• Sobota, 19. říjen 2019
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Kauza WALDERODE! Čemu se divíte????
Počet návštěv: 2646

Kauza WALDERODE! Čemu se divíte????

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Johanna Kammerlanderová uspěla po dlouhých tahanicích u českých soudů a domohla se navrácení majetků rodu Walderode, které byly tomuto rodu zkonfiskovány na základě Benešových dekretů. Někdo by řekl, že se jedná o průlomový rozsudek, ale není tomu tak. Není vůbec první, komu byl navrácen majetek a to i navzdory tomu, že se v mnoha případech hovoří o kolaboraci s nacisty.

            Prvním, kdož prolomil Benešovy dekrety byl Václav Havel kterého následoval uchrchlaný kníže Schwarzenberg!!! V jejich případě kauzy o navrácení majetku proběhly dosti potichu a český národ toho o nich moc nevěděl a dodnes neví. Že tyto takzvané restituce proběhly velmi zvláštním způsobem je zřejmé a dohledatelné, ale český národ to moc nezajímá a raději platí. Český stát se také nijak zvlášť nebrání.
 
              Už prvotní kauzy zaváněly průserem, ale zlořádům to prošlo. Nedivte se tedy, že to Johanna Kammerlanderová zkusila taky. On totiž náš vstup do EU měl a má v mnoha oblastech dosti značný vliv na náš právní systém a de facto otevírá dveře Němcům do naší země. Není bez zajímavosti, jak vzrostla po našem vstupu do EU aktivita sudetoněmeckého lansmanšaftu a i toho rakouského. Jak moc se tyto organizace snažili a snaží o zrušení Benešových dekretů o kterých tvrdí, že jsou rasistické a protiprávní. Neustále mají v hubě prezidenta Beneše a přitom je zcela zásadním způsobem pomíjen fakt, že Benešovy dekrety přesně vycházejí z dikce Postupimské konference. Já vím, že bývalý prezident Beneš toho zvrtal dost a dost, ale jeho dekrety měly smysl, vycházely ze závěrů dohody vítězných mocností a jakékoliv výkřiky o rasismu jsou nesmyslné. Skutečný rasismus a genocida obyvatelstva byla Evropskými národy zažita právě od Němců a jejich přisluhovačů. Rod Walderode patřil nejen k přisluhovačům. Rod Walderode se hlásil i k německé národnosti a je dnes úplně jedno, zda to bylo z důvodu skutkové podstaty nebo jen vyčůranosti a kolaborantství. Už to samo o sobě činilo škodu Českému státu a národu.
 
             Je obecně známo, že pan Walderode byl příslušníkem Wehrmachtu a tudíž musel jít proti zájmům Českoslovenka a národům Čechů a Slováků. To je prostě daná věc daná právě onou příslušností k německým ozbrojeným silám bojujícím pod hákovým křížem. Je stupidním rozhodnutím Českých soudů, že jeho působení ve Wehrmachtu nepřineslo žádné škody Českému státu a národu. To je prostě nesmysl jdoucí proti logice samotné příslušnosti k něčemu, čehož zájmy tento člověk hájil. Je známo i to, že pan Walderode byl za okupace několikrát vyznamenán,což značí, že zájmy nacistů hájil velmi dobře a s nadšením. Ono se totiž vyznamenání nedává jen tak někomu a za nic. Pan Walderode své postoje vyjadřoval dosti otevřeně a sám potvrdil na čí straně skutečně stojí. Potvrzeno to bylo tím že na Hrubém Rohozci vlála nacistická vlajka. Fotografie jsem viděl.
 
             Bylo velkou chybou Českého státu, že mu bylo po válce vráceno občanství. Víme my dnes, že to nebyl nějaký podvod za úplatu nebo prostá úřední chyba??? Nevíme. Vždyť kolik bývalých nacistů uprchlo z Evropy na falešné papíry přes Vatikán a katolickou církev mimo dosah práva. Byly jich stovky a možná tisíce a Walderode patřil mezi šlechtické elity se značnými kontakty.
 
             České soudy jsou svým rozhodnutím ostudou České země a zcela otevřeně plivly na odkaz všech bojovníků proti nacismu a Německé roztahovačnosti. České soudy potvrdily i to, že jsou i ony nástrojem na přepisování dějin a je jim lhostejné, že porušily závěry Postupimské konference a prolomily dnes už otevřeně Benešovy dekrety. Německo Československu dodnes nezaplatilo válečné reparace a už nás zase ožírají jak prasečí kejtu. Zcela otevřeně bylo zneužito generační výměny soudců, kdy do funkcí přišli ti mladší, kteří o historii vědí prd a ořech a jsou mnohem přístupnější požadavkům Němců. Bylo sprostě využito i toho, že v posledních letech zemřelo mnoho pamětníků a očitých svědků. Tohle je vážený soude fuj-tajbl víme??? Že se nestydíte!!! No asi ne za ty prachy!!!
 
            Dnes platíme daň za svou humanitu a odsun Němců a kolaborantů. Oni se nám dnes vracejí /jejich potomci/. Kdybychom je po roce 1945 postavili ke zdi a popravili tak by byl navždy pokoj, ale to jsme chtěli být humanisté. Byla to chyba je nechat žít.
 
            Co vy na to pane Babiš, co vy na to paní Benešová??? Teď je správný čas postavit se za zájmy České republiky a národa, tak koukejte dělat.
 
      Ram
Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.06.2019 19:37

Ve své podstatě je toto rozhodnutí neplatné.Nároky na restituce končily někdy v roce 2005(možná se o rok mýlím).Pak se politici diví nenávistným příspěvkům na sociálních sítích.V české justici je potřeba vyhnat nynější soudce a tzv.státní zástupce a všechny je vyměnit s tím,že to mají na 5 let a potom musí působení na dalších 5 let obhajovat svou prací.Jinak se situace nezmění!Při neobhájení nechat zaplatit případné škody,které by vznikly jejich podvodným jednáním.


 
Čeněk Urbanec

Čeněk Urbanec

20.06.2019 18:07

Antislovanismus bych nazval tenor naší justice, to je tato prasárna, Schwarzenbergovy "restituce" podle rakouského práva (sic!), zmrdství soudce v případu primitivního havlismu hotelu Brioni...


 
Bedřich Pavelka

Bedřich Pavelka

19.06.2019 22:42

To nenī jenom u nás!!! V šude v evropě!! Táto nenažranà verbež je všude! Jenom občané si to neuvědomují!!! Za pozlátko jsou schopni prodat vlast!! Přijde doba,ckdy ti to zrádci næroda,budou souzeni za vlastizradu!!


 
Kdoví, jak by dnes vzpomínaly na Dubčeka, který zemřel 7. 11. 1992, Kubišová a Janžurová, nebo již zesnulá antikomunistka Čáslavská, přestože to byl první tajemník ÚV KSČ, resp. právem nejmocnější komunista Československa?

Kdoví, jak by dnes vzpomínaly na Dubčeka, který zemřel 7. 11. 1992, Kubišová a Janžurová, nebo již zesnulá antikomunistka Čáslavská, přestože to byl první tajemník ÚV KSČ, resp. právem nejmocnější komunista Československa?

Automobilová nehoda 1. září 1992 na dálnici u Humpolce ukončila 7. listopadu 1992 politickou i životní cestu Alexandera Dubčeka. Řidič luxusního BMW dostal v dešti na problematickém úseku 88. kilometru smyk, nezvládl řízení a proletěl svodidly.

Halík obdržel kříž za zásluhy o česko-německé smíření, Herman na sjezdu landsmašaftu oslovil německy potomky henleinovců: “Milí přátelé“; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet..

Halík obdržel kříž za zásluhy o česko-německé smíření, Herman na sjezdu landsmašaftu oslovil německy potomky henleinovců: “Milí přátelé“; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet..

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier udělil českému katolickému knězi a teologovi Tomáši Halíkovi státní vyznamenání - Kříž za zásluhy 1. třídy Záslužného řádu Spolkové republiky Německo. Halík kříž obdržel za zásluhy o česko-německé smíření a angažovanost za spravedlivou občanskou společnost i dialog mezi národy a náboženstvími.

Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Ve věku 85 let zemřel 11, října 2019 bývalý sovětský kosmonaut Alexej Leonov, který 18. března 1965 jako první člověk vystoupil do otevřeného kosmu. Informovala o tom ruská média s odvoláním na páteční oznámení Leonovovy spolupracovnice Natalije Filimonovové.

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které  tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku konečně vynesl v říjnu 2019 rozsudek, podle nějž norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte, když jí ho odebrala a proti její vůli dala k adopci. Znamená to pro Norsko nějaké změny, nebo se přístup Barnevernetu měnit nebude?

Poslední domácí zprávy