• Čtvrtek, 02. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Patricie

Piráti kážou vodu, ale pijí víno plnými doušky
Počet návštěv: 1057

Piráti kážou vodu, ale pijí víno plnými doušky

Tomio  Okamura Článek od Tomio Okamura

Piráti ve spolupráci s ČSSD bojkotují ve Sněmovně svůj vlastní program, který slíbili voličům – přiznal to v televizi NOVA jejich předseda Ivan Bartoš. Slibovali lidem přímou demokracii a referendum, ale když přišlo na lámání chleba, tak prosazují pravý opak.

Na otázku ohledně zákona o referendu, který je připraven ve vykleštěné nefunkční podobě, Bartoš odpověděl: „…dali jsme tomu rozumný rámec, ještě teda spolu se sociální demokracií, abychom brzdili ty divoké sny SPD, takže návrh který projednává Sněmovna vylučuje možnost hlasování o členství v alianci nebo členství v EU a podařilo se nám zastavit i takovou vizi, kdy by vláda mohla svolávat referenda.“

Na Piráty ale vyplavávají na povrch také další nové kauzy týkající možného zneužívání veřejných peněz a chrochtání u korýtek. Idnes.cz například informoval, že Piráti dostali loni při komunálních volbách v Praze velmi nestandartní slevu na reklamu ve volební kampani 60 až 75 procent. Slevu na kampaň politické straně poskytla „dcera“ společnosti JCDecaux, která zajišťuje služby pro Hlavní město Praha, a která čelí u soudu podezření z korupce. Jeden z jejích manažerů přitom loni na kandidátce Pirátů v Praze kandidoval! Předpokládalo se totiž, že Piráti ve volbách na pražský magistrát uspějí. A nyní mají primátora Zdeňka Hřiba. Hnutí SPD prosazuje hmotnou odpovědnost a odvolatelnost politiků pro případ, kdy se politici zpronevěří svým předvolebním slibům.

To ale zdaleka není vše. Člen dozorčí Trade Center Praha rady Vladimír Šraier z Pirátů dostal služební mobil za bezmála 40 tisíc korun! Nyní se sice omluvil, rezignoval a chce peníze vrátit, přitom těch případů, kdy Piráti mlaskají u korýtek, je mnohem více. Piráti kážou vodu, ale pijí víno plnými doušky.

Připomeňme jen, že noví početní pirátští poradci pirátského primátora Zdeňka Hřiba stojí Prahu čtvrt milionu měsíčně! Hřib si na úřad přivedl rekordních devět nových poradců, kteří jsou blízcí Pirátům. Buď je primátor nekompetentní nebo to je malá domů.


Ještě před časem také Piráti verbálně bojovali proti kumulaci funkcí a politickým trafikám. Říkali, že na pozice v městských firmách mají usednout odborníci. Jakmile se ale dostali k moci, tak na své předvolební sliby zapomněli a na pozice dosazované vedením Prahy posadili často vlastní zastupitele a politiky.

Tzv. uvolnění zastupitelé a radní za pozice v městských firmách odměny nedostávají, tzv. neuvolnění však ano. Jde většinou o desítky i stovky tisíc korun ročně. Novinky.cz informovaly, že místa obsazují Piráti na základě výběrového řízení, to však ve svém nastavení zvýhodňuje členy pirátské strany a její sympatizanty a vyřazuje členy stran jiných nebo nečleny. Jde například o pány Vašíčka, Veverku, Kolaju, paní Gregorovou… Senátorovi Lukáši Wagenknechtovi pražští Piráti napomohli k pozici v dozorčí radě Pražské plynárenské, kde měsíční odměna činí asi 40 tisíc. Těch případů je ale více…

Navíc Piráti si z veřejných institucí udělali svou cestovku a za Vaše peníze si jezdí na zájezdy do ciziny. Zahraniční cesta Pirátů do USA Prahu vyšla na 300 tisíc korun. Připomeňme také, že Piráti navrhují v Praze šmírovaní lidi, kteří mají svoje soukromé prázdné byty, a zvažují, že na majitele uvalí zvláštní daň či jinou sankci. Chtějí tak majitele přinutit k tomu, aby byty pronajímali, a tím chtějí vyřešit nedostatek bydlení…

Vzpomínáte, jak Piráti před volbami říkali: „Pusťte nás na ně!“? Jejich voliči se mylně domnívali, že tím mysleli: „Pusťte nás na zkorumpované politiky“. Nyní vidíme, že tím Piráti mysleli: „Pusťte nás taky na koryta.“ Jakmile se stali součástí koalice vládnoucí v Praze, už si pěkně rozdělují dobře placené funkce a koryta. Kážou vodu, ale pijí víno plnými doušky. Hnutí SPD prosazuje hmotnou odpovědnost a odvolatelnost politiků pro případ, kdy se politici zpronevěří svým předvolebním slibům.

Tomio Okamura
Tomio Okamura je český podnikatel a politik moravsko-japonsko-korejského původu. Od října 2013 je členem Poslanecké sněmovny za hnutí Svoboda a přímá demokracie do níž kandidoval v předčasných volbách v roce 2013. Zvolením mu zanikl mandát senátora, který vykonával jako nezávislý od října 2012 v obvodu Zlín.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.05.2019 19:41

Pane Okamuro,ani Vy a Vaše SPD nejste andělé.Vy zase klidně zrušíte partajní organizaci,protože neposkakuje,jak ústředí píská.Že jsou Piráti
stejná verbež,jako byly VV či Váš předcházející Úsvit,to se všeobecně ví.Kdo volil Piráty,volil jejich snahu zlegalizovat drogy.A to jsou především studentíci,kteří by měli v budoucnu vést národ.Kam ho dovedou je jasné už dnes.A to za pomoci i politiků ze všech stran.Tedy i Vaší!


 
Zlaté časy, kdy se mlaskalo…

Zlaté časy, kdy se mlaskalo…

„To se nám to hoduje, když to platí jiní…“, to je slavný výrok feldkuráta Katze, který si za cizí peníze užíval lahůdkami obložený stůl. Ten jeho bohatě prostřený stůl, se přímo hodí na imperiální dobu, kdy koloniální mocnosti žily v blahobytu na úkor svých kolonií. Ono to zase není tak dávno, co planeta Země byla spíše anglickou obchodní a realitní kanceláří.

Poslední domácí zprávy

Bratři v triku (ODS).

Bratři v triku (ODS).

Proti pietním vzpomínkám nelze nic namítat zvláště, jedná-li se o tak významnou osobnost, jakou byla Milada Horáková. Nabízí se řada...