• Středa, 24. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Kristýna

Záchrana naší ekonomiky je na spadnutí! Nebo ne?
Počet návštěv: 1500

Záchrana naší ekonomiky je na spadnutí! Nebo ne?

Jaroslav Fišer Článek od Jaroslav Fišer

Dnešní den se objevily dvě důležité zprávy, které říkají, jak na tom naše ekonomika je a ještě bude. První zpráva: Německo má přebytek 327 miliard Kč (12,1mld. EUR). A druhá: Bruselští úředníci budou jezdit na našich elektrokolech.

Jsou to významné zprávy a z pohledu českého Ferdy Mravence jsou stejně tak důležité. Pro Neferdy je potřeba dodat pár vět, které blíže vyjasní jejich historický význam.

Německý přebytek byl očekáván jen v poloviční výši, a příjemně tak překvapil vládu. Občany už méně, protože jen na otevřenou náruč pro uprchlíky jsou pro rok 2016 odhadovány náklady ve výši 15 mld. Eur – tedy ještě suma vyšší než přebytek. A další roky s nášupem znova. Kde na to vzít? Německo má jasno a nikdo snad už nepochybuje, že EU je to dojné stádo, které svými vemeny bude napájet myšlenku emigrace do Německa a další tažení na východ. Z tohoto důvodu je nutné udržet EU za každou cenu, včetně již zdokonalené cenzury a náhubků pro uštěkané skupiny na internetu. Jen tak je možné zajistit lokomotivu Německa pro smělé plány. I náš Kaufčekland k tomu značnou měrou přispívá. V roce 2014 odešlo jako zisk nadnárodních firem do zahraničí 371 mld. Kč, a jistě více než polovina z této částky skončila pouť v Německu, a bude možno krmit sociální výdaje na emigranty. Německu se téměř podařilo vytvořit si v Evropě koloniální území, ze kterých bude vytahovat zisky. Ten, kdo se opováží s tím nesouhlasit, tak se jim dá snadno najevo, že mají držet hubu a krok. Příkladně v ČR to bude celkem jednoduché – nepatří nám nic, politici jsou prodejní, a nově vzdělaným občanům bude stačit nasypat něco do žlabu. Polsko se probouzí a jejich odpor je veden snahou přilepit se těsně k USA i za cenu, že se NATO (tedy USA) přesune do Polska.

Pokud něco současné krize v Evropě posledních pět ukázaly, tak to, že většina západu v Evropě jede za německou lokomotivou ve vagonu druhé třídy, a východní Evropa v třídě třetí – někteří dokonce na konci v dobytčáku. A to je ještě snaha zapřáhnout Ukrajinu, Moldavsko a další. Vše se řítí do tmy jako vlak splašenej a americký výhybkář nestačí přehazovat výhybky. Euro je nepovedený projekt, který nesplňuje podmínky pro rovné fungování států a společné měny v různých ekonomikách – proč by tedy Německo nezapnulo monetární vysavač.

Dobrá zpráva pro Česko je ale druhá dnešní zpráva, která přesně charakterizuje naši budoucnost v Evropě. Bruselští úředníci budou jezdit na našich elektrokolech. Takže páni a dámy v Bruselu, které si bohatě platíme, a kteří se projevili jako prodejný mor Evropy, budou jezdit na poctivých českých kolech mezi budovami v centrále EU. Zdravě, spokojeně, a s díky za práci českých, zlatých ručiček. Jedna z našich zbylých českých firem totiž vyhrála výběrové řízení, a na hlavu porazila celou evropsku konkurenci. Je to velký krok pro českou firmu, ale příliš malý krok pro Česko. Těch kol bude 25 kusů.

Jaroslav Fišer
Vojenský veterán z Iráku a chemik,dříve pedagog,právník,nyní pracující důchodce,který se snaží pochopit filosofii lidstva, proč si lidé chtějí budovat cestu ke svému zničení.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Turecký přístup. Platil by i pro opálené mladé muže, co nás

Turecký přístup. Platil by i pro opálené mladé muže, co nás "obohacují" prodejem drog a jinou kriminalitou v Praze ?

Slova „Turecké hospodářství”, bývala v našich končinách po dlouhou dobu termínem, vhodným k označení zmatků, neschopnosti a nekompetentnosti. Možná, že kdysi dávno i právem. Ale teď si naši rekreanti, na dovolené v tureckých turistických destinacích, často s překvapením protírají oči nad vyspělostí, funkčností a moderností místní techniky a infrastruktury. Alespoň tedy ve velkoměstech a na turisticky zajímavých místech.

Přichází antimajdan a bude pěkně hustej…

Přichází antimajdan a bude pěkně hustej…

Ani jsem nepředpokládal, že tak brzy budu znovu reagovat na to, co se děje a hlavně bude dít nejen na Ukrajině, ale zřejmě i ve světě, který euromajdan vyvolal, podporoval a nyní přijde čas nést náklady svého neblahého jednání před pěti lety.

Že se mu huba nezkřiví, komediantovi!

Že se mu huba nezkřiví, komediantovi!

Stejně jako je „vysazený“ pan Jan Hrušínský na osobu prezidenta Zemana, jsem zase já „vysazený“ na pana principála. Vadí mi totiž ta jeho neomalenost, drzost, bezohlednost a nenávist k člověku, který mu nic neudělal, nijak mu neuškodil, neublížil, jen se nemůže smířit se skutečností, že v přímé volbě porazil naději pražské kavárny, Karla Schwarzenberga. Proto také kde může do něj tu kopne, tu jej zesměšní, urazí, pomluví, nebo se o něm vyjádří způsobem, že z něj udělá ubožáka, neschopného vykonávat svou funkci prezidenta.

Poslední domácí zprávy

SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti...