• Pondělí, 16. září 2019
  • Svátek má Rukojmí Ludmila

Velká starost deníku referendum: Ministerstvo vnitra trvá na změně pohlaví transexuálních osob, které chtějí změnit pohlaví
Počet návštěv: 409

Velká starost deníku referendum: Ministerstvo vnitra trvá na změně pohlaví transexuálních osob, které chtějí změnit pohlaví

Ivan David Článek od Ivan David

Deník referendum bojuje za možnost "úřední změny pohlaví bez chirurgického zákroku" u transexuálních osob. Argumentuje, že "povinné sterilizace jsou zcela nepřijatelné", a dále: "Ze sedmačtyřiceti států Rady Evropy šestadvacet nepožaduje sterilizaci jako podmínku pro změnu pohlaví." Konstatuje: "Novelu občanského zákoníku, kterou připravilo Ministerstvo spravedlnosti s cílem usnadnit úřední změnu pohlaví a odstranit stávající podmínku sterilizace, se od podzimu loňského roku nepohnuly. Příčinou je zásadní nesouhlas Ministerstva vnitra vedeného vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD). To tvrdí, že pokud by trans* lidé s lékařským potvrzením mohli změnit zapsané pohlaví prohlášením před matričním úřadem, vypukl by administrativní zmatek."  

Ministerstvo spravedlnosti totiž pokládá za velmi pokrokové, že ke změně pohlaví by mohlo stačit pouhé prohlášení. Jak jsem byl informován odborníky, kteří se jednání na MS opakovaně zúčastnili, aktivisté, kteří tyto změny prosazují je pokládají za "pokrok" a boj proti diskriminaci. Do budoucna se počítá s tím, že pohlaví nebude v dokumentech vůbec uváděno.

Na vysvětlenou uvádím, že transexuální osoby se zpravidla od dětství cítí být podvedeny přírodou, neboť jejich zevnějšek a pohlavní žlázy neodpovídají jejich cítění. Transexuál v mužském těle touží žít s mužem, ale na rozdíl od homosexuální osoby, jako žena (a obráceně). Touží po tom, aby jejich zevnějšek byl uveden do souladu s jejich cítěním. Pro transexuální osoby není rozpor mezi jejich zevnějškem a jejich cítěním okrajová záležitost, stejně jako pro ženy není nepodstatné jejich ženství a pro muže jejich mužství. Pohlavnost je důležitější než jsou si lidé obvykle ochotni přiznat. 

Ne každý, kdo usiluje o změnu pohlaví je nutně transexuál. Doposud změně pohlaví musí předcházet odborné posouzení, zda žadatel je opravdu transexuální. Je to tak správné nejen proto, že chirurgická a hormonální úprava s psychologickou podporou je hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Lehkovážný přístup ke změně pohlaví pokládám za nepřípustný. Je plodem bizarní ideologie, podle níž je vše, po čem kdokoli zatouží, "lidským právem". Je odklonem od odpovědného přístupu k životu a příklonem k "cochcárně", která rozkládá společnost.

Co je komu do toho, když se někdo rozhodně "úředně" změnit pohlaví? Jsme prý vázáni mezinárodními dohodami. „Jedná se o nešťastnou situaci. Jednoznačně totiž stále porušujeme mezinárodní závazky týkající se lidských práv. Je třeba něco dělat, ale postup návrhu ukazuje, že jakékoli řešení potrvá ještě delší dobu,“ řekl Deníku Referendum spoluzakladatel spolku Trans*parent Viktor Heumann." Takový "pokrok" prosazuje Ministerstvo spravedlnosti. Nejsme povinni přistupovat na všechny nesmysly, které vyplodily věrozvěsti bizarní ideologie. Naopak, jsme povinni hájit zdravý rozum proti ideologické zaslepenosti.

Deník referendum referuje o Ministerstvu vnitra jako o "Hamáčkově ministerstvu". Ministerstvo vnitra bylo před Hamáčkem a bude i po něm. Ministerstvo vnitra výslovně nesouhlasilo s tím, aby administrativa spojená s úřední změnou pohlaví byla ponechána na matričních úřadech. Úředník by zapsal, co si žadatel přeje. Ministerstvo vnitra trvá na rozhodování před soudem. Soudy by si musely vyžádat odborný posudek - totiž, zda jde skutečně o transexuální osobu. Bez skutečné změny by se muž mohl stát matkou, žena otcem. Například. Ministerstvo vnitra se odvolává na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu z konce května, které trvá na chirurgické změně jako podmínce úřední změny pohlaví trvá s tím, že česká společnost přikládá zásadní význam dualitě muž-žena.

Aktivista z neziskovky Heumann ale tvrdí: "Podobné námitky postrádají věcnost. Rétorika ministerstva vnitra je spíše ideologická či ideová, než aby řešila konkrétní aspekty a problémy. Vedení rezortu v podstatě ignorovalo snahu Trans*parentu o jednání. Ministerstvem zmiňovaný problém mužského mateřství by mohlo vyřešit zavedení výjimky, která by i po úřední změně pohlaví částečně zachovala původní status trans* osoby."

Je nutné odmítnout, že je "lidským právem" být "úředně mužem", ale fakticky zůstat ženou.  Pohlaví není úřední záležitost, ale biologická a psychologická - se společenskými a právními důsledky. Jestliže "Evropa" zblbla, nemusíme se cítit nápady ideologů a neziskovkářů vázáni. Od "Evropy blbých nápadů" je nutno v zájmu sebezáchovy držet se co nejdále, a pokud bude nadále blbnout a škodit, tak mimo ni - v Evropě národů, které si zachovaly zdravý rozum navzdory šílení ideologů a snaživých úředníků. 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.08.2019 19:35

Dokud nezačali ti "aktivisté"(dnes je aktivista každý křikloun),tak nikdo s jiným zaměřením neměl problémy(pokud nebyl násilník).Od té doby,co pořád křičí,se proti nim začíná zvedat odpor a oni to vůbec netuší,že svými požadavky získávají nepřátele.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

17.08.2019 19:27

To jsou vsechno nesmysly. Ja vam to teda reknu na rovinu. Ted si ale zacpete usi. Neni to dobove. Kdyby toto napsal nekdo, kdo ma vetsi viditelnost nez ja, tak by vas ten zbesily ryk pripravil o sluch.

* Zadna moznost uredni zmeny puhlavi by vubec nemela existovat krome pripadu misklasifikace. Trochu nejasne je to pouze v pripadech, kdy dojde k nejake geneticke ci hormonalni poruse.

* Chirurgicky zakrok bez lekarske nutnosti by mel byt povazovan za trestny cin jako svevolne mrzaceni.

* Lekarska veda by se mela zabyvat problemem, jak homosexualitu vylecit.

* Kdyz homosexualove maji pravo na sve pohnutky, tak ja mam pravo na sve znechuceni.

* Stat ani mesto by se nemely k LGBT pochodum hlasit nebo je sponsorovat.

* V minulosti dochazelo excesum, kdy homosexualita byla povazovana za trestny cin. To by samozrejme nemela. Ustava by snad mela zlociny bez obeti (victimless crimes) uplne vyloucit.

* Homosexualove a pod. by meli mit pravo na soukromi. Diskriminace by mela byt zakazana pokud oni sami to o sobe verejne a ostensivne neprohlasuji.

Tim to pro me konci. Mejte se hezky.


 
Jiří Šedivý

Jiří Šedivý

17.08.2019 17:38

Kdysi dávno jsem se v divadelním prostředí setkal s mužem, který byl před tím ženou. Vzorně se staral o svou invalidní manželku. To bylo sympatické, jenom jeden kamarád prohlásil: Já vím, že je to úředně chlap, ale na hajzl bych se s ním vychcat nešel. A včil mudruj.


 
Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když pouze ukázala předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když ukázala pouze předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

V České televizi před několika dny závěru srpna 2019 odezněla jen laciná propaganda roku 1968, když při předávání medailí jí a sovětské gymnastce Čáslavská okázale odvrací na protest svoji tvář od vlajky SSSR. Ani slovo o tom, jak přišel říjen 1968 a sedminásobná olympijská vítězka - gymnastka Věra Čáslavská a stříbrný olympijský medailista - běžec Josef Odložil si před více než půl stoletím řekli 26. října 1968 své “ano“ během letních olympijských hrách v Mexico City.

Zloděj USA křičí, chyťte zloděje, největší teroristicky stát na světě Saúdská Arábie, věrný partner USA, vede za ni dlouhodobě válku s Jemenem; teď hoří saúdsko-arabské rafinerie ropy. Jak se do lesa volá...

Zloděj USA křičí, chyťte zloděje, největší teroristicky stát na světě Saúdská Arábie, věrný partner USA, vede za ni dlouhodobě válku s Jemenem; teď hoří saúdsko-arabské rafinerie ropy. Jak se do lesa volá...

Známe české přísloví: Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. Proto ceny ropy jsou v reakci na sobotní ze 14. září 2019 útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii nejvyšší za poslední čtyři měsíce. Severomořská ropa Brent vystoupala o 19 procent na 71,95 dolarů za barel a americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 15 procent na 63,34 dolarů za barel.

Proč  nebyl hlavně opozicí dodržen v Babišově kauze Čapí hnízdo princip presumpce neviny, dle níž je trestně stíhaný vinný, až když se prokáže pravomocně jeho vina; do té doby je nevinný, kdy Fialové, Kalousci a Pospíšilové omluví...?

Proč nebyl hlavně opozicí dodržen v Babišově kauze Čapí hnízdo princip presumpce neviny, dle níž je trestně stíhaný vinný, až když se prokáže pravomocně jeho vina, do té doby je neviný; kdy Fialové, Kalousci a Pospíšilové omluví...?

Pravda se ukázala, obrovská satisfakce a od začátku víra v nevinu premiéra Andreje Babiše (ANO). Tak zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo komentují jeho straničtí kolegové ze Strakovy akademie i Poslanecké sněmovny. Opozice jen bezmocně zuří a spřádá další spiknutí; za vším je podlá zrada, když v roce 2015 oznámil anonym, že prý Babiš podvádí..

Prezident Zeman míní s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci.

Prezident Zeman míní s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci.

Prezident Miloš Zeman chce s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci. Kosovo pak zrušilo svou účast na summitu V4 v Praze, zdůvodnilo to vnitropolitickou situací.

Poslední domácí zprávy

POMNÍČKY A POMNÍKY

POMNÍČKY A POMNÍKY

Stavění pomníčků či pomníků provází lidstvo od nepaměti. Pomníčky zpravidla připomínají naše blízké a ty které jsme měli rádi....

Výzva

Výzva

Vzhledem k tomu, že nejsem místně příslušný, přesněji řečeno, nemám trvalé bydliště  v Praze 6 a nemohu podat oznámení o podezření ze...

STAROSTŮV RECEPT

STAROSTŮV RECEPT

Starosta městské části Prahy 6 Ondřej Kolář byl pro mě až do nedávné doby zcela neznámým člověkem, kterého si občané této městské...

Žaluji!

Žaluji!

V Česku se chystá zločin. Ohavnější, než jakýkoli jiný námi Čechy v historinašii spáchaný