• Neděle, 18. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Helena

V Evropě se vede tuhý předvolební boj…
Počet návštěv: 719

V Evropě se vede tuhý předvolební boj…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Vzdor demonstracím chvilkařů za demokracii vydatně jako vždy podporovaných účastí angažovaných umělců typu novodobých Švorcových se vlastně v Česku na rozdíl od Evropy fakt nic neděje.

Ne, nechci nic zlehčovat. Ale kolik už jsme těch demonstrací či manifestací či vlnění, namířených proti prezidentovi či premiérovi zažili? Ani to neumím spočítat. Kdysi naposledy ohledně výslechu syna Babiše, se člověk ještě rozhorlil nad odpudivosti jednání Slonkové a Kubíka, kteří neváhali využít zjevně psychicky nedostatečného syna, aby jím manipulovali.

Zabývat se ovšem hysterickými výkřiky bývalého brankáře Haška a stejně hysterickými výkřiky umělců typu Kluse, Macháčka, Issové a spol., už rozumný člověk není ochoten…

Jasně: Nechtějí za prezidenta Miloše Zemana a nechtějí za premiéra Andreje Babiše.

No, ale to už provolávají roky. Ovšem Miloš Zeman má trvale 50% podporu a Babišovo ANO má trvale nebývale vysokou podporu kolem 30 %.

S tím ovšem tito mladí političtí úderníci nic neumějí dělat.

Babiš má pravdu: Takhle už otravují několik let. Rozhodně mohli založit nějaký subjekt. Třeba by zaujali více než ty chcíplotiny typu TOP 09, STAN či KDU-ČSL. Teď při velmi malé účasti projdou do EP jistě projdou, ale v normálních volbách do Sněmovny, na kterých lidem skutečně záleží, jsou bez šance…

No budiž. Jsou směšní, ale v podstatě neškodní.

A je zde obrovský rozdíl oproti žlutým vestám. Ty nastolovali reálné problémy trvalého propadu životní úrovně, zvyšování daní i růstu nezaměstnanosti. Stejně tak kritizovali, že jejich prezident se namísto Francii věnuje fantasmagorickým plánům na přebudování EU, které v prvních měsících upoutaly pozornost, ale dnes už prakticky nezajímají nikoho.

Mimochodem, asi i proto Marie le Pen sice o prsa, ale přece jenom má předstih se svým uskupením Národního shromáždění před Hnutím v pohybu Emanula Macrona. Pokud zvítězí, může to brát jako své politické a i morální vítězství. A mělo by se to tak brát…

A tím přecházím i k prvním střetům. Zatímco náš hlavní čučkař Koudelka vidí za vším spiknutí Vladimíra Putina, Emanuel Macron naprosto ostře obviňuje tým Trumpa, který prostřednictvím svého svého šéfa kampaně Banona podporuje pravicově radikální strany, tedy i Marie le Pen. Vtipné, co? Ne Putin, ale Trump. Ale asi ne tak vtipné, ale reálné. Putin chce s EU spolupracovat, ale její část nechce, zato Trump ostentativně spolupracovat nechce, ale s odporem z části musí.

Samozřejmě, že asi největší předvolební střet jsme zaznamenali v Rakousku, kde týden před volbami bylo puštěné video, mimochodem nikoliv celé, ale týkající se jen dnes již bývalého předsedy rakouských Svobodných, an se idiotsky se vychloubá a kecá. Vzhledem k tomu, že se potom konstruktivně dva roky se podílel na nesporně úspěšné vládě Sebastiana Kurze, nelze pochopit, proč Kurz jednal tak, jak jednal a v podstatě způsobil odchod SPÖ z vlády, ale zřejmě i pád celé vlády, včetně své osoby příští pondělí, kdy se bude i o něm hlasovat. Hlasy proti účasti SPÖ v rakouské vládě propadaly do nadšení a ministr zahraničních věcí Německa, mimochodem, nesmírně pitomý, Heiko Maas prožíval při komentářích pocity ne nepodobné sexuálnímu vyvrcholení… Stále opakoval, že jednou provždy už nikdy se nesmí jít do koalice se Svobodnými. Ale naopak veterán německé politiky, předseda Spolkového sněmu (CDU/CSU) Wolghang Schäuble prohlásil, že Německo se vměšovalo do politiky Rakouska a že šlo o výsledek jednání tajných služeb. Dobré co. A mimochodem : Opět pro našeho čučkaře ředitele BIS Koudelku, stále vysmátého, prosazeného Bohuslavem Sobotkou (na to nezapomínejme) a bohudík jen plukovníka: Zase tam nefiguruje Putin, ale dokonce spojenecká tajná služba Německa? Jak je to možné, soudruhu plukovníku?

Tak jsme se zasmáli a jdeme dál…

Naopak největší šílenec a fanatik mezi čelnými funkcionáři EU Guy Verhofstadt , chce slyšení se Salvinim ministrem vnitra Itálie a šéfem nové utvářené antiemigrační frakce v EP, jak je to s financováním jeho kampaně ze strany Ruska.

Mimochodem, tady vidíme absurditu těchto voleb… Liberální skupina se svým šéfem, je snad nejvíce nenávistná, nejvíce chtějící trestat členy, za azylanty, za domnělá porušení právního státu apod. No, v této frakci je ANO, Andreje Babiše.

Ale proboha neříkejte hned….A to je jasné, je to vlastizrádce. My jsme to říkali…

Vezměme si u nás oblíbeného Orbána…

Viktor Orbán je stále členem největší frakce lidovců, ovšem s pozastaveným členstvím s odporem ostatních členů skupiny, která prosazuje za svého kandidáta na předsedu komise Manfréda Wernera, který je silně kritický k V4, trvá na tom, aby se masivně přijímali uprchlíci. A bez ohledu na pravdivé okolnosti, které my dávno znali, ale zejména Německo neuznávalo, stojí na straně Ukrajiny, ovšem jaksi na té Porošenkovské, která chce válku s Ruskem, je zcela rozpadlá a fašistická a teď po příchodu Zelenského se začíná obnažovat pravda.

Mimochodem členem lidovecké skupiny je i Sebastián Kurz, kancléř Rakouska, který ač nesporně měl velkou podporu, sice až fanaticky podporoval Manfreda Webera na funkci předsedy Evropské komise, ale možná ke konci příští týdne už bude kancléřem v demisi…

A jinak, vraťme se k Orbánovi, ten si naopak Wernera jako komisaře vůbec nepřeje.

A řekl bych, že jako pointa rozbouřených hladin před eurovolbami působí fakt, že se francouzští politici doslova děsí, kdyby britští zástupci v EP měli i nadále zůstat. Je pravděpodobné, že triumfálně zvítězí Farage se svou nově založenou Brexit Party a zatímco u nás jsem nezaregistroval naprosto žádné reakce, Macronovi úředníci se obávají, že by tito brexitáři dál mohli EU rozkládat.

Všechno je přirozená předvolební hysterie, ale je to možná dáno tím, že my tam nejsme od počátku., takže nás to nebere. Ti, kteří tam od počátku jsou a byli zvyklí na neměnnou koalici lidovců a socialistů po dobu 40 let už téměř nejsou schopni zvládnout fakt, že tato koalice by nezajišťovala vládnutí, ale bylo by zapotřebí přibrat Liberály… No a aby ještě otravovali tak tvrdí odpůrci z Velké Británie jako Brexit Party, to je pro Macrona nepřijatelné, ovšem pro Marine le Pen naopak vítané.

A když už ty spory, o kterých jsem začal. Sociálně demokratický lídr z Holandska Timmermans, který mimochodem pro porušování tzv. právního státu zahajuje řízení proti Polsku a Maďarsku, hledá tajné cesty, jak vyloučit koalici s Lidovci a hází laso Liberálům, i Zeleným.

A jinak se stále hovoří o nezbytné jednotě v EU.

Dobré co?

Takže přátelé, asi tak…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

23.05.2019 19:42

Kromě toho všeho se tento spolek zabývá veřejnou politikou,aniž by byl zaregistrován na MV.Pokud by demonstrovali sami členové,je to v pořádku.Oni ale demonstrace vyvolávají a ani se netají,že to dělají organizovaně.Kde je ta jejich "demokracie"?Zavedli si neschválenou politickou organizaci.Jejich předchůdci,KAN a K231,se museli dát zaregistrovat a tady banda ničemů nic nemusí.Ti dřívější ukončili činnost,protože je ministerstvo neschválilo.Tito mají nezákonnou a nepovolenou politickou organizaci.Kde jsou orgány činné v trestním řízení?


 
Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář 13. srpna 2019 u soudu z pozice svědka hájil pořízení letounů CASA pro českou armádu. Uvedl, že stroje se stoprocentně osvědčily doma i na zahraničních misích, a zmínil se též, že si nevzpomíná, že by při dojednávání nákupu zaznamenal výhrady, například k ceně.

"Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí,“ prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo podle serveru Ewn.co.za. Stížnosti odmítl jako neopodstatněnou...

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

Spojené státy mají přes 8 tisíc jaderných hlavic, rozmístěných na stovkách svých vojenských základen po celém světě. Jen na německém území je rozmístěno na 35 tisíc amerických vojáků ne desítkách základen, kde je také asi 17 tisíc amerických civilistů ve službách armády; všichni by se prý měli z Německa stěhovat..

Poslední domácí zprávy