• Středa, 11. prosinec 2019
  • Svátek má Rukojmí Dana

Záchrana naší ekonomiky je na spadnutí! Nebo ne?
Počet návštěv: 1585

Záchrana naší ekonomiky je na spadnutí! Nebo ne?

Jaroslav Fišer Článek od Jaroslav Fišer

Dnešní den se objevily dvě důležité zprávy, které říkají, jak na tom naše ekonomika je a ještě bude. První zpráva: Německo má přebytek 327 miliard Kč (12,1mld. EUR). A druhá: Bruselští úředníci budou jezdit na našich elektrokolech.

Jsou to významné zprávy a z pohledu českého Ferdy Mravence jsou stejně tak důležité. Pro Neferdy je potřeba dodat pár vět, které blíže vyjasní jejich historický význam.

Německý přebytek byl očekáván jen v poloviční výši, a příjemně tak překvapil vládu. Občany už méně, protože jen na otevřenou náruč pro uprchlíky jsou pro rok 2016 odhadovány náklady ve výši 15 mld. Eur – tedy ještě suma vyšší než přebytek. A další roky s nášupem znova. Kde na to vzít? Německo má jasno a nikdo snad už nepochybuje, že EU je to dojné stádo, které svými vemeny bude napájet myšlenku emigrace do Německa a další tažení na východ. Z tohoto důvodu je nutné udržet EU za každou cenu, včetně již zdokonalené cenzury a náhubků pro uštěkané skupiny na internetu. Jen tak je možné zajistit lokomotivu Německa pro smělé plány. I náš Kaufčekland k tomu značnou měrou přispívá. V roce 2014 odešlo jako zisk nadnárodních firem do zahraničí 371 mld. Kč, a jistě více než polovina z této částky skončila pouť v Německu, a bude možno krmit sociální výdaje na emigranty. Německu se téměř podařilo vytvořit si v Evropě koloniální území, ze kterých bude vytahovat zisky. Ten, kdo se opováží s tím nesouhlasit, tak se jim dá snadno najevo, že mají držet hubu a krok. Příkladně v ČR to bude celkem jednoduché – nepatří nám nic, politici jsou prodejní, a nově vzdělaným občanům bude stačit nasypat něco do žlabu. Polsko se probouzí a jejich odpor je veden snahou přilepit se těsně k USA i za cenu, že se NATO (tedy USA) přesune do Polska.

Pokud něco současné krize v Evropě posledních pět ukázaly, tak to, že většina západu v Evropě jede za německou lokomotivou ve vagonu druhé třídy, a východní Evropa v třídě třetí – někteří dokonce na konci v dobytčáku. A to je ještě snaha zapřáhnout Ukrajinu, Moldavsko a další. Vše se řítí do tmy jako vlak splašenej a americký výhybkář nestačí přehazovat výhybky. Euro je nepovedený projekt, který nesplňuje podmínky pro rovné fungování států a společné měny v různých ekonomikách – proč by tedy Německo nezapnulo monetární vysavač.

Dobrá zpráva pro Česko je ale druhá dnešní zpráva, která přesně charakterizuje naši budoucnost v Evropě. Bruselští úředníci budou jezdit na našich elektrokolech. Takže páni a dámy v Bruselu, které si bohatě platíme, a kteří se projevili jako prodejný mor Evropy, budou jezdit na poctivých českých kolech mezi budovami v centrále EU. Zdravě, spokojeně, a s díky za práci českých, zlatých ručiček. Jedna z našich zbylých českých firem totiž vyhrála výběrové řízení, a na hlavu porazila celou evropsku konkurenci. Je to velký krok pro českou firmu, ale příliš malý krok pro Česko. Těch kol bude 25 kusů.

Jaroslav Fišer
Vojenský veterán z Iráku a chemik,dříve pedagog,právník,nyní pracující důchodce,který se snaží pochopit filosofii lidstva, proč si lidé chtějí budovat cestu ke svému zničení.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Vzpomínka: Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny vzkaz od Tomáše Etzlera: „Tem patetickym cechackym utokum na moji osobu se smeji. Utocit na meho 30 let zesnuleho otce je jina vec. jste dobytek. Prekrocil jste hranici Olsere. Snad Vas potkam…“

Vzpomínka: Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny vzkaz od Tomáše Etzlera: „Tem patetickym cechackym utokum na moji osobu se smeji. Utocit na meho 30 let zesnuleho otce je jina vec. jste dobytek. Prekrocil jste hranici Olsere. Snad Vas potkam…“

Jak baron Prášil, pardon, ne šlechtic, nýbrž právě ten potulný žvanil Tomáš Etzler poskytl nedávno dlouhatánský rozhovor pro SeznamZprávy mimo jiné odpovídal na otázky. Čína, kam se podíváš. Česko už několik týdnů řeší spory s touto komunistickou zemí.

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí "demokracii" a vraždí po celé planetě.

Jednou z ukázek USA, země neomezených možností a splněných přání, bylo během desetileté americko-vietnamské války se třemi miliony zavražděných Vietnamců a Laosanů, též vánoční bombardování Hanoje koncem šedesátých let, kdy nechal pouze prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války. Šlo bezpochyby o nejbrutálnější nálet v historii. 

Napřed o rabování Poláků na hrobech Židů vyšly knihy Jana Tomasze Gross - Zlatokopové a Sousedi, dnes zase jen opakování těchto zvěrstev od autora Piotra Reszka: Hledači židovského zlata

Napřed o rabování Poláků na hrobech Židů vyšly knihy Jana Tomasze Gross - Zlatokopové a Sousedi, dnes zase jen opakování těchto zvěrstev od autora Piotra Reszka: Hledači židovského zlata

Opět je v Polsku v prosinci 2019 další pozdvižení; přinesla ho kniha s názvem "Hledači židovského zlata", obraz svědectví o tom, jak lidé z obcí sousedících s vyhlazovacími tábory Belzec a Sobibor v Lublinském vojvodství na jihovýchodě Polska ještě i několik desetiletí po konci druhé světové války vykrádali masové hroby židovských obětí nacismu.

Poslední domácí zprávy