• Úterý, 07. červenec 2020
 • Svátek má Rukojmí Bohuslava

                   Kde začíná vymývání mozků?
Počet návštěv: 1660

Kde začíná vymývání mozků?

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Možná už v té Mateřídoušce, kde dětem bez vších pochybností předkládají Grétin zelený svět, kde pochybnosti neexistují. Na televizi Déčko, kde vysílají čím dál víc novodobých pohádek plných levicového aktivismu a ideologie gender. Ve školách na hodinách občanské nauky, kde se děti učí hlavně nepochybovat…

Pořád přemýšlím, kde se v mladých lidech bere ten fanatismus. Ale znáte to, příklady táhnou. A mladí mají od dětství vzory, které v nich nerozvíjí kritické myšlení ani náhodou. Schopnost pochybovat, diskutovat a přemýšlet nezávisle na vnucovaných ideologiích je ten největší výdobytek svobodné společnosti. Chtěli jsme takovou společnost vybudovat a nějak se nám to vymklo z rukou.

Nějak se stalo, že systém upřednostňuje hloupé lidi, kteří tupě a neochvějně sdílí nějaké mantry společné všem těm lepším lidem. Stačí mít správnou rétoriku a ideálně udělat ze sebe menšinovou oběť a dveře máte otevřené do médií a k práci v neziskovkách. Mladí lidé se jen přizpůsobili. Vybírají si nejúčinnější životní strategie. Boj o svobodu jsme prohráli. Příklady mladých, kteří dávají přednost stádnímu nesvobodnému chování jsou toho důkazem.

Nejdůležitějším znakem svobodné společnosti je totiž schopnost diskutovat, pochybovat, hádat se a na základě těch hádek a diskusí si upravovat svůj pohled na svět. Poznávat nové věci a nezávisle je posuzovat. To je svoboda. A je to taky důležitý předpoklad vývoje a také prosperity. Když společnost svobodná není, ztratí se pochybnosti a diskuse, ustrne i vývoj. Ne nadarmo Evropská unie dost pokulhává – nemá žádné super firmy, které by určovaly technologický vývoj.

Když vidíte mladé lidi, kteří přebírají svazáckou rétoriku jediného správného vidění světa, musí vás mrazit. Duch padesátých let je zpátky v hipsterských dresech. Pronikl i do komunit, kde byste stádnost nečekali – je v hip hopu, v alternativním rocku, v uměleckých komunitách. Největšími fanatiky jsou FAMáci…

Znakem mladých přece bylo vždy rebelství, snaha se lišit a zpochybňovat vše, co bylo mladým nuceno autoritami. Dnes mladí jakékoliv rebelství potírají a staví se na stranu autorit bez jakéhokoliv zpochybňování. Kdo halasněji projevuje nadšení nad lidmi jako je senátor Drahoš nebo jemu podobní papaláši, ten je king. Za nás by to byl člověk odsouzený k vyloučení z komunity…

Můžeme jen doufat, že jak bude tlak na vymývání mozků sílit, lidé včetně těch mladých se budou bouřit. Ani těm svazákům to moc dlouho nevydrželo – i ten Pavel Kohout prohlédl. Chvilku to ještě potrvá, protože moderní doba má přece jen víc rafinovanějších nástrojů na blbnutí lidí, ale jednou to skončí.  

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.06.2019 19:31

Ve školách všech stupňů se nepodoruje myšlení,ale vnucuje se jediný správný názor.A do základních škol jsou vpouštěny neziskovky,které jsou placeny ze zahraničí.Takže se fanatismus stává hlavní devizou mladé generace.Stačí se podívat na gender výchovu.Vždyť by mládež v těchto horkých dnech měla chodit nahá,když pohlaví neexistuje.A to všechno je práce neziskovek a hloupých a prodejných ředitelů a učitelů škol.Žádné zvyšování platů do té doby,než budou ve školách učit a ne vlévat své debilní názory do hlav dětí.


 

20.06.2019 10:23

Vymývání mozků? Jde o to vyřadit logické myšlení. Sami sebe můžeme testovat, jak jsme se protáhli mezi Scilou a Charibdou, aniž jsme ztroskotali na útesech mámení a zpěvu pokušení. ...Začnu logickou úvahou. Ing. Babiš je dnes celospolečenské téma. Můžeme začít například u jeho podpisu spolupráce s StB, jako informátora pod přezdívkou "Bureš". Kdo chce, této neověřené zprávě věří jako faktu. Pokud si zanalizujeme skutečnost, podle níž museli v jeho případě postupovat estébáci, pak bychom měli vědět, kdo byli těmi, co ho ke spolupráci přeměli. Jistě zároveň s jeho podpisem museli být podepsáni i ti tajní policisté, kteří mu podstrčili k podpisu jeho slib spolupráce s StB pod nos. O nich však naprosto nic nevíme. (Jejich jména, hodnosti, datum, počet schůzek, kdy a kde byly realizovány, způsob dohodnutého předávání informací, častost Babišových návštěv na úřadovnách StB, jeho další kontakty (schůzky s agenty StB mimo prostor vyšetřoven), jeho konspirační činnost, na níž profesně doplatili jeho spolupracovníci, jimž zničil karierní postup). Můžeme mít tedy pouze domněnky. Ale i ty by měly být podloženy konkrétními, zjistitelnými fakty. Pokud estébáci tlačili ke spolupráci Babiše, kde jsou jejich jména, hodnosti, čas schůzek, objem jeho výpovědí (častost jeho chůzek s agenty StB a svědčení v neprospěch koho:::?) Kdo myslí logicky, dokáže jeho "provinění" rozebrat jako hodinky. Tím, že nikdo z mainstreamu není schopen doložit, kdo vlastně (jména a hodnosti estébáků) ho přiměl ke spolupráci, je jeho případ zcela zmanipulovaný. Vždyť není na světě nic jednoduššího, než pro veřejnost uveřejnit, že v každém případě byli na scéně i estébáci. O nich ovšem nesmíme nic vědět. Jejich jména a hodnosti jsou pro veřejnost zatajeny. Ti, kdo je zatajují, účelově spolupracují s těmito podvratnými živly, bývalými estébáky. (Jinak by nebyl důvod jména estébáků skrývat). Vymývání mozků tedy vyznívá v tom slova smyslu, že jediný, kdo se provinil, je Babiš. Ti, kdo na něho naléhali a svítili mu do očí z druhé strany stolu jsou a budou v bezpečí. Jejich jména se nikdy nedozvíme. Estébáci mají naprosto nejvyšší zásluhové důchody dodnes. Jejich "odchodné" za ministra Sachra činilo kolem 200,000.-Kč odstupného. ( Estébák,podplukovník Junek si například koupil Lucernu od bratrů Havlů). Havel se obklopil nomenklaturními kádry, z nichž dominoval Čalfa. Karla Kryla nepustil na Hrad a nechtěl se s ním sejít. Dal přednost Dalajlámovi před řešením našich ožehavých problémů. .....Mějte se hezky.


 
Putin a náš svět…

Putin a náš svět…

Zatímco USA den po dni prohlubují svůj rozval, zatímco EU, kromě sankcí proti Rusku nezvládla ve své "vyspělé" západní části koronavirus a lidé umírali po desetitisících, Rusko ukázalo světu jak je semknuté, jak si drží tolik potřebné tradiční hodnoty.

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Cestou z Velehradu hlásili v rádiu, že se uvažuje zavést poplatek za to, že půjdete v Krkonoších na Sněžku. Ač obyvatel obce (Pec pod Sněžkou), chodím nahoru jen tak 2x za rok. Při Svatovavřinecké pouti 10. srpna jdeme většinou celá rodina a pak obvykle ještě jednou nějací známí, co na Sněžce ještě nebyli, nebo tak něco. Takže by mne to finančně nezruinovalo. Ale věc má širší rozměr než peněžní.

Poslední domácí zprávy