• Čtvrtek, 02. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Patricie

Kalousek dohodil státní zakázku firmě svého přítele! Neuvěříte, kolik na ni vydělal
Počet návštěv: 1516

Kalousek dohodil státní zakázku firmě svého přítele! Neuvěříte, kolik na ni vydělal

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Armáda vyplatila firmě Omnipol a s ní souvisejícími firmami na zbrojních zakázkách přes 10 miliard korun. Omnipol je spájen s Richardem Hávou, blízkým přítelem Miroslava Kalouska. Největší peníze inkasovala hlavně v éře Topolánkovy vlády. Rekordní tržby však byly i za ministryně Vlasty Parkanové a jejího nástupce Martina Bartáka.

Firmy spojované se zbrojařem Richardem Hávou, který je čirou náhodou přítelem Miroslava Kalouska (TOP 09), inkasovaly od státu miliardy korun coby prostředníci při nákupech zbraní pro armádu. "Pro analýzu příjmů společnosti Omnipol jsme využili informace o fakturacích a projektech realizovaných se společnostmi Omnipol,” stojí v dokumentu. Z výročních zpráv Omnipolu vyplývá, že legální provize dosahovaly stamilionových částek!

Zlatý důl za vlády Topolánka

Z údajů ministerstva obrany vyplývá, že do roku 2005 vystavoval Omnipol a s ním spojené společnosti armádě faktury v rozmezí 160 až 450 milionů ročně. Před pěti lety, kdy nastoupila vláda Mirka Topolánka, se situace změnila: faktury se přehouply přes miliardu ročně. Tak například v roce 2006 už to byla miliarda a půl, stejná částka i o rok později. Rekordní by pro Omnipol a “jeho” firmy rok 2009, kdy firma vystavila státu účet ve výší astronomických 3,1 miliardy!

Ani dokumenty ministerstva obrany ale nedávají odpověď na otázku, kolik prostředníci, jako je Omnipol, na armádních obchodech vydělali. Z výroční správy je jasné, že společnost uvedla za pět let obchodní marži 840 milionů korun. Kolik z toho tvoří přímo obchody s ministerstvem obrany už ale ve zprávách uvedeno není. Jde však rozhodně o pořádně vysoké částky!

https://www.zastavmezlodeje.com/clanek/kalousek-dohodil-statni-zakazku-firme-sv%C3%A9ho-pritele-neuverite-kolik-na-ni-vydelal?fbclid=IwAR2tfXcUX0EWEElVvS9ggZ6hl_5lCXN1jMsTQBKXYMy6IzPipFWXFvtym7M

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.05.2019 18:14

A český národ opět trapně čumí,jak politici zachází z jejich penězi.Zřejmě jim to je jedno.


 
Zlaté časy, kdy se mlaskalo…

Zlaté časy, kdy se mlaskalo…

„To se nám to hoduje, když to platí jiní…“, to je slavný výrok feldkuráta Katze, který si za cizí peníze užíval lahůdkami obložený stůl. Ten jeho bohatě prostřený stůl, se přímo hodí na imperiální dobu, kdy koloniální mocnosti žily v blahobytu na úkor svých kolonií. Ono to zase není tak dávno, co planeta Země byla spíše anglickou obchodní a realitní kanceláří.

Zeman: Black lives matter je rasismus

Zeman: Black lives matter je rasismus

Včera mnohý z nás, dokonce možná většina národa mohla souznít s prezidentem republiky, když heslo černošských aktivistů Black lives matter, provázené tisíci vyrabovaných obchodů, stržením a pomalováním možná stovek soch osob spojených i nespojených s otrokářskou minulostí, vynucovaným klekáním bílých spoluobčanů a prosbami o odpuštění, davovou psychózou při odmítání všeho bílého, počínaje vážnou hudbou, ruku na srdce neznám žádného černošského světového skladatele, přes rasistická jídla dokonce i u italské kuchyně a samozřejmě u módy, označil jako rasistické. A já bych dodal jako tupě rasistické.

Poslední domácí zprávy

Bratři v triku (ODS).

Bratři v triku (ODS).

Proti pietním vzpomínkám nelze nic namítat zvláště, jedná-li se o tak významnou osobnost, jakou byla Milada Horáková. Nabízí se řada...