• Úterý, 26. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Filip

Má paní Šojdrová také jiné starosti než sirotky z Tramtárie?
Počet návštěv: 1070

Má paní Šojdrová také jiné starosti než sirotky z Tramtárie?

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Volby do Evropského parlamentu se kvapem blíží a všichni kandidáti se činí leč mohou. Ani paní Šojdrová není výjimkou. A protože její volební téma byla a je tolik „citlivá“, týkající se přijetí 50 ti dětských sirotků nejspíš ze Sýrie, kteří se mají nacházet v Řecku, ale ještě nebyli nalezeni, nadále hraje na city a počítá s naivitou lidí, že ji masivně podpoří ani ne tak v hledání sirotků, jako že jí dají hlas ve volbách.

Nevím, jestli je paní Šojdrová tak naivní, nebo rozumově (sorry) vypatlaná když se v otázce přijetí nějakých sirotků odvolává na prezidenta Zemana, který prý v 90. letech přijal do naší země tisíce muslimských uprchlíků z Bosny. To, že je paní Šojdrová výrazně mimo reálného myšlení a tedy že ji považuji za naivní, ale spíše za hloupou, je právě toto konstatování, které je naprosto irelevantní. Je jen velká škoda, že paní Šojdrová, stejně jako jiní politici nečtou Parlamentní Listy, kde se mohou dočíst mínění veřejnosti na jejich názory, vyjádření, vystupování atp. Jinak by se také touto cestou dozvěděla, za jakých okolností byli námi v 90. letech přijati muslimští uprchlíci (má zřejmě na mysli dětské uprchlíky) z Bosny.

Především že je velký rozdíl mezi bosenskými uprchlíky a uprchlíky, kteří se k nám hrnou ani ne tak z důvodů záchrany svého údajně ohroženého života, jako za snadným, bezpracným a nad poměry požívajícím životem. Další rozdíl je v tom, že není muslim jako muslim, protože ti co se k nám hrnou, jsou vesměs muslimové, kteří vyznávají radikální islám, zatímco v Bosně spolu žijí muslimové a všechny tři další víry, tedy islámská, pravoslavná, katolických křesťanů a také malá židovská komunita, dlouhodobě dohromady bez větších problémů. V Bosně, na rozdíl od blízkovýchodního islámu, existuje silný vliv súfismus, což je mystický směr islámu. Co se týče otázek aktuálních v Evropě, v Bosně vznikl příklad islámských institucí i myšlenkové a náboženské tradice, která se velmi dobře spojila se sekulárním státem, který v současnosti praktikuje i sekulární islámskou teologickou fakultu. Jak výše řečeno, není muslim jako muslim.

V neposlední řadě, se bosenští muslimové, námi obecně považovaní za řadové, běžné občany bez přívlastku muslim, se u nás bez větších problémů, normálně a cílevědomě zařadili do občanské veřejnosti, přizpůsobili se našemu životu, ale tak zákonům a středoevropským civilizačním normám společenského života. Bosenští muslimové či lépe řečeno občané bosenského původu, se u nás poznají spíše podle jména, než podle jejich původu a náboženského zaměření. Tyto fakta jsou však pro paní Šojdrovou zřejmě nepodstatná, hlavně že se jimi může ohánět když to potřebuje, jako v tomto případě pro její nedomyšlený a iracionální myšlenku, dostat do Česka 50 sirotků, notabene muslimského původu. Paní Šojdrová by měla napřed použít rozum a více myslet, než zbrkle a iracionálně jednat a vyvolávat jak politické, tak občanské zcela zbytečné diskuze a napětí. Když ale ta vidina znovuzvolení za europoslankyni je tak silná….

Jiří B a ť a, 20. května 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.05.2019 19:11

Nesouhlasím ani se Šojdrovou,ale ani s panem Baťou.V Německu také žijí muslimové již od skončení války a dnes se opět radikalizují.Stejně to bude i tady.V Bosně žádná válka není,tak je všechny vrátit zpět.Válku v Bosně vyvolal předák muslimů po vítězstvbí jeho partaje ve volbách.A jak dlouho pak tato krize trvala a všechno se svedlo na Srby.Muslimové,kteří tady žijí,se budou postupně též radikalizovat.Mně stačila ta srbská muslimka po jejich protestech proti zásahu policie v jejich "mešitách".Řekla doslova,že tady je jich zatím málo,že ve Francii už by hořela auta a drancovaly se obchody.Všechny muslimy poslat tam,kam islám patří.Každá humanita se obrátí proti tomu,kdo je tím humánním.A já se přiznám,že zrovna žádnou humanitu neuznávám.Je to cesta k vlastní likvidaci.Oko za oko,zub za zub.


 
Proč  když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Proč když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Ještě před měsícem nebo snad ještě před týdnem, by mě to ani nenapadlo, ale když jsem se z médií dověděl, že Dominik Hašek z titulu své úspěšné hokejové kariéry zvažuje možnost kandidovat na úřad v zemi vůbec nejvyšší (čili prezidentský), a to tedy proto, že útočníkům soupeře, kteří se ocitli v blízkosti jeho branky šlo v důsledku jeho humpoláckého agresivního brankářského stylu prakticky o život, bácla mě ta myšlenka přímo mezi oči.

Poslední domácí zprávy

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...