• Čtvrtek, 02. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Patricie

Kalousek se obul do Benešové! Neuvěříte, jak na ni změnil názor
Počet návštěv: 1250

Kalousek se obul do Benešové! Neuvěříte, jak na ni změnil názor

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Na nedávných protivládních demonstracích chyběla jedna známá tvář, a to bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Jak to, že se tentokrát nezúčastnil, vysvětloval v nedělním interview s Lubošem Xaverem Veselým. Prý nechtěl, aby byly demonstrace spojovány s opozicí. a měl rodinné povinnosti. O Marii Benešové hovořil taktéž velmi neutrálně. Proč? Je rozhovor z dávných dob, kdy byl Kalousek ještě předsedou lidovců. A v něm tvrdí: „Marie Benešová byla nestranická, nezávislá, byl to velmi pevný bod v trestním řádu.“

V nedělním pořadu Xaver Live Miroslav Kalousek vysvětloval, proč nebyl na demonstraci proti jmenování Marie Benešové do čela Ministerstva spravedlnosti. Uvedl, že mu v tom bránily jednak dlouhodobě plánované rodinné povinnosti. „Já si velmi vážím té občanské aktivity a nechtěl jsem, aby přítomnost některých známých politiků byla zneužívána k tomu, aby se říkalo, že to bylo politicky organizováno. Že to organizovala opozice. Opozice nic takového neorganizovala, i když to Andrej Babiš velmi rád říká, tak jsem nechtěl zavdat příčinu těmhle argumentům,“ uvedl Kalousek druhý důvod.

Veselý se pak zeptal, zda vidí výběr Benešové jako problém. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 prohlásil, že by nechtěl, aby éra ministra Kněžínka byla brána jako nějaká skvělá. „Doteďka to bylo strašně špatně, protože je tu skutečně destruován právní stát a v čele exekutivy je trestně stíhaný premiér s obrovským konfliktem zájmů; a ten rozdíl mezi panem Kněžínkem a paní Benešovou nebude tak fatální, aby to znamenalo nějakou významnou změnu k horšímu, protože už teď za pana Kněžínka to bylo strašně špatně,“ řekl politik. Ale dodal: „Nicméně, skutečnost, když se zveřejní, že v okamžiku, kdy policie předává obžalobu na premiéra, tak premiér mění toho ministra spravedlnosti, tak to pochopitelně vyvolá spoustu pochybností a já jsem rád, že občané si ty pochybnosti připouští, že si je kladou, a že proti tomu protestují, to je jejich svaté právo.“

Moderátor se ještě zeptal, co by Benešová na novém postu mohla udělat. Kalousek odvětil, že může formálními i neformálními způsoby vyvolávat tlaky a nálady ve státním zastupitelství. „Vláda odvolává i jmenuje nejvyššího státního zástupce na návrh ministra spravedlnosti, Ministerstvo spravedlnosti dělá rozpočet, takže těch možností je tam celá řada,“ řekl Kalousek, ale poznamenal, že nejvyšší státní zastupitelství je součástí exekutivy, jejíž hlavou je trestně stíhaný Andrej Babiš. „Samotná změna ministra spravedlnosti na tom velmi málo změní, ten základní problém toho konfliktu zájmů je, že exekutiva má trestně stíhaného premiéra."

Tolik Miroslav Kalousek k Marii Benešové dnes. Ale jak o ní hovořil v minulosti? V září roku 2005 s Kalouskem mluvil Jan Pokorný z Radiožurnálu. Tehdejší předseda lidovců se vyjadřoval k odvolání Marie Benešové z nejvyššího státního zastupitelství. „Pane předsedo Kalousku, odvolání nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešové je hotovou věcí, vy jste stále toho názoru, že je to hrubá chyba. Čí?“ ptal se Pokorný.

„Je to hrubá chyba těch, kteří hlasovali pro její odvolání. Celá ta kauza je velmi nešťastná a my jsme přesvědčeni, že věrohodné důvody neexistují. Že ať už byly zveřejněny důvody jakékoliv, tak o těch skutečných se bude spekulovat, a že to nemůže posloužit důvěryhodnosti vlády. Marie Benešová byla nestranická, nezávislá, byl to velmi pevný bod v trestním řádu,“ odpověděl tehdy politik a dodal: „Já pevně doufám, že stejné hodnoty budeme moci říci jednou o Marii Vesecké, ale to nic nemění na tom, že odvolávat státní zástupkyni po té kauze, která tady byla kolem katarského prince v okamžiku vířících se některých afér… Je to prostě nešťastné rozhodnutí, které zakládá spekulativní důvody, třeba i nepravdivé, ale o těch skutečných důvodech se bude spekulovat. Nemůže to podpořit věrohodnost vlády. My to pokládáme za chybu.“ Pokorný se ještě ptal, zda odvolání Benešové souviselo s kauzou Unipetrol, ale zde Kalousek odmítl spekulovat.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.05.2019 18:13

Benešová bude navzdory nepovolené politické organizaci a jejich podporovatelů z ulice.Opět si pár parazitů zařídilo bezpracné živobytí.


 
Zlaté časy, kdy se mlaskalo…

Zlaté časy, kdy se mlaskalo…

„To se nám to hoduje, když to platí jiní…“, to je slavný výrok feldkuráta Katze, který si za cizí peníze užíval lahůdkami obložený stůl. Ten jeho bohatě prostřený stůl, se přímo hodí na imperiální dobu, kdy koloniální mocnosti žily v blahobytu na úkor svých kolonií. Ono to zase není tak dávno, co planeta Země byla spíše anglickou obchodní a realitní kanceláří.

Zeman: Black lives matter je rasismus

Zeman: Black lives matter je rasismus

Včera mnohý z nás, dokonce možná většina národa mohla souznít s prezidentem republiky, když heslo černošských aktivistů Black lives matter, provázené tisíci vyrabovaných obchodů, stržením a pomalováním možná stovek soch osob spojených i nespojených s otrokářskou minulostí, vynucovaným klekáním bílých spoluobčanů a prosbami o odpuštění, davovou psychózou při odmítání všeho bílého, počínaje vážnou hudbou, ruku na srdce neznám žádného černošského světového skladatele, přes rasistická jídla dokonce i u italské kuchyně a samozřejmě u módy, označil jako rasistické. A já bych dodal jako tupě rasistické.

Poslední domácí zprávy

Bratři v triku (ODS).

Bratři v triku (ODS).

Proti pietním vzpomínkám nelze nic namítat zvláště, jedná-li se o tak významnou osobnost, jakou byla Milada Horáková. Nabízí se řada...