• Sobota, 19. říjen 2019
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Nadčlověk se přiznal a je na to pyšný!
Počet návštěv: 1544

Nadčlověk se přiznal a je na to pyšný!

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

     Všichni jsme mu lízali zadek.....tedy alespoň na známkách. Včera televize oznámila, že jeho kniha z původní ceny 326,-Kč, klesla ve výprodeji na 9,-Kč, to samé je s důvěrou lidí v něj. Nevím, kdo mu ještě fandí, asi jen několik jedinců, kterým dobře nahrál. Je to gauner, kterého patří hned zavřít na doživotí. Jako nadčlověk vše přiznal a vyšlo najevo, jací jsme byli (a bohužel pořád jsme) naivové a blbci ....

Včerejší televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem st. přinesl konečné rozuzlení problému novoroční amnestie. Kdo ještě nechápal, pochopil dokonale. Václav Klaus st. vše mimoděk vysvětlil. Klíčová je jediná věta a to, když  se Jakub Železný zeptal  na nezvládnutou privatizaci 90. let, na podvody bank, kampeliček a fondů, které připravily o peníze tisíce střadatelů.  Klaus odmítl kriminalizaci těchto dějů a událostí a k tomu řekl „Vše jsme se učili, všichni jsme se tehdy učili – nedělejme z toho kriminalizaci.“ Podle Václava Klause st. dnes lidi kriminalizujeme za to, že se pouze učili zbohatnout, a protože jsme byli všichni nováčci a začátečníci, chybička se vloudila. Naplno tak projevil, co si celou dobu myslí. Proto také přišel s taktickou amnestií, proto také omilostnil pachatele nejtěžší  hospodářské kriminality. Ne kvůli milosrdenství, jak občas nepřesně podivně tvrdil, ale proto, aby si sám zajistil nedotknutelnost a bezpečí. 

Milosrdenství je přece možné cítit a projevit vůči jednotlivému člověku a ne vůči celé skupině delikventů, kteří páchali hospodářské trestné činy, za které jim hrozilo 10 let a více let vězení. Klaus dodnes nesouhlasí s trestní politikou našeho státu a jako nezná špinavé peníze, tak neuznává hospodářskou kriminalitu. Když prý někteří vychytralí jedinci oblafnou své pomalejší a „ méně bystré“ (rozuměj blbější) spoluobčany, tak jim ty výnosy patří. Podle Klause st. je to však přirozené a normální. Nesouhlasí s tím, aby někteří naši zvlášť obratní a umní spoluobčané končili ve vězení. Ve světě Václava Klause st. je umění zbohatnout tím nejvyšším uměním. A pokud  se někdo tomuto umění teprve učí a kdo klopýtne, tak si zaslouží milost či amnestii. Aby to bylo všem jasné - ve skutečnosti Václavu Klausovi st. nevadilo, že trestní stíhání bylo rozvleklé a trvalo příliš dlouho. On de facto hlavně nesouhlasí s tím, že se jedná o trestný čin. Proto ve svém televizním vystoupení řekl o amnestii: „Deset let jsme na tom pracovali.“ Navzdory tomu, že před prezidentskou volbou veřejně slíbil, že amnestii nikdy neudělí teď přiznává, že na ní (amnestii) celých deset let pracoval. Tak to je tedy opravdu síla. Deset let jeho utajený tým pracoval na tom, jak překazit odsouzení těch, kteří (stejně jako on) podle jeho hodnotového žebříčku nic špatného nespáchali. Klaus má prostě jiný, bohužel zvrácený systém morálních hodnot. Jestli je podle něj právo minimem morálky,  pak se v případě spáchání hospodářských trestných činů Václav Klaus st. ani s tímto minimem neztotožňuje. Není pochyb  o tom, že přesvědčení Václava Klause st. je naprosto skálopevné. Václav Klaus st. ví s naprostou jistotou, že když si  někdo nakrade, tak je to jeho chytrost a proto co ukradne mu patří a basta.

Nikdo z nás s ním v tomto názoru nehne. Sebevědomě o sobě řekl: „Jsem mnohem odolnější  než všichni další politikové v této zemi.“

Tento člověk byl náš prezident po celých deset let. Bezcitný, nabubřelý, sobecký, bezcharakterní, sebestředný živočich, který kromě (namyšlené) vizáže nemá  se (slušným) člověkem nic společného. A to o něm nevíme zdaleka všechno!

V. Klaus st. se i dnes politicky angažuje tím, že se vyjadřuje k různým aspektům veřejného i politického života. Jakkoli je možné jeho angažmá  hodnotit jako pozitivní, věcné a relevantní (např. když se  kriticky vyjadřuje k Evropské unii, nebo k některým specifikám domácí politiky apod.), se to však spíše jeví jako úsilí či snaha své předchozí „hříchy“ odčinit, nechat je upadnout do hlubokého  zapomnění. Ale jeho hluboce promyšlené, k svému prospěchu  vykonstruované taktické „hříchy“ mu nemohou být zapomenuty, kdyby se pozitivně snažil sebevíc, protože jejich charakter a hlavně následky jsou natolik společensky závažné, že za jiných okolností by šel, v tom lepším případě, za katr.

Jiří  B a ť a , 25. května 2019

( Tento materiál jsem dnes dostal jako veřejně šířený, nevyžádaný email, proto není blíže specifikována doba a čas, kdy se rozhovor J. Železného s V. Klausem uskutečnil. To ale nemění nic na charakteru tohoto článku).

http://olser.cz/11758/druhy-clanek/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

29.05.2019 20:42

To je všechno hezké, ale když nebude veřejně alespoň morálně odsouzen nejen v ČT, nic se/to nezmění. Tady je to málo.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.05.2019 19:27

Normální lidé to věděli už tenkrát,co je zač.Že se učili být bohatí tvrdil už tehdy.Jen si to lidé nechtěli uvědomit.Proto za vlády ODS vznikly zákony,které dávají veškerou moc politickým partajím a hlavně jejich vedení.Ti čičmundové dole,členové,jenom čumí a nechávají všechno při starém.Když byla ČSSD v opozici,požadoval jsem na nich(a KSČM také),aby se zasadili o zrušení Klausem prosazeného zákona o neodvolatelnosti poslanců.Z obou partají mi odpověď přišla a byla víceméně stejná.Jsme v opozici a nemůžeme nic dělat.Když ČSSD vládla,obrátil jsem se na předsedu PS s tímtéž požadavkem.Odpověď jsem opět dostal!Žádný takový zákon neexistuje.Podepsán předseda PS Jan Hamáček.Takže zase nelze vinu shodit na jhednotlivé osoby.K tomu dnešnímu stavu přispívaly všechny partaje,které se ocitly i podivným způsobem v PS.Tedy se jedná o politiky,kteří žerou za komunistické ceny a lidem radí,ať si kupují drahé potraviny.Ovšem kde na to mají vzít jim nikdo neřekne.Oni věděli,kde je mají ukrást,ale Klaus byl ten nejviditelnější.Nějak se zapomnělo na Dlouhého,Ježka,Dybu,Češku,Stráského a další,kteří si pomocí loupeže domohli miliardového majetku.


 
Kdoví, jak by dnes vzpomínaly na Dubčeka, který zemřel 7. 11. 1992, Kubišová a Janžurová, nebo již zesnulá antikomunistka Čáslavská, přestože to byl první tajemník ÚV KSČ, resp. právem nejmocnější komunista Československa?

Kdoví, jak by dnes vzpomínaly na Dubčeka, který zemřel 7. 11. 1992, Kubišová a Janžurová, nebo již zesnulá antikomunistka Čáslavská, přestože to byl první tajemník ÚV KSČ, resp. právem nejmocnější komunista Československa?

Automobilová nehoda 1. září 1992 na dálnici u Humpolce ukončila 7. listopadu 1992 politickou i životní cestu Alexandera Dubčeka. Řidič luxusního BMW dostal v dešti na problematickém úseku 88. kilometru smyk, nezvládl řízení a proletěl svodidly.

Halík obdržel kříž za zásluhy o česko-německé smíření, Herman na sjezdu landsmašaftu oslovil německy potomky henleinovců: “Milí přátelé“; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet..

Halík obdržel kříž za zásluhy o česko-německé smíření, Herman na sjezdu landsmašaftu oslovil německy potomky henleinovců: “Milí přátelé“; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet..

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier udělil českému katolickému knězi a teologovi Tomáši Halíkovi státní vyznamenání - Kříž za zásluhy 1. třídy Záslužného řádu Spolkové republiky Německo. Halík kříž obdržel za zásluhy o česko-německé smíření a angažovanost za spravedlivou občanskou společnost i dialog mezi národy a náboženstvími.

Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Ve věku 85 let zemřel 11, října 2019 bývalý sovětský kosmonaut Alexej Leonov, který 18. března 1965 jako první člověk vystoupil do otevřeného kosmu. Informovala o tom ruská média s odvoláním na páteční oznámení Leonovovy spolupracovnice Natalije Filimonovové.

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které  tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku konečně vynesl v říjnu 2019 rozsudek, podle nějž norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte, když jí ho odebrala a proti její vůli dala k adopci. Znamená to pro Norsko nějaké změny, nebo se přístup Barnevernetu měnit nebude?

Poslední domácí zprávy