• Středa, 21. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Johana

Žluté vesty jsou pojmem, Chvilky pro milióny jen lidským i kulturním odpadem
Počet návštěv: 1433

Žluté vesty jsou pojmem, Chvilky pro milióny jen lidským i kulturním odpadem

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Žluté vesty podporovalo zpočátku 75% Francouzů, naopak Chvilky pro milióny pouhých 30% obyvatel Česka… A tomu odpovídá i rozdílná síla politických dopadů ve Francii a u nás.  

Není demonstrace jako demonstrace. Kdybych byl Francouzem, určitě bych se, alespoň zpočátku  šel alespoň podívat na demonstrace žlutých vest proti prezidentu Macronovi. Trápily je reálné problémy, už roky trvající nezaměstnanost kolem 10 %, zvyšování ekologických, trvalá stagnace ekonomiky, zubožování středních vrstev, povýšenost a arogance prezidenta, který je většinou Francouzů pokládán za prezidenta bohatých a elit. A mně jako příslušníku malé země uprostřed Evropy vadily i jeho výhružky, že nás vyžene se Schengenského prostoru, když odmítáme uprchlíky…

Ano, demonstrace nastavily „Macronovi zrcadlo“, což se projevilo i v tom, že byť jen o procento prohrál s hnutím Marine Le Pen ve volbách do EP. A mimochodem, i když to je za dva roky, a jistě se mnohé může změnit, pokud jde o voličské preference pro prezidentské volby v roce 2022  má Emanuel Macron podporu 30 % voličů a Marine Le Pen je za ní jen s odstupem  28%.

Je tedy zřejmé že existuje vztah mezi obsahovou náplní masových demonstrací Žlutých vest a Marine Le Pen, která s výjimkou násilí jejich požadavky podporovala byla ze všech dalších uchazečů s nimi úspěšně ztotožněna.

Když se podíváme k nám, pak nízká podpora pouhých 30 %, voličů,  a to se Česká televize snaží seč může, aby je podporovala projevuje v tom, že se prakticky nemění dominance ANO někde kolem 30%, o druhé a třetí místo se přehazují s odstupem  cca 15-17% tu ODS, tu Piráti, aby průzkumy končili kdesi u kandidátů na propad u nejvíce rozkřičených a agresivních pravicových pidistran. V tomto ohledu zvlášť září Miroslav Kalousek, který je už nejméně deset let nejvíce nenáviděným či odmítaným politikem, což ukázal i průzkum CVVM z minulého týdne, který aniž si připadá trapně, známkuje prezidenta Zemana, který spolu s Rychetským byl na prvním místě, ale i premiéra Babiše, který je s mírou podpory třetí.

Na to srovnání s Francií mě přivedla nějaká nadšená reportáž z Paříže, která pod fotografií 30 českých krajanů uvedla, jak nám drží palce, abychom se těch hrůz u nás zbavili a že se za nás stydí.

Nuže, musíme je uklidnit. Co by za to dal prezident Macron, který momentálně po delší době dosáhnul onoho již zmíněného „vrcholu“ 30%, kdyby měl podporu jako našimi chvilkaři i naší pravicovo-pirátskou opozicí nenáviděný prezident Miloš Zeman se svými 49%+-2 %, stejně jako francouzský premiér, kterému se může zdát o tom, že bude tak úspěšný jako Andrej Babiš.

Takže asi tak. Chvilky budou do nekonečna prudit, unavovat, urážet, ale to je vše. Na rozdíl od Žlutých vest nejde za nimi většina národa…Jsou prostě obvyklou havlistickou šmírou představujících omezený počet cca 20-25 % elitářů,  která už po dvacet let znovu a znovu se vztekle domáhá vlády, kdykoliv ve svobodných a demokratických volbách prohrála.

Ukazuje se, že jsou stejně slabé a stejně směšné jako barevné protesty v Polsku či Maďarsku. Jedině na Slovensku se jim částečný puč povedl, když se do něho osobně zapojil prezident Kiska. Odvolání Fica a jeho nahrazení Pellegrinim na pozadí masových demonstrací nad vraždou Kuciaka a jeho snoubenky byl pro nás Čechy nepochopitelný.

Babiš na Slovensku pravil, že nejsme Slovenskem, že u nás demonstrace nepovedou ke změně vlády. A mnohý z nás byl za to hrdý. Každého správného Čecha uráželo až podbízivé vychvalování Slováků,  že si zvolili dříve Kisku a dnes Čaputovou za prezidenty.

Právě v tom jsme jiní než Slováci. U nás by tito sorosovci, byť třebas o pouhých pár procent s Milošem Zemanem prohráli.

A proti i nehrozí, že Chvilky mohou být úspěšné. Jsou špínou, jsou šmírou. A když čte člověk výroky chvilkařských umělců o hovadech, sviních, prasatech, krávách,  o členech ANO jako o toaletním papíru, když čte člověk výhružky mladého Polívky, že až se naserou, potáhnou na Hrad, může se dodat už ještě poslední srovnání: Jsou lidským i kulturním odpadem.

PS.: Asi dám za ty výroky na ně trestní oznámení.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.06.2019 19:39

Já bych rozhodně tyto lidi nenazýval ani špínou a ani šmírou.Jsou jenom poněkud přihlouplí a věří,že řvaním na ulici něco změní,jako se to povedlo na Slovensku.Já bych rád věděl,kdo z oněch "demonstrantů za demokracii" byl volit.Byl vůbec volit zrzoun Minář?Domnívám se,že většina z nich k volbám vůbec nešla.A hloupé řeči zběhlého študentíka o podpoře poloviny národa může povzbudit ty,kteří se shtějí nějak vyznamenat a v případě vítězství si polepšit.Už jenom podpora demobloku by měla být výraznou změnou v pohledu na demonstrace.Ale lidé na ně mají právo a pokud dodržují zákon,nelze s tím nic dělat.Jen pochybuji,že mají pohotově pro svá shromáždění volná náměstí a ulice.Ty jim uvolňují právě havlošvábi,nalezlí na patřičných místech k ovládání politické situace.


 
Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

"Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí,“ prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář 13. srpna 2019 u soudu z pozice svědka hájil pořízení letounů CASA pro českou armádu. Uvedl, že stroje se stoprocentně osvědčily doma i na zahraničních misích, a zmínil se též, že si nevzpomíná, že by při dojednávání nákupu zaznamenal výhrady, například k ceně.

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

Spojené státy mají přes 8 tisíc jaderných hlavic, rozmístěných na stovkách svých vojenských základen po celém světě. Jen na německém území je rozmístěno na 35 tisíc amerických vojáků ne desítkách základen, kde je také asi 17 tisíc amerických civilistů ve službách armády; všichni by se prý měli z Německa stěhovat..

Poslední domácí zprávy