• Sobota, 24. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Bartoloměj

Sudetští Němci byli pátou kolonou Adolfa Hitlera
Počet návštěv: 633

Sudetští Němci byli pátou kolonou Adolfa Hitlera

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Ne, to není má autentická myšlenka. Je to myšlenka prezidenta Zemana z dob, kdy byl předsedou vlády. Nepřicházel bych s ní, kdyby náš známý Berndt Posselt na právě uplynulém sněmu Sudetoněmeckého landsmanšaftu nevyjádřil sen, aby se jednou jejich sněm konal v České republice, protože Češi a sudetští Němci jsou přece jedna rodina a Horst Seehofer ji nadšeně přivítal…

Oceňuji především, že předseda vlády Andrej Babiš na rozdíl od svého předchůdce Nečase nejenom, že se sněmu nezúčastnil, ačkoliv by mu zřejmě téměř celé politické Bavorsko tleskalo, ale dokonce vláda ČR nevyslala nějakého pověřeného ministra, kteréžto radosti se s náležitou ochotou ujímali zejména lidovci (Bělobrádek, Herman).

Ta věc je složitá. Bavorsko je zřejmě nejúspěšnější a největší německá země a je silně naladěné, právě přes Sudetské Němce s námi spolupracovat.

A nejen to, Seehofer, bývalý předseda bavorské vlády a dnes ministr vnitra spolkové vlády, jistě chtěl završit své působení ve funkci nějakým gestem o spolupráci. Rozhodně jsme asi oceňovali jeho boj proti naivní a nebezpečné Willkommenpolik Angely Markelové, která na přelomu let 2015-16 přivedla jen do samotného Německa nejméně 1, 5 miliónů uprchlíků. Zčásti Merkelovou oslabil, zčásti i pro sebe ztratil politickou perspektivu.

V jednom ze svých posledních projevů prohlásil, že je rád, že udělal vše pro narovnání vztahů mezi sudetskými Němci a Čechy, nebo tak nějak. Běžně prezident Zeman nepřijímá cizí ministry, ale u Seehofera udělal výjimku; několik dnů před tímto sněmem Seehofera přijal, když sem přijel za svým rezortním českým kolegou Hamáčkem a tuším, že mu poděkoval za jeho přístup v této oblasti. To byla hranice, kterou byl ochoten prezident udělat.

Vláda pověřila tamějšího velvyslance vystoupením na jejich sněmu. A nevztekejme se. Ten nemluvil o společné budoucnosti sudetských Němců a Čechů, ale o spolupráci Němců a Čechů ve střední Evropě a to je zásadní rozdíl. Sudetští Němci uplatňují své nároky na domovinu. A to je nepřijatelné, protože to vždy výslovně či nevýslovně zahrnuje i jakési majetkové nároky. Naopak spolupráce s našimi, německy mluvícími nejbližšími sousedy, tj. Bavory či Sasy, by měla být prioritní sousedskou, ekonomicko – zahraniční politikou a samozřejmě i lidskou. A totéž platí pro Rakousko, také zejména spolkové země s námi sousedícími.

Nic to ovšem nemění na tom, že svého času sudetští Němci v drtivé většině sehráli při rozbití Československa svou touhou Heim ins Reich rozhodující mezinárodněpolitickou i vnitropolitickou příčinu, neboť v té době, ještě Hitler potřeboval alibi.

Po Mnichovské dohodě následovalo vyklizení pohraničí a desetitisíce Čechů s rodinami muselo obratem uprchnout do vnitrozemí. Když nám dnes různí Schwarzenbergové a havlisté všeho druhu vytýkají, že po osmi letech obrovského utrpění Čechů, Moravanů a Slezanů, v letech 1938 -1945, kdy nás zahynulo přes 360 000, sem tam nějaký ten Němec byl zabit, případně týrán, tak se člověk diví té drzosti.

Nejsme velký národ, ale například na rozdíl od prezidenta Macrona bychom neměli být politicky cyničtí.

Každý ví, že druhá světová válka rozsahem neúprosných vojenských operací, mírou ztráty rudoarmějců, ale i civilistů na jedné straně, ale i agresorů, tedy Němců byla rozhodnuta v Rusku. Tam šlo o milióny.

To, co se odvíjelo v části západní Evropy, bylo jen v podstatě začisťovací akce.

Je neskutečnou ostudou, že mezi účastníky spojenců při vyloďovací akci v Normandii, seděla právní nástupkyně tehdejšího nacistického Německa Angela Merkelová. Ale nástupce Sovětského svazu, bez něhož by svět, včetně té západní Evropy a i Plzně, nemohl být objektivně osvobozen od nacismu a fašismu, prezident Vladimír Putin přizván nebyl.

Zamindrákovaný Macron již při slavnostním výročí konce 2. světové války v Paříži požádal Trumpa i Putina, že se nesmějí setkat k samostatnému rozhovoru, protože by to strhlo pozornost všech sdělovací prostředků na ně a odklonilo od něho. I tak pouhý příchod Putina v posledních vteřinách a jeho přátelské mrknutí na Trumpa a palec vzhůru, přebilo všechny jiné vjemy.

Každý si vzpomene na oslavy vylodění, které pořádal Hollande. Pohledy Putina a Obamy byly vlastně nejvýznamnější snímkem té události.

A tak na lavici spojenců usedla nástupkyně – opakuji - poraženého nacistického Německa Angela Merkelová.

Miluji žluté vesty na rozdíl od našich hloupých „chvilek“.

Je dobře, že ji Donald Trump při následném promlčeném rozhovoru nepodal ani ruku…To i za nás.

Nuže, my Češi musíme mít svou hrdost.

Sjezd sudetoněmeckého landsmanšaftu v Česku?

Doufám, že nikdy…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.06.2019 19:20

Pan Vyvadil nemluví zcela pravdu.Onen vlastizrádný velvyslanec podpořil Posselta v jeho snu,udělat jejich sjezd u nás.Já,osobně,jsme poslal na velvyslanectví České republiky v Německu ostrý protest proti jeho podpoře sudeťáků.Zároveň po něm požaduji,aby nikdy příště nemluvil mým jménem jako za národ.Mluví pouze za české zrádné politiky a jejich pohůnky.Psaní na webech se k politikům nedostane,stejně jako můj mail k onomu velvyslanci.Ten může mluvit pouze za vládu,která ho úkoluje.Ale ne za ostatní,z nichž je velká část občanů proti spolupráci a uznání nároků sudeťáků.Všichni Němci podporovali Henleina i Hitlera,ať si velvyslanec či Padevět říkají co chtějí.Ti,co byli proti Hitlerovi byli už dávno v koncentračních táborech.


 
Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017:

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017: "Mám vysoké ambice - vyhrát volby. Nikoho nenechám si do toho mluvit; přejímám celou zodpovědnost na sebe

To bylo směšných vyhrůžek a svalnatých řečí: „My Šmardu nedáme, raději vládnutí s ANO zbouráme!“ Pak ale musel Hamáček stáhnout před prezidentem Zemanem ocas mezi nohy; plné koryto je plné koryto, od kterého se socani neodtrhnou, ani omylem. A tak prozatimní šéf ČSSD raději zatáhl za záchrannou brzdu a připlazil se po čtyřech, aby navrhl na post ministra kultury Lubomíra Zaorálka.

Jak poznat totalitu?

Jak poznat totalitu?

Ve zkratce: naše pravda je jedině správná, nesouhlasící je třeba zastrašit, umlčet, zostudit, když to nepůjde „podobrém“, potrestat, vyhodit z práce, obžalovat, zavřít…

Poslední domácí zprávy

Jak poznat totalitu?

Jak poznat totalitu?

Ve zkratce: naše pravda je jedině správná, nesouhlasící je třeba zastrašit, umlčet, zostudit, když to nepůjde „podobrém“, potrestat, vyhodit...