• Středa, 27. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Valdemar

Nepřítel jménem D1
Počet návštěv: 1537

Nepřítel jménem D1

Přemysl  Votava Článek od Přemysl Votava

Vidím nad mapou skloněné hlavy generálů, ukazovátka posouvají kolony přes Českou republiku. Na generálním štábu bylo vše do posledního detailu naplánováno, mělo jít o brilantní akci.

Americký konvoj směřující na manévry měl projet Českem jako nůž máslem. Američané na manévrech v Maďarsku a Rumunsku mají demonstrovat americkou sílu v NATO a ukázat schopnost se pohybovat na území spojeneckých států. Jak to vše dopadlo?

Ač vše bylo připraveno, vloudila se chybička, opět úsměvná. Východního nepřítele nahradila naše slavná D1. A tak se stalo, že místo rychlého přesunu se na D1 zrodily kilometrové fronty a uprostřed nich zablokovaná technika US Army… Ve vojenských štábech kvůli D1 vypukla panika…

Vzpomínám si, že když před několika lety naší republiku projížděly první americké kolony, bylo to se slávou a s máváním praporky a mávátky. Politici se předháněli, kdo bude více tleskat, kdo více bude vidět pod vlajkou pruhů a hvězd. Na obrazovkách, od rána do večera, byli usměvaví a od dálničního prachu ušmudlaní hrdinové. Děti dostávaly žvýkačky a čokoládu. K sepětí s americkými hochy sloužily pohotové fotografie - staly se dokladem, že i v této vypjaté době naši občané projevili „semknutost, odhodlanost a věrnost“. Dříve deklarovanou panovnickému rodu, nyní NATO i Bruselu. Jenže společenské klima je už jiné.

To harašení zbraní má Rusko „pořádně vylekat ?“ Ale Rusko, přece není krtek, aby zalezlo a jen po USA pokukovalo. Rusové již v minulosti hnali od Moskvy Napoleona i Hitlera, dojeli do Paříže i do Berlína. Poučení z historie.

Přesto držím palce, těm udatným americkým hochům, aby zvládli tu bojovou jízdu po našich dálnicích, aby nám to málo, ještě neponičili. Přesto se těším, až pojedou zpátky. Snad to ale ti generálové naplánují lépe a našinec nebude na D1 hodiny postávat v kolonách.

Přemysl Votava

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

01.06.2019 18:58

Zpátky po těchto zkušenostech pojedou jinudy.Jejich bojové stroje na naši dopravní infrastrukturu evidentně nestačí.Tam je to jednocuché,ale zpátky budou mít v patách nepřítele.A to bude trochu horší.


 
Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal jako o ping-pongu. Předcházelo mu postupné projednání obžaloby třemi senáty téhož soudu s šesti zprošťujícími rozsudky. Proto jsem psal o ping-pongu: soud vynesl zprošťující rozsudek, státní zástupce se odvolal a Městský soud v Praze senátem Jaroslavy Liškové vrátil věc na 1. stupeň. To se opakovalo šestkrát.

Poslední domácí zprávy

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal...

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...