• Sobota, 24. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Bartoloměj

SPD se může přichystat…
Počet návštěv: 1075

SPD se může přichystat…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Pro bývalého člena ČSSD, který odešel kvůli neskutečným personálním i zahraničněpolitickým tanečkům Bohuslava Sobotky (absurdní odvolávání nejúspěšnějšího ministra Sobotkovy vlády – Andreje Babiše či nekritická podpora probanderovského majdanu a všeho, co následovalo, což mimochodem dnes lid Ukrajiny jednoznačně odmítl v prezidentské a následně i nedávné parlamentní volbě, je pohled na jednání dnešní ČSSD doslova utrpením, a já jen čekám, kdy už někdo na to vedení hodí síť.

V drobných chvilkách jasnozření to vypadalo, že se vedení ČSSD vzpamatovává, ale zřejmě trvalé poziční boje mezi šílenci a relativně racionálním Hamáčkem vedou k tomu, že šílenci nabývají vrcholu a Hamáček v rámci udržení svého postavení se stává zajatcem jejich her.

Zdůrazňovat naprosto neuvěřitelnou truchlohru se jmenováním – nejmenováním Pocheho ministrem zahraničních věcí asi nemusím. Byl a je to fanatik, který by byl příkladným „členem“ fanatické TOP 09, ale středolevicové, neliberální české ČSSD určitě ne. No není divu, že tento topkař v ČSSD si vybral dalšího fanatického topkaře Tomáše Petříčka.

Duševní obzor těchto lidí odpovídá tomu, že Petříček ihned po svém jmenování vyrazil na Ukrajinu, aby se setkal s tehdejším prezidentem Porošenkem a ministrem zahraničních věcí Klimkinem, aby jim vyjádřil podporu. Fantastické… Samozřejmě, že rovněž zavítal ke Kerčskému zálivu, kde údajně Rusko způsobilo porušení mezinárodního práva…

No, prostě blbeček. Dnes je Porošenko stíhán kvůli 12 trestným činům a přirozeně i mimo jiné kvůli provokaci Ukrajiny v Kerčském zálivu, respektive, ohrožení života ukrajinských námořníků.

No a Klimkin je doslova boží a jeho myšlenková představivost téměř kopíruje myšlenkovou představivost našeho Petříčka. Jeho výrok…a teď jsem dostal doslova záchvat smíchu…: že z Ukrajiny odejde polovina ukrajinského národa, což Západ vysoce oceňuje, protože svou inteligencí a schopnostmi jsou přínosem pro každý stát.

Tak já rozhodně nikdy nenadávám na Ukrajinky v našich samoobsluhách, či vytírající podlahu v nemocnicích. Jsem na ně laskavý a chápu, že nikdo z Češek tu práci dělat nechce. Stejně tak beru Ukrajince, kteří možná tvoří až 50% šedé práce pomocného charakteru ve stavebnictví. Jsou zapotřebí. Ne že bych neznal dva Ukrajince, kteří by se hodili k charakteristice Klimkina. Jeden je profesorem medicíny, ovšem žije zde již od narození a s druhým, jako kamarádem, který žije stále na Ukrajině se občas setkávám při svém lázeňském pobytu v Luhačovicích. Takže dva znám…

A jinak Porošenko je gauner a podle všech zpráv muž před trestním stíháním na útěku. A toho si fakt může vážit jen náš Petříček. A mimochodem: už i na prvním zasedání Europarlamentu, kde chtěl znovu bouřit, ho organizační služba nechala sedět na bidýlku pro nepozvané hosty.

Když teď Petříček pokritizoval režim v Moskvě za policejní zákrok proti demonstrantům NEPOVOLENÉ demonstrace, ale už půl roku ignoroval násilné a brutální policejní zákroky proti žlutým vestám ve Francii, či ještě dříve proti demonstrantům za nezávislost v Barceloně, člověk ví, že je horší než lidé kdysi od Vasila Biľaka.

Když se setkal s českými zástupci školní stávky Fridays for the Future a pravil: „Na většině diskutovaných témat o ochraně klimatu a souvisejících oblastech jsme se shodli. Budu rád, pokud budeme moci jejich požadavky tlumočit na zářijovém Valném shromáždění OSN,“ prohlásil ministr zahraničí a dodal: „Mimochodem, pracují i o prázdninách, jen se snaží své cíle prosazovat mnohem tvrději než na demonstracích. Klobouk dolů. A přeju hodně síly a úspěchů.“

On je fakt jako holubička, svou blbostí už se vznáší.

Mimochodem, už kvůli němu musí ČSSD vypadnout z vlády co nejdříve…

Ovšem, proč to vypadá, že víceméně to dopadne vypuzením ČSSD z vlády…

Blbinky s odvoláváním jinak zdá se nejlepšího sociálnědemokratického ministra Staňka a jeho nahrazením místopředsedou Šmardou se zřejmě pánové Zeman – Babiš rozodli vyřešit tak, že si počkají, zda ČSSD vystřízliví či nikoliv.

A tak odejeli na dovolenou.

Pan prezident je tuším v Lánech a je pikantní, že se před jeho okny na Pražském Hradě schází pár desítek protizemanovských blouznivců a vyzývají ho, aby odstoupil.

A prezident nesejde a nesejde. Co na tom, že na Hradě není? Sejít prostě musí, když ho vyzývá totálně propadlý lídr kandidátky do EP Pavel Svoboda…

A Babiš na ostré dopisy Hamáčka o nerealistickém rozpočtu, který čítá tuším 2,5 biliónu Kč a Hamáčkovi falíruje něco kolem 19 mld…, aby si policisté mohli koupit nová auta. Suše vzkazuje z dovolené, ať se obrátí na místopředsedkyni vlády Schillerovou, která jej zastupuje a na jeho dopis mu odpoví.

No, zdá se, že hra končí.

Jiří Paroubek – buldozer neměl odstoupit. Měl své chyby, samozřejmě. Ale vždy byl realistou. Z jeho článků cítím, že chce pomoci, ale ČSSD pomoci skutečně nejde.

Když odejde ČSSD z vlády, bude moci její podpora být nahrazena SPD. Jednak má více mandátů než ČSSD (20), ale jednak – a to se mnohým nebude líbit – na evropské scéně znamená mnohem více.

Nejenom, že z hlediska evropského zastoupení je ČSSD debaklová a nemá jediného zástupce v tzv. Progresivní alianci a SPD dva zástupce. Ale význam SPD se zvyšuje zoufalou potřebou předsedkyně EK hledat spojence mimo trojkoalici lidovců, socialistů a liberálů, neboť získala s otřenýma ušima svůj post jen díky tzv. populistickým Italům, zejména z Hnutí pěti hvězd a tzv. euroskeptické Kaczyńského Právu a spravedlnost (mimochodem, proto navštívila jako první země právě Itálii a Polsko)

Vazba SPD na dnešního vicepremiéra a pravděpodobného budoucího premiéra Itálie se rozhodně může české vládě hodit (stále nezapomínejme, že Itálie přes všechny své potíže je po Francii třetí největší evropskou ekonomikou a navíc Matteo Salvini jako premiér bude prostě politický gigant a rozhodně bude mít ve své zemi mnohem větší podporu než má dnes Macron ve své. Stejně tak u našeho souseda na jihu, Rakousku, už opadly emoce , a kdyby byly volby i pravděpodobný premiér Sebastián Kurz začíná nadhazovat, že koalice se Svobodnými by byla možná, jen nesmí mít ministra vnitra. Čísla 37% pro Kurze a 20% pro Svobodné a jinak nám známého konsensuálního Hofera, jsou jasná.

ČSSD měla hodně času. Už to stačilo…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

09.08.2019 19:29

Hamáček je poze obyčejný lhář a chytrostí také příliš neoplývá.Není tím pravým vůdcem partaje.Vzhledem k tomu,že vtéto partaji si dělá každý co chce,nemůže vydržet pohromadě.Buď seženou do vedení kvalitní lidi(ale kde je vzít),nebo se sami zlikvidují.Komunisté jdou díky Dolejšovi v jejich stopách a dopadnou stejně.A další partaje jsou svojí existencí závislé na tom,zda se vůbec dostanou do parlamentu.Systémparlamentní demokracie se v tomto státě neosvědčil díky právě politickým partajím a jejich vedení.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

09.08.2019 16:08

V Cesku se dnes deji silene veci! President Benes kdysi nechal do Banderovcu strilet. My se s nimi dnes spojime proti Rusku?!

Podobny fanatik je plukovnik Koudelka, ktery zakazuje Ministrestvu skolstvi vyucovat Narodni obrozeni.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017:

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017: "Mám vysoké ambice - vyhrát volby. Nikoho nenechám si do toho mluvit; přejímám celou zodpovědnost na sebe

To bylo směšných vyhrůžek a svalnatých řečí: „My Šmardu nedáme, raději vládnutí s ANO zbouráme!“ Pak ale musel Hamáček stáhnout před prezidentem Zemanem ocas mezi nohy; plné koryto je plné koryto, od kterého se socani neodtrhnou, ani omylem. A tak prozatimní šéf ČSSD raději zatáhl za záchrannou brzdu a připlazil se po čtyřech, aby navrhl na post ministra kultury Lubomíra Zaorálka.

Jak poznat totalitu?

Jak poznat totalitu?

Ve zkratce: naše pravda je jedině správná, nesouhlasící je třeba zastrašit, umlčet, zostudit, když to nepůjde „podobrém“, potrestat, vyhodit z práce, obžalovat, zavřít…

Poslední domácí zprávy

Jak poznat totalitu?

Jak poznat totalitu?

Ve zkratce: naše pravda je jedině správná, nesouhlasící je třeba zastrašit, umlčet, zostudit, když to nepůjde „podobrém“, potrestat, vyhodit...