• Pátek, 03. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Radomír

Záchrana naší ekonomiky je na spadnutí! Nebo ne?
Počet návštěv: 1737

Záchrana naší ekonomiky je na spadnutí! Nebo ne?

Jaroslav Fišer Článek od Jaroslav Fišer

Dnešní den se objevily dvě důležité zprávy, které říkají, jak na tom naše ekonomika je a ještě bude. První zpráva: Německo má přebytek 327 miliard Kč (12,1mld. EUR). A druhá: Bruselští úředníci budou jezdit na našich elektrokolech.

Jsou to významné zprávy a z pohledu českého Ferdy Mravence jsou stejně tak důležité. Pro Neferdy je potřeba dodat pár vět, které blíže vyjasní jejich historický význam.

Německý přebytek byl očekáván jen v poloviční výši, a příjemně tak překvapil vládu. Občany už méně, protože jen na otevřenou náruč pro uprchlíky jsou pro rok 2016 odhadovány náklady ve výši 15 mld. Eur – tedy ještě suma vyšší než přebytek. A další roky s nášupem znova. Kde na to vzít? Německo má jasno a nikdo snad už nepochybuje, že EU je to dojné stádo, které svými vemeny bude napájet myšlenku emigrace do Německa a další tažení na východ. Z tohoto důvodu je nutné udržet EU za každou cenu, včetně již zdokonalené cenzury a náhubků pro uštěkané skupiny na internetu. Jen tak je možné zajistit lokomotivu Německa pro smělé plány. I náš Kaufčekland k tomu značnou měrou přispívá. V roce 2014 odešlo jako zisk nadnárodních firem do zahraničí 371 mld. Kč, a jistě více než polovina z této částky skončila pouť v Německu, a bude možno krmit sociální výdaje na emigranty. Německu se téměř podařilo vytvořit si v Evropě koloniální území, ze kterých bude vytahovat zisky. Ten, kdo se opováží s tím nesouhlasit, tak se jim dá snadno najevo, že mají držet hubu a krok. Příkladně v ČR to bude celkem jednoduché – nepatří nám nic, politici jsou prodejní, a nově vzdělaným občanům bude stačit nasypat něco do žlabu. Polsko se probouzí a jejich odpor je veden snahou přilepit se těsně k USA i za cenu, že se NATO (tedy USA) přesune do Polska.

Pokud něco současné krize v Evropě posledních pět ukázaly, tak to, že většina západu v Evropě jede za německou lokomotivou ve vagonu druhé třídy, a východní Evropa v třídě třetí – někteří dokonce na konci v dobytčáku. A to je ještě snaha zapřáhnout Ukrajinu, Moldavsko a další. Vše se řítí do tmy jako vlak splašenej a americký výhybkář nestačí přehazovat výhybky. Euro je nepovedený projekt, který nesplňuje podmínky pro rovné fungování států a společné měny v různých ekonomikách – proč by tedy Německo nezapnulo monetární vysavač.

Dobrá zpráva pro Česko je ale druhá dnešní zpráva, která přesně charakterizuje naši budoucnost v Evropě. Bruselští úředníci budou jezdit na našich elektrokolech. Takže páni a dámy v Bruselu, které si bohatě platíme, a kteří se projevili jako prodejný mor Evropy, budou jezdit na poctivých českých kolech mezi budovami v centrále EU. Zdravě, spokojeně, a s díky za práci českých, zlatých ručiček. Jedna z našich zbylých českých firem totiž vyhrála výběrové řízení, a na hlavu porazila celou evropsku konkurenci. Je to velký krok pro českou firmu, ale příliš malý krok pro Česko. Těch kol bude 25 kusů.

Jaroslav Fišer
Vojenský veterán z Iráku a chemik,dříve pedagog,právník,nyní pracující důchodce,který se snaží pochopit filosofii lidstva, proč si lidé chtějí budovat cestu ke svému zničení.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Mlčící většina je rukojmím menšin

Mlčící většina je rukojmím menšin

Až se jednou zase proti obyčejným lidem naplánuje nějaká další nová drahota, co se stane? Sejdou se političtí vůdci rozličných menšin a vše odsouhlasí. Že je to utopie? Ba ne, soudy v západní Evropě a v USA už demokracii obcházejí dnes.

 

Není sucho jako sucho – nebo ano?

Není sucho jako sucho – nebo ano?

V médiích čas od času zazní zvláštní pojem – „nejhorší sucho za posledních 500 let“. Nevím, kdo s tím přišel jako první, ale začíná se to v určitých novinářských, politických a zdá se i odborných kruzích ujímat jako výraz pro současný typ počasí (v užším slova smyslu po letošním březnovém a dubnovém suchu) i pro počasí za poslední léta (2014 – 2018) v širším slova smyslu. Považuji tuto rétoriku za velmi nebezpečnou, protože ve spojení s jinými tématy (green new deal, 5G sítě, koronavirus a ekonomická krize v důsledku „pandemie“) se jí stále dokola straší široké vrstvy obyvatelstva nejrůznějšími katastrofálními dopady. A člověk, který se bojí, je lépe manipulovatelný a s menším odporem přijímá nejrůznější opatření „pro jeho vlastní dobro“.

Poslední domácí zprávy

Bratři v triku (ODS).

Bratři v triku (ODS).

Proti pietním vzpomínkám nelze nic namítat zvláště, jedná-li se o tak významnou osobnost, jakou byla Milada Horáková. Nabízí se řada...