• Úterý, 07. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Bohuslava

Kam vede kádrování piety? Do pekla přátelé. Jen do pekla!
Počet návštěv: 1137

Kam vede kádrování piety? Do pekla přátelé. Jen do pekla!

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Kam vede kádrování piety? Do pekla přátelé. Jen do pekla. K mým očím doletěla zpráva, že motorkáři s azbukou na vestách nemohli položit věnce k památníku v Lidicích. Znechutilo mě to a hlasitě jsem zprávu komentovala. Kolegyně, která můj komentář slyšela, s ním ale nesouhlasila. V podstatě s kádrováním u památníku souhlasila. A to mě doopravdy šokovalo – víc než cenzura přímo u památníku.

Věřila jsem tomu, že totalitní praktiky, ke kterým řadím i kádrování těch, co chtějí položit věnec u památníků, provozují jen viditelní aktivisté s vlastními zájmy. Podcenila jsem jejich vliv na širokou veřejnost. Média a hlasití manipulátoři, kteří mají otevřené dveře do veřejnoprávních médií, populisticky zneužívají neinformovanosti občanů a implementují jim do hlav nenávistné mantry. Dělají z nich své pomahače na cestě k jedinému správnému názoru, kterému se budou muset všichni kořit.
 
K nechutným manipulacím je využíván odpor velké části veřejnosti ke komunistům, ruským okupantům a k nečestně zbohatlým lidem. Odborník na komunikaci velmi rychle odhalí pozadí těch největších manipulací, které stojí za stádním chováním části veřejnosti. Moje kolegyně se nakonec přiznala, že nemá tolik informací, aby mohla soudit a nakonec byla svolná k následné diskusi, kdy jsme našly pár styčných bodů. Ale co ti ostatní? Kdo jim zředí veřejnoprávní propagandu?
 
Je správné odmítat komunismus jako ideologii vedoucí k totalitě. Neznamená to ale, že současní komunisté usilují o zavedení totality. Měli bychom se naučit rozeznávat totalitní praktiky přítomné v jakýchkoliv ideologiích a v jakýchkoliv systémech. Ony se totiž nepojí jen s komunismem. O tom se ale žádné debaty ve veřejném prostoru nevedou. Naopak – mnoho slovutných antikomunistů hájí omezování svobody slova a ani se u toho nečervenají.
 
Je správné odmítat sovětskou okupaci jako nepřiměřený zásah do národní suverenity. Neznamená to ale, že dnešní Rusko je totožné s tehdejším hegemonem socialistického bloku a že dnes stejně omezuje naši národní suverenitu. Spíše bychom měli debatovat o tom, jestli naši suverenitu neomezuje Evropská unie a jestli NATO plní funkci, kvůli které jsme tam vstupovali. Ale takové debaty se ve veřejném prostoru nevedou a kdo se tato témata pokouší otevřít, je označován za extremist
 
Je správné odmítat nečestné obohacování. Neznamená to ale, že každý bohatý člověk krade. U nás to poslední dobou vypadá, že krade jen Babiš a Agrofert a kdo nemá EET vlastně taky krade. Což je pochopitelně naprosto absurdní. V debatě o Babišovi chybí jakékoliv racionální argumenty, které by současnou debatu z roviny lynče posouvaly k normální politické diskusi a k normálnímu politickému souboji. V debatě o EET je to stejné a antibabišovská opozice dodnes nenašla žádný obecně přijatelný protiargument.
 
Věci tak přirozené pro mě, nejsou vůbec přirozené pro většinu médií a politiků a tak si připadám, že žiju na planetě Absurdno. Co je ale horší je fakt, že primitivní manipulace nesou svůj omezený efekt. Zdaleka ne všichni občané si dovedou udělat jasno a mnozí z různých důvodů podléhají lživé a zavádějící argumentaci. Stávají se tak nástrojem těch, kteří nemají čest ani morálku. Nemůžeme s tím ale nic dělat. Můžeme jen doufat, že nakonec převáží pravda, racionalita a čest.
 
Odporná rusofobie! Nočním vlkům nedovolil Filip Petlička klást věnce obětem nacismu tam, kde ostatní! Němce pustil?
Lidská zrůda Filip Petlička z Lidic
Do té doby se ale braňme všude, kde to jen jde. Diskutujme s přáteli, obchodními partnery a zasévejme zrnka racionality. Pořád dokola – i když se nám zdá, že chapadla zlých manipulací, která jsou živená často i našimi penězi, nemáme šanci porazit.
 
Věřím tomu, že se dožiju dobrých časů, kdy se nikdo nebude muset nikoho prosit o to, aby mohl projevit čest mrtvým, kteří obětovali životy za naši svobodu!
 
Kádrování je totalitní praktika vždy a všude. A bohdá se dožijeme doby, kdy se kádrovat nebude a lidi se budou posuzovat podle činů a ne podle zvrhlých teorií šílených vládců světa nebo chatrných manipulací.
 
 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.06.2019 19:33

Jedná se o o rozhodnutí "ústavních soudců" ohledně ubytování Rusů.Nyní se to aplikovalo v Lidicích za přítomnosti ministryně spravedlnost Benešové a šéfa parlamentu Vondráčka.A ještě jim k tomu asistovala vojenská policie.To je totiž ta česká demokracie,tolik vychvalovaná panem Čermákem.Po jeho výkladu demokracie se nedivím,že na Prahu a Pražáky na Moravě nadávají,i když sami mají svých šmejdů dost.Jinak si dovolím poznamenat,že je mi 70 let a žádnou ruskou okupaci si nepamatuji.Pokud vím,jednalo se o okupaci sovětskou,jíž se v hojné míře zúčastnili právě Ukrajinci,kteří tvořili největší podíl sovětských okupantů.Ti dnes fašizující Ukrajinci,naší českou mocí chránění!Současní komunisté jsou stejným probruselským hejnem,jako třeba "demoblok".


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

18.06.2019 17:17

Pani Hrindova, o jakych "ruským okupantech" to mluvite?

https://voxpopuliblog.cz/rusofobia/

"současní komunisté neusilují o zavedení totality."
Nevim. Dnes skodi hlavne tim, ze zenou vodu na mlyn rusofobum. A ty jejich marxisticke nesmysly se nedaji poslouchat.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

18.06.2019 13:26

Jen si na náměstích tlachejte! My ostatní vám to svými daněmi zaplatíme. (Málokdy se chce parazit zbavit svého hostitele. Jeho jedinou nadějí na přežití je parazitovat až do poslední chvíle)....Mějte se hezky.


 
Putin a náš svět…

Putin a náš svět…

Zatímco USA den po dni prohlubují svůj rozval, zatímco EU, kromě sankcí proti Rusku nezvládla ve své "vyspělé" západní části koronavirus a lidé umírali po desetitisících, Rusko ukázalo světu jak je semknuté, jak si drží tolik potřebné tradiční hodnoty.

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Cestou z Velehradu hlásili v rádiu, že se uvažuje zavést poplatek za to, že půjdete v Krkonoších na Sněžku. Ač obyvatel obce (Pec pod Sněžkou), chodím nahoru jen tak 2x za rok. Při Svatovavřinecké pouti 10. srpna jdeme většinou celá rodina a pak obvykle ještě jednou nějací známí, co na Sněžce ještě nebyli, nebo tak něco. Takže by mne to finančně nezruinovalo. Ale věc má širší rozměr než peněžní.

Poslední domácí zprávy