• Úterý, 25. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Liliana

Citáty, ohlasy a komentáře... (červen)
Počet návštěv: 1484

Citáty, ohlasy a komentáře... (červen)

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

„Skutečné poznání je znalost rozsahu své nevědomosti.“ (Konfucius)

Příští premiér by neměl být vybrán americkým prezidentem, ani 100.000 zástupci konzervativní strany, ale britským lidem ve všeobecných volbách.“

(Vůdce britských labouristů Jeremy Corbyn v reakci na prohlášení Donalda Trumpa, který vyjádřil podporu Borisi Johnsonovi na funkci britského premiéra.)

 

Krátká poznámka k „dvojvládí“ ve Venezuele:

Člověk přišel na náměstí, obrátil oči k nebi a před Hospodinem se prohlásil se za hlavu státu. Řada zemí jej okamžitě uznala. Je to normální?“

Pojďme takovým způsobem volit prezidenta ve Spojených státech nebo kdekoli jinde.

Ve Velké Británii zvolíme premiéra, ve Francii zvolíme prezidenta. Co to bude?“

(Vladimír Putin, ruský prezident)

 

K bruselskému auditu na dotace Agrofertu: (názor):

Z EU se už stala tak velká debilita, že zavřít hranice je naší životní nutností. Nakoupit od Ruska tanky, postavit je na Šumavu a do Krušných hor a na hranice dát cedule s vyšpulenou prdelí.“ (N.N.)

 

Ještě k problému dvojí kvality potravin:

Svět je otevřený všem. I kráva z Polska může udělat kariéru jako argentinské hovězí...

 

Pozor na ně:

Jedna z možných definic barevných revolucí by mohla znít tak, že demonstranti v ulicích a na náměstích korigují výsledky demokratických voleb, protože s nimi nesouhlasí.“ (Jaroslav Bašta, bývalý diplomat).

 

Co říkáte na neustávající demonstrace proti Babišovi (Zemanovi, Benešové, atd.)?

Poslední velké protesty v Praze vedly k rozkradení národního majetku!

(Luboš Blaha, slovenský poslanec)

 

V předvečer Mezinárodního dne dětí Vladimir Putin udělil Řád rodičovské slávy rodičům, kteří pečují o velké rodiny. Řády rodičovské slávy se tradičně udělují rodičům, případně adoptivním rodičům, kteří vychovávají sedm či více dětí a starají se vzorně o jejich zdraví, fyzický, duchovní i morální rozvoj.

Z dikuze: „Doufám, že se toho nechytí prezident Zeman, jinak se nám některé sociální skupiny silně přemnoží!“

 

Povzdech důchodce:

Jestli je pravda, že smích prodlužuje život, tak díky svému směšnému důchodu jsem téměř nesmrtelný...“

 

Jedna z mnoha „tváří“ liberální demokracie:

Členové TOP 09 považují za normální, aby měly dluhy i nezletilé děti. Prý se z nich tak stanou odpovědní lidé. Lepší „recept“ na fungující „liberální demokracii“ se snad ani vymyslet nedá…

 

Poslanci schválili novelu zákona o EET aneb absurdní divadlo pokračuje.

Do kolotoče EET spadnou lékaři, advokáti, instalatéři, farmářské trhy nebo letní festivaly. Zbyněk Stanjura (ODS) podal přes 700 pozměňovacích návrhů, kterými chtěl prosadit výjimku z EET pro všechny podnikatele.

Poslanci uvalili evidenci na celou řadu okrajových podnikatelských aktivit. Třeba na lety do vesmíru, chovatele velbloudů, mořský rybolov, pěstování tabáku, těžbu soli nebo výrobu háčkovaných punčoch...

 

Pět dacií nikdy nedá dohromady ferrari.“ (Petr Holec, info.cz, v komentáři ke snaze pěti parlamentních pidistran (ODS, KDU-ČSL, STAN, TOP 0,9 a Pirátů) svrhnout vládu ANO.)

 

Co je dnes Evropa? Americká kolonie s několika vojenskými základnami na západním pobřeží Eurasie.

 

Írán se nesmí stát jadernou velmocí, oznámili na ministerstvu zahraničí USA. Ale Saudská Arábie ano, dokonce s pomocí a pod záštitou USA! Která jaderná velmoc bude nebezpečnější?

 

Jaký je rozdíl mezi Caligulou a Madeleine Allbrightovou?

Žádný. Jejich pomníky byly (budou) po jejich smrti zbourány.

 

Krátký vzkaz všem diskutujícím na internetu:

Moudrý člověk napadne článek protiargumenty, hlupák autora článku. (G.B.Shaw)

 

Výsledek polské snahy o Fort Trump: Nákup 30 ks nefunkčních stíhaček F-35 a stavba ubytovny pro tisíc amerických skladníků na jejich údržbu!

 

Andreji, co takhle předčasné volby někdy onen víkend před 17. listopadem? Bylo by to symbolické a rozumné. Troufám si tvrdit, že účast by byla možná 70 %.

A bylo by to černém na bílém, zda v této zemi vítězí nenávistní liberální havlisté nebo lidé chtějí konečně začít svobodně po 30 letech znovu. (Jiří Vyvadil)

 

Proč D. Trump na poslední chvíli zastavil akci prot Íránu:

John (Bolton) miluje války,“ postěžoval si prezident. A dodal, že válka s Íránem by mohla zničit jeho (příští) prezidentský mandát.

Reakce z Twitteru: „Donalde, proč´s toho válečného pošuka dávno nevyhodil?“

 

Mezinárodní komise pro vyšetřování pádu MH 17 nad Ukrajinou oznámila, že obviní tři Rusy a jednoho Ukrajince. Odůvodnila to tím, že „možná nestiskli odpalovací tlačítko, ale mohli vydat příslušné rozkazy.“

Z diskuze: „Takových vyšetřovacích komisí nadělám kbelík, a když přitlačím, tak dva!!!“

 

Z korektní (dosud) Velké Británie: Nemůžete si objednat černou kávu, ale kávu „bez“ (mléka). Nemůžete říkat běloši, ale jen „lidé bez pigmentu“. Otázka zní, kdy se takto oslovený urazí a podá žalobu kvůli posmívání se, že mu něco chybí...

 

Stručné shrnutí výsledku demonstrace na Letné 23.6.:

Vstupujte do politických stran! A když se nám nebude líbit, kdo vyhrál volby, přijdeme zas.“ (Jaroslav Plesl, šéfredaktor MF dnes)

 

Proč milion (čeho?) demostruje za nezávislost justice? Vždyť nedávné prolomení Benešových dekretů je jasným důkazem nezávislosti soudů.

 

A naposledy milion (čeho?) svlečený do naha: http://www.nwoo.org/2019/06/24/milion-chvilek-pro-demenci/

 

Promarněná šance.

Letošního Petrohradského ekonomického fóra se účastnilo 145 zemí, 19.000 delegátů, z toho: Čína – 1100, USA – 542, SRN – 334, UK – 312, Francie – 249, Japonsko – 219, Švýcarsko – 190, Itálie – 160, Holandsko – 106 osob. Jak vidno, hlavní podíl v účasti zabezpečily státy, jejichž vlády prodlužují nesmyslné sankce proti RF. Bylo uzavřeno 745 obchodních smluv za 45,6 mld. dolarů. (Jan Campbell, analytik)

A kdo v Petrohradu zastupoval ČR? Nikdo. Nejen že jsme nedostali z Brusele (Washingtonu) kvótu na počet členů delegace, nedostali jsme vůbec souhlas tam jet. Nebo bylo našim papalášům lenošno se vůbec o PEF zajímat?...

 

Logika ala Hamáček:

Když můj podřízený objeví ve svém rezortu zloděje a předá ho spravedlnosti, tak já toho svého podřízeného vyrazím, protože to byl sice zloděj, ale NÁŠ ZLODĚJ!

 

Shrnutí událostí za I. pololetí:

Život je jako miminko. Nikdy nevíte, kdy se po.ere..

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy