• Neděle, 18. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Helena

Kalousek se obul do Benešové! Neuvěříte, jak na ni změnil názor
Počet návštěv: 965

Kalousek se obul do Benešové! Neuvěříte, jak na ni změnil názor

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Na nedávných protivládních demonstracích chyběla jedna známá tvář, a to bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Jak to, že se tentokrát nezúčastnil, vysvětloval v nedělním interview s Lubošem Xaverem Veselým. Prý nechtěl, aby byly demonstrace spojovány s opozicí. a měl rodinné povinnosti. O Marii Benešové hovořil taktéž velmi neutrálně. Proč? Je rozhovor z dávných dob, kdy byl Kalousek ještě předsedou lidovců. A v něm tvrdí: „Marie Benešová byla nestranická, nezávislá, byl to velmi pevný bod v trestním řádu.“

V nedělním pořadu Xaver Live Miroslav Kalousek vysvětloval, proč nebyl na demonstraci proti jmenování Marie Benešové do čela Ministerstva spravedlnosti. Uvedl, že mu v tom bránily jednak dlouhodobě plánované rodinné povinnosti. „Já si velmi vážím té občanské aktivity a nechtěl jsem, aby přítomnost některých známých politiků byla zneužívána k tomu, aby se říkalo, že to bylo politicky organizováno. Že to organizovala opozice. Opozice nic takového neorganizovala, i když to Andrej Babiš velmi rád říká, tak jsem nechtěl zavdat příčinu těmhle argumentům,“ uvedl Kalousek druhý důvod.

Veselý se pak zeptal, zda vidí výběr Benešové jako problém. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 prohlásil, že by nechtěl, aby éra ministra Kněžínka byla brána jako nějaká skvělá. „Doteďka to bylo strašně špatně, protože je tu skutečně destruován právní stát a v čele exekutivy je trestně stíhaný premiér s obrovským konfliktem zájmů; a ten rozdíl mezi panem Kněžínkem a paní Benešovou nebude tak fatální, aby to znamenalo nějakou významnou změnu k horšímu, protože už teď za pana Kněžínka to bylo strašně špatně,“ řekl politik. Ale dodal: „Nicméně, skutečnost, když se zveřejní, že v okamžiku, kdy policie předává obžalobu na premiéra, tak premiér mění toho ministra spravedlnosti, tak to pochopitelně vyvolá spoustu pochybností a já jsem rád, že občané si ty pochybnosti připouští, že si je kladou, a že proti tomu protestují, to je jejich svaté právo.“

Moderátor se ještě zeptal, co by Benešová na novém postu mohla udělat. Kalousek odvětil, že může formálními i neformálními způsoby vyvolávat tlaky a nálady ve státním zastupitelství. „Vláda odvolává i jmenuje nejvyššího státního zástupce na návrh ministra spravedlnosti, Ministerstvo spravedlnosti dělá rozpočet, takže těch možností je tam celá řada,“ řekl Kalousek, ale poznamenal, že nejvyšší státní zastupitelství je součástí exekutivy, jejíž hlavou je trestně stíhaný Andrej Babiš. „Samotná změna ministra spravedlnosti na tom velmi málo změní, ten základní problém toho konfliktu zájmů je, že exekutiva má trestně stíhaného premiéra."

Tolik Miroslav Kalousek k Marii Benešové dnes. Ale jak o ní hovořil v minulosti? V září roku 2005 s Kalouskem mluvil Jan Pokorný z Radiožurnálu. Tehdejší předseda lidovců se vyjadřoval k odvolání Marie Benešové z nejvyššího státního zastupitelství. „Pane předsedo Kalousku, odvolání nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešové je hotovou věcí, vy jste stále toho názoru, že je to hrubá chyba. Čí?“ ptal se Pokorný.

„Je to hrubá chyba těch, kteří hlasovali pro její odvolání. Celá ta kauza je velmi nešťastná a my jsme přesvědčeni, že věrohodné důvody neexistují. Že ať už byly zveřejněny důvody jakékoliv, tak o těch skutečných se bude spekulovat, a že to nemůže posloužit důvěryhodnosti vlády. Marie Benešová byla nestranická, nezávislá, byl to velmi pevný bod v trestním řádu,“ odpověděl tehdy politik a dodal: „Já pevně doufám, že stejné hodnoty budeme moci říci jednou o Marii Vesecké, ale to nic nemění na tom, že odvolávat státní zástupkyni po té kauze, která tady byla kolem katarského prince v okamžiku vířících se některých afér… Je to prostě nešťastné rozhodnutí, které zakládá spekulativní důvody, třeba i nepravdivé, ale o těch skutečných důvodech se bude spekulovat. Nemůže to podpořit věrohodnost vlády. My to pokládáme za chybu.“ Pokorný se ještě ptal, zda odvolání Benešové souviselo s kauzou Unipetrol, ale zde Kalousek odmítl spekulovat.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.05.2019 18:13

Benešová bude navzdory nepovolené politické organizaci a jejich podporovatelů z ulice.Opět si pár parazitů zařídilo bezpracné živobytí.


 
Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář 13. srpna 2019 u soudu z pozice svědka hájil pořízení letounů CASA pro českou armádu. Uvedl, že stroje se stoprocentně osvědčily doma i na zahraničních misích, a zmínil se též, že si nevzpomíná, že by při dojednávání nákupu zaznamenal výhrady, například k ceně.

"Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí,“ prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo podle serveru Ewn.co.za. Stížnosti odmítl jako neopodstatněnou...

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

Spojené státy mají přes 8 tisíc jaderných hlavic, rozmístěných na stovkách svých vojenských základen po celém světě. Jen na německém území je rozmístěno na 35 tisíc amerických vojáků ne desítkách základen, kde je také asi 17 tisíc amerických civilistů ve službách armády; všichni by se prý měli z Německa stěhovat..

Poslední domácí zprávy