• Úterý, 18. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Milan

V Evropě se vede tuhý předvolební boj…
Počet návštěv: 532

V Evropě se vede tuhý předvolební boj…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Vzdor demonstracím chvilkařů za demokracii vydatně jako vždy podporovaných účastí angažovaných umělců typu novodobých Švorcových se vlastně v Česku na rozdíl od Evropy fakt nic neděje.

Ne, nechci nic zlehčovat. Ale kolik už jsme těch demonstrací či manifestací či vlnění, namířených proti prezidentovi či premiérovi zažili? Ani to neumím spočítat. Kdysi naposledy ohledně výslechu syna Babiše, se člověk ještě rozhorlil nad odpudivosti jednání Slonkové a Kubíka, kteří neváhali využít zjevně psychicky nedostatečného syna, aby jím manipulovali.

Zabývat se ovšem hysterickými výkřiky bývalého brankáře Haška a stejně hysterickými výkřiky umělců typu Kluse, Macháčka, Issové a spol., už rozumný člověk není ochoten…

Jasně: Nechtějí za prezidenta Miloše Zemana a nechtějí za premiéra Andreje Babiše.

No, ale to už provolávají roky. Ovšem Miloš Zeman má trvale 50% podporu a Babišovo ANO má trvale nebývale vysokou podporu kolem 30 %.

S tím ovšem tito mladí političtí úderníci nic neumějí dělat.

Babiš má pravdu: Takhle už otravují několik let. Rozhodně mohli založit nějaký subjekt. Třeba by zaujali více než ty chcíplotiny typu TOP 09, STAN či KDU-ČSL. Teď při velmi malé účasti projdou do EP jistě projdou, ale v normálních volbách do Sněmovny, na kterých lidem skutečně záleží, jsou bez šance…

No budiž. Jsou směšní, ale v podstatě neškodní.

A je zde obrovský rozdíl oproti žlutým vestám. Ty nastolovali reálné problémy trvalého propadu životní úrovně, zvyšování daní i růstu nezaměstnanosti. Stejně tak kritizovali, že jejich prezident se namísto Francii věnuje fantasmagorickým plánům na přebudování EU, které v prvních měsících upoutaly pozornost, ale dnes už prakticky nezajímají nikoho.

Mimochodem, asi i proto Marie le Pen sice o prsa, ale přece jenom má předstih se svým uskupením Národního shromáždění před Hnutím v pohybu Emanula Macrona. Pokud zvítězí, může to brát jako své politické a i morální vítězství. A mělo by se to tak brát…

A tím přecházím i k prvním střetům. Zatímco náš hlavní čučkař Koudelka vidí za vším spiknutí Vladimíra Putina, Emanuel Macron naprosto ostře obviňuje tým Trumpa, který prostřednictvím svého svého šéfa kampaně Banona podporuje pravicově radikální strany, tedy i Marie le Pen. Vtipné, co? Ne Putin, ale Trump. Ale asi ne tak vtipné, ale reálné. Putin chce s EU spolupracovat, ale její část nechce, zato Trump ostentativně spolupracovat nechce, ale s odporem z části musí.

Samozřejmě, že asi největší předvolební střet jsme zaznamenali v Rakousku, kde týden před volbami bylo puštěné video, mimochodem nikoliv celé, ale týkající se jen dnes již bývalého předsedy rakouských Svobodných, an se idiotsky se vychloubá a kecá. Vzhledem k tomu, že se potom konstruktivně dva roky se podílel na nesporně úspěšné vládě Sebastiana Kurze, nelze pochopit, proč Kurz jednal tak, jak jednal a v podstatě způsobil odchod SPÖ z vlády, ale zřejmě i pád celé vlády, včetně své osoby příští pondělí, kdy se bude i o něm hlasovat. Hlasy proti účasti SPÖ v rakouské vládě propadaly do nadšení a ministr zahraničních věcí Německa, mimochodem, nesmírně pitomý, Heiko Maas prožíval při komentářích pocity ne nepodobné sexuálnímu vyvrcholení… Stále opakoval, že jednou provždy už nikdy se nesmí jít do koalice se Svobodnými. Ale naopak veterán německé politiky, předseda Spolkového sněmu (CDU/CSU) Wolghang Schäuble prohlásil, že Německo se vměšovalo do politiky Rakouska a že šlo o výsledek jednání tajných služeb. Dobré co. A mimochodem : Opět pro našeho čučkaře ředitele BIS Koudelku, stále vysmátého, prosazeného Bohuslavem Sobotkou (na to nezapomínejme) a bohudík jen plukovníka: Zase tam nefiguruje Putin, ale dokonce spojenecká tajná služba Německa? Jak je to možné, soudruhu plukovníku?

Tak jsme se zasmáli a jdeme dál…

Naopak největší šílenec a fanatik mezi čelnými funkcionáři EU Guy Verhofstadt , chce slyšení se Salvinim ministrem vnitra Itálie a šéfem nové utvářené antiemigrační frakce v EP, jak je to s financováním jeho kampaně ze strany Ruska.

Mimochodem, tady vidíme absurditu těchto voleb… Liberální skupina se svým šéfem, je snad nejvíce nenávistná, nejvíce chtějící trestat členy, za azylanty, za domnělá porušení právního státu apod. No, v této frakci je ANO, Andreje Babiše.

Ale proboha neříkejte hned….A to je jasné, je to vlastizrádce. My jsme to říkali…

Vezměme si u nás oblíbeného Orbána…

Viktor Orbán je stále členem největší frakce lidovců, ovšem s pozastaveným členstvím s odporem ostatních členů skupiny, která prosazuje za svého kandidáta na předsedu komise Manfréda Wernera, který je silně kritický k V4, trvá na tom, aby se masivně přijímali uprchlíci. A bez ohledu na pravdivé okolnosti, které my dávno znali, ale zejména Německo neuznávalo, stojí na straně Ukrajiny, ovšem jaksi na té Porošenkovské, která chce válku s Ruskem, je zcela rozpadlá a fašistická a teď po příchodu Zelenského se začíná obnažovat pravda.

Mimochodem členem lidovecké skupiny je i Sebastián Kurz, kancléř Rakouska, který ač nesporně měl velkou podporu, sice až fanaticky podporoval Manfreda Webera na funkci předsedy Evropské komise, ale možná ke konci příští týdne už bude kancléřem v demisi…

A jinak, vraťme se k Orbánovi, ten si naopak Wernera jako komisaře vůbec nepřeje.

A řekl bych, že jako pointa rozbouřených hladin před eurovolbami působí fakt, že se francouzští politici doslova děsí, kdyby britští zástupci v EP měli i nadále zůstat. Je pravděpodobné, že triumfálně zvítězí Farage se svou nově založenou Brexit Party a zatímco u nás jsem nezaregistroval naprosto žádné reakce, Macronovi úředníci se obávají, že by tito brexitáři dál mohli EU rozkládat.

Všechno je přirozená předvolební hysterie, ale je to možná dáno tím, že my tam nejsme od počátku., takže nás to nebere. Ti, kteří tam od počátku jsou a byli zvyklí na neměnnou koalici lidovců a socialistů po dobu 40 let už téměř nejsou schopni zvládnout fakt, že tato koalice by nezajišťovala vládnutí, ale bylo by zapotřebí přibrat Liberály… No a aby ještě otravovali tak tvrdí odpůrci z Velké Británie jako Brexit Party, to je pro Macrona nepřijatelné, ovšem pro Marine le Pen naopak vítané.

A když už ty spory, o kterých jsem začal. Sociálně demokratický lídr z Holandska Timmermans, který mimochodem pro porušování tzv. právního státu zahajuje řízení proti Polsku a Maďarsku, hledá tajné cesty, jak vyloučit koalici s Lidovci a hází laso Liberálům, i Zeleným.

A jinak se stále hovoří o nezbytné jednotě v EU.

Dobré co?

Takže přátelé, asi tak…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

23.05.2019 19:42

Kromě toho všeho se tento spolek zabývá veřejnou politikou,aniž by byl zaregistrován na MV.Pokud by demonstrovali sami členové,je to v pořádku.Oni ale demonstrace vyvolávají a ani se netají,že to dělají organizovaně.Kde je ta jejich "demokracie"?Zavedli si neschválenou politickou organizaci.Jejich předchůdci,KAN a K231,se museli dát zaregistrovat a tady banda ničemů nic nemusí.Ti dřívější ukončili činnost,protože je ministerstvo neschválilo.Tito mají nezákonnou a nepovolenou politickou organizaci.Kde jsou orgány činné v trestním řízení?


 
Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle  ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. Jak to tedy bylo? Výbuch v Hirošimě byl rovnocenný asi 13 kilotunám TNT (54 TJ). Podle největších odhadů účinek výbuchu v Hirošimě okamžitě zabil asi 70 000 lidí.

Napřed Trump v bývalém velkoskladu internoval stovky mexických dětí, pak „na žádost demokratů“ souhlasil,  že hranici s Mexikem nebude chránit betonová zeď, ale ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

Napřed Trump v bývalém velkoskladu internoval stovky mexických dětí, pak „na žádost demokratů“ souhlasil, že hranici s Mexikem nebude chránit betonová zeď, ale ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

A máme tady další sebestřednost amerického prezidenta Donalda Trumpa; imigrační smlouva s Mexikem, která odvrátila uvalení cel na mexický dovoz do Spojených států, obsahuje ve skutečnosti víc, než je v ní psáno, uvedl to 12. června 2019, když na Twitteru napsal, že Mexiko se zavázalo udělat pro omezení migrace víc, než stojí ve smlouvě. Později prohlásil, že „v dohodě je cosi, co Mexiko velmi brzy oznámí“. Nevěří prý, že by Mexiko existenci „neveřejné části“ migrační dohody popíralo.

O čem je Milion chvilek pro demokracii; žádá demisi Babiše, demokraticky zvoleného. Požádá Minář o prošetření privatizačních kauz za desítky miliard Kč v oslavovaných 30 letech. Babiš dostat dostal jen 52 milionů na Čapí hnízdo

O čem je Milion chvilek pro demokracii; žádá demisi Babiše, demokraticky zvoleného. Požádá Minář o prošetření privatizačních kauz za desítky miliard Kč v oslavovaných 30 letech. Babiš dostat dostal jen 52 milionů na Čapí hnízdo

„Když se bude připomínat na Letné 30 let svobody, jistě se připomenou i privatizační podvody za toto období. Jinak by se celé protestování Milionu chvilek pro demokracii změnilo jen ve frašku a šaškárnu,“ řekli mi přítel, co se vyzná, navíc je vzdělaný na rozdíl ode mě…

Poslední domácí zprávy

Máme fašistický senát

Máme fašistický senát

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. A já sám tomu uvěřil, lépe řečeno jsem si tuhle skutečnost poprvé uvědomil ve středu minulého týdne, kdy...