• Pondělí, 23. září 2019
 • Svátek má Rukojmí Berta

                   Kde začíná vymývání mozků?
Počet návštěv: 862

Kde začíná vymývání mozků?

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Možná už v té Mateřídoušce, kde dětem bez vších pochybností předkládají Grétin zelený svět, kde pochybnosti neexistují. Na televizi Déčko, kde vysílají čím dál víc novodobých pohádek plných levicového aktivismu a ideologie gender. Ve školách na hodinách občanské nauky, kde se děti učí hlavně nepochybovat…

Pořád přemýšlím, kde se v mladých lidech bere ten fanatismus. Ale znáte to, příklady táhnou. A mladí mají od dětství vzory, které v nich nerozvíjí kritické myšlení ani náhodou. Schopnost pochybovat, diskutovat a přemýšlet nezávisle na vnucovaných ideologiích je ten největší výdobytek svobodné společnosti. Chtěli jsme takovou společnost vybudovat a nějak se nám to vymklo z rukou.

Nějak se stalo, že systém upřednostňuje hloupé lidi, kteří tupě a neochvějně sdílí nějaké mantry společné všem těm lepším lidem. Stačí mít správnou rétoriku a ideálně udělat ze sebe menšinovou oběť a dveře máte otevřené do médií a k práci v neziskovkách. Mladí lidé se jen přizpůsobili. Vybírají si nejúčinnější životní strategie. Boj o svobodu jsme prohráli. Příklady mladých, kteří dávají přednost stádnímu nesvobodnému chování jsou toho důkazem.

Nejdůležitějším znakem svobodné společnosti je totiž schopnost diskutovat, pochybovat, hádat se a na základě těch hádek a diskusí si upravovat svůj pohled na svět. Poznávat nové věci a nezávisle je posuzovat. To je svoboda. A je to taky důležitý předpoklad vývoje a také prosperity. Když společnost svobodná není, ztratí se pochybnosti a diskuse, ustrne i vývoj. Ne nadarmo Evropská unie dost pokulhává – nemá žádné super firmy, které by určovaly technologický vývoj.

Když vidíte mladé lidi, kteří přebírají svazáckou rétoriku jediného správného vidění světa, musí vás mrazit. Duch padesátých let je zpátky v hipsterských dresech. Pronikl i do komunit, kde byste stádnost nečekali – je v hip hopu, v alternativním rocku, v uměleckých komunitách. Největšími fanatiky jsou FAMáci…

Znakem mladých přece bylo vždy rebelství, snaha se lišit a zpochybňovat vše, co bylo mladým nuceno autoritami. Dnes mladí jakékoliv rebelství potírají a staví se na stranu autorit bez jakéhokoliv zpochybňování. Kdo halasněji projevuje nadšení nad lidmi jako je senátor Drahoš nebo jemu podobní papaláši, ten je king. Za nás by to byl člověk odsouzený k vyloučení z komunity…

Můžeme jen doufat, že jak bude tlak na vymývání mozků sílit, lidé včetně těch mladých se budou bouřit. Ani těm svazákům to moc dlouho nevydrželo – i ten Pavel Kohout prohlédl. Chvilku to ještě potrvá, protože moderní doba má přece jen víc rafinovanějších nástrojů na blbnutí lidí, ale jednou to skončí.  

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.06.2019 19:31

Ve školách všech stupňů se nepodoruje myšlení,ale vnucuje se jediný správný názor.A do základních škol jsou vpouštěny neziskovky,které jsou placeny ze zahraničí.Takže se fanatismus stává hlavní devizou mladé generace.Stačí se podívat na gender výchovu.Vždyť by mládež v těchto horkých dnech měla chodit nahá,když pohlaví neexistuje.A to všechno je práce neziskovek a hloupých a prodejných ředitelů a učitelů škol.Žádné zvyšování platů do té doby,než budou ve školách učit a ne vlévat své debilní názory do hlav dětí.


 

20.06.2019 10:23

Vymývání mozků? Jde o to vyřadit logické myšlení. Sami sebe můžeme testovat, jak jsme se protáhli mezi Scilou a Charibdou, aniž jsme ztroskotali na útesech mámení a zpěvu pokušení. ...Začnu logickou úvahou. Ing. Babiš je dnes celospolečenské téma. Můžeme začít například u jeho podpisu spolupráce s StB, jako informátora pod přezdívkou "Bureš". Kdo chce, této neověřené zprávě věří jako faktu. Pokud si zanalizujeme skutečnost, podle níž museli v jeho případě postupovat estébáci, pak bychom měli vědět, kdo byli těmi, co ho ke spolupráci přeměli. Jistě zároveň s jeho podpisem museli být podepsáni i ti tajní policisté, kteří mu podstrčili k podpisu jeho slib spolupráce s StB pod nos. O nich však naprosto nic nevíme. (Jejich jména, hodnosti, datum, počet schůzek, kdy a kde byly realizovány, způsob dohodnutého předávání informací, častost Babišových návštěv na úřadovnách StB, jeho další kontakty (schůzky s agenty StB mimo prostor vyšetřoven), jeho konspirační činnost, na níž profesně doplatili jeho spolupracovníci, jimž zničil karierní postup). Můžeme mít tedy pouze domněnky. Ale i ty by měly být podloženy konkrétními, zjistitelnými fakty. Pokud estébáci tlačili ke spolupráci Babiše, kde jsou jejich jména, hodnosti, čas schůzek, objem jeho výpovědí (častost jeho chůzek s agenty StB a svědčení v neprospěch koho:::?) Kdo myslí logicky, dokáže jeho "provinění" rozebrat jako hodinky. Tím, že nikdo z mainstreamu není schopen doložit, kdo vlastně (jména a hodnosti estébáků) ho přiměl ke spolupráci, je jeho případ zcela zmanipulovaný. Vždyť není na světě nic jednoduššího, než pro veřejnost uveřejnit, že v každém případě byli na scéně i estébáci. O nich ovšem nesmíme nic vědět. Jejich jména a hodnosti jsou pro veřejnost zatajeny. Ti, kdo je zatajují, účelově spolupracují s těmito podvratnými živly, bývalými estébáky. (Jinak by nebyl důvod jména estébáků skrývat). Vymývání mozků tedy vyznívá v tom slova smyslu, že jediný, kdo se provinil, je Babiš. Ti, kdo na něho naléhali a svítili mu do očí z druhé strany stolu jsou a budou v bezpečí. Jejich jména se nikdy nedozvíme. Estébáci mají naprosto nejvyšší zásluhové důchody dodnes. Jejich "odchodné" za ministra Sachra činilo kolem 200,000.-Kč odstupného. ( Estébák,podplukovník Junek si například koupil Lucernu od bratrů Havlů). Havel se obklopil nomenklaturními kádry, z nichž dominoval Čalfa. Karla Kryla nepustil na Hrad a nechtěl se s ním sejít. Dal přednost Dalajlámovi před řešením našich ožehavých problémů. .....Mějte se hezky.


 
Bylo jich cca 300 000 tisíc pivařů a párkařů, co se se zadarmo tísnili na Dnech NATO, bez sebereflexe, jako národ, co byl zbrojnicí Hitlera, pak zase Stalina a dnes leze do zadku USA.

Bylo jich cca 220 000 tisíc pivařů a párkařů, co se se zadarmo tísnili na Dnech NATO, bez sebereflexe, jako národ, co byl zbrojnicí Hitlera, pak zase Stalina a dnes leze do zadku USA.

Bydlím nedaleko mošnovského letiště, takže mi v uších ještě doznívá hukot hlavně bombardéru B-52 a mně nezbývá si připomenout si, jak v jednom obskurním plátku se na hlavní straně tloukly dva titulky vedle sebe: „Myslivci skolili 230 tisíc kanců“ a signifikantní pro tento bulvár - „NATO v Ostravě a 220 000 diváků…“ Nechci nikoho urážet, ti divočáci za to nemohou, že onemocněli, byť geneticky jsou lidem blízké…

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když pouze ukázala předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když ukázala pouze předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

V České televizi před několika dny závěru srpna 2019 odezněla jen laciná propaganda roku 1968, když při předávání medailí jí a sovětské gymnastce Čáslavská okázale odvrací na protest svoji tvář od vlajky SSSR. Ani slovo o tom, jak přišel říjen 1968 a sedminásobná olympijská vítězka - gymnastka Věra Čáslavská a stříbrný olympijský medailista - běžec Josef Odložil si před více než půl stoletím řekli 26. října 1968 své “ano“ během letních olympijských hrách v Mexico City.

Bude se FAMU distancovat od svého nejznámějšího absolventa Emirá Nemanja Kusturici kvůli vyznamenání od prezidenta Zemana k 28. říjnu 2019? Na FAMU, kterou proslavil, se prý proti němu chystá velká akce

Bude se FAMU distancovat od svého absolventa Emirá Kusturici kvůli vyznamenání od prezidenta Zemana k 28. říjnu 2019? Na FAMU, kterou proslavil, se prý proti němu chystá velká akce "vítačů" uprchlíků a odpůrců Zemana

„Je možné, že se FAMU bude chtít od Emira distancovat ještě dřív, než vyznamenání od prezidenta dostane. Teď se o tom začíná mluvit, ale nejvíc se to rozjede až v říjnu, kdy začíná výuka a fakulta bude naplno žít. Některé katedry jsou dost angažované a většinu tam tvoří lidi levicově-progresivistických názorů,“ sděluje redakci ParlamentníchListů.cz zdroj z fakulty pod podmínkou zachování anonymity. 

První premiér Ben Gurion vedl Izrael 13 roků, před 71 lety připomněl komuny zvané kibucy; řekl, že “socialismus byl pro židovský stát stejně důležitý jako hebrejská Bible”..

První premiér Ben Gurion vedl Izrael 13 roků, před 71 lety připomněl komuny zvané kibucy; řekl, že “socialismus byl pro židovský stát stejně důležitý jako hebrejská Bible”..

Chci širokou vládu národní jednoty“, prohlásil centrista Benny Ganc po úterních předčasných volbách v Izraeli. Vyjádřil radost nad výsledkem své koalice Modrá a bílá, hlavní soupeř stávajícího premiéra Benjamina Netanjahua se ale vítězem voleb neprohlásil. Volby pravděpodobně skončí patem.

Poslední domácí zprávy