• Úterý, 18. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Milan

Mentalita bolševického udavače? Pirátský radní přemluvil prodavačky, aby mu prodaly láhev vína, a poté je udal
Počet návštěv: 2319

Mentalita bolševického udavače? Pirátský radní přemluvil prodavačky, aby mu prodaly láhev vína, a poté je udal

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Redaktor portálu info.cz a komentátor politického a společenského dění Jan Palička se na svém účtu na Twitteru vyjádřil k tomu, co udělal člen Pirátů Lukáš Jansa.

Paličku zvedlo ze židle to, jak se zachoval pirátský radní. Proto neváhal a k celé věci se na sociální síti vyjádřil.

„Nádherná mentalita bolševického udavače. Soudruh Pirát by mohl jít dělat kontrolora EET, tam podobně necharakterní jedince vyhledávají,“ zveřejnil svůj názor na věc Palička.

Nadherna mentalita bolsevickeho udavace. Soudruh Pirat by mohl jit delat kontrolora EET, tam podobne necharakterni jedince vyhledavaji. https://t.co/GtdlFKYgN5

— Honza Palička (@HonzaPalicka) 19. května 2019

​A jeho pohled na věc mnozí uživatelé Twitteru ocenili buď tím, že příspěvku dali lajk nebo ho sdíleli dále.

Mladý redaktor tak narážel na incident, v němž figuroval právě Pirát Lukáš Jansa. Ten totiž nejprve přemluvil prodavačky k tomu, aby mu prodaly láhev vína, a poté je udal. Mohlo by se zdát, že v podstatě o nic nejde. Celý problém však spočívá v tom, že v kavárně areálu Dětský Ráj smí provozovatelky prodávat alkohol pouze ve skleničkách. V důsledku Jansova jednání nyní mohou provozovatelky přijít o práci v daném areálu.

„Ohrožují mravní výchovu malých dětí,“ komentoval tehdy věc Lukáš Jansa, pirátský radní Moravské Ostravy a Přívozu pro oblast veřejného prostoru.

Zmiňované provozovatelky se však hájí tím, že je radní k prodeji celé láhve přemluvil. Prozradily to moravskoslezskému Deníku, který na celý případ upozornil.

„V našich očích je takové jednání, že radní přijde a zkouší, jestli nás přemluví, neférové. Byla to z našeho pohledu provokace s jasným cílem najít chybu,“ vyjádřila se Petra Kunešová a dodala: „My jsme bezprostředně po těchto událostech radnici samy navrhly, že prodej alkoholu zcela zrušíme.“

Uvádí se, že pirátský radní navštěvoval areál pravidelně. Lukáš Jansa na svou obranu ale argumentoval tím, že radnice obdržela řadu podnětů.

„Dostali jsme x podnětů, že se prodává a konzumuje alkohol před malými dětmi. Zjistili jsme, že jde o jednání v rozporu s nájemní smlouvou a její závažné porušení. Nešlo tam poslat úředníky ani ČOI, a to z několika důvodů. Celé vedení radnice souhlasilo s tím, že půjdu udělat kontrolu v rámci oprávnění dle smlouvy. Radní obvodu zcela běžně dělají kontroly nájemníků,“ vysvětlil.

„Samy provozovatelky se přiznaly, že opakovaně prodávají láhve s alkoholem a dle našeho názoru ohrožují mravní výchovu malých dětí. Radnice nemůže jednomu nájemci tolerovat závažné porušování smlouvy, když by se jednalo diskriminci ostatních nájemců a o velmi nebezpečný precedent a signál ostatním nájemcům, že lze takto libovolně porušovat bez následků smlouvu,“ dodal k incidentu Jansa.

Člen Pirátů si rovněž stojí za tím, že prodej alkoholu představoval jeden z problémů „Provozovatelky dále převedly bez našeho vědomí své podnikání na prázdné s.r.o., dostaly nás do nevýhodné pozice, což nás opravňovalo k výpovědi dle smlouvy. Mohli jsme ukončit smlouvu okamžitě (neudělali jsme to) a začali jsme vyjednávat. Byla tři jednání v dané věci s tím, že nakonec jsme se dohodli na ukončení smlouvy o 2,5 měsíce později,“ doplnil.

K celému incidentu se vyjádřila také starostka za hnutí ANO. Ta si myslí, že nejsou žádné hlavní a vedlejší důvody ukončení smlouvy s nájemci.

„Rada posuzovala všechny informace jako celek, tedy převod podniku i porušení podmínek prodeje alkoholu,“ uvedla starostka Zuzana Ožanová.

Nyní daná radnice vyhlásila výběrové řízení, do něhož se dle informací přihlásily také současné provozovatelky.

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201905199935550-prazska-kavarna-bije-na-poplach-google-pri-vyhledavani-ve-zpravodajstvi-uprednostnuje-sputnik-pred/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.05.2019 19:09

Ještě poznámku.Mravní výchovu dětí ohrožuje právě onen pirát,který je obyčejný šmejd.A toto si lidé volí za své zástupce.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.05.2019 19:22

Provokatér a udavač jsou nejčastějšími zaměstnáními určitého typu lidí.Byli za císaře pána,byli za první republiky,o době od 1939 do 1989 je nejlepší vůbec se nezmiňovat a v dnešní době toho využívají lidé.kteří zastávají nějakou funkci,viz Jansa,nebo Šabatová.A těm se právě nejlépe daří.Udavačství není v žádném případě komunistický výmysl,ale táhne se celými dějinami,hlavně českými,jako černá čára.


 
Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle  ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. Jak to tedy bylo? Výbuch v Hirošimě byl rovnocenný asi 13 kilotunám TNT (54 TJ). Podle největších odhadů účinek výbuchu v Hirošimě okamžitě zabil asi 70 000 lidí.

Napřed Trump v bývalém velkoskladu internoval stovky mexických dětí, pak „na žádost demokratů“ souhlasil,  že hranici s Mexikem nebude chránit betonová zeď, ale ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

Napřed Trump v bývalém velkoskladu internoval stovky mexických dětí, pak „na žádost demokratů“ souhlasil, že hranici s Mexikem nebude chránit betonová zeď, ale ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

A máme tady další sebestřednost amerického prezidenta Donalda Trumpa; imigrační smlouva s Mexikem, která odvrátila uvalení cel na mexický dovoz do Spojených států, obsahuje ve skutečnosti víc, než je v ní psáno, uvedl to 12. června 2019, když na Twitteru napsal, že Mexiko se zavázalo udělat pro omezení migrace víc, než stojí ve smlouvě. Později prohlásil, že „v dohodě je cosi, co Mexiko velmi brzy oznámí“. Nevěří prý, že by Mexiko existenci „neveřejné části“ migrační dohody popíralo.

O čem je Milion chvilek pro demokracii; žádá demisi Babiše, demokraticky zvoleného. Požádá Minář o prošetření privatizačních kauz za desítky miliard Kč v oslavovaných 30 letech. Babiš dostat dostal jen 52 milionů na Čapí hnízdo

O čem je Milion chvilek pro demokracii; žádá demisi Babiše, demokraticky zvoleného. Požádá Minář o prošetření privatizačních kauz za desítky miliard Kč v oslavovaných 30 letech. Babiš dostat dostal jen 52 milionů na Čapí hnízdo

„Když se bude připomínat na Letné 30 let svobody, jistě se připomenou i privatizační podvody za toto období. Jinak by se celé protestování Milionu chvilek pro demokracii změnilo jen ve frašku a šaškárnu,“ řekli mi přítel, co se vyzná, navíc je vzdělaný na rozdíl ode mě…

Poslední domácí zprávy

Máme fašistický senát

Máme fašistický senát

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. A já sám tomu uvěřil, lépe řečeno jsem si tuhle skutečnost poprvé uvědomil ve středu minulého týdne, kdy...