• Úterý, 29. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Michal

Proč se na Letné neprotestovalo proti Lauderovi, Diag Human, či kauze Katarského prince?
Počet návštěv: 1529

Proč se na Letné neprotestovalo proti Lauderovi, Diag Human, či kauze Katarského prince?

Jaromír Petřík Článek od Jaromír Petřík

„Demokratická opozice,“ jak se vznešeně nazývají ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN se podílejí na mediální štvanici proti Andreji Babišovi a Marii Benešové a podporují i demonstrace po celé ČR. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/snemovna-audit-evropske-komise-babis-agrofert.A190604_093112_domaci_kop

Proč ale nikdo nebyl v ulicích, když naši daňoví poplatníci platili 10,5 miliard Kč americkému podnikateli Ronaldu Lauderovi? https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozhodnuto-cesko-za-arbitraz-zaplatilo.A030515_095759_domaci_has. Tehdejší ministr financí Sobotka upřesnil, že Česko musí firmě CME zaplatit dohromady 10,7 miliardy korun a to včetně nákladu na soudní řízení. Navíc musela Česká republika uhradit náklady odvolacího řízení před švédským soudem ve výši 4,2 milionu dolarů, konstatovala zpráva CME.

Je zvláštní, že tehdy žádný novinář neprotestoval a nikdo nevyháněl naše občany do ulic. Pokud se jednalo o amerického miliardáře, nikdo se nedovážil ani pípnout. Přitom tyto miliardy z kapes našich daňových poplatníků zmizely v USA, aniž by z nich kdokoliv z našich občanů měl sebemenší užitek. V případě Lauder naši chrabří novináři nepovažovali za nutné viníka vůbec najít, natož na něj pořádat štvanici, jako pořádají neustále na Babiše a Zemana.

50 milionů dotací pro Čapí hnízdo Andreje Babiše je proti tomu úplně směšná částka. Navíc Čapí hnízdo nikdo neukradl a slouží lidem. Dotace, na které dle demonstrantů Andrej Babiš nemá právo, se podílejí na rozvoji našeho zemědělství a byly z nich placené výplaty pro naše zaměstnance. Navíc, dotace dostávají všichni zemědělci, protože je takto celý systém nastavený.

A co Topolánkova vláda, jejíž součástí byli i lidovci s Jiřím Čunkem v čele? Jiří Čunek byl napadaný za přijetí úplatku. Aby byl očištěn, náš miliardář Karel Schwarzenberg zadal audit, aby zjistil, jak to bylo s hospodařením Jiřího Čunka. Audit zjistil, že Jiří Čunek měl vyšší příjmy než byly jeho výdělky. Jiří Čunek odpověděl, že si půjčil od bratrance a bylo vymalováno. https://www.novinky.cz/domaci/145069-cunkuv-audit-odkryl-nove-pochybnosti.htmlŽádné demonstrace, žádné výzvy ke svržení tehdejší vlády.

A známá kauza Katarského prince, kterého propustil tehdejší ministr spravedlnosti Pavel Němec a dokonce odvolal Marii Benešovou, která mu stála v cestě? https://cs.wikipedia.org/wiki/Kauza_katarsk%C3%A9ho_princeDo ulic tehdejší média nikoho nevolala, nikdo neorganizoval hnutí podobná Milionu chvilek, třebaže to z hlediska dodržování zákonnosti v demokratické zemi byla naprostá katastrofa a právem Marie Benešová mluvila o justiční mafii v naší zemi.

Když naši daňoví poplatníci platili Diag Human, také nikdo nepořádal demonstrace: https://www.novinky.cz/domaci/495541-ministerstvo-zaplatilo-diag-human-pres-pet-milionu.htmlPřitom „JUDr.“ Kalvoda, hlavní vymahatel miliard po našich daňových poplatnících jako jeden z představitelů bývalé ODA byl falešný „JUDr“, ale co bylo horší, po jeho ODA zůstaly dluhy na 70 milionů: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/oda-neprozradila-jak-splati-miliony.A020112_191425_domaci_jklhttps://www.idnes.cz/zpravy/domaci/oda-dluh-nesplacela-i-kdyz-na-to-mela.A020121_214540_domaci_was O dluhy ODA se ovšem Jan Kalvoda nestaral. Maximální úsilí totiž vyvíjel směrem, aby naše občany připravil o co nejvíce peněz právě již ze zmiňované kauzy Diag Human. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/lzidoktori-drive-odchazeli-z-funkci-ti-dnesni-mlzi.A091103_105853_domaci_itu

S vysokoškolským titulem měla vůbec problémy řada politiků viz. jeden z dnešních babišobijců Marek Benda z ODS, který „vystudoval“ na proslavené Plzeňské fakultě: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/benda-rezignovat-ne-ne-ma-prace-je-vyjimecna-a-titul-neuzivam.A091102_174027_domaci_taj

A opět, žádný novinář neprotestoval, nikdo nesvolával žádné demonstrace.

Milion chvilek je opravdu zajímavý spolek. Pokud někdo pořádá demonstraci např. proti nebezpečí ze strany islámských radikálů, mainstreamová média v těchto případech mlčí jako zařezaná. Navíc pořadatelé těchto akcí mají k dispozici maximálně jeden mikrofon. Naproti tomu, když jde o cokoliv proti Andreji Babišovi či prezidentovi Zemanovi, mají organizátoři protestů k dispozici ohromné pódum, všechno ozvučené profesionální technikou, tisíce hesel a mainstreamová média z těchto akcí pořádají přímé přenosy. Režie přísně dbá na to, aby v diskusích převažovaly názory podporující demonstrace proti Babišovi a prezidentu Zemanovi, nově i Marii Benešové.

Chce mi snad někdo namluvit, že toto je schopný uspořádat student teologie Univerzity Karlovy Mikuláš Minář s několika pomocníky? https://cs.wikipedia.org/wiki/Mikul%C3%A1%C5%A1_Min%C3%A1%C5%99Universita Karlova při pořádání těchto demonstrací zřejmě hraje větší roli než si myslíme. A co Mikuláš Minář kromě svržení Andreje Babiše vlastně nabízí?

Myslí si snad Babišobijci, že politikové z politických stran TOP09, ODS, Pirátů, KDU- ČSL a STAN budou vládnout lépe než Andrej Babiš? Zvláště, když kromě společného „programu“ Antibabiš nenabízí nic jiného? Snad tisíckrát jsme z úst současného předsedy ODS Petra Fialy slyšeli: „S trestně stíhaných premiérem do vlády nepůjdeme.“ Proč si Petr Fiala raději nepoloží otázku, když toto ví všichni naši občané, proč tedy volí trestně stíhaného Andreje Babiše? Nebo jde těm nejhloupějším z nejhloupějších o Babišovu neochotu zcela zničit veškeré kontakty s Čínou a Ruskem, čímž by udělali ohromnou radost Washingtonu?

A proč ti, kteří se nejvíce ohánějí demokratickými principy nerespektují výsledky svobodných voleb a chtějí Andreje Babiše svrhnout, a porušit tak jeden ze základních pilířů skutečné demokracie, tedy vůli většiny voličů? Demonstrují de facto proti tomu, co tak hlasitě požadují.

Proč babišobijci nevyšli do ulic, když se vyplácely miliardy Ronaldu Lauderovi, nebo Diag Human? To se jednalo o podstatně větší peníze z kapes našich daňových poplatníků. Proč toto přešli mlčením? Že by jim někdo nerozdal „noty?“
 

Jaromír Petřík
Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 30 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

26.06.2019 19:43

Neexistuje demokratická opozice a v našem státě už vůbec ne.Stačí sledovat,jak se opozice chová při projednávání zákonů a dalších věcí,kdy místo konkrétních návrhů jen neustálým mluvením nedovolí věc projednat.A ty obstrukce prováděly všechny partaje,ODS,ČSSD,lidovci,TOP09 i STAN.Demokracie plná ústa a skutek utek.To je česká demokracie.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

26.06.2019 16:37

„Demokratická opozice“ je Orwellovsky nwspeak. Neco jako „lidova demokracie“.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

26.06.2019 10:33

Komedie plná úmyslných omylů. ...Naše "nezávislé" soudy vyvinily z miliardových podvodů Rittiga, který jako správný vlastenec žije pro jistotu v Monaku. Vyvinili též Bakalu, který jako pravý český bard žije ve Švýcarsku. Naše bdělá policie si nechala utéct stovky miliard rozkradených korun privatizací. Spousta miliard dostala nožičky...a byly fuč! Pokud se kdokoli z policie pokoušel o obvinění pachatelů, byl jeho útvar bleskově "reorganizován". Takže byl vyhozen za přebytečnost. "Chytat megazloděje se ti zachtělo, holoubku! Tak odevzdej okamžitě odznak a zbraň. A zmiz! Potřebujeme tu své lidi, kteří zařídí vše potřebné, abychom byli bez viny a nikdy se na nic nepřišlo"... Teď odbočím...Zloději, co kradou ve velkém, musí být loajální ke každému režimu, aby za své megazlodějny nebyli nikdy postaveni před soud. Udělají pomyšlení všem, kdo o nás, naší politické scéně rozhodují ze zahraničí. Jejich záchrannou brzdou je umění nakontaktovat se na cokoli, kohokoli a kdykoli, co jim zaručí osobní bezpečnost a prospěch. Nesplynou s davy, ale s těmi, kdo mají zájem uzpůsobit si naši politickou scénu svým potřebám. Proto tak jednoduše zrušili členství v KSČ, protože toto členství a hraná angažovanost sloužily jenom k tomu, aby odvedli pozornost od svých zlodějských aktivit. Tito duševní mrzáci okamžitě přejdou na druhou stranu barikády, když situaci vyhodnotí jako pro sebe výhodnou. Nikdy se nerozpakují. Osud národa je jim naprosto lhostejný. Kradli a kradou ve velkém a udělají vše pro to, aby byli neustále těmi, kdo moralizují společnost. Maralizovali nás za bolševika, moralizují nás za nadvlády cizáků z EU. Podporují NATO, protože musí nějak viditelně vycouvat z jejich dřívější podpory Varšavského paktu. Tito podvodníci jsou dnes jádrem "revolučního vření" v naší vlasti. Ti jsou v pozadí všech těchto akcí. Zhruba 140,000 nešťastníků skočilo na osvědčené manýry bývalých bolševických kádrů. (Lhali jsme za Stalina, Gottwalda, Brežněva, Husáka a co myslíte...že s tím snad přestaneme?! Jsou to mutanti z rodů našich zrádců. Jejich výchova spočívá v tom, že rodiče se sklonili před jakýmkoliv režimem, diktátorem, aby se rodině zrádců dařilo v jakémkoliv režimu co nejlépe. "Pepíčku udávej, kruť se jak můžeš, jak had, na lidi se vy..., to ti žádný užitek nepřináší. Když budeš nadbíhat těm, kdo dnes u nás z ciziny vládnou, dobře se ti povede. Když přijde společenská změna, buď tím, kdo ji řídí a kdo určuje směr naší společnosti. Pokud se ti cokoli nezadaří, sveď neúspěch na hlupáky, co nerozumí požadavkům doby. Voni lidi sklapnou, když si na ně dupneš! Tak se chovej jako ten pravý člen našeho rodu! Za války jsme kolaborovali, no a co, za komunistů jsme udávali, no a co, a za nadvlády USA a EU musíme bejt na lidi tvrdý! Dyť jsou to pitomci. Řekni jim to, Pepíčku z tribuny, že jsou blbí. Že nevěděj, co dělaj, když volej! Takovými my, co to měli dobrý i za Hitlera, pohrdáme!"... A to je k demonstracím a svolavatelům asi tak všecko. .....Mějte se hezky. ...PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Minář nastavil zrcadlo. A pěkně drsné

Minář nastavil zrcadlo. A pěkně drsné

Zcela nesporně byl Mikuláš Minář bezesporu možná největším politickým manipulátorem, které Česko zažilo posledních desetiletích. Připomínal středověkého krysaře s píšťalkou, za kterým se vinou desetitisíce fascinovaných souputníků spojovaných vidinou odstranění prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše z politického života, aby nakonec skončili na rozdíl od tragických výsledků starověké báje pádem na zem, kdy obraz jasného vítězství náhle vymizel. A oni zůstali neschopní a zoufalí zase sami.

Máme skutečnou demokracii, tj. vládu lidu, nebo profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

Máme skutečnou demokracii, tj. vládu lidu, nebo profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

Je pár dnů před volbami do krajských zastupitelstev a Senátu PČR a do našich poštovních schránek, ale i na bilboardech (a jiných veřejných zařízeních, např. zadní sklech autobusů) se nám představují (často šklebí anebo se nám smějí) kandidáti politických stran a hnutí. Člověk se nestačí divit, jak ubohými slogany a hesly jsou jejich podbízející se tváře doprovázeny.

Poslední domácí zprávy

Rozděl a panuj

Rozděl a panuj

Blíží se volby a s tím spojena agresivita některých politických uskupení, která hrají nikoliv o „své“, ale o „naše“ peníze. Jen pro...