• Neděle, 08. prosinec 2019
  • Svátek má Rukojmí Květoslava

Babiš zpevňuje, Hamáček padá, Staněk nejpopulárnějším ministrem ČSSD
Počet návštěv: 844

Babiš zpevňuje, Hamáček padá, Staněk nejpopulárnějším ministrem ČSSD

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Dělat politiku není zase tak složité. Když už tedy politici nejsou schopni vnímat nálady svých voličů, měly by je nakopnout alespoň průzkumy. Mohou se zajisté mýlit, ale určité trendy z nich lze jasně vypozorovat.

Do voleb do Senátu a místních zastupitelstev neskutečně zasáhla aféra s pretendentem na funkci ministra zahraničních věcí Pocheho. Vyvolával doslova odpor levicové veřejnosti svým euronekritickým uvažováním, avšak s výjimkou tehdejšího statutárního místopředsedy Zimoly a poslance Foldyny Hamáček a spol., Hamáček stále trval na jeho nominaci. Nakonec ustoupil a nechal si vnutit typického představitele rétoriky TOP 09 a STAN neskutečné střevo Tomáše Petříčka. Výsledkem byl debakl ve volbách do Senátu a komunálek. Volby jsou totiž často o symbolech a pocitech.

Hamáček se začal bránit tím, že je třeba vyčkat voleb do Evropského parlamentu…

A tak se čekalo. Volby do EP zasáhly demonstrace pravicové opozice a umělců proti premiérovi Andreji Babišovi, ministryni spravedlnosti Marii Benešové a ministru kultury Antonínu Stankovi. Zejména umělci byli doslova říční po odvolání ředitele Národní galerie Fajta a ředitele Olomouckého muzea. Zatímco Babiš hrdinně vzdoroval a bojoval i za svou ministryni spravedlnosti (mimochodem pikantně kdysi místopředsedkyni ČSSD), Jan Hamáček vydržel držet ministra kultury jen jediný den. Ale když snad největší megaloman ČSSD, statutární místopředseda Onderka s cílem zalíbit se moderátorovi Moravcovi na Staňka v přímém přenosu zaútočil, byl to konec. Zatímco normální lidé, oněch cca 55% z nichž by si jistě mohli sociální demokraté ukrojit podstatný díl, ostře nesouhlasí s pohrdavými postoji „umělců“ a naopak Staněk jim mluvil z duše a tím byl doslova požehnáním pro jinak beztvarou politiku ČSSD, Hamáček a spol. vystartovali a požadovali (a požadují) jeho výměnu.

Doslova předvolební idiocie. To jistě může požadovat pravicová opozice a Piráti, kteří jsou s protibabišovskými umělci na jedné barikádě, ale pokud to požaduje ČSSD, která by chránit normální lidi proti elitám, je to na kazajku.

A když Hamáček si šel ještě promluvit s chvilkaři, kterou ta obyčejná část veřejnosti doslova nesnáší, je jasné, že je stejně šílený jako Sobotka.

Opětovně v těchto chvílích jsou to znovu jen Zimola a Foldyna, kteří rozumně doporučují, aby ČSSD držela Staňka.

Hamáček a spol to tak nevidí.

Nuže podívejme se, jak to vidí voliči.

SANEP včera přinesl výmluvnou míru podpory pro jednotlivé ministry. Zatímco premiér své postavení zpevnil, takže odpor chvilkařů, pravice a Pirátů mu zjevně pomáhá, Jan Hamáček, předseda ČSSD tvrdě propadl o 7% a naopak onen Hamáčkem a Onderkou zavržený Staněk naskočil o 7% a stal se nejoblíbenějším ministrem za ČSSD.

A mezi námi, jeho bojovný a zároveň vtipný projev během tyátru odvolávání Babišovy vlády bylo snad to nejlepší, kromě občasných glos Václava Klause ml., co šlo poslechnout.

Ono to pomalu vypadá, jakoby se Hamáček dohodl s pravicovou a pirátskou opozicí, že udělá vše proto, aby ČSSD zmizela z Poslanecké sněmovny, aby opozice jednoho dne s odřenýma ušima mohla Babiše porazit.

Mimochodem, k personální politice Hamáčka se podívejme, jak to vypadá s jeho esem Tomášem Petříčkem. Je samozřejmě poslední ze všech ministrů s 12% a to si dokonce o 2 % od dubna polepšil.

Pojďme to shrnout.

ČSSD neklesá, kvůli účasti v Babišově vládě, ale kvůli svému naprosto absurdnímu chování, které jde proti mínění sociálnědemokratických voličů.

Nepředá-li Hamáček s Onderkou žezlo Zimolovi s Foldynou, ČSSD zanikne.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.06.2019 19:05

Pokud by socani byli slušní lidé,už dávno by zrušili členství v této partaji a Hamáček by musel jít.Protože slušní nejsou,drží partajní legitimace a snaží se udržet partaj při životě.Myslím,že se nepletu v Onderkovi.Byl primátorem Brna v době,kdy oficiální delegace brněnského magistrátu byla olizovat prach z bot sudeťáků.Jak vidím,tak darebák opět povýšil podle českého zvyku:když vykopnout,tak nahoru!


 
Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí "demokracii" a vraždí po celé planetě.

Jednou z ukázek USA, země neomezených možností a splněných přání, bylo během desetileté americko-vietnamské války se třemi miliony zavražděných Vietnamců a Laosanů, též vánoční bombardování Hanoje koncem šedesátých let, kdy nechal pouze prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války. Šlo bezpochyby o nejbrutálnější nálet v historii. 

Zase je 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Ať je mu země lehká, byť nechal zmizet svazky StB se svými kamarády z „mokré čtvrti“; od Petra Cibulky si za to vysloužil nesmrtelnou větu:

Zase je 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Ať je mu země lehká, byť nechal zmizet svazky StB se svými kamarády z „mokré čtvrti“; od Petra Cibulky si za to vysloužil nesmrtelnou větu: "Vašku, jsi prase, jsi prase, jsi hovado“

Tak si opět připomínáme 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Nyní pokus o připomenutí mého nezvyklého nekrologu; o mrtvých jenom dobře, budiž jim země lehká, nicméně není od věci dodat, že díky němu byla vyměněna naše svoboda za lichvu exkomunistických oligarchů.

Proč světu vadí islámský terorismus bez výhrad, kromě muslimských vrahů z Číny, krvežíznivých Ujgurů; prý vězňů absurdistánu. A co potom byli saúdskoarabští atentátníci z 11. září 2001...?

Proč světu vadí islámský terorismus bez výhrad, kromě muslimských vrahů z Číny, krvežíznivých Ujgurů; prý vězňů absurdistánu. A co potom byli saúdskoarabští atentátníci z 11. září 2001...?

„Čína roste, Čína je silná, Čína má tak velký trh! Každý to opakuje – a tím přikrmuje zlo. Všichni víme, jaké zločiny má Komunistická strana Číny na svědomí,“ říká v rozhovoru pro ČT24 Rušan Abbásová, proslulá ujgurská aktivistka. Dobře ví, o čem mluví. Její rodinu prý spolkl koncentrační tábor.

Poslední domácí zprávy