• Úterý, 14. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Karolína

V temné politické minulosti zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes chce, aby stranu opět vedl aristokrat, resp. Tomáš Czernin; jen se neví, jestli to nebude další „šlofíkový“ šlechtic Tomáš Spáč II.
Počet návštěv: 5464

V temné politické minulosti zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes chce, aby stranu opět vedl aristokrat, resp. Tomáš Czernin; jen se neví, jestli to nebude další „šlofíkový“ šlechtic Tomáš Spáč II.

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Táhne mu na 82 let, v uplynulých měsících prodělal zápal plic, pak byl v nemocnici kvůli problémům se srdcem. A zrovna teď si Karel Schwarzenberg připomíná deset let od doby, kdy s Miroslavem Kalouskem založil TOP 09. Ve Výzvě Seznamu mluvil o demonstracích, kondici TOP 09 i svém zdravotním stavu.

TOP 09, politická strana nyní pod hranicí volitelnosti, ještě ve sněmovních volbách v roce 2010 zazářila ziskem 17 procent hlasů, ale od té doby každé další volby padá dolů. Schwarzenberg, nespokojený se současným předsedou TOP 09 Jiří Pospíšilem, proto chce změnu – do čela podporuje senátora Tomáše Czernina, také šlechtice.

Jiří Pospíšil a Markéta Pekarová Adamová…Autor: (c)Veronika Rejmanova

Pro oslavu výročí jako pořádní křesťané v čele s Kalouskem, kdysi Lidovcem, si vybrali Břevnovský klášter (plným názvem Benediktinské arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze-Břevnově) je nejstarší český mužský klášter v pražské čtvrti Břevnov. A tak v Břevnově zazněly projevy všech dosavadních předsedů strany, tedy Karla Schwarzenberga, Miroslava Kalouska a Jiřího Pospíšila.V pražském Břevnovském klášteře slavila "topka"  - Trampové, Odpadlíci a  Přeběhlíci - deset let existence parlamentní strany TOP 09.

Název strany však rafinovaně tvoří zkratka pompézních slov - tradice, odpovědnost a prosperita doplněná o číslo odkazující na rok vzniku. Strana se hlásí k liberálnímu konzervatismu, v Evropském parlamentu je členem Evropské lidové strany.

Ministerstvo vnitra stranu TOP 09 zaregistrovalo 26. června 2009, o jejím vzniku ale debatoval už v roce 2008 lidovecký poslanec Miroslav Kalousek, senátor za Zelené Karel Schwarzenberg a budoucí předseda STAN Petr Gazdík. Na ustavujícím sněmu v Praze byl Schwarzenberg zvolen předsedou a Kalousek prvním místopředsedou. Krátce poté podepsali dohodu o vzájemné podpoře se Starosty, která trvala do roku 2016.Výsledek obrázku pro olser schwarzenberg pussi riot

Náhle se však ozval hlas modré aristrokratické krve a místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin letos v červnu, jak již bylo výše uvedeno, oznámil, že se na podzim bude ucházet o předsednické křeslo. Doposud Schwarzenberg říkal, že česká občanská společnost se ještě musí vyvíjet. A teď, po obří demonstraci na Letné, má pocit, že už se probudila, protože zjistila, že mocenský pakt Zeman-Babiš je skutečným ohrožením demokracie.

To tvrdí Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg, jehož předcházející politickou stranou byla Strana zelených. Nyní krachující TOP 09 - Trampové, Odpadlíci, Přeběhlíci v deváté politické straně, stručně TO Pos.rem zítra v nula devět...

Kolikpak že má let už podruhé v přímé volbě několik miliony voličů zvolený prezidentem Česka Miloš Zeman; není mu náhodou už skoro pětasedmdesát…? Ke všemu trpí cukrovkou a s ní spojeným onemocněním nervů nohou, kvůli kterému nemá cit v nohou od kotníků dolů. Při zdolávání schodů mu proto musí pomáhat doprovod…

Jeho projevy bývají přesto brilantní; počítá se činnost jeho mozku, který mu ani jednou nedovolil usnout… http://www.rukojmi.cz/clanky/4806-projev-milose-zemana-pri-udileni-statnich-vyznamenani-k-vyroci-28-rijna-1918Výsledek obrázku pro senátora Tomáše Czernina

Opět šlechtic Tomáš Czernin (vpravo) chce tedy nahradit Jiřího Pospíšila v čele TOP 09, která prahne po modré krvi; jak ovšem Czernin v  pochrupování nahradí svůj vzor - knížete Karla Spáče I., to je ve hvězdách a pruzích... (Tomáš Czernin, celým aristokratickým jménem Tomáš Zachariáš Josef Maria Děpolt Rudolf Kazimír Hostislav hrabě Czernin je příslušník vinořské větve rodu Czerninů, lesník a zemědělec, majitel zámku Dymokury…) | Zdroj: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Ne každý si však může žít jako kníže Rohan, vlastně Karl von Schwarzenberg, co disponuje několika zámky, vlastní Čimelice, Sedlc, Dřevíč, či Karlov, Orlík a Dřevíč, Murau v Rakousku. Bydlí v Čechách ve vsi Sýkořice, žije mj. ve Švýcarsku. Jen předloni si pořídil 23 nových pozemků, především v jižních a středních Čechách, v hodnotě téměř jednoho miliónu. Celkově má převážně z restitucí 4000 hektarů. Má zkrátka nemovitosti, domy, zámky, hotely a pozemky v Rakousku, Německu, Švýcarsku i v Česku.

Rakouský magazín Format odhadl jeho celkový majetek na téměř 12 miliard korun. Ke svému kdysi ministerskému, bratru dvě stě tisícovému platu, navíc přiznával důchod z Německa ve výši 140 tisíc korun, z pronájmu nemovitostí v Rakousku, Německu a Česku mu předloni přišlo na účty osm milionů korun. Rok před tím navíc prodal část podniku za 2,66 milionů korun.

Výsledek obrázku pro foto olser havel

Jak dostal Havel zálusk i na saúdsko-arabské petrodolary: http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/813-kdo-privedl-saudy-do-ceska-vaclav-havel-jemuz-asi-nestacilo-jen-humanitarni-bombardovani

Sice moc česky žvatlat neumí, ale rád za Česko mluví a to dost rezolutně. Třeba, když vysvětlil, že „uznání Kosova nebyl morální čin, uznání bylo uznání faktu” a prý podle mezinárodního práva „kosovská autorita” splnila předpoklady potřebné k uznání samostatnosti.

Nerespektoval rezoluci č. 1244 Rady bezpečnosti OSN z roku 1999, která Srbsku zaručila územní celistvost s tím, že část území (Kosovo a Metochia) budou dočasně pod správou OSN. Kosovo vyhlásilo nezávislost na Srbsku proti jeho vůli 17. února 2008. A do toho Václav Havel, jemuž dělal kancléře, s humanitárním bombardováním Srbska a Černé Hory; je snad něco mírovějšího…? Václav Havel – humanitární bombardování…Výsledek obrázku pro Theresa, rozená Hardeggová

Tak si připomeňme, jak to bylo s Karlem Spáčem I., co napřed žil v Rakousku nedaleko babičky z matčiny strany, která ho i živila. O několik let později se přestěhoval do jejího bytu v ulici Jacquingasse ve Vídni, který se brzy proměnil ve společenský salon. V mládí se flamendr Schwarzenberg čile věnoval vídeňskému kavárenskému životu.

Zajímavé jsou rovněž jeho někdejší knížecí aktivity v silových zednářských organizacích. Trilaterální komise je diskusní fórum politiků, obchodníků, bývalých diplomatů a novinářů založené na podporu bližší spolupráce mezi státy USA, Evropy a Japonska. Komise byla založena v roce 1973 z podnětu finančníka Davida Rockefellera. Velmi nátlaková je i skupina Bilderberg, což je označení pro uzavřenou konferenci, na kterou je pozváno 120 až 150 významných osobností, kteří kují pikle a řídí svět… A zřejmě se na nich dobře spí…

Nedávno drze a zcela psychopaticky přirovnal Schwarzenberg 45. prezidenta USA Donalda Trumpa k Hitlerovi. Čestný předseda TOP 09 uvedl, že proti establishmentu bojovala celá řada politiků, především demagogicky ladění politici. „Všichni populisté a demagogové bojovali proti establishmentu. Říkal to Hitler, zaznělo to i během komunistického převratu v roce 1948. Já to pamatuju a ono se ukazuje, že to bývá lež,“ řekl Schwarzenberg.

Zapomněl, že blíž k tomuto přirovnání má on sám? Otec Schwarzenbergovy manželky Theresy rozené Hardeggové (72) byl totiž vysokým příslušníkem jednotek SA a obdivovatelem Adolfa Hitlera. „Hrabě Johannes Hardegg, usazený na dolnorakouském zámku Ulrichskirchen, očekával podobně jako řada dalších představitelů šlechty od Adolfa Hitlera a jeho Třetí říše osobní výhody. Velmi záhy vstoupil do nacistických organizací a dotáhl to až na führera (velitele) SA,“ píše ve Schwarzenbergem autorizovaném životopise rakouská novinářka Barbara Toth. Kniha vyšla česky v nakladatelství Torst v roce 2007.

Rádoby vtipný kníže, když zrovna nespí: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dedek-starej-ma-dat-pokoj-pajdam-skoro-hur-nez-prezident-rika-schwarzenberg-74808?dop-ab-variant=7&seq-no=3&source=hpVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenberg

Radostná chvíle pro muslimské bratry, že se jejich hostitel na chvíli probral ze svého snění; když stojí, má ve svém spaní ještě rezervy…

V župní složce Theresina otce, poznamenává dále novinářka, najdeme úkol „vycvičit vybrané příslušníky SS a SA ve střelbě“. Hardegg byl také členem Německého klubu v Rakousku, který byl sice založen už roku 1908, ale ve třicátých letech se stal spojencem národních socialistů. Jeho stanovy z té doby tvrdí, že „členy mohou být jen Němci árijského původu, kteří se hlásí k zásadám nacionálního socialismu.“ Podle soudních spisů z roku 1945 patřili k jeho zakladatelům „nefalšovaní nacisté, kteří si od Třetí Říše slibovali počátek zlatého věku“.

Faktem je, že manžel nemůže za minulost otce své manželky, ale krev není voda…Mám už těch stupidností plné zuby, kdypak naši presstituti napíší, co by bylo, kdyby byl prezidentem právě Karel Schwarzenberg, zvaný kníže Karel Spáč I., co spí, kudy chodí, včetně jednání české Sněmovny, v níž seděl za pultíkem ministra zahraničí…? Kromě kachního pochodování trpí patrně chronickou ospalostí – narkolepsií, což neurologická porucha, kdy mozek není schopen správně regulovat cyklus spánku a bdění. Postižený člověk (narkoleptik) upadá během dne náhle do spánku nebo trpí extrémní ospalostí, bez ohledu na spánek předchozí noci.

A co činí Schwarzenberg, když zrovna nespí? Když se mimořádně ta jeho přírodní šlofíková samozřejmost nekoná, rád nosí ve sněmovně v klopě saka placku s nápisem „Putine, ke mně! Mazej na místo!“. Ministr zahraničí musí přece vědět, jak podpořit vládu, v níž zasedá… Připomeňme si rovněšž chlapské výroky K. Schwarzenberga k rozsudku nad Pussy Riot, jejíž členka v sedmém měsíci těhotenství souložila při grupensexu:

„Velice vás obdivuji. Držte se. Rusko získá svou důstojnost a svobodu. Všichni na vás myslíme. Pokouším se je podpořit, poněvadž ty holky jsou opravdu báječné, já je opravdu obdivuji. Je dobré upozornit ruské politiky, že někoho zavřít kvůli představení je v dnešní době opravdu poněkud mylné.“

Opět jen glosa, vlastně fotofejeton o tom, jak se presstituti pošklebují prezidentu Miloši Zemanovi, jenž prý sešel věkem, avšak nepíší o ostudném usínání šišlavého Karla Schwarzenberga, který měl tu drzost kandidovat kdysi na prezidenta ČR; spí při jednání NATO, Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), při tiskové konferenci s Dalajlámou či v OVM ČT24…

Zde je pro zopakování stručný doplňující přehled stranických šlofíků knížete Karla Spáče I,. aneb Jak se budí knížecí princové: https://www.youtube.com/watch?v=TLhtlIVRyMw

Výsledek obrázku pro foto olser zeman schwarzenbergarticle_photoVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergSouvisející obrázekVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergSouvisející obrázekVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergSouvisející obrázekVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenberg

Inu, opakování matka moudrosti, aneb Kdo spí, ani chleba neptá, jak říkala moje valašská babička...

Čas oligarchů: http://www.nfpk.cz/_userfiles/soubory/publikace/cas_oligarchu_pdf_tisk.pdf

http://www.rukojmi.cz/clanky/4806-projev-milose-zemana-pri-udileni-statnich-vyznamenani-k-vyroci-28-rijna-1918

http://www.rukojmi.cz/clanky/1582-vztekly-prelat-halik-navzdory-biskupske-konferenci-dsti-ohen-a-siru-na-prezidenta-zemana-a-chce-hledat-antizemana

http://www.rukojmi.cz/clanky/696-kdyz-zednari-rozhodnou-nejede-pres-to-vlak-obama-merkelova-halik-schwarzenberg

http://www.rukojmi.cz/clanky/1392-kdyz-se-dva-tonouci-papalasi-schwarzenberg-a-kalousek-z-top-09-i-stebla-tibetske-vlajky-chytaji

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.06.2019 18:55

Nedoučený hajný po celou dobu svého pobytu jen škodil.Havel mu zajistil české občanství(neměl na něj nárok) i vrácení majetku,který byl zabaven za spolupráci Schwarzenbergů s nacisty.Měl od parlamentu zákaz uznat Kosovo a stejně to udělal.Nyní chronický spáč ani neví,co se děje a je odkázán na zprostředkované informace,většinou od Kalouska.Zkrátka tady opět chtějí zavést šlechtické výsady.A hloupý národ drží ústa!


 
Ti

Ti "Člověci" si nedají pokoj

V minulém týdnu nás opět v Rusku svérázně „proslavila” organizace Člověk v tísni. Při vyhodnocování nedávno skončeného, všelidové hlasování o změnách ruské ústavy v Dumě, ruském parlamentu, dostal slovo i Předseda parlamentní komise pro zahraniční zásahy, Vasilij Piskarjev. A servítky si rozhodně nebral. Natvrdo vyjmenoval státy a organizace, které se pokoušely negativně zasahovat do průběhu hlasování a které během něj šířily protiruskou a rozkladnou propagandu. Včetně, bohužel, České republiky a Člověka v tísni

Omluva

Omluva

Rád bych se touto cestou přes Rukojmí cz. veřejně omluvil Jarkovi Nohavicovi, že jsem ve svém článku omylem uvedl, že pomluvil Karla Gotta a že chtěl těžit z jeho smrti. Toto není pravda a tato slova patří Jaroslavu Hutkovi se kterým jsem Jarka nechtíc zaměnil. Vše o panu Hollanovi však v článku platí. Tato chyba jde na můj vrub, a jelikož se snažím žít a jednat čestně, tak se Jarkovi moc omlouvám. Svým dílem mi Jarek pomohl tuto mou chybu objevit a já mu děkuji. Upozorňuji čtenáře, že Jarek byl takový grand, že mě ani k narovnání této záležitosti nevyzval.                            Ještě jednou se Jarkovi omlouvám, ale také čtenářům a Ostravakum. Jsem to prostě vůl.
 
 
Po koronaviru další otřes: Němcová nevylučuje prezidentský úřad

Po koronaviru další otřes: Němcová nevylučuje prezidentský úřad

Ty nebolestnější události vám setrvávají v hlavě i se všemi  obrazy, které je doprovázely. Vracel jsem před sedmi lety v rychlíku Leo z Prahy do Ostravy a hleděl na televizní obrazovku, umístěnou na stěně vagónu metr nad mou hlavou - šly tam zrovna zprávy ČT – a hned ta první mi vyrazila dech z těla. Po pádu vlády Petra Nečase navrhuje ODS za premiérku Miroslavu Němcovou a její nejbližší usednutí do  premiérského křesla je prý už hotovou věcí.

Poslední domácí zprávy

Omluva

Omluva

Rád bych se touto cestou přes Rukojmí cz. veřejně omluvil Jarkovi Nohavicovi, že...