• Úterý, 20. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Bernard

O čekání na politickou stranu
Počet návštěv: 467

O čekání na politickou stranu

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Milé děti, dnes vám povím pohádku o ideální politické straně. O takové, která bude mít šanci vyhrát volby. Za těch mnoho let, co se v politice pohybuju, už vím, jak to nemá vypadat. Takže logicky vím i co je ten ideál.

Ideální politická strana dovede nastolovat témata k diskusi, které se dostanou až do těch posledních vísek. Lidé se sice o politiku v té sterilní podobě, jak ji vidíme dnes, nezajímají, ale existuje plno témat, která se jich každodenně silně dotýkají. Ideální politická strana definuje svůj program ne na konferencích ani na uzavřených jednáních, kde sedí pár mudrců. Ideální politická strana tvoří svůj program každý den, tím jak reaguje na politické dění. A podle reakcí lidí si tvoří ideální seznam toho, co je potřeba akutně řešit. A teprve nad tímto seznamem má smysl se radit a s chytrými lidmi přemýšlet o tom, jak zařídit věci tak, aby lidé byli spokojeni.

Ideální politická strana přirozeně nasává ty nejlepší a nejpřesvědčivější lidi, kteří jsou schopni udávat směr. Nevyhýbá se nikomu a ničemu. Rozhoduje jen důvěryhodnost a schopnost oslovit lidi. Taková ideální strana se neuzavírá do sebe a neustále je otevřena novým lidem, z kterých mohou vyrůst noví lídři. Ti se totiž nehledají, ti rostou na konfliktech a problémech, které jsou nuceni řešit. Lídři se nehledají na přehlídkách krásy, ale v ostrých diskusích a při politických aktivitách, kde je třeba nasazovat své dobré jméno. Ideální politická strana dnes neinvestuje do formálních aktivit typu grafické manuály, luxusní prostory pro tiskovky a podobné zbytnosti. Ideální politická strana investuje do zázemí pro politickou práci pro své lidi, kteří jsou nositeli programu a priorit strany.

Ideální politická strana pracuje i z opozice, je spousta témat a možností, jak by mohla udělat něco pro lidi. Jasně dát najevo svůj postoj k EU – třeba. Vysvětlit lidem, že jako stát můžeme být neposlušní a nemusíme přijímat každou směrnici. To je třeba lidem podat v souvislostech a zbavit je strachu – systemasticky a jasně. Záleží na tom naše budoucnost, naše přežití… Je třeba zaujmout jasné stanovisko ke svobodě slova, k manipulacím veřejnoprávních médií. Teď hned. Nedělá to nikdo, všichni mlčí a čekají na zázrak.

Milé děti, proč vůbec o takových věcech přemýšlet? Žádná ideální strana nám z nebe nespadne, musíme žít s tím, co máme. Ale to neznamená, že musíme mlčet a vzít zavděk vším, co nám strany servírují. Volič není ovce, která půjde s každým. Volič je sebevědomý a hrdý občan, který se neuráží, když nejsou věci podle něho. On to nakonec hodí tomu nejlepšímu z těch špatných, protože menší zlo, je pořád menší zlo. Ale když už to menší zlo volí, protože mu nic jiného nezbývá, nebude tomu menšímu zlu mazat med kolem huby a servilně mu tleskat.


Milé děti, ještě nás čeká hodně zklamání, ale nějak to všechno přežijeme. A když se nenecháme opíjet rohlíkem a nebudeme přehlížet chyby mocných, budeme se časem k tomu ideálu aspoň blížit!

P.S.: A proč to píšu? Včera mě nadchnul dopis Jany Zwyrtek Hamplové, kde vyzývá velvyslance v Německu, aby podal trestní oznámení na pašeračku lidí Racketeovou. Jasné gesto, které ukazuje jasný postoj, krásný politický čin. Všichni opoziční politici by si měli vzít příklad. Takto se to dělá! Jenže to by ve svých řadách museli mít takto silné politické osobnosti, kteří něco takového vymyslí… A v tomto ohledu je na celé opozici pusto a prázdno.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.07.2019 19:27

To,co popisuje paní Hrindová,je v podstatě sci-fi.Taková politická partaj by šla sama proti sobě,protože by nedostala možnost takovou politiku provádět.To je proti základní existenci politických partají.A nakonec ještě jedno srovnání.Pokud by se sci.fi vize paní Hrindové skutečně uskutečnila,byla by po volbách odstraněna nově vzniklými koalicemi.Jediná možnost nápravy je,v případě vytvoření povolební koalice,že by jejich volební výsledky byly stanoveny na kandidaturu koalice,to znamená,minimálně 10% dosažených hlasů.Jinak opět řada vládychtivých neschopných lidí změní výsledky voleb proti vůli voličů.


 
Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

"Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí,“ prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo podle serveru Ewn.co.za. Stížnosti odmítl jako neopodstatněnou...

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář 13. srpna 2019 u soudu z pozice svědka hájil pořízení letounů CASA pro českou armádu. Uvedl, že stroje se stoprocentně osvědčily doma i na zahraničních misích, a zmínil se též, že si nevzpomíná, že by při dojednávání nákupu zaznamenal výhrady, například k ceně.

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

Spojené státy mají přes 8 tisíc jaderných hlavic, rozmístěných na stovkách svých vojenských základen po celém světě. Jen na německém území je rozmístěno na 35 tisíc amerických vojáků ne desítkách základen, kde je také asi 17 tisíc amerických civilistů ve službách armády; všichni by se prý měli z Německa stěhovat..

Poslední domácí zprávy