• Sobota, 20. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Ilja

Nadčlověk se přiznal a je na to pyšný!
Počet návštěv: 1238

Nadčlověk se přiznal a je na to pyšný!

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

     Všichni jsme mu lízali zadek.....tedy alespoň na známkách. Včera televize oznámila, že jeho kniha z původní ceny 326,-Kč, klesla ve výprodeji na 9,-Kč, to samé je s důvěrou lidí v něj. Nevím, kdo mu ještě fandí, asi jen několik jedinců, kterým dobře nahrál. Je to gauner, kterého patří hned zavřít na doživotí. Jako nadčlověk vše přiznal a vyšlo najevo, jací jsme byli (a bohužel pořád jsme) naivové a blbci ....

Včerejší televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem st. přinesl konečné rozuzlení problému novoroční amnestie. Kdo ještě nechápal, pochopil dokonale. Václav Klaus st. vše mimoděk vysvětlil. Klíčová je jediná věta a to, když  se Jakub Železný zeptal  na nezvládnutou privatizaci 90. let, na podvody bank, kampeliček a fondů, které připravily o peníze tisíce střadatelů.  Klaus odmítl kriminalizaci těchto dějů a událostí a k tomu řekl „Vše jsme se učili, všichni jsme se tehdy učili – nedělejme z toho kriminalizaci.“ Podle Václava Klause st. dnes lidi kriminalizujeme za to, že se pouze učili zbohatnout, a protože jsme byli všichni nováčci a začátečníci, chybička se vloudila. Naplno tak projevil, co si celou dobu myslí. Proto také přišel s taktickou amnestií, proto také omilostnil pachatele nejtěžší  hospodářské kriminality. Ne kvůli milosrdenství, jak občas nepřesně podivně tvrdil, ale proto, aby si sám zajistil nedotknutelnost a bezpečí. 

Milosrdenství je přece možné cítit a projevit vůči jednotlivému člověku a ne vůči celé skupině delikventů, kteří páchali hospodářské trestné činy, za které jim hrozilo 10 let a více let vězení. Klaus dodnes nesouhlasí s trestní politikou našeho státu a jako nezná špinavé peníze, tak neuznává hospodářskou kriminalitu. Když prý někteří vychytralí jedinci oblafnou své pomalejší a „ méně bystré“ (rozuměj blbější) spoluobčany, tak jim ty výnosy patří. Podle Klause st. je to však přirozené a normální. Nesouhlasí s tím, aby někteří naši zvlášť obratní a umní spoluobčané končili ve vězení. Ve světě Václava Klause st. je umění zbohatnout tím nejvyšším uměním. A pokud  se někdo tomuto umění teprve učí a kdo klopýtne, tak si zaslouží milost či amnestii. Aby to bylo všem jasné - ve skutečnosti Václavu Klausovi st. nevadilo, že trestní stíhání bylo rozvleklé a trvalo příliš dlouho. On de facto hlavně nesouhlasí s tím, že se jedná o trestný čin. Proto ve svém televizním vystoupení řekl o amnestii: „Deset let jsme na tom pracovali.“ Navzdory tomu, že před prezidentskou volbou veřejně slíbil, že amnestii nikdy neudělí teď přiznává, že na ní (amnestii) celých deset let pracoval. Tak to je tedy opravdu síla. Deset let jeho utajený tým pracoval na tom, jak překazit odsouzení těch, kteří (stejně jako on) podle jeho hodnotového žebříčku nic špatného nespáchali. Klaus má prostě jiný, bohužel zvrácený systém morálních hodnot. Jestli je podle něj právo minimem morálky,  pak se v případě spáchání hospodářských trestných činů Václav Klaus st. ani s tímto minimem neztotožňuje. Není pochyb  o tom, že přesvědčení Václava Klause st. je naprosto skálopevné. Václav Klaus st. ví s naprostou jistotou, že když si  někdo nakrade, tak je to jeho chytrost a proto co ukradne mu patří a basta.

Nikdo z nás s ním v tomto názoru nehne. Sebevědomě o sobě řekl: „Jsem mnohem odolnější  než všichni další politikové v této zemi.“

Tento člověk byl náš prezident po celých deset let. Bezcitný, nabubřelý, sobecký, bezcharakterní, sebestředný živočich, který kromě (namyšlené) vizáže nemá  se (slušným) člověkem nic společného. A to o něm nevíme zdaleka všechno!

V. Klaus st. se i dnes politicky angažuje tím, že se vyjadřuje k různým aspektům veřejného i politického života. Jakkoli je možné jeho angažmá  hodnotit jako pozitivní, věcné a relevantní (např. když se  kriticky vyjadřuje k Evropské unii, nebo k některým specifikám domácí politiky apod.), se to však spíše jeví jako úsilí či snaha své předchozí „hříchy“ odčinit, nechat je upadnout do hlubokého  zapomnění. Ale jeho hluboce promyšlené, k svému prospěchu  vykonstruované taktické „hříchy“ mu nemohou být zapomenuty, kdyby se pozitivně snažil sebevíc, protože jejich charakter a hlavně následky jsou natolik společensky závažné, že za jiných okolností by šel, v tom lepším případě, za katr.

Jiří  B a ť a , 25. května 2019

( Tento materiál jsem dnes dostal jako veřejně šířený, nevyžádaný email, proto není blíže specifikována doba a čas, kdy se rozhovor J. Železného s V. Klausem uskutečnil. To ale nemění nic na charakteru tohoto článku).

http://olser.cz/11758/druhy-clanek/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

29.05.2019 20:42

To je všechno hezké, ale když nebude veřejně alespoň morálně odsouzen nejen v ČT, nic se/to nezmění. Tady je to málo.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.05.2019 19:27

Normální lidé to věděli už tenkrát,co je zač.Že se učili být bohatí tvrdil už tehdy.Jen si to lidé nechtěli uvědomit.Proto za vlády ODS vznikly zákony,které dávají veškerou moc politickým partajím a hlavně jejich vedení.Ti čičmundové dole,členové,jenom čumí a nechávají všechno při starém.Když byla ČSSD v opozici,požadoval jsem na nich(a KSČM také),aby se zasadili o zrušení Klausem prosazeného zákona o neodvolatelnosti poslanců.Z obou partají mi odpověď přišla a byla víceméně stejná.Jsme v opozici a nemůžeme nic dělat.Když ČSSD vládla,obrátil jsem se na předsedu PS s tímtéž požadavkem.Odpověď jsem opět dostal!Žádný takový zákon neexistuje.Podepsán předseda PS Jan Hamáček.Takže zase nelze vinu shodit na jhednotlivé osoby.K tomu dnešnímu stavu přispívaly všechny partaje,které se ocitly i podivným způsobem v PS.Tedy se jedná o politiky,kteří žerou za komunistické ceny a lidem radí,ať si kupují drahé potraviny.Ovšem kde na to mají vzít jim nikdo neřekne.Oni věděli,kde je mají ukrást,ale Klaus byl ten nejviditelnější.Nějak se zapomnělo na Dlouhého,Ježka,Dybu,Češku,Stráského a další,kteří si pomocí loupeže domohli miliardového majetku.


 
Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Na louce u lesa si hrály děti. Některé si hrály na honěnou, jiné si prohlížely pestrobarevné květy a další se vzrušeně o čemsi dohadovaly u malého mraveniště.

Pojďte sem,děti, posaďte se a já vám budu vyprávět pohádku,“ svolal je k sobě učitel.

 
SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti jsem 17. července 2019 zkritizoval paní ministryni Marii Benešovou v článku Nesnesitelná lehkost vládnutí II.

 

(Ne)milý Jane Hrušínský,

(Ne)milý Jane Hrušínský,

sice jste nás občany láskyplně oslovil slovy „Milí voliči Miloše a Andreje, milí odpůrci eura. Milí největší odpůrci eura v Evropě!“, ale ve mně se v ten moment vybavil jistý vlastizrádný představitel KDU-ČSL, který na sjezdu bavorského Landsmančaftu oslovil přítomné německé delegáty slovy: „Milí krajané“! Je to náhoda, nebo záměr, pane Hrušínský? Proto také to „(ne)milý“ v oslovení. Ostatně, pro mne (a nejen pro mne mě) nebudete nikdy milý, i kdybyste se o to snažil sebevíc, což je vám jistě zcela lhostejné, protože Vy máte svůj okruh „přátel“, které milujete a oni milují Vás. Tak si to užijte! Ale k věci.

Poslední domácí zprávy

SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti...