• Neděle, 08. prosinec 2019
  • Svátek má Rukojmí Květoslava

Slaboučká a zavázaná…
Počet návštěv: 782

Slaboučká a zavázaná…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Češi mají odjakživa odpor k vnější moci, která rozhoduje o nich. A tak po Rakousko – uherském vyrovnání se na protest na delší odmítli účastnit zasedání Říšské rady ve Vídni, proto měli odpor k Brežněvově Moskvě a proto mají tolik výhrad k fungování Evropské unie…

Vždy ovšem platí, že politika je umění možného. A je třeba věci posuzovat s nadhledem, tak jak do nejlépe odpovídá našim zájmům.

Záplava slov, patosu a slibů ze včerejšího projevu Ursuly von der Leyenové vyvolával rozporuplné reakce. Mně osobně absolutně nevyhovoval.

Už v prvních okamžicích se ovšem prohlašovalo, jak slabý bude mít mandát, když ji podpořilo 383 europoslanců. 327 bylo proti a potřebné kvórum překročila o pouhých 9 hlasů. Jde o nejslabší mandát v historii EU. Ale dobře. Zpočátku se alespoň tvrdilo, že se prokázala koalice lidovců, socialistů a liberálů…

Jak ale tantamy zněly, ukazuje se, že byli uprošeni i „protisystémoví“ europoslanci Hnutí pěti hvězd. A navíc podle kuloárních zpráv dvojími kanály byla lobována další „protisystémová“ strana Právo a spravedlnost, a to jak osobním telefonátem Ursuly premiérovi Morawieckému, tak podle dalších zdrojů  vysláním osobního zmocněnce CDU k šéfovi Práva a spravedlnost Kaczynskému.

Nuže vzpomeňme si, jak po volbách byly zesměšňovány euroskeptické hlasy, že nic nezmůžou. Možná je opak pravdou. Řekl bych, že nyní mají v rukou kontrolní balík.

Vlastní třístranná koalice je zatím velmi slabá a bez pomoci „populistických a protimainstreamových“ by zřejmě neuspěla. V každém případě to je signál, že v Europarlamentu bude muset hledat větší dialog.

Ale jde ještě o jedno. Premiérové V4 byly našimi eurofily vysmívaní, jak se zesměšnili a že nic neprosadili.

No v situaci, kdy předsedkyně EK se ukázala tak závislá na hlasech mimo jiné europoslanců vládního Práva a spravedlnost a vládního Orbánova Fidesze, (ale i již zmíněného Hnutí pěti hvězd) bude otázkou, zda von der Leyen se nemusela zavázat, že vůči „zlobivým“ „protisystémovým“ zemím nebude muset být kooperativnější a přátelštější.

Premiéři V4, (ale i premiér Itálie) právem budou moci předsedkyni Komise předložit účet za to, že jí v rozhodující vzpouře na Evropské radě pomohli k moci.

Timmermans jistě bude silný, ale už ne zas tak silný, aby mohl pokračovat v totálně šikanózním účelovém teroru proti V4, zejména když by byl zaměřen proti stranám, které například v Polsku na podzim zřejmě drtivě zvítězí a drtivě vítězí i v Maďarsku.

Asi tak…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.07.2019 19:20

Stalo se jenom to,na co jsem upozorňoval už před volbami do EP.Teplé místečko a síla financí udělá své.A Italům se nedá věřit.Něco vyhlásí a pak jednají úplně jinak.Slavný Salvini,kterého čeští antihujeři tolik chválili,je toho tím správným případem.Je stejný,jako Tsipras v Řecku.


 
Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí "demokracii" a vraždí po celé planetě.

Jednou z ukázek USA, země neomezených možností a splněných přání, bylo během desetileté americko-vietnamské války se třemi miliony zavražděných Vietnamců a Laosanů, též vánoční bombardování Hanoje koncem šedesátých let, kdy nechal pouze prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války. Šlo bezpochyby o nejbrutálnější nálet v historii. 

Zase je 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Ať je mu země lehká, byť nechal zmizet svazky StB se svými kamarády z „mokré čtvrti“; od Petra Cibulky si za to vysloužil nesmrtelnou větu:

Zase je 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Ať je mu země lehká, byť nechal zmizet svazky StB se svými kamarády z „mokré čtvrti“; od Petra Cibulky si za to vysloužil nesmrtelnou větu: "Vašku, jsi prase, jsi prase, jsi hovado“

Tak si opět připomínáme 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Nyní pokus o připomenutí mého nezvyklého nekrologu; o mrtvých jenom dobře, budiž jim země lehká, nicméně není od věci dodat, že díky němu byla vyměněna naše svoboda za lichvu exkomunistických oligarchů.

Proč světu vadí islámský terorismus bez výhrad, kromě muslimských vrahů z Číny, krvežíznivých Ujgurů; prý vězňů absurdistánu. A co potom byli saúdskoarabští atentátníci z 11. září 2001...?

Proč světu vadí islámský terorismus bez výhrad, kromě muslimských vrahů z Číny, krvežíznivých Ujgurů; prý vězňů absurdistánu. A co potom byli saúdskoarabští atentátníci z 11. září 2001...?

„Čína roste, Čína je silná, Čína má tak velký trh! Každý to opakuje – a tím přikrmuje zlo. Všichni víme, jaké zločiny má Komunistická strana Číny na svědomí,“ říká v rozhovoru pro ČT24 Rušan Abbásová, proslulá ujgurská aktivistka. Dobře ví, o čem mluví. Její rodinu prý spolkl koncentrační tábor.

Poslední domácí zprávy