• Úterý, 26. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Filip

Kdo dnes hájí tradice a zájmy Evropy?
Počet návštěv: 1039

Kdo dnes hájí tradice a zájmy Evropy?

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Rozhodně to nejsou tzv. proevropští politici. Rozhodně to nejsou ti šílenci, kteří vytváří konflikty, zubožují vlastní obyvatelstvo a z Evropy si udělali svůj byrokratický chrám, kde se nedá žít, jen živořit.

Dnes je státní svátek a my si máme připomínat naše tradice a kořeny. Máme být na co pyšní, máme co hájit. Dělají to ale dnes naši politici? Včera jsem se dívala na Události, komentáře a nevycházela jsem z údivu. Všichni se rozčilovali nad tím, jak prezident ohýbá ústavu a rozhořčení bylo veliké. Ale NIKDO – ani moderátor – nezmínil důvod prezidentova konání.
 
Prezident využil svých pravomocí, aby politikům připomněl, proč byli zvoleni. Mají hájit zájmy občanů proti všem, kteří je chtějí poškozovat. Nikomu v České televizi nepřišlo divné, že se odvolává ministr, který si troufl na mocnou mediálně kulturní lobby. Těm prozatím vše prochází, mohou rozhazovat naše peníze zcela bez kontroly. Nikdo je nekontroluje, protože se jich všichni bojí. Prezident jen podpořil ministra, který odmítl krýt obrovské excesy a jasně je zdokumentoval!
 
Všichni politici, kteří teď kritizují prezidenta jen říkají – nám to rozhazování peněz nevadí, však oni na to lidi vydělají… To je tedy pěkné hájení zájmu občanů.
 
Mezitím si Evropská unie kolíkuje prostor a schvaluje se nové vedení. Tentokrát už nepokrytě bez postkomunistických zemí a také bez zástupců opozice. Já už fakt nevím, co víc zodpovědní politici potřebují k tomu, aby se přestali k představitelům EU lísat. Je třeba začít dělat vlastní politiku a připravovat se na velký třesk. Protože ten přijde.
 
Itálie takové zodpovědné vedení má a postupně se připravuje na život bez byrokratické EU. Rusko je velký trh, který je na vzestupu a je dobré si tam otevírat dveře. Německá ekonomika se časem zhroutí a kdo na ni nebude závislý, vyhraje. Salvini znovu ukazuje, že se nebojí a je připraven Itálii zachránit.
 
Setkání s Putinem ukazuje, že politika spolupráce, dialogu a dohod, je ta správná cesta pro Evropu. Politici, kteří upřednostňují vyhrůžky, konflikty a války, jsou k ničemu.
 
Zrovna dnes by si každý měl vstoupit do svědomí – přemýšlejte. Jaké politiky jste podporovali, koho jste volili? Jste připraveni hájit zájmy naší krásné země? Chodíte k volbám? Necháte se blbnout médii, které umí jen nálepkovat a lhát? Přemýšlejte…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

08.07.2019 19:20

Politici budou vždy hájit pouze své vlastní zájmy.Dokud budou dotace,tak budeme členy a po skončení dotací zase budeme pokračovat v členství.A to opět kvůli dotacím.Ty ovšem budeme platit my.Politici žijí z našich peněz a pro ně jsme jen přítěž v jejich rozletu.Co jste si zvolili,to máte.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

08.07.2019 10:36

Motto: "Černí baroni". ..."O tom, co je tady spravne a krasne, rozhodujeme my, dělnicka třida, soudruzi...vy šmejdi"! ....A máme to tu opět. Jenom ta polarizace se obrátila. "Kolik se vejde do tanku amerických soudruhů?"....Ach jo, myslel jsem si, že je to za námi. Ale zmýlil jsem se, "vy šmejdi!".....Mějte se hezky.


 
Proč  když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Proč když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Ještě před měsícem nebo snad ještě před týdnem, by mě to ani nenapadlo, ale když jsem se z médií dověděl, že Dominik Hašek z titulu své úspěšné hokejové kariéry zvažuje možnost kandidovat na úřad v zemi vůbec nejvyšší (čili prezidentský), a to tedy proto, že útočníkům soupeře, kteří se ocitli v blízkosti jeho branky šlo v důsledku jeho humpoláckého agresivního brankářského stylu prakticky o život, bácla mě ta myšlenka přímo mezi oči.

Poslední domácí zprávy

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...