• Neděle, 25. srpen 2019
 • Svátek má Rukojmí Radim

Nefungující Evropská unie je nereformovatelná a nedá se udržet
Počet návštěv: 582

Nefungující Evropská unie je nereformovatelná a nedá se udržet

Radek Rozvoral Článek od Radek Rozvoral

Poslední summit prezidentů a premiérů zemí EU před volbami do Evropského parlamentu proběhl v rumunském městě Sibiu. Výsledkem jednání bylo společné prohlášení, že je nutná radikální reforma řízení Evropské unie.

Naše hnutí SPD od svého vzniku tvrdí, že je Evropská unie nereformovatelná a jsme zastánci prosazení spolupráce evropských, svobodných a suverénních národních států na bázi volného pohybu osob, služeb, zboží a peněz, spočívající ve vymezení rozhodovacích kompetencí všem spolupracujícím státům a nastavení nových organizačních struktur.

To vše má být vedeno s cílem jejich efektivity a plnění prioritních cílů, které se musí vyhodnocovat, zda jsou plněny. V každém případě musí být zohledněny národní zájmy všech spolupracujících států. Je to těžký úkol, ale musí se začít plnit, a ne o těchto věcech jen mluvit a vidět v nich velký problém.

Tak se totiž chovají vrcholní představitelé nejvyšších orgánů EU. Z tohoto důvodu je zcela určitě na místě zeptat se přímo občanů, zda chtějí i nadále v Evropské unii setrvat a to vypsáním referenda o vystoupení České republiky z EU.

Vlastní summit Evropské rady proběhl v rumunském Sibiu 9. května tohoto roku, tedy dva týdny před evropskými volbami do Evropského parlamentu. Hlavním cílem bylo dle jejich účastníků dohodnout novou Strategickou agendu EU na příštích pět let.

Jedná se o boj s nelegální imigrací, zvýšení celkové bezpečnosti, podporu hospodářského růstu nebo o snahu čelit změnám klimatu. Tyto body by se měly schvalovat na příštím summitu, který se bude konat v červnu tohoto roku v Bruselu. Po skončení summitu jednotliví lídři hlásali prohlášení typu: „Unie zůstane jednotná“; „Potvrdili jsme naši víru, že jsme společně silnější“; „Evropská unie musí doznat změn“.

To i prezentují ve společné deklaraci. Ve vztahu k brexitu lídři členských zemí zdůraznili, že Velká Británie není se svým referendem o brexitu pro nikoho z nich inspirací. Za Českou republiku se jednání zúčastnil premiér Andrej Babiš.

Podívejme se ale na Evropskou unii reálnou optikou. Členské země se jen velmi těžce dokáží dohodnout na změnách ve fungování unie, natož pak na zásadních reformách. Za celou dobu nedokázala EU reagovat na neustálý příliv nelegálních imigrantů, kteří jsou a v budoucnu nadále budou největší bezpečnostní hrozbou. To vše si uvědomují občané jednotlivých členských zemí a přejí si, aby se tyto věci již začaly řešit.

Vzor spatřují například v uplatňované politice, kterou v současné Evropě realizuje italský ministr vnitra Matteo Salvini nebo maďarský premiér Viktor Orbán. V rámci všech evropských zemí posilují politická uskupení, hlásající se k současné frakci Evropa národů a svobody (ENF).

Hnutí SPD je hrdým členem frakce Evropa národů a svobody, kterou vede Matteo Salvini s Marine Le Pen. Strany této frakce spojuje prosazení spolupráce svobodných a suverénních národních států na bázi volného pohybu osob, služeb, zboží a peněz, odmítání nenávistné islámské ideologie a úplné zastavení vstupu nelegálních imigrantů do Evropy.

Těchto cílů můžeme společně dosáhnout, když naši zástupci budou zvoleni do Evropského parlamentu. Proto vyzýváme občany, kteří zastávají stejný názor, aby přišli k volbám do Evropského parlamentu a podpořili naše kandidáty za hnutí SPD.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.05.2019 19:09

To je pochopitelné.Pavel Novotný patří k těm,kdo na zániku českého národa a státu inetnzivně pracují.Stačí houfy zblblých studentíků a o budoucnosti národa není nejmenších pochyb.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

16.05.2019 10:16

Ještě před nedávnem jsem považoval nadřazenecké kecy Pavla Novotného k plánu židů na ovládnutí světa za nepříjemné plácání, které jenom škodí svým povýšenectvím světovému židovstvu. Je třeba se vrátit k "myšlenkám" vysloveným naprosto rezolutně Novotným. My, zdegenerovaní Čecháčci nemáme právo zasahovat do dějů, které jsou již v běhu a jsou neodvratné. Kdybychom se rozkrájeli, je nám určen jiný osud, protože to tak stanovili ti, kteří rozhodují v rámci "New Word Order". Všichni čecháčci (jak se o nás vyjadřuje Novotný) budou smeteni tímto novým světovým řádem k naprosté poslušnosti. Novotný říká: :Jste chytří, ale není vám to nic platné. My si vás tak jako tak podrobíme. ...Rozhovor Adama B. Bartoše s Pavlem Novotným se dá najít na You Tube. Stačí dát do vyhledávače:... Adam B. Bartoš/Pavel Novotný- diskuze...migrace.... Tvrzení Novotného jsem podcenil. Dnes je jasné, že přesně to, co v rozhovoru tvrdí je dnes (nejen) proti nám uplatňováno. Vzhledem k tomu, že všechny masmédia vlastní ti, kteří nám vtloukají do hlavy, že s vlastní budoucností v žádném smyslu nemůžeme počítat, protože hegemon to tak určil. ....Mějte se hezky.


 
Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017:

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017: "Mám vysoké ambice - vyhrát volby. Nikoho nenechám si do toho mluvit; přejímám celou zodpovědnost na sebe

To bylo směšných vyhrůžek a svalnatých řečí: „My Šmardu nedáme, raději vládnutí s ANO zbouráme!“ Pak ale musel Hamáček stáhnout před prezidentem Zemanem ocas mezi nohy; plné koryto je plné koryto, od kterého se socani neodtrhnou, ani omylem. A tak prozatimní šéf ČSSD raději zatáhl za záchrannou brzdu a připlazil se po čtyřech, aby navrhl na post ministra kultury Lubomíra Zaorálka.

                      Winston Churchill o Rusku

Winston Churchill o Rusku

Žádná vláda, kterou kdy lidé vytvořili, by nebyla schopna přežít tak vážné a kruté rány, jaké zasadil Hitler Rusku. Sovětské Rusko však nejen obstálo a zotavilo se z těchto strašných ran, ale navíc samo zasadilo německé armádní mašinérii smrtelné rány, jaké by byla nemohla zasadit žádná jiná síla na světě.

Winston Churchill na jaře roku 1943

Poslední domácí zprávy

Jak poznat totalitu?

Jak poznat totalitu?

Ve zkratce: naše pravda je jedině správná, nesouhlasící je třeba zastrašit, umlčet, zostudit, když to nepůjde „podobrém“, potrestat, vyhodit...