• Sobota, 20. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Ilja

Komu vadí Michal Semín a proč
Počet návštěv: 692

Komu vadí Michal Semín a proč

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

Jan Hamáček, předseda čím dál marginálnější ČSSD si včera dupnul. A to nezvykle rázně, silácky a veřejně. Jestli prý poslanci ANO dají v následující tajné volbě své hlasy jistému Michalu Semínovi a umožní mu tak zasednout do rady ČTK, bude šlus. Konec, vystoupení z koalice, rozvod…

O co v téhle podivné, větší části veřejnosti nesrozumitelné, bitvě jde? Asi tím nejlepším způsobem, jak se něčeho dobrat, bude podívat se na obě strany sporu. Nejdřív třeba, kdo je to Michal Semín, pak se podívejme na ty, kdo jsou jeho nejhlasitějšími odpůrci, a situace se začne vyjasňovat.

Michal Semín, ročník 1967, je českým novinářem, komentátorem, překladatelem a spisovatelem. Patří mezi průkopníky domácího vyučování dětí. Byl ředitelem Občanského institutu (po něm to převzal Roman Joch) a v současnosti řídí Institut svatého Josefa. Od prosince 2011 je předsedou Akce D.O.S.T.

Je praktikujícím katolíkem a se svou manželkou má 9 dětí. Zastává křesťanské konzervativní názory, které rozhodně neskrývá. Naopak. Přispívá do Hájkova Protiproudu, (což je asi jeden z kamenů úrazu u progresivistů) a je členem redakce tradicionalistického časopisu Te Deum. Ale publikuje i jinde. Profiluje se jako rozhodný odpůrce interrupcí, státem uznávaných homosexuálních svazků, feminismu a sociálního liberalismu.(a zde hledejte druhý kámen úrazu u progresivistů).

Podívejme se na některé jeho myšlenky a názory. Mnozí kritikové mu třeba vyčítají, že „šíří konspirační teorie”. Což je dnes velmi laciný klacek. Zpravidla přitom mají na mysli jeho výroky o 11. září, konkrétně tento: „Oficiální výklad událostí z jedenáctého září je báchorka, v něčem ještě méně věrohodná, než jsou vámi zmíněné ‚konspirační teorie’. Ze všech možných scénářů se mi jeví jako nejpravděpodobnější ten, jenž připouští podíl části mocenských struktur v rámci amerických elit na přípravě i provedení útoků.”

Ještě než se začnete ošklíbat nad Ruskou propagandou, elegantním vysvětlením všeho, co „nám” nejde do krámu, tak zkuste chvíli počítat. Ne, nemám na mysli výpočty množství trhavin a nebo (podle jiných teorií) termitu, nutných k shození těch budov. Ne, nic složitého. Nic vědeckého. Stačí vám prsty. Ta letadla, co narazila do věžáků na Manhatanu, byla dvě. Jedna ruka, 2 prsty. Ty baráky nakonec spadly 3. Druhá ruka, 3 prsty. Ano tři. Protože kromě „dvojčat” o kterých se furt mluví, spadla ještě budova 7. K dohledání na webu. A teď se na ty ruce podívejte. Dvě letadla, tři baráky…. Už to samo stačí, aby se člověk zamyslel. A Michal Semín to ve svém výroku učinil ještě dost diplomaticky a citlivě.

Dalším z jeho „strašlivých výroků”, vylučujících jej navždy ze slušné společnosti, je ten o České televizi:„Česká televize je nástrojem levičácké propagandy neomarxistických směrů, jejichž součástí je i homosexualismus.” Tady asi nebude třeba ani rukou a prstů. Každý, kdo se na zpravodajství a publicistiku ČT v posledních letech podíval, má ve věci jasno.

Neméně „závadové” jsou z pohledu progresivistů i Semínovy názory na školství v ČR: „Školství je zásadní politické téma, které se v českých takzvaně pravicových vládách strašlivě zanedbalo. Oni bez uzardění tak důležitou oblast přenechali Zeleným, té nejzběsilejší pokrokářské formaci. Tehdy byli na vzestupu a oni jim to přenechali těmhle ideologům, kteří měnili třídy v laboratoře svých sociálních experimentů.”

Ano, „sociálních experimentů” si Michal Semín během svého dětství a dospívání užil dostatek. Nejen propagandy (stejně blbé, jako ta dnešní) a školního vymývání dětských mozků. Krátce před listopadem 1989 byl i osobně perzekuován, vyhozen ze studií, když založil (na režimu) nezávislou mládežnickou organizaci. Proto je pochopitelné, že své vlastní děti chtěl podobných zkušeností ušetřit a začal bojovat s úřady, aby je mohli s manželkou vzdělávat doma. A to už je přímý útok na postupy našich pokrokářů…

Ovšem to nejnebezpečnější, to co činí Semína personou non grata pro jakoukoli veřejnou funkci v dnešní ČR, to je jeho poznání mechanismů a fungování neziskového sektoru. Zevnitř. V devadesátých letech totiž naivně, jak přiznává, začal spolupracovat s Američany. Věřil v nezištnou pomoc USA při rozjezdu konzervativních institucí…. Dále citujme doslova z rozhovoru Michala Semína s bývalým policejním prezidentem a předsedou Asociace nezávislých médií Stanislavem Novotným:

Jenže s přibývajícími životními zkušenostmi přišlo kruté vystřízlivění. Brzy totiž pochopil, o co Američanům jde. Již tehdy se začal v česku rozvíjet mocný neziskový sektor a Michal Semín přesně popisuje, co se tady vlastně dělo a děje. Jeho Občanský institut byl totiž placený podobně jako dnešní politické neziskovky. „Během let jsem s určitou nervozitou začal sledovat, jak se stupňují požadavky amerických sponzorů, abychom podporovali to či ono, a u některých z těch sponzorů se začalo ukazovat, že jsou napojeni na tajné služby a mají další skryté zájmy v rámci působení ve střední Evropě,” přiznává otevřeně. Tím se také vysvětluje, proč dnes půlka Prahy hlásá takové hovadiny, propaguje genderové a jiné nové ideologie, fanaticky hájí neobhajitelné a pro dolar by zapřeli třeba vlastní babičku. Tolik citát.

Po této ukázce jistě pochopíte, proč Michal Semín „nesmí projít”. Zajímavé a v lecčem poučné, je ale podívat se také, kdo proti němu nejvíc křičí.

Velice razantně jsou proti Piráti, zejména jejich mluvčí Olga Richterová. Ta, co požaduje ty „slavné” byty pro uprchlíky. Ostatně ideová platforma celého toho jejich anarcho-antifácko-pirátského hnutí, serwer A2larm, v čele s opinion makerem „klinické” ultralevice, Ondřejem Slačálkem, bije na poplach proti volbě Semína už nějakou dobu (třeba zde).

Stejnou linku jedou i tzv. Britské listy, bašta udavačů…, eh co to říkám, Elfů, napravovatelů internetu a poslů dobra. K posouzení stačí malý úryvek:”Česká média jsou v ohrožení,” konstatoval Tomáš Trampota, sociolog médií, který pracuje v pražské pobočce Newyorské univerzity. (zde).

Skutečnost, že se proti volbě Michala Semína razantně  následně postavil i Jan Hamáček, místopředseda české pobočky Aspen Institute, tedy organizace, v jejíž správní radě zasedá  jedna z hlavních představitelek „deep state” USA, Madlene Allbrightová, to už je jen taková třešnička na dortu. Dokreslující, o jaké kruhy se jedná.

O to zajímavější je, že jméno Michala Semína, bylo velice negativně zmíněné rovněž i na poslední demonstraci Chvilkařů. S jasným požadavkem, že tenhle člověk tedy ne. Cítíte taky tu linku? Návaznost a souvislosti?

O co těmhle lidem jde, vyjádřil nedávno, s dechberoucí upřímnosti, na Britských listech jejich ultralevicový ideolog Boris Cvek. Přečtěte si tenhle jeho „coming out” raději dvakrát, abyste uvěřili: „Není tedy vůbec, ale vůbec znepokojující, že evropští úředníci vykládají české zákony. Kdyby úředníci ze západní Evropy měli jakýsi protektorát nad naší státní správou, považoval bych to konečně po třiceti letech od Sametu za osvobození od komunismu. Začali bychom konečně jako stát fungovat jako v Rakousku nebo Bavorsku” (zde).

Protektorát. Oni fakt chtějí znovu Protektorát !

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.06.2019 19:25

Pan Kavan má pravdu.A právě to vadí těm socanům,co prodávají národ za své funkce.Těm záleží jen na vlastním zisku a Hamáček je podvodník a lhář nejvyššího kalibru.Kdo volí socany,volí proti národu!


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

19.06.2019 16:39

Pan Semin se otvrene vyjadril o neziskovkach a o neoconech. To je utok na samotnou podstatu kavarenskeho rezimu v Cesku.

V tom rozhlasovem rozhovoru mj. rekl, ze motivace neoconu neni materialni ale ideologicka. Hodne lidi to nechape.

https://voxpopuliblog.cz/neokoni/


 
Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Na louce u lesa si hrály děti. Některé si hrály na honěnou, jiné si prohlížely pestrobarevné květy a další se vzrušeně o čemsi dohadovaly u malého mraveniště.

Pojďte sem,děti, posaďte se a já vám budu vyprávět pohádku,“ svolal je k sobě učitel.

 
SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti jsem 17. července 2019 zkritizoval paní ministryni Marii Benešovou v článku Nesnesitelná lehkost vládnutí II.

 

(Ne)milý Jane Hrušínský,

(Ne)milý Jane Hrušínský,

sice jste nás občany láskyplně oslovil slovy „Milí voliči Miloše a Andreje, milí odpůrci eura. Milí největší odpůrci eura v Evropě!“, ale ve mně se v ten moment vybavil jistý vlastizrádný představitel KDU-ČSL, který na sjezdu bavorského Landsmančaftu oslovil přítomné německé delegáty slovy: „Milí krajané“! Je to náhoda, nebo záměr, pane Hrušínský? Proto také to „(ne)milý“ v oslovení. Ostatně, pro mne (a nejen pro mne mě) nebudete nikdy milý, i kdybyste se o to snažil sebevíc, což je vám jistě zcela lhostejné, protože Vy máte svůj okruh „přátel“, které milujete a oni milují Vás. Tak si to užijte! Ale k věci.

Poslední domácí zprávy

SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti...