• Úterý, 14. červenec 2020
 • Svátek má Rukojmí Karolína

                         Letná: mimořádný logistický výkon
Počet návštěv: 1410

Letná: mimořádný logistický výkon

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Ale nejen úspěch, ale zcela určitě i rekord, minimálně tedy český. Protože dostat v určitý čas na určitou plochu a s určitým politickým záměrem určitou množinu lidí, čítající fantastických 250 000 osob, jimž je všem společné to, že nemají o politice pojem, je z hlediska logistiky čin hodný obdivu a v historii naší země výkon absolutně ojedinělý.

Takže: kdyby za ním stáli výhradně jen našinci, byl by to pro nás všechny důvod k hrdosti. Protože vyhledat v národě obrovskou a zcela specifickou skupinu lidí, trpících vzácnou duševní odchylkou, spočívající v neschopnosti reálně posoudit co se děje kolem nich - a to jak doma, tak v zahraničí - někde tyto lidi soustředit, sehnat pro ně stovky dopravních prostředků a pak je dopravit na určité ohraničené místo v hlavním městě – a tyto lidi pak na tomto místě po dvě či tři hodiny většinou ve stoji udržet, zajistit jim jídlo a pití – a pak, po ceremonii je zase zavézt zpět do jejich bydlišť, je výkon v logistickém smyslu skutečně mimořádný.

Takže ještě jednou: pokud by za ním byl výhradně jen výkon nás Čechů, mohli bychom plesat radostí nad tím, jací to nejsme logističtí kabrňáci a mistři světa. Kdyby se ovšem do celé téhle věci nevkládala jistá pochybnost: byli by totiž Češi schopní organizaci tak obřího podniku finačně sami utáhnout? Vždyť on se ten nedělní podvečer na Letné až tak uhrančivě podobal kterémukoli z podvečerů ukrajinského Majdanu, který by nebyl, kdyby nebylo pěti miliard dolarů, jež  Američané do Majdanu vrazili. Což se ovšem provalilo až poté, co se Majdan stal tzv. fait accompli, čili dokonaným činem. Čili: kdyby pěti miliard amerických dolarů nebylo, nebyl by ani ukrajinský Majdan.

Takže následující otázka se nabízí sama sebou: Bylo by bez pomoci z vnějška nedělního českého logistického rekordu z Letné?

Lubomír Man

 

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

26.06.2019 19:59

Minář a spol. zajímá jen retardované lidi a potom takové,co doufají v postup do vyšších sfér.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

25.06.2019 09:36

Podle toho co jsem viděl, sjezd "chytrých" asi opravdu stál stovky milionů. Upřesnit by to mohl Šášík Vondrů. Má z ozvučením velké zkušenosti. K tomu, podia, rampy, velkoplošné televize - na ně přenos zajistila "naše" ČT (Dvořáku, komu to necháte zaplatit) dále mávátka, hasiči, toalety ... Kde na to ten nezaměstnaný chlapec vzal ? Začlo to asi úvěrem. Jak je v byznysu běžné, nedostudovaný, nezaměstnaný mladík přesvědčil banku, nebo firmu, že teď sice nemá ani vorla, ale rodiče by mohli doložit, že vyžebrat u nich na stravu mu jde celkem dobře a tudíž určitě přesvědčí ty chytřejší z celé republiky k zasílání darů. Na takhle skvěle vyfutrovanou garanci banky samozřejmě slyší a půjčí klukovi pár set milionů. Plán se zdařil a lidé začli posílat příspěvky. Každý co mohl. Mnohým nezůstalo ani na vlak, nebo autobus, aby se do té Prahy dostali. Tak je přivezli "zadarmo" zase jiní dobrodinci. No a zoufalci v ČT se opravdově diví, že tomu nikdo nevěří. Velkým problémem toho přizrzlého chlapce je, že to trojčení normálních, cca devadesát procent lidí, vůbec nezajímá.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

25.06.2019 08:20

Tu samou otazku jsem si polozil tady.
https://voxpopuliblog.cz/neokoni/

Treba uzakonit FARA.


 
Ti

Ti "Člověci" si nedají pokoj

V minulém týdnu nás opět v Rusku svérázně „proslavila” organizace Člověk v tísni. Při vyhodnocování nedávno skončeného, všelidové hlasování o změnách ruské ústavy v Dumě, ruském parlamentu, dostal slovo i Předseda parlamentní komise pro zahraniční zásahy, Vasilij Piskarjev. A servítky si rozhodně nebral. Natvrdo vyjmenoval státy a organizace, které se pokoušely negativně zasahovat do průběhu hlasování a které během něj šířily protiruskou a rozkladnou propagandu. Včetně, bohužel, České republiky a Člověka v tísni

Omluva

Omluva

Rád bych se touto cestou přes Rukojmí cz. veřejně omluvil Jarkovi Nohavicovi, že jsem ve svém článku omylem uvedl, že pomluvil Karla Gotta a že chtěl těžit z jeho smrti. Toto není pravda a tato slova patří Jaroslavu Hutkovi se kterým jsem Jarka nechtíc zaměnil. Vše o panu Hollanovi však v článku platí. Tato chyba jde na můj vrub, a jelikož se snažím žít a jednat čestně, tak se Jarkovi moc omlouvám. Svým dílem mi Jarek pomohl tuto mou chybu objevit a já mu děkuji. Upozorňuji čtenáře, že Jarek byl takový grand, že mě ani k narovnání této záležitosti nevyzval.                            Ještě jednou se Jarkovi omlouvám, ale také čtenářům a Ostravakum. Jsem to prostě vůl.
 
 
Po koronaviru další otřes: Němcová nevylučuje prezidentský úřad

Po koronaviru další otřes: Němcová nevylučuje prezidentský úřad

Ty nebolestnější události vám setrvávají v hlavě i se všemi  obrazy, které je doprovázely. Vracel jsem před sedmi lety v rychlíku Leo z Prahy do Ostravy a hleděl na televizní obrazovku, umístěnou na stěně vagónu metr nad mou hlavou - šly tam zrovna zprávy ČT – a hned ta první mi vyrazila dech z těla. Po pádu vlády Petra Nečase navrhuje ODS za premiérku Miroslavu Němcovou a její nejbližší usednutí do  premiérského křesla je prý už hotovou věcí.

Poslední domácí zprávy

Omluva

Omluva

Rád bych se touto cestou přes Rukojmí cz. veřejně omluvil Jarkovi Nohavicovi, že...