• Pondělí, 24. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Matěj

Čau Andreji.
Počet návštěv: 1446

Čau Andreji.

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Čas od času se ke mně dostanou ty tvoje šplechty na netu, a tak jsem si řekl, že Ti jednou odepíšu. Nejsem Tvůj volič, k volbám nechodím, ale neznamená to, že politiku nesleduju. Jen o sobě nedávám tolik vědět jako Míra Kalousek, který když o něm není tři dny zmínka v médiích, tak se osype a volá do ČT, co se děje.

Začíná léto a to je čas na jiná, důležitější témata.

Účast ve eurovolbách nebyla nic moc, jak´s mohl očekávat. Výsledek slušný, ale ne nejlepší. Tvoji marketéři by měli přidat, jinak to příště bude ještě slabší. A s těmi kandidátkami jsi to taky nevyhrál. Ty jsi zkrátka nepoučitelný. Charanzová se ti časem vymstí, stejně jako kdysi Telička. Každý přece ví, jak hlasovala v minulém období.

Demostrace pokračují, ale ty si z nich nic nedělej. Ta tzv. umělecká fronta je jen parta křiklounů, kteří dodnes nestrávili výsledky voleb. Až budou potřebovat dotace na další film (J. Mádl) nebo na provoz divadla (J. Hrušínský), zase se poníženě připlazí. Klidně je nech, ať se dusí ve vlastní šťávě. (Mimochodem 17. října, budˇ letos nebo napřesrok vystoupí pan Rudolf Hrušínský nejstarší z hrobu a toho svého nezvedeného synáčka pořádně profackuje.)

Spíš si dávej pozor na ty, co stojí v pozadí těch demostrací. To jsou totiž jiní šíbři.

Co se týká ministra kultury Staňka, toho nech, ať pracuje dál. Bývalý ředitel NG Fajt je velká kriminální ryba a jestli mají naše soudy ještě nějaké zbytky cti a spravedlnosti v těle, nechají ho zavřít, až zčerná. Pokud ministr Staněk (a další ministři - každý ve smém rajónu) pořádne rozhodí sítě, další podobné úlovky na sebe nenechají dlouho čekat

Na Hamáčka nedej, ten je A-nula (A jako Aspen) a nechápu, žes tu Angelu poslechl a vzal si ho do vlády i s tou jeho chcípající partají. Po příštích volbách se nad nimi zavře voda, tak jen zbytečně prodlužuješ jejich agónii. Pokud Hamáčkovi ustoupíš a necháš na ministerstvo kultury posadit toho jejich místopředsedu, který o kultuře ví asi tolik co Pepek Vyskoč, spláčeš na výsledkem.

Poslanci (včetně Tvých!) schválili další etapu EET. Celým tím „projektem“ jsi střelil kozla, protože řemeslníci budou ve velkém končit. Přitom už teď jejich nedostatek a bude hůř. Poslanci uvalili povinnost EET také na třeba lety do vesmíru, chovatele velbloudů, mořský rybolov, pěstování tabáku, těžbu soli nebo výrobu háčkovaných punčoch... Kolik lidí se tím u nás zabývá? Zamysli se nad tím.

Pokud chceš udělat něco skutečně prospěšného pro lidi, zruš dotace na bioplynky, na pěstování řepky a na solární zdroje pro kšeft. Deformují trh a ničí životní prostředí. Zaveď pořádné dotace pro pěstování brambor (jsou dražší než banány z druhé strany světa), chov prasat, obnov cukrovarnictví, pěstování a zpracování lnu a další ztracené obory v zemědělské výrobě. Začni konečně prosazovat potravinovou soběstačnost republiky, kterou jsme tady 40 let měli, ať nemusíme žrát odpad ze Západu a humusy z Polska!!

Tvým nejdůležitějším úkolem v nejbližších týdnech bude sestavit státní rozpočet na příští rok. Vím, že na to máš Alenu a celou její partu na MF, ale konečné slovo budeš mít Ty. Tak ať je to poskládané pořádně a ať splníš všechny sliby, které jsi lidem dal. Maminy a důchodci si to zaslouží.

Při této příležktosti Ti musím připomenout jeden předvolební slib. Svého času (před parlamentními volbami) ses nechal slyšet, že se podíváš na zoubek (financování) neziskových organizací – hlavně těch politických, imigračních a začleňovacích., ale od voleb je ticho po pěšině. Třeba jen začleňováním Romů se zabývá už 25 let několik desítek neziskovek, thik-thanků a spolků, včetně regionálních (přesné číslo ví T. Okamura). Podle různých odhadů žije v ČR cca 250 000 až 350 000 Romů, ale podle posledního sčítání lidu v r. 2011 se k romské národnosti hlásí jen asi 13 000 lidí! Čím se ty neziskovky vlastně zabývají? Měl by ses na to podívat. U těch imigračních neziskovek je to podobné, je jich pomalu víc než přijatých migrantů. Pokud hledáš finanční rezervy, tady je máš.

Posledním a nejtěžším úkolem, který musíš ve druhém pololetí bezpodmínečně zvládnout, je 30. výročí kabátové revoluce. Tady Tě čeká horký podzim a připrav se na velký boj. Času máš zatím dost, ale žádné prázdniny a dovolená (především pro Tvé marketéry a mediální poradce – ti musí makat jako šroubci). To, co se děje tedˇ, je jen slabý odvárek proti tomu, co přijde. První zkouška bude 28. září, druhá 28 října, vrchol v listopadu a dozvuky až do vánoc.

Milion krys, v čele s demo-blokem a uměleckou frontou, která by bez státních dotací pošla hlady, vyleze z děr a nejrůznějších špinavých zákoutí a vrhnou se na stát a všechny normální a slušné obyvatele země české a moravské, aby konečně zvrátily výsledky voleb a ujaly se vlády. Pak teprve nastane ten jejich „opravdový ráj“ na Zemi. Tomu musíš zabránit. Jsi premiér, vládneš zemi, tak ukaž, že na to máš. Konec řečí, konec psaní na netu, konec dvojaké politiky – jinak doma, jinak venku. Zapomeň na politickou kaput Angelu, zapomeň na plastikového panáka v Louvre a dělej věci tak, jak se dělat mají. Když to uděláš, ti Tvoji „lidi“ za Tebou půjdou a podrží Tě. Když ne, skončíš jako Topolánek, Nečas nebo Sobotka.

Myslím, že je toho dost, o čem máš přemýšlet.

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.06.2019 19:38

Babiš byl zvolen v demokratických volbách.Proto jsou demonstrace proti demokracii a ne na její obranu.Babiše sice za premiéra nechci,nevolil jsem ho a k volbám jsem přestal chodit.Na rozdíl od ostatních mi vadí,že po volbách se sejde pár vládychtivých chlapečků a svým jednáním o koalicích odsunou vítěze voleb a tím dají na vědomí,že volič je tady pro kočku.Takže volby nevolby,skutečná situace má k demokracii nesmírně daleko.Nevěřím Babišovi,protože na příkaz z Brusele sestavil vládu se socany.Není pro mne člověkem,který má chuť pracovat pro národ,ale sám pro sebe.Protože je Slovák,zájmy českého státu a národa jsou mu zcela cizí.Můj názor.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy