• Sobota, 20. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Ilja

Kauza WALDERODE! Čemu se divíte????
Počet návštěv: 2117

Kauza WALDERODE! Čemu se divíte????

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Johanna Kammerlanderová uspěla po dlouhých tahanicích u českých soudů a domohla se navrácení majetků rodu Walderode, které byly tomuto rodu zkonfiskovány na základě Benešových dekretů. Někdo by řekl, že se jedná o průlomový rozsudek, ale není tomu tak. Není vůbec první, komu byl navrácen majetek a to i navzdory tomu, že se v mnoha případech hovoří o kolaboraci s nacisty.

            Prvním, kdož prolomil Benešovy dekrety byl Václav Havel kterého následoval uchrchlaný kníže Schwarzenberg!!! V jejich případě kauzy o navrácení majetku proběhly dosti potichu a český národ toho o nich moc nevěděl a dodnes neví. Že tyto takzvané restituce proběhly velmi zvláštním způsobem je zřejmé a dohledatelné, ale český národ to moc nezajímá a raději platí. Český stát se také nijak zvlášť nebrání.
 
              Už prvotní kauzy zaváněly průserem, ale zlořádům to prošlo. Nedivte se tedy, že to Johanna Kammerlanderová zkusila taky. On totiž náš vstup do EU měl a má v mnoha oblastech dosti značný vliv na náš právní systém a de facto otevírá dveře Němcům do naší země. Není bez zajímavosti, jak vzrostla po našem vstupu do EU aktivita sudetoněmeckého lansmanšaftu a i toho rakouského. Jak moc se tyto organizace snažili a snaží o zrušení Benešových dekretů o kterých tvrdí, že jsou rasistické a protiprávní. Neustále mají v hubě prezidenta Beneše a přitom je zcela zásadním způsobem pomíjen fakt, že Benešovy dekrety přesně vycházejí z dikce Postupimské konference. Já vím, že bývalý prezident Beneš toho zvrtal dost a dost, ale jeho dekrety měly smysl, vycházely ze závěrů dohody vítězných mocností a jakékoliv výkřiky o rasismu jsou nesmyslné. Skutečný rasismus a genocida obyvatelstva byla Evropskými národy zažita právě od Němců a jejich přisluhovačů. Rod Walderode patřil nejen k přisluhovačům. Rod Walderode se hlásil i k německé národnosti a je dnes úplně jedno, zda to bylo z důvodu skutkové podstaty nebo jen vyčůranosti a kolaborantství. Už to samo o sobě činilo škodu Českému státu a národu.
 
             Je obecně známo, že pan Walderode byl příslušníkem Wehrmachtu a tudíž musel jít proti zájmům Českoslovenka a národům Čechů a Slováků. To je prostě daná věc daná právě onou příslušností k německým ozbrojeným silám bojujícím pod hákovým křížem. Je stupidním rozhodnutím Českých soudů, že jeho působení ve Wehrmachtu nepřineslo žádné škody Českému státu a národu. To je prostě nesmysl jdoucí proti logice samotné příslušnosti k něčemu, čehož zájmy tento člověk hájil. Je známo i to, že pan Walderode byl za okupace několikrát vyznamenán,což značí, že zájmy nacistů hájil velmi dobře a s nadšením. Ono se totiž vyznamenání nedává jen tak někomu a za nic. Pan Walderode své postoje vyjadřoval dosti otevřeně a sám potvrdil na čí straně skutečně stojí. Potvrzeno to bylo tím že na Hrubém Rohozci vlála nacistická vlajka. Fotografie jsem viděl.
 
             Bylo velkou chybou Českého státu, že mu bylo po válce vráceno občanství. Víme my dnes, že to nebyl nějaký podvod za úplatu nebo prostá úřední chyba??? Nevíme. Vždyť kolik bývalých nacistů uprchlo z Evropy na falešné papíry přes Vatikán a katolickou církev mimo dosah práva. Byly jich stovky a možná tisíce a Walderode patřil mezi šlechtické elity se značnými kontakty.
 
             České soudy jsou svým rozhodnutím ostudou České země a zcela otevřeně plivly na odkaz všech bojovníků proti nacismu a Německé roztahovačnosti. České soudy potvrdily i to, že jsou i ony nástrojem na přepisování dějin a je jim lhostejné, že porušily závěry Postupimské konference a prolomily dnes už otevřeně Benešovy dekrety. Německo Československu dodnes nezaplatilo válečné reparace a už nás zase ožírají jak prasečí kejtu. Zcela otevřeně bylo zneužito generační výměny soudců, kdy do funkcí přišli ti mladší, kteří o historii vědí prd a ořech a jsou mnohem přístupnější požadavkům Němců. Bylo sprostě využito i toho, že v posledních letech zemřelo mnoho pamětníků a očitých svědků. Tohle je vážený soude fuj-tajbl víme??? Že se nestydíte!!! No asi ne za ty prachy!!!
 
            Dnes platíme daň za svou humanitu a odsun Němců a kolaborantů. Oni se nám dnes vracejí /jejich potomci/. Kdybychom je po roce 1945 postavili ke zdi a popravili tak by byl navždy pokoj, ale to jsme chtěli být humanisté. Byla to chyba je nechat žít.
 
            Co vy na to pane Babiš, co vy na to paní Benešová??? Teď je správný čas postavit se za zájmy České republiky a národa, tak koukejte dělat.
 
      Ram
Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.06.2019 19:37

Ve své podstatě je toto rozhodnutí neplatné.Nároky na restituce končily někdy v roce 2005(možná se o rok mýlím).Pak se politici diví nenávistným příspěvkům na sociálních sítích.V české justici je potřeba vyhnat nynější soudce a tzv.státní zástupce a všechny je vyměnit s tím,že to mají na 5 let a potom musí působení na dalších 5 let obhajovat svou prací.Jinak se situace nezmění!Při neobhájení nechat zaplatit případné škody,které by vznikly jejich podvodným jednáním.


 
Čeněk Urbanec

Čeněk Urbanec

20.06.2019 18:07

Antislovanismus bych nazval tenor naší justice, to je tato prasárna, Schwarzenbergovy "restituce" podle rakouského práva (sic!), zmrdství soudce v případu primitivního havlismu hotelu Brioni...


 
Bedřich Pavelka

Bedřich Pavelka

19.06.2019 22:42

To nenī jenom u nás!!! V šude v evropě!! Táto nenažranà verbež je všude! Jenom občané si to neuvědomují!!! Za pozlátko jsou schopni prodat vlast!! Přijde doba,ckdy ti to zrádci næroda,budou souzeni za vlastizradu!!


 
Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Na louce u lesa si hrály děti. Některé si hrály na honěnou, jiné si prohlížely pestrobarevné květy a další se vzrušeně o čemsi dohadovaly u malého mraveniště.

Pojďte sem,děti, posaďte se a já vám budu vyprávět pohádku,“ svolal je k sobě učitel.

 
SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti jsem 17. července 2019 zkritizoval paní ministryni Marii Benešovou v článku Nesnesitelná lehkost vládnutí II.

 

(Ne)milý Jane Hrušínský,

(Ne)milý Jane Hrušínský,

sice jste nás občany láskyplně oslovil slovy „Milí voliči Miloše a Andreje, milí odpůrci eura. Milí největší odpůrci eura v Evropě!“, ale ve mně se v ten moment vybavil jistý vlastizrádný představitel KDU-ČSL, který na sjezdu bavorského Landsmančaftu oslovil přítomné německé delegáty slovy: „Milí krajané“! Je to náhoda, nebo záměr, pane Hrušínský? Proto také to „(ne)milý“ v oslovení. Ostatně, pro mne (a nejen pro mne mě) nebudete nikdy milý, i kdybyste se o to snažil sebevíc, což je vám jistě zcela lhostejné, protože Vy máte svůj okruh „přátel“, které milujete a oni milují Vás. Tak si to užijte! Ale k věci.

Poslední domácí zprávy

SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti...