• Neděle, 08. prosinec 2019
  • Svátek má Rukojmí Květoslava

Sejdou se demonstranti v Moskvě 10. a 11. srpna?
Počet návštěv: 805

Sejdou se demonstranti v Moskvě 10. a 11. srpna?

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Oproti době, kdy se uskutečnila výměna Vladimíra Putina s Dmitrijem Medveděvem z funkcí prezidenta na premiéra a naopak, která k radosti Hillary Clintonové byla doprovázena skutečně statisícovými vášnivými demonstracemi a vlastně se stejným průběhem i následující opětovná první volba Vladimíra Putina za prezidenta, dnes nesystémová ruská opozice, v podstatě skomírá a když se jich v Moskvě minulou a předminulou sobotu sešlo tuším něco málo přes deset tisíc, směšný pocit z nedostatku síly pomáhalo zamaskovat, že vědomě útočili na policii, která víceméně rutině a samozřejmě i s použitím silových protiopatření odpor likvidovala.

Když si uvědomíme, že Moskva má 12, 5 miliónu obyvatel a sešlo se maximálně něco více přes 10 tisíc účastníků, a to velkoryse uvádím jimi uváděná čísla, ukazuje se, že v hlavním města Ruska v podstatě nikoho nezajímají. Kdyby se tématu násilného zákroku moskevské policie nechytila zahraniční média (a samozřejmě i naše), byla by to absolutně bezvýznamná episoda, kterých se ne světě dějí v témže okamžiku desetitisíce. Jako když bývalý europoslanec a lídr za lidovce Pavel Svoboda, jehož vlastní voliči vykroužkovali, tuším minulý týden na Hradčanském náměstí cosi provolával proti Miloši Zemanovi.

Moskevští radní ještě před touto etudou, navrhli milovníkům demonstrací dva termíny, a to 10. a 11. srpna s určením času a místa a s limitním počtem do 100 tisíc pro konání demonstrací s upozorněním, že demonstrace 3.8.2019 není povolena s důsledky z toho vyplývajícími...

No, chci vidět, zda se „navalníci“ sejdou. Když je to povolené, zřejmě to pro ně ztratí smysl. Zejména, když hrozí, jak málo znamenají.

Tím by jen dovršili směšnost svého počínání.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

05.08.2019 19:12

V Rusku si asi nějak zvykli na občasné výbuchy v podobě demonstrací.Zda se demonstranti sejdou se teprve ukáže.Ale ani media,Putinovi a Rusku nepřátelská,se nesnaží přesvědčit,že se jedná o polovinu národa.K takovému závěru totiž může dojít jen slabomyslný zrzavý Minář,pro kterého je 150 000 účastníků demonstrací většina národa.


 
Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí "demokracii" a vraždí po celé planetě.

Jednou z ukázek USA, země neomezených možností a splněných přání, bylo během desetileté americko-vietnamské války se třemi miliony zavražděných Vietnamců a Laosanů, též vánoční bombardování Hanoje koncem šedesátých let, kdy nechal pouze prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války. Šlo bezpochyby o nejbrutálnější nálet v historii. 

Zase je 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Ať je mu země lehká, byť nechal zmizet svazky StB se svými kamarády z „mokré čtvrti“; od Petra Cibulky si za to vysloužil nesmrtelnou větu:

Zase je 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Ať je mu země lehká, byť nechal zmizet svazky StB se svými kamarády z „mokré čtvrti“; od Petra Cibulky si za to vysloužil nesmrtelnou větu: "Vašku, jsi prase, jsi prase, jsi hovado“

Tak si opět připomínáme 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Nyní pokus o připomenutí mého nezvyklého nekrologu; o mrtvých jenom dobře, budiž jim země lehká, nicméně není od věci dodat, že díky němu byla vyměněna naše svoboda za lichvu exkomunistických oligarchů.

Proč světu vadí islámský terorismus bez výhrad, kromě muslimských vrahů z Číny, krvežíznivých Ujgurů; prý vězňů absurdistánu. A co potom byli saúdskoarabští atentátníci z 11. září 2001...?

Proč světu vadí islámský terorismus bez výhrad, kromě muslimských vrahů z Číny, krvežíznivých Ujgurů; prý vězňů absurdistánu. A co potom byli saúdskoarabští atentátníci z 11. září 2001...?

„Čína roste, Čína je silná, Čína má tak velký trh! Každý to opakuje – a tím přikrmuje zlo. Všichni víme, jaké zločiny má Komunistická strana Číny na svědomí,“ říká v rozhovoru pro ČT24 Rušan Abbásová, proslulá ujgurská aktivistka. Dobře ví, o čem mluví. Její rodinu prý spolkl koncentrační tábor.

Poslední domácí zprávy