• Sobota, 24. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Bartoloměj

Včerejší debakl opozice je zvlášť cenný. Nejsme Slovensko…
Počet návštěv: 560

Včerejší debakl opozice je zvlášť cenný. Nejsme Slovensko…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Váhal jsem jaký použít nadpis. Dokonce jsem chtěl být kategorický a prohlásit, že nikdy Slovenskem nebudeme, ale pohled na naši chvástavou opozici z Letné i ze Sněmovny a hlavně až naivistické megalomanské komentáře protibabišovských politiků, chvilkařů i webů mě vedly k pokoře. Člověk při posuzování dějí v politice nikdy nemá říkat nikdy.

V každém případě platí, že jsme zažili v Česku mnoho politických orgií proti Zemanovi a Babišovi, ale ta současná, při které podpořila při návštěvě Česka protivládní a protizemanovské aktivisty chvilek nová prezidentka Čaputová svou délkou, vyostřenností a vytrvalostí i plným zapojením novinářů České televize nepochybně byla největší.

Tím spíše je pro vládu Andreje Babiše cenný výsledek a je cenný hlavně pro Českou republiku, protože jsme nepropadli chaosu „středoevropské barevky“, kterou zvlášť brutálně na Slovensku spoluorganizoval Čaputové předchůdce Kiska, který své kroky pečlivě konzultoval podle některých zdrojů s největším mágem barevných revolucí Sorosem, jemuž se podařilo dosáhnout odvolání premiéra Fica a jeho nahrazení Pellegrinim.

Česko tak zůstává stabilní tak jako Polsko či Maďarsko, kde vládnoucí strany úspěšnou vlastenecko – sociální politikou dosahují až triumfálních výsledků. Právo a spravedlnost míří k zářijovým volbám se 42% podpory a zřejmě opět má šanci vládnout samostatně a o Fidesz Orbána s jeho aktuálními preferencemi přes 52% ani nemluvě.

Česko je samozřejmě v mnoha ohledech mentálně jinde. Především na rozdíl od až fundamentalistického katolicismu Poláků i Maďarů Čechům více vyhovuje pragmatický a neideologický postup Andreje Babiše, který se mimo jiné projevuje i na půdě Evropské unie, kde spolu s ostatními premiéry VR má sílu postavit se například systému Spitzenkandátů na funkci předsedy komise, kdy jak lidovec Weber, tak socialista Tindermans se vyžívali v šikanóznímu chování vůči zemím V4, jen proto, že jsme odmítali naivistickou promigrační politiku a teorii kvót. Hrozili nám vyhoštěním ze Schengenu, škrtání dotací apod.

Když Západ popadne davová psychóza, je nebezpečný. Známe to z případu nejen vítací politiky a kvót v politické oblasti, ale i v oblasti životního stylu, typu akce Me too, genderismu apod. Víme, že se nám Evropská unie bude mstít a to i díky jejich zdejším napomáhačům z řad udavačských Pirátů, lidovců, topkařů i ódesáků.

A víme také, že samozřejmě opozice za pár měsíců znovu vystartuje.

I Andrej Babiš samozřejmě bude muset přidat. Pro začátek by bylo dobré, aby se poučil u kolegů v Polsku či Maďarsku. Zcela určitě a správně u nás podchytil důchodce. Ale rozhodně by si měl podchytit i mladé lidi. Polská reforma na výrazné snížení daní mladým lidem, která bude startovat na podzim spolu s jejich volbami je skvělým případem.

Ne, nejsme Slovensko. A jde o to, abychom se jím nestali.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.06.2019 19:34

Nejsme Slovensko,ale ta b...a ve funkci prezidentky horních uher by potřebovala vysvětlit,že jejich manýry tady nehodláme praktikovat.Nemá žádné právo si strkat rypák do našich záležitostí,stejně,jako ta k...a Vašáryová.Znovu se ukazuje,že postup českých politiků o nadstandartních vztazích po rozpadu státu byl od základu špatný a nefunkční.


 
Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017:

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017: "Mám vysoké ambice - vyhrát volby. Nikoho nenechám si do toho mluvit; přejímám celou zodpovědnost na sebe

To bylo směšných vyhrůžek a svalnatých řečí: „My Šmardu nedáme, raději vládnutí s ANO zbouráme!“ Pak ale musel Hamáček stáhnout před prezidentem Zemanem ocas mezi nohy; plné koryto je plné koryto, od kterého se socani neodtrhnou, ani omylem. A tak prozatimní šéf ČSSD raději zatáhl za záchrannou brzdu a připlazil se po čtyřech, aby navrhl na post ministra kultury Lubomíra Zaorálka.

Jak poznat totalitu?

Jak poznat totalitu?

Ve zkratce: naše pravda je jedině správná, nesouhlasící je třeba zastrašit, umlčet, zostudit, když to nepůjde „podobrém“, potrestat, vyhodit z práce, obžalovat, zavřít…

Poslední domácí zprávy

Jak poznat totalitu?

Jak poznat totalitu?

Ve zkratce: naše pravda je jedině správná, nesouhlasící je třeba zastrašit, umlčet, zostudit, když to nepůjde „podobrém“, potrestat, vyhodit...