• Sobota, 20. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Ilja

Bango, jakkoli či lépe řečeno vůbec s Vámi nesouhlasím co říkáte, přesto budu hájit Vaše právo to říkat!
Počet návštěv: 663

Bango, jakkoli či lépe řečeno vůbec s Vámi nesouhlasím co říkáte, přesto budu hájit Vaše právo to říkat!

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Je až s podivem, jak jsou někteří lidé, zvláště ti mladí, sebevědomí. A rádoby také chytří a jaksi nad věcí. Říká se jim „lepšolidi!“ Patří mezi ně i zpěvák  Radek Banga, který se na sociálních sítích zaměřil na volební promo volebního hnutí SPD a na osobu jeho předsedy Tomia Okamury o kterém se mimo jiné vyjádřil, že je frustrovaný, protože není bílý...

      A prý je mu ho líto. Dost silná a myslím i velmi nevhodná slova na mladého člověka, který zatím, kromě zpěvu, nic společensky významného nedokázal. Chápu, ne každý může být politikem nebo člověkem, který má ve společnosti nějaké významné postavení a nějak se společensky angažoval. I když Bangova popularita má také svoji „uměleckou“ hodnotu, jeho zpěvem však sotva zlepšíme práci a výsledky EU a už vůbec ne život občanů, resp. sotva podpoříme zavedení přímé demokracie. Otázka je, zda je možné srovnávat jeho pěveckou, případně jinou užitečnou činnost (je-li jaká) s politickou angažovaností politika T. Okamury. Zatímco Bangova popularita stojí na přiblblých a často sprostých odrhovačkách, kterým říká písňová a skladatelská tvorba, je Tomio Okamura předsedou politického hnutí, které je s ostatními stranami součástí Parlamentu ČR a dokonce i Evropského parlamentu!

    Při čtení Bangových zcestných názorů, pochybného hodnocení a velmi nevhodných, až drzých pomluv není od věci se ptát, co jej vede či opravňuje k tak ostré, neslušné a pomlouvačné kritice. Jaké jsou důvody, že vedle odsouzení či nesouhlasu programu SPD se tak netaktně vymezuje a slovně uráží Okamuru? Není známo, že by se kdy pan Okamura osobně nějak blíže zabýval nebo vyjadřoval k osobě pana Banga a tedy už vůbec, že by se o něm na veřejnosti vyjadřoval pomlouvačným způsobem, jak to činí Banga. Lze však pochopit, že „umělec“  Banga, stejně jako Klus, Myšík a řada dalších pravdoláskařů coby  bojovníků za údajně ohroženou demokracii ,se snaží vnucovat ostatním, kdo je dobrý, kdo špatný,  co je správné a co ne. Pražská kavárna je jim vzorem a pokud se chtějí v umělecké branži udržet, musí táhnout za jeden provaz. 

    Pozoruhodné však na Bangových slovech je, jak se nevybíravým způsobem snaží zpochybnit morální ego, potažmo samotnou osobnost T. Okamury a jeho politickou činnost. Jeho úvahy, jako např. že „On (Okamura) skutečně muslimy nenávidí, stejně jako cokoliv odlišného, tmavého, včetně nás Romů“, jsou naprosto zcestné, protože „chytrý“ Banga vůbec nepochopil smysl Okamurových slov. Nepochopil a vlastně ani pochopit nepotřebuje a nechce, protože v tomto smyslu mu jde o to, vykreslit Okamuru   jako extrémistu, xonofoba, rasistu navzdory tomu, že sám Okamura je (podle Bangy) také jakýmsi „polomigrantem“, člověkem, který není bílý a měl by být člověkem druhé kategorie. Nevhodné, neslušné a velmi, opravdu velmi troufalé a  drzé od P. Bangy.

      Nemálo pozoruhodné je Bangovo osobní, vysoce pozitivní sebehodnocení. Zatímco o T. Okamurovi říká, že je frustrovaný protože není bílý, tak Banga o sobě sebevědomě prohlašuje, že „... možná nejsem typický Rom, ani typický Čech. Jsem ale Radek Banga a mám se takhle rád. A pokud mě bude mít někdo rád  chci, aby to bylo kvůli mé osobě, nikoliv kvůli tomu, že jsem Rom nebo Čech. A pochopil jsem, že holt existují lidi, co mě budou nenávidět, ať budu sebelepší člověk, (samochvála smrdí)! Hloupé, naivní a namyšlené když si Banga myslí, že může být „sebelepší“ člověk. Pravda, vždy budou lidé, kteří se budou cítit jako vyvolení, jako lepší, důležitější také hlavně chytřejší a morálně lepší. Ti budou Bangu  milovat stejně, jak on miluje sám sebe. Jenže těch, co jej nemají a ani nebudou mít rádi, je a bude podstatně víc, takže Bangova všechna sláva, polní tráva.

     Nelze než konstatovat, že pan Banga si velmi fandí, že se má rád, že našel zalíbení sám v sobě a že našel onu sebelásku, kterou prý v sobě nenašel Tomio Okamura. Sám se vidí jako výjimečný a dobrý člověk, hoden zalíbení u druhých, čehož pan Okamura prý nemůže dosáhnout, protože (podle Bangy) ani neví kdo je a čí je. Toto Bangovo tvrzení jen dokazuje, že kdejaký  vypatlaný lepšočlověk a tlučhuba, se vyslovuje k člověku, aniž by přemýšlel  a věděl, co říká. Je totiž bytostně  přesvědčený, že je to správné i když  T. Okamura  R. Bangovi nijak osobně neublížil. 

     Má-li Banga výhrady k osobě T. Okamury neznamená, že internet je to správné místo pro prezentaci smyšleného a nepravdivého tvrzení a pomluv. Volební program SPD je prý pro Bangu absurdní, jako by snad on měl mít nějaký lepší. Nemá žádný, jen tlachá. Jeho názory na program SPD a T. Okamuru jsou nejen ubohé, ale mají pouze úroveň  trapných, apolitických žvástů, které imponují pražské kavárně a všem, kteří chtějí jako lepšolidi mermomocí prosazovat své názory, své pravdy, své rozumy. Banga je pravdoláskařský trpajzlík a ubožák, využívající  lacinou, snadno získanou a pochybnou popularitu. O kvalitě jeho „umělecké“ tvorby by se dalo hodně diskutovat, zvláště o těch jeho tzv. otevřených, oduševnělých, ale také připitomělých a vulgárních textech písní, kterými jen oslovil stejně smýšlející ubožáky, jako je on sám. Upřímně řečeno, nechť si Banga tvoří dle svých schopností, možností a libosti co chce, ale asi by bylo rozumnější (a žádanější), aby se  vyhýbal komentářům s politickým a osobním hodnocením lidí s bezduchým mnohdy nepravdivým a zavádějícím obsahem. Svým sebemilstvím (možná také sebesmilstvím) a namyšleností nesahá T.  Okamurovi ani po kotníky. (Zdroj:https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Radek-Banga-Okamura-je-frustrovany-ze-neni-bily-Je-mi-ho-lito-582104)

Jiří  B a ť a, 25. května 2019

http://www.rukojmi.cz/clanky/6031-glosa-kdypak-se-prihlasi-tez-radek-banga-do-souteze-o-pulitzerovu-cenu-casto-prece-skrze-svou-hudbu-a-hlavne-svymi-texty-nemilosrdne-poukazuje-na-aktualni-spolecensko-politicke-problemy

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

31.05.2019 19:49

Banga je jen obyčejný pitomec.Nakonec ho příspěvek od Mirja Kikkesh vystihuje naprosto přesně.Typický cikán,který dokáže štvát proti jejich klanu.Jen s tím mít ho rádi mají většinou lidé problémy.77 ho chválí a deset milionů by ho nejraději hnali pryč,protože ho nenávidí.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

31.05.2019 16:01

Pane Baťo, škoda slov. Tak jako Okamura se cítí být čechem tak i Bango se se identifikoval sám slovy "... možná nejsem typický Rom, ani typický Čech". Má pravdu. Není typický Říman, ani typický Čech, ani typický Plzeňák, ani typický Němec, je to Cigán jak poleno. Mějme toho blahoslaveného ... rádi.


 
Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Na louce u lesa si hrály děti. Některé si hrály na honěnou, jiné si prohlížely pestrobarevné květy a další se vzrušeně o čemsi dohadovaly u malého mraveniště.

Pojďte sem,děti, posaďte se a já vám budu vyprávět pohádku,“ svolal je k sobě učitel.

 
SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti jsem 17. července 2019 zkritizoval paní ministryni Marii Benešovou v článku Nesnesitelná lehkost vládnutí II.

 

(Ne)milý Jane Hrušínský,

(Ne)milý Jane Hrušínský,

sice jste nás občany láskyplně oslovil slovy „Milí voliči Miloše a Andreje, milí odpůrci eura. Milí největší odpůrci eura v Evropě!“, ale ve mně se v ten moment vybavil jistý vlastizrádný představitel KDU-ČSL, který na sjezdu bavorského Landsmančaftu oslovil přítomné německé delegáty slovy: „Milí krajané“! Je to náhoda, nebo záměr, pane Hrušínský? Proto také to „(ne)milý“ v oslovení. Ostatně, pro mne (a nejen pro mne mě) nebudete nikdy milý, i kdybyste se o to snažil sebevíc, což je vám jistě zcela lhostejné, protože Vy máte svůj okruh „přátel“, které milujete a oni milují Vás. Tak si to užijte! Ale k věci.

Poslední domácí zprávy

SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti...