• Sobota, 11. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Olga

Velká starost deníku referendum: Ministerstvo vnitra trvá na změně pohlaví transexuálních osob, které chtějí změnit pohlaví
Počet návštěv: 1482

Velká starost deníku referendum: Ministerstvo vnitra trvá na změně pohlaví transexuálních osob, které chtějí změnit pohlaví

Ivan David Článek od Ivan David

Deník referendum bojuje za možnost "úřední změny pohlaví bez chirurgického zákroku" u transexuálních osob. Argumentuje, že "povinné sterilizace jsou zcela nepřijatelné", a dále: "Ze sedmačtyřiceti států Rady Evropy šestadvacet nepožaduje sterilizaci jako podmínku pro změnu pohlaví." Konstatuje: "Novelu občanského zákoníku, kterou připravilo Ministerstvo spravedlnosti s cílem usnadnit úřední změnu pohlaví a odstranit stávající podmínku sterilizace, se od podzimu loňského roku nepohnuly. Příčinou je zásadní nesouhlas Ministerstva vnitra vedeného vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD). To tvrdí, že pokud by trans* lidé s lékařským potvrzením mohli změnit zapsané pohlaví prohlášením před matričním úřadem, vypukl by administrativní zmatek."  

Ministerstvo spravedlnosti totiž pokládá za velmi pokrokové, že ke změně pohlaví by mohlo stačit pouhé prohlášení. Jak jsem byl informován odborníky, kteří se jednání na MS opakovaně zúčastnili, aktivisté, kteří tyto změny prosazují je pokládají za "pokrok" a boj proti diskriminaci. Do budoucna se počítá s tím, že pohlaví nebude v dokumentech vůbec uváděno.

Na vysvětlenou uvádím, že transexuální osoby se zpravidla od dětství cítí být podvedeny přírodou, neboť jejich zevnějšek a pohlavní žlázy neodpovídají jejich cítění. Transexuál v mužském těle touží žít s mužem, ale na rozdíl od homosexuální osoby, jako žena (a obráceně). Touží po tom, aby jejich zevnějšek byl uveden do souladu s jejich cítěním. Pro transexuální osoby není rozpor mezi jejich zevnějškem a jejich cítěním okrajová záležitost, stejně jako pro ženy není nepodstatné jejich ženství a pro muže jejich mužství. Pohlavnost je důležitější než jsou si lidé obvykle ochotni přiznat. 

Ne každý, kdo usiluje o změnu pohlaví je nutně transexuál. Doposud změně pohlaví musí předcházet odborné posouzení, zda žadatel je opravdu transexuální. Je to tak správné nejen proto, že chirurgická a hormonální úprava s psychologickou podporou je hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Lehkovážný přístup ke změně pohlaví pokládám za nepřípustný. Je plodem bizarní ideologie, podle níž je vše, po čem kdokoli zatouží, "lidským právem". Je odklonem od odpovědného přístupu k životu a příklonem k "cochcárně", která rozkládá společnost.

Co je komu do toho, když se někdo rozhodně "úředně" změnit pohlaví? Jsme prý vázáni mezinárodními dohodami. „Jedná se o nešťastnou situaci. Jednoznačně totiž stále porušujeme mezinárodní závazky týkající se lidských práv. Je třeba něco dělat, ale postup návrhu ukazuje, že jakékoli řešení potrvá ještě delší dobu,“ řekl Deníku Referendum spoluzakladatel spolku Trans*parent Viktor Heumann." Takový "pokrok" prosazuje Ministerstvo spravedlnosti. Nejsme povinni přistupovat na všechny nesmysly, které vyplodily věrozvěsti bizarní ideologie. Naopak, jsme povinni hájit zdravý rozum proti ideologické zaslepenosti.

Deník referendum referuje o Ministerstvu vnitra jako o "Hamáčkově ministerstvu". Ministerstvo vnitra bylo před Hamáčkem a bude i po něm. Ministerstvo vnitra výslovně nesouhlasilo s tím, aby administrativa spojená s úřední změnou pohlaví byla ponechána na matričních úřadech. Úředník by zapsal, co si žadatel přeje. Ministerstvo vnitra trvá na rozhodování před soudem. Soudy by si musely vyžádat odborný posudek - totiž, zda jde skutečně o transexuální osobu. Bez skutečné změny by se muž mohl stát matkou, žena otcem. Například. Ministerstvo vnitra se odvolává na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu z konce května, které trvá na chirurgické změně jako podmínce úřední změny pohlaví trvá s tím, že česká společnost přikládá zásadní význam dualitě muž-žena.

Aktivista z neziskovky Heumann ale tvrdí: "Podobné námitky postrádají věcnost. Rétorika ministerstva vnitra je spíše ideologická či ideová, než aby řešila konkrétní aspekty a problémy. Vedení rezortu v podstatě ignorovalo snahu Trans*parentu o jednání. Ministerstvem zmiňovaný problém mužského mateřství by mohlo vyřešit zavedení výjimky, která by i po úřední změně pohlaví částečně zachovala původní status trans* osoby."

Je nutné odmítnout, že je "lidským právem" být "úředně mužem", ale fakticky zůstat ženou.  Pohlaví není úřední záležitost, ale biologická a psychologická - se společenskými a právními důsledky. Jestliže "Evropa" zblbla, nemusíme se cítit nápady ideologů a neziskovkářů vázáni. Od "Evropy blbých nápadů" je nutno v zájmu sebezáchovy držet se co nejdále, a pokud bude nadále blbnout a škodit, tak mimo ni - v Evropě národů, které si zachovaly zdravý rozum navzdory šílení ideologů a snaživých úředníků. 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.08.2019 19:35

Dokud nezačali ti "aktivisté"(dnes je aktivista každý křikloun),tak nikdo s jiným zaměřením neměl problémy(pokud nebyl násilník).Od té doby,co pořád křičí,se proti nim začíná zvedat odpor a oni to vůbec netuší,že svými požadavky získávají nepřátele.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

17.08.2019 19:27

To jsou vsechno nesmysly. Ja vam to teda reknu na rovinu. Ted si ale zacpete usi. Neni to dobove. Kdyby toto napsal nekdo, kdo ma vetsi viditelnost nez ja, tak by vas ten zbesily ryk pripravil o sluch.

* Zadna moznost uredni zmeny puhlavi by vubec nemela existovat krome pripadu misklasifikace. Trochu nejasne je to pouze v pripadech, kdy dojde k nejake geneticke ci hormonalni poruse.

* Chirurgicky zakrok bez lekarske nutnosti by mel byt povazovan za trestny cin jako svevolne mrzaceni.

* Lekarska veda by se mela zabyvat problemem, jak homosexualitu vylecit.

* Kdyz homosexualove maji pravo na sve pohnutky, tak ja mam pravo na sve znechuceni.

* Stat ani mesto by se nemely k LGBT pochodum hlasit nebo je sponsorovat.

* V minulosti dochazelo excesum, kdy homosexualita byla povazovana za trestny cin. To by samozrejme nemela. Ustava by snad mela zlociny bez obeti (victimless crimes) uplne vyloucit.

* Homosexualove a pod. by meli mit pravo na soukromi. Diskriminace by mela byt zakazana pokud oni sami to o sobe verejne a ostensivne neprohlasuji.

Tim to pro me konci. Mejte se hezky.


 
Jiří Šedivý

Jiří Šedivý

17.08.2019 17:38

Kdysi dávno jsem se v divadelním prostředí setkal s mužem, který byl před tím ženou. Vzorně se staral o svou invalidní manželku. To bylo sympatické, jenom jeden kamarád prohlásil: Já vím, že je to úředně chlap, ale na hajzl bych se s ním vychcat nešel. A včil mudruj.


 
K čemu jsou vlastně volby?

K čemu jsou vlastně volby?

Ústava říká, že náš stát je parlamentní republika postavená na principu zastupitelské demokracie. To znamená, že jednou za 4 roky si zvolíme své zástupce (poslance), kteří „za nás a pro nás“ (?!) schvalují zákony a spolu s vládou přijímají rozhodnutí na vrcholové úrovní státní moci. V parlamentu se rozhoduje hlasováním a kdo má většinu, ten prosadí svůj názor. Přesně podle Marxovy definice: „Právo je vůle většiny povýšená na zákon.“

Experiment Haiti

Experiment Haiti

V posledních týdnech zní, v souvislosti s hnutím Black lives matter, všechna hlavní světová media jedním hlasem. Za veškerou bídu černých obyvatel USA i Evropy, za jejich nízké společenské uplatnění a neodpovídající sociální status můžou bílí. Ti hnusní, bílí, většinoví rasisté, kteří barevným chudákům brání ve vzdělání, sociálním vzestupu a zlovolně před nimi uzamykají prestižní pozice…

Má náš liberodemoblok stejný cíl jako „malá skupina pološílených lidí“ v USA?

Má náš liberodemoblok stejný cíl jako „malá skupina pološílených lidí“ v USA?

Je možné, že by takováto shoda  existovala? K zodpovězení té otázky si nejdříve zopakujeme čerstvý výrok generála Flynna, do nedávné doby to hlavního vojenského poradce prezidenta Trumpa:
„Věřím tomu, že útoky, kterým dnes vzdorujeme, jsou součástí dobře zorganizovaného a skvěle zafinancovaného úsilí, využívajícího rasismu jako meče, který má oslabit naše obranné síly. Jde o zbraň, která má posílit a legitimizovat násilí a zločin a nikoli tedy hledat pravdu. Tyto temné síly se proti nám zformovaly s jediným cílem: násilím prosadit společenskou změnu.“

 

Jak ušetřit na Evropském parlamentu?

Jak ušetřit na Evropském parlamentu?

Kolegové z Výboru pro rozpočtovou kontrolu předložili „neotřelý“ návrh jak ušetřit výdaje na fungování Evropského parlamentu (EP). Do návrhu usnesení k výroční zprávě o činnosti Evropské investiční banky (EIB) za rok 2019 zapracovali bizarní návrh na dekarbonizaci letecké dopravy. Při uvedení jejich požadavku do praxe by EP mohl klidně prodat všechny tři své obří budovy v Bruselu, Štrasburku a Lucemburku. Už by nebyly potřebné. Dopravní letadla na elektřinu neexistují, a i když kolegové z Výboru pro rozpočtovou kontrolu vyzývají k jejich zavedení, asi v dohledné době létat nebudou. 

Poslední domácí zprávy

Na levácích záleží

Na levácích záleží

Narodil jsem se jako levák. Nemohu za to. A přitom jsem za to celý život trestán. Zažívám diskriminaci na každém kroku. Jako všichni leváci....