22:40

Kdybych to byl býval věděl, do zemědělství bych nechodil....Abychom pochopili zákonitosti v obchodu se zemědělskými produkty, musíme použít empatii. ...Loňský rok se urodila díky teplému jaru bez přímrazků, až neskutečná nadúroda ovoce. Všichni pěstitelé bědovali, že cena práce s otrháním plodů je vyšší, než výnosy. A tak se nechalo ovoce na stromech do pozdního podzimu, a pak shnilo, pomrzlo. Letos část úrody pomrzla a tak se běduje nad neúrodou. Nadúroda, neúroda, všechno je prodělečné. Když se větve stromů prohýbají pod plody, je to neštěstí, které musí kompenzovat náš stát. Pokud se neurodí, probíhá proces dotací...Pokud neopustím empatii, musím se zeptat sama sebe. Co bych osobně pěstoval, abych na výrobě plodin netratil...? Zvláště, pokud je to můj jediný zdroj obživy. Jsem si předem vědom, že na přízni i nepřízni počasí prodělám kalhoty. Nic mi nepomůže. Pěstuj si co chceš ve velkém, my ti to stejně nezaplatíme. Staráš se o sady a další úrodu na polích, tak máš prostě smůlu. Kdo si to má od tebe koupit, když je přebytek? A tak je třeba opatrně manévrovat a vysít to, po čem je poptávka a kde jsou zaručené dotace, tedy zisky ...To samé lesy. Sto let roste strom. Jenomže kdo na to má čekat... Málokdo chová doma inteligentního krkavce, jenž přežije hravě dvě generace potomků. Málokdo si pořídí něco, co přinese užitek až dalším generacím, aniž by si kousl do dortu, který znamená kácení a ničení lesních porostů. Oslabené stromy padají při nárazovém větru. Boj proti kůrovci zanikl. Soukromníci neinvestují do ochrany lesa před škůdci. Pasti s feromony zmizely. A pak se divíme. Nekruťme hlavou. Kdo investuje miliony do lesa, musí se mu investice vrátit. Stromy, které by nás přežily, se kácejí k zemi. Po tisícileté i staleté vodě přišlo sucho. Vzalo vodu studním. Je až příliš vysoké zvěře. Nemine noc, aby nebyla kolize aut se zvěří. Okus mladiny je značný. Vydrží pouze chemicky ošetřené stromky. Mizí hmyz, především opylující čmeláci a včely samotářky, jež opylují drobnokvěté rostliny. Ti, co rozhodují o plodině, kterou mají na poli pěstovat, se rozhodují ekonomicky. A tak zvítězí řepka. Spálená řepka zpracovaná do pohonných hmot má horší vliv na naše zdraví, jako produkty z ropy. ...Boj o přežití je neúprosný. Lidé, co zvažijí mezi ztrátami a ziskem volí zisk. Že by mezi námi byly výjimky? ....Mějte se hezky. ....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.05.2019 19:09

Pokaždé,když se vyskytne nějaký problém,tak si ho úřady přehazují navzájem do řešení.To už by měl pan Neuwirth ve svém věku vědět.Tak se jeho pokus o nápravu musí zákonitě setkat s neúspěchem.Naše úřady nic řešit nechtějí a přehazují si problém jak horký brambor.V tom lepším případě.V horším se tváří,že se nic neděje.


 
Prázdné heslo: Zabraňte globálnímu oteplování! Byť za něho lidé mohou jen 10%, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů vydechující největší skleníkový plyn - vodní páry…

Prázdné heslo: Zabraňte globálnímu oteplování! Přitom za něho lidé mohou jen cca 5%, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů, vydechujících největší skleníkový plyn - vodní páry…

Čeští studenti se přesto připojili k celosvětové protestní akci, která chce přimět politiky k důslednější ochraně klimatu a snižování emisí. Nechce se ti do školy, přijď mezi nás a protestuj; v rámci iniciativy Fridays for Future se tak účastní mladí lidé z více než stovky zemí světa.

„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

Měl jsem zase jeden utkvělý a notně ztřeštěný plán; udělat pro internetové noviny Rukojmi.cz rozhovor, jehož hlavním protagonistou měl být Václav Bartuška, velvyslanec České republiky pro energetickou bezpečnost. A ten by byl, resp. měl být mým novinářským sólokaprem. Pak jsem ho náhodně potkal v Praze a drze oslovil se svojí utajenou strategií; připadal jsem si jako směšný konspirátor.

STÍN „SOUDKYNĚ OLO“ NA OBNOVENÉM PROCESU

STÍN „SOUDKYNĚ OLO“ NA OBNOVENÉM PROCESU

Od 6. června 2018 jsem se na svém bloggu opakovaně věnoval svéráznému postupu „soudkyně OLO“, tedy paní Ivety Šperlichové, soudkyně zlínské pobočky Krajského soudu v Brně, v řízení proti údajným pachatelům krácení spotřební daně z tabáku, který dovedla k odsuzujícímu rozsudku z 22.června 2018. V r.2019 ji ale uznal Ústavní soud za podjatou a následně jí Vrchní soud v Olomouci případ odebral a rozsudek zrušil.

Poslední domácí zprávy