• Pátek, 28. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Lumír

Pražskokavárníci se bojí názoru lidí, a přitom neumějí prohrávat
Počet návštěv: 1496

Pražskokavárníci se bojí názoru lidí, a přitom neumějí prohrávat

Libor  Čermák Článek od Libor Čermák

Jak jinak vysvětlit to, když někteří politici z ODS (i jiných stran) se začínají vyslovovat proti přímé volbě prezidenta republiky a chtějí ji vrátit zpět jen do rukou parlamentu? Jedině tak, že se bojí a že neumějí prohrávat.

Ať už to byl včera šéf opoziční ODS Fiala (viz https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/fiala-ods-volba-prezidenta-parlamentem-misto-prime-volby.A190708_111847_domaci_kop), před týdnem poslanec Marek Benda (viz https://www.e15.cz/domaci/zrusme-primou-volbu-prezidenta-dalsi-hlava-statu-nebude-lepsi-rika-poslanec-marek-benda-1360288) a cca před půl rokem další politici, především ze stran tzv. "pražské kavárny" (viz můj článek "Děkuji politikům za přímou volbu prezidenta"). Z těchto politických kruhů se začaly ozývat hlasy o zrušení přímé volby prezidenta republiky a navrácení jeho volby jen do rukou poslanců a senátorů.
 
A důvod? Je zřejmě ten samý, jako ten, proč byly před časem zrušeny nejrůznější ankety popularity umělců, kde mají možnost hlasovat přímo fanoušci z celé republiky. Tehdy se pořadatelé báli, že lidi v této anketě nebudou hlasovat pro ty jejich "uvědomělé", ale místo nich například pro ty, které jsou u nich z nějakých pochybných důvodů v nemilosti. A teď zas mají strach tito politici. A to z toho, že lidé nebudou volit za prezidenty takové politiky, které jim naservírují právě oni (Schwarzenberg, Drahoš). Ale že místo nich budou volit takové osobnosti, které budou lidem mluvit z duše (viz Miloš Zeman).
 
Zkrátka a dobře si o sobě myslí, že jen oni mají jen ten správný patent pravdu i politiku a že jen ten jejich kandidát má mít právo na zvolení. A pak se jen s otevřenou pusou dívají, když ten jejich kandidát zvolený není. Jinak si to neumím vysvětlit. Hlas lidu je podle mého názoru hlas posvátný, a i politici by se s tím měli umět srovnat. A místo toho chtít omezovat svobodnou volbu lidí, tak to vidím jako velice špatný krok. Jako takový krok, který by bez debaty snížil kvalitu demokracie v českých zemích.
Libor Čermák
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Šedivý

Jiří Šedivý

12.07.2019 22:16

Vždy, když vidím ten tupý ksicht Fialy si uvědomuji, že vzdělání, akademické tituly ani vědecké hodnosti mu udělené, z blbce neudělají mudrce. Jeho tragédie je, že než promluví, vypadá jako filozof. Ale jakmile promluví se jeho podstata projeví, je to graduovaný blbec.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.07.2019 19:24

Politici jsou bezcharakterní jedinci,kteří se šplhají po cizích zádech na své vytoužené posty(např.Štech).O čem může rozhodovat Benda,když po celý život ani neviděl práci a dřepí v parlamentu,kam ho dostal jeho vyčuraný tatínek,Ten věděl,že je Mareček k ničemu a tak ho dostal do politiky a on nic jiného,než žvanit o problémech občanů,neumí.A přitom nezná ani ty problémy.A takových je v politice drtivá většina.Ti,kteří tam šli s dobrými úmysly se těm bezcharakterním rádi přizpůsobí.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy

Neziskoví škůdci

Neziskoví škůdci

V pondělí proběhlo u Krajského soudu v Pardubicích jedno docela zajímavé a poučné stání. Pětice už dříve odchycených migrantů z...