• Neděle, 26. leden 2020
  • Svátek má Rukojmí Zora

Země zaslíbená
Počet návštěv: 1180

Země zaslíbená

Přemysl  Votava Článek od Přemysl Votava

Pro miliony Ukrajinců jsme zemí zaslíbenou, lákavým cílem pro občany postižené ekonomickou a vnitropolitickou krizí. Fronty na česká pracovní povolení se prodlužují…. Česká republika nabízí uplatnění zejména pro vysokoškolsky vzdělané Ukrajince, ale i pro zručné řemeslníky. Česká ekonomika potřebuje ukrajinské řidiče, zedníky, svářeče, soustružníky, tedy řemeslníky všeho druhu, ale i lékaře a zdravotní sestry, do pokladen supermarketů hledá mladé ženy z Ukrajiny.

Česká republika je historicky spjata s  Ukrajinou. Západní část Ukrajiny, byla dokonce součástí Československa v letech 1919 – 1939. Vzájemné vazby jsou patrné i dnes. Společný slovanský původ mnohé usnadňuje, snadno se dohovoříme. 

Naši zaměstnavatelé ukrajinské pracovníky vítají, jsou ekonomicky nenároční, budou rádi pracovat i přes sobotu, neděli, nebudou činní v odborech, nebudou tlačit na svou mzdu, nebudou stávkovat, jsou to ideální zaměstnanci. Je otázkou, jaký prospěch z toho bude mít Ukrajina? Ti co zůstanou doma ponesou důsledky ekonomické krize, Ukrajina ještě více zchudne a zestárne, mladí odchází, počet obyvatel klesl o několik milionů…. Obdobný stav je v dalších východních státech Evropy, příkladem jsou pobaltské státy, kde také prudce klesá počet obyvatel odchodem značné části produktivní populace zejména do západní Evropy.

Také u nás doma po prvotním nadšení z otevřeného trhu, zjišťujeme, že po vstupu do EU jsme se stali jen lacinou pracovní silou. Vysokoškolsky vzdělaní lidé, odchází hledat důstojné mzdy na západ od Česka. Příkladem tohoto odchodu jsou čeští lékaři, zdravotní sestry, IT odborníci, ale i zruční řemeslníci…. Vesměs jsou to mladí lidé, kteří získali u nás vzdělání, či svou odbornost. Pracovníci z Ukrajiny jsou lékem na  naše problémy. 

Dnes sobecky vyzobáváme rozinky z ukrajinské ekonomiky. Vyjde to laciněji než vychovávat, učit a platit naše domácí zaměstnance. Ukrajinci za tento stav nemohou, hledají pomocnou ruku… Nabídněme ji, třeba té ženě za pokladnou našeho supermarketu.   

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

19.06.2019 22:25

Přesně takhle vyzobávají potřebné lidi pro svoje hospodářství už dávno západní země. Nebo tam snad neodcházejí za lepším lidé od nás, z ČR ?


 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.06.2019 19:13

Pan Votava zde vystupujejako neznalý.K čemu jsou Ukrajinci,když jsou líní,jako prasata.Stačí,aby šéf odešel a hned se houfují a žvaní.Mají to dobře propracované a jakmile se šéf vrací,v ten moment "pilně" pracují.A ještě bych k tomu dodal,viděl snad někdy ukrajinské řidiče v praxi?Asi ne a o těch "vysokoškolsky" vzdělaných je lepší nemluvit.A že chce vláda protlačit pro Ukrajince vyšší mzdy tomuto pánovi zřejmě také nevadí.Jen by měl ještě přemýšlewt,co s nimi,až se dostaví krize.Domů nepůjdou a tady mít práci také nebudou.Budou tedy přepadat a vraždit,jak je to dnes na Ukrajině zvykem.Ať je tedy pan Votava zaměstnává u sebe!Jinak bude zase nadávat na Prahu a Pražáky,jak je dobrým zvykem všech mimo Prahu.


 
Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft – Polsko. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft - Polsko

Zahájení 2. sv. války - Sudety – Benešovy dekrety. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”

Když bylo v říjnu 1918 vyhlášeno Československo, němečtí předáci v pohraničí vyhlásili provincie Sudetenland. Třeba ta opavská vznikla 30. října téhož roku a měla i svoji zemskou vládu. Dle historika Ondřeje Koláře ze Slezského muzea v Opavě, kdysi hlavním městě zdejšího pouze jen několik, týdnů existující vlády Sudetenlandu.

 

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Někdejší izraelský premiér Ariel Šaron, přezdívaný "Arik" a později také "král Izraele" se narodil jako Ariel Scheinermann 26. února 1928 v kibucu Kfar Malal v Palestině, kam jeho rodiče utekli před pogromy v Sovětském svazu. V roce 2006 zemřel. Třináct let byl v komatu, kdy po mozkové mrtvici lékaři prohlásili, že jeho mozek přestal reagovat a že žil jen zásluhou umělého dýchání. Přesto ho jeho synové odvezli do farmy v Negevské poušti...

Poslední domácí zprávy