• Pátek, 28. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Lumír

Výsledky tzv. „eurovoleb“: Místo více Evropy – ještě více Evropy.
Počet návštěv: 1298

Výsledky tzv. „eurovoleb“: Místo více Evropy – ještě více Evropy.

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Tak se nám v Bruseli vyjasnilo. Skončily tahanice o to, kdo získá vrcholné funkce v konglomerátu zvaném Evropská unie. Výsledek?

Předsedkyně Evropské komise: Ursula von der Leyenová, bývalá ministryně obrany SRN

a pravá ruka Angely Merkelové.

 

Předseda Evropského parlamentu: David Maria-Sassoli, člen italské opoziční socialistické

strany a odpůrce M. Salviniho.

 

Vysoký představitel Unie pro zahraniční a bezpečnostní politiku: bývalý španělský ministr zahraničí za socialistickou stranu Josep Borrel, podporovatel migrace a zuřivý odpůrce katalánské samostatnosti.

 

Prezident Evropské rady: bývalý belgický premiér Charles Michel, liberál a podporovatel

migrace, zástupce poslušného Beneluxu.

 

Guvernér Evropské centrální banky: Christine Lagarde, bývalá ředitelka MMF

a pravá ruka Emmanuela Macrona.

 

Že Andrej Babiš neumí zahraniční politiku, ví každý, kdo jen trochu sledoval, jak si vedl např. v případě chemických útoků v Sýrii, v kauze Skripal nebo při vydávání Rusa Nikulina.

V těchto dnech znovu prokázal, že nejen globální politice, ale ani evropské geopolitice nerozumí ani za mák. Nebyl v tom sám, stejnou nevědomostí se pochlubili i ostatní lídři zemí V4, a také Rakouska, Irska a Itálie. M. Salvini se ještě bude muset mnohé naučit, než bude schopen účinně vzdorovat bruselské mašinérii.

Co se vlastně stalo?

S vědomím toho, že neprojde, byl „davu“ členkých zemí EU „předhozen“ jako kandidát na šéfa Evropské komise eurohujer Frans Timmermans. Představitelé V4, včetně výše zmíněných dalších zemí poslušně spolkly udičku a jednoznačným odmítnutím Timmermansovy kandidatury „vyhrály“ první a zároveň poslední kolo. Vzápětí (pravděpodobně po předchozí zákulisní dohodě) navrhl francouzský prezident E. Macron jako kandidátku Ursulu von der Leyen a na oplátku Angela Merkelová navrhla na post šéfky Evropské centrální banky Christine Lagarde. Obě ženy byly bez problémů zvoleny i hlasy V4.

Itálie byla zdánlivě „vzata na milost“, ovšem její zástupce je představitelem italské opozice a kdykoliv řekne něco jiného než M.Salvini, ostatní představitelé Unie se jen ušklíbnou a vzkážou Salvinimu, ať si nejdřív ujasní kdo a co jménem Itálie vlastně chce. Třešničkou na dortu pak bude zvolení Timmermanse za místopředsedu Europarlamentu, abychom si nemysleli, že jsme ho jen tak lehce zbavili.

Obsazením dvou nejdůležitějších evropských funkcí Němkou a Francouzkou došlo k naplnění půl roku staré Aachenské smlouvy o Nové německo-francouzské Evropě, přičemž země střední a východní Evropy, včetně Balkánu, zůstaly bez jakéhokoliv vlivu. Dostaly tím zároveň poslední příležitost kát se ze svých „imigračně-kvótových“ hříchů a poslušně se vrátit do „lůna staré dobré Evropy“. V opačném případě budou ponechány na periferii EU svému osudu (bez EU dotací). (Čech se to netýká, ty se do 10 let stanou 17. spolkovou zemí SRN.)

Česká místopředsedkyně Europarlamentu Charanzová bude předvojem pražské kavárny v Bruselu a společně s ostatními českými europoslanci (s výjimkou SPD a KSČM?) bude dál prosazovat politiku EU na úkor zájmů České republiky.

 

I kdyby k tzv. „eurovolbám“ dorazilo 100% českých voličů a zvolili celou kandidátku SPD, tak na směřování EU nic nezměníme.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

05.07.2019 19:46

Nejsem si zcela jistý ani europoslanci za SPD a KSČM.Stačí vzpomenout na hlasování o postupu proti ČR v minulém období.Nevěřím zástupcům,zvoleným v pochybných volbách.Jejich výsledky se tajily dva dny a za tu dobu se dá mnoho změnit.A likvidací volebních lístků se smažou všechny stopy.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy

Neziskoví škůdci

Neziskoví škůdci

V pondělí proběhlo u Krajského soudu v Pardubicích jedno docela zajímavé a poučné stání. Pětice už dříve odchycených migrantů z...