• Sobota, 19. říjen 2019
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Bango, jakkoli či lépe řečeno vůbec s Vámi nesouhlasím co říkáte, přesto budu hájit Vaše právo to říkat!
Počet návštěv: 970

Bango, jakkoli či lépe řečeno vůbec s Vámi nesouhlasím co říkáte, přesto budu hájit Vaše právo to říkat!

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Je až s podivem, jak jsou někteří lidé, zvláště ti mladí, sebevědomí. A rádoby také chytří a jaksi nad věcí. Říká se jim „lepšolidi!“ Patří mezi ně i zpěvák  Radek Banga, který se na sociálních sítích zaměřil na volební promo volebního hnutí SPD a na osobu jeho předsedy Tomia Okamury o kterém se mimo jiné vyjádřil, že je frustrovaný, protože není bílý...

      A prý je mu ho líto. Dost silná a myslím i velmi nevhodná slova na mladého člověka, který zatím, kromě zpěvu, nic společensky významného nedokázal. Chápu, ne každý může být politikem nebo člověkem, který má ve společnosti nějaké významné postavení a nějak se společensky angažoval. I když Bangova popularita má také svoji „uměleckou“ hodnotu, jeho zpěvem však sotva zlepšíme práci a výsledky EU a už vůbec ne život občanů, resp. sotva podpoříme zavedení přímé demokracie. Otázka je, zda je možné srovnávat jeho pěveckou, případně jinou užitečnou činnost (je-li jaká) s politickou angažovaností politika T. Okamury. Zatímco Bangova popularita stojí na přiblblých a často sprostých odrhovačkách, kterým říká písňová a skladatelská tvorba, je Tomio Okamura předsedou politického hnutí, které je s ostatními stranami součástí Parlamentu ČR a dokonce i Evropského parlamentu!

    Při čtení Bangových zcestných názorů, pochybného hodnocení a velmi nevhodných, až drzých pomluv není od věci se ptát, co jej vede či opravňuje k tak ostré, neslušné a pomlouvačné kritice. Jaké jsou důvody, že vedle odsouzení či nesouhlasu programu SPD se tak netaktně vymezuje a slovně uráží Okamuru? Není známo, že by se kdy pan Okamura osobně nějak blíže zabýval nebo vyjadřoval k osobě pana Banga a tedy už vůbec, že by se o něm na veřejnosti vyjadřoval pomlouvačným způsobem, jak to činí Banga. Lze však pochopit, že „umělec“  Banga, stejně jako Klus, Myšík a řada dalších pravdoláskařů coby  bojovníků za údajně ohroženou demokracii ,se snaží vnucovat ostatním, kdo je dobrý, kdo špatný,  co je správné a co ne. Pražská kavárna je jim vzorem a pokud se chtějí v umělecké branži udržet, musí táhnout za jeden provaz. 

    Pozoruhodné však na Bangových slovech je, jak se nevybíravým způsobem snaží zpochybnit morální ego, potažmo samotnou osobnost T. Okamury a jeho politickou činnost. Jeho úvahy, jako např. že „On (Okamura) skutečně muslimy nenávidí, stejně jako cokoliv odlišného, tmavého, včetně nás Romů“, jsou naprosto zcestné, protože „chytrý“ Banga vůbec nepochopil smysl Okamurových slov. Nepochopil a vlastně ani pochopit nepotřebuje a nechce, protože v tomto smyslu mu jde o to, vykreslit Okamuru   jako extrémistu, xonofoba, rasistu navzdory tomu, že sám Okamura je (podle Bangy) také jakýmsi „polomigrantem“, člověkem, který není bílý a měl by být člověkem druhé kategorie. Nevhodné, neslušné a velmi, opravdu velmi troufalé a  drzé od P. Bangy.

      Nemálo pozoruhodné je Bangovo osobní, vysoce pozitivní sebehodnocení. Zatímco o T. Okamurovi říká, že je frustrovaný protože není bílý, tak Banga o sobě sebevědomě prohlašuje, že „... možná nejsem typický Rom, ani typický Čech. Jsem ale Radek Banga a mám se takhle rád. A pokud mě bude mít někdo rád  chci, aby to bylo kvůli mé osobě, nikoliv kvůli tomu, že jsem Rom nebo Čech. A pochopil jsem, že holt existují lidi, co mě budou nenávidět, ať budu sebelepší člověk, (samochvála smrdí)! Hloupé, naivní a namyšlené když si Banga myslí, že může být „sebelepší“ člověk. Pravda, vždy budou lidé, kteří se budou cítit jako vyvolení, jako lepší, důležitější také hlavně chytřejší a morálně lepší. Ti budou Bangu  milovat stejně, jak on miluje sám sebe. Jenže těch, co jej nemají a ani nebudou mít rádi, je a bude podstatně víc, takže Bangova všechna sláva, polní tráva.

     Nelze než konstatovat, že pan Banga si velmi fandí, že se má rád, že našel zalíbení sám v sobě a že našel onu sebelásku, kterou prý v sobě nenašel Tomio Okamura. Sám se vidí jako výjimečný a dobrý člověk, hoden zalíbení u druhých, čehož pan Okamura prý nemůže dosáhnout, protože (podle Bangy) ani neví kdo je a čí je. Toto Bangovo tvrzení jen dokazuje, že kdejaký  vypatlaný lepšočlověk a tlučhuba, se vyslovuje k člověku, aniž by přemýšlel  a věděl, co říká. Je totiž bytostně  přesvědčený, že je to správné i když  T. Okamura  R. Bangovi nijak osobně neublížil. 

     Má-li Banga výhrady k osobě T. Okamury neznamená, že internet je to správné místo pro prezentaci smyšleného a nepravdivého tvrzení a pomluv. Volební program SPD je prý pro Bangu absurdní, jako by snad on měl mít nějaký lepší. Nemá žádný, jen tlachá. Jeho názory na program SPD a T. Okamuru jsou nejen ubohé, ale mají pouze úroveň  trapných, apolitických žvástů, které imponují pražské kavárně a všem, kteří chtějí jako lepšolidi mermomocí prosazovat své názory, své pravdy, své rozumy. Banga je pravdoláskařský trpajzlík a ubožák, využívající  lacinou, snadno získanou a pochybnou popularitu. O kvalitě jeho „umělecké“ tvorby by se dalo hodně diskutovat, zvláště o těch jeho tzv. otevřených, oduševnělých, ale také připitomělých a vulgárních textech písní, kterými jen oslovil stejně smýšlející ubožáky, jako je on sám. Upřímně řečeno, nechť si Banga tvoří dle svých schopností, možností a libosti co chce, ale asi by bylo rozumnější (a žádanější), aby se  vyhýbal komentářům s politickým a osobním hodnocením lidí s bezduchým mnohdy nepravdivým a zavádějícím obsahem. Svým sebemilstvím (možná také sebesmilstvím) a namyšleností nesahá T.  Okamurovi ani po kotníky. (Zdroj:https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Radek-Banga-Okamura-je-frustrovany-ze-neni-bily-Je-mi-ho-lito-582104)

Jiří  B a ť a, 25. května 2019

http://www.rukojmi.cz/clanky/6031-glosa-kdypak-se-prihlasi-tez-radek-banga-do-souteze-o-pulitzerovu-cenu-casto-prece-skrze-svou-hudbu-a-hlavne-svymi-texty-nemilosrdne-poukazuje-na-aktualni-spolecensko-politicke-problemy

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

31.05.2019 19:49

Banga je jen obyčejný pitomec.Nakonec ho příspěvek od Mirja Kikkesh vystihuje naprosto přesně.Typický cikán,který dokáže štvát proti jejich klanu.Jen s tím mít ho rádi mají většinou lidé problémy.77 ho chválí a deset milionů by ho nejraději hnali pryč,protože ho nenávidí.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

31.05.2019 16:01

Pane Baťo, škoda slov. Tak jako Okamura se cítí být čechem tak i Bango se se identifikoval sám slovy "... možná nejsem typický Rom, ani typický Čech". Má pravdu. Není typický Říman, ani typický Čech, ani typický Plzeňák, ani typický Němec, je to Cigán jak poleno. Mějme toho blahoslaveného ... rádi.


 
Kdoví, jak by dnes vzpomínaly na Dubčeka, který zemřel 7. 11. 1992, Kubišová a Janžurová, nebo již zesnulá antikomunistka Čáslavská, přestože to byl první tajemník ÚV KSČ, resp. právem nejmocnější komunista Československa?

Kdoví, jak by dnes vzpomínaly na Dubčeka, který zemřel 7. 11. 1992, Kubišová a Janžurová, nebo již zesnulá antikomunistka Čáslavská, přestože to byl první tajemník ÚV KSČ, resp. právem nejmocnější komunista Československa?

Automobilová nehoda 1. září 1992 na dálnici u Humpolce ukončila 7. listopadu 1992 politickou i životní cestu Alexandera Dubčeka. Řidič luxusního BMW dostal v dešti na problematickém úseku 88. kilometru smyk, nezvládl řízení a proletěl svodidly.

Halík obdržel kříž za zásluhy o česko-německé smíření, Herman na sjezdu landsmašaftu oslovil německy potomky henleinovců: “Milí přátelé“; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet..

Halík obdržel kříž za zásluhy o česko-německé smíření, Herman na sjezdu landsmašaftu oslovil německy potomky henleinovců: “Milí přátelé“; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet..

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier udělil českému katolickému knězi a teologovi Tomáši Halíkovi státní vyznamenání - Kříž za zásluhy 1. třídy Záslužného řádu Spolkové republiky Německo. Halík kříž obdržel za zásluhy o česko-německé smíření a angažovanost za spravedlivou občanskou společnost i dialog mezi národy a náboženstvími.

Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Ve věku 85 let zemřel 11, října 2019 bývalý sovětský kosmonaut Alexej Leonov, který 18. března 1965 jako první člověk vystoupil do otevřeného kosmu. Informovala o tom ruská média s odvoláním na páteční oznámení Leonovovy spolupracovnice Natalije Filimonovové.

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které  tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku konečně vynesl v říjnu 2019 rozsudek, podle nějž norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte, když jí ho odebrala a proti její vůli dala k adopci. Znamená to pro Norsko nějaké změny, nebo se přístup Barnevernetu měnit nebude?

Poslední domácí zprávy