• Sobota, 25. leden 2020
  • Svátek má Rukojmí Miloš

Kdyby hloupost nadnášela ...
Počet návštěv: 1719

Kdyby hloupost nadnášela ...

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

... létali by opozice, ČSSD i ústavní právníci jako holubičky…

(I. Výchoví stav)

To, co vyvádí ČSSD už po mnoho měsíců a nepochybně již i v minulém volebním období dávno vyvolalo otázku, zda by její představitelé neměli být automaticky zbaveni svéprávnosti.

Poté, co prezident republiky odmítl jmenovat Michala Šmardu ministrem kultury, rozjela se opět akce rozšířené opoziční, socdemácké i právnické kavárny.

A všichni buší, že :

1. Zeman musí Šmardu jmenovat a když nejmenuje

2. Babiš musí podat proti Zemanovi kompetenční žalobu.

3. poslanci ANO, ČSSD a prostě všichni musí podpořit ústavní žalobu Senátu proti prezidentovi

Je to směšné.

To, že tento vývoj nastane si fakt mohou myslet jenom političtí idioti.

Takže:

1. Prezident republiky zcela jistě nezmění svůj názor a Michala Šmardu ministrem kultury nejmenuje

2. Premiér jistě nepodá proti prezidentovi kompetenční žalobu, protože prezident je dlouhodobě jeho největším politickým spojencem a Andrej Babiš si jistě nebude kazit tento vztah, který mu zaručuje, že po příštích zřejmě opět vyhraných volbách, bude on či ten na koho ukáže jmenován novým premiérem či premiérkou

3. Poslanci ANO, SPD, KSČM a zřejmě i část poslanců ČSSD nepodpoří tu absurdní žalobu Senátu proti prezidentovi, takže podpora 120 hlasů nepřichází ani vzdáleně v úvahu.

Výsledek bude velmi dobrý:

1. ČSSD se doufejme už odpotácí do opozice a nebude dál vyvolávat jednu zbytečnou vládní krizi za druhou.

2. Andrej Babiš jistě najde spolehlivou podporu. Dokonce si myslím, že by Staněk mohl být znovu ministrem kultury a Toman ministrem zemědělství…

A my vesele budeme směřovat k dalším demonstracím Chvilek, které se, tentokrát ještě zuřivěji pokusí vyvolat barevnou revoluci. No Hamáček už nebude ministrem vnitra, takže bych v tuto chvíli o úspěšnosti barevné revoluce, na rozdíl např. od Honkongu, kde zjevně bude muset Čína zasáhnout, pochyboval.

Pěkný víkend.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.08.2019 19:12

Tito "ústavní právníci",opozice i socani jsou jen bandou prodejných idiotů.V ústavě je jasně deklarováno,že ministra jmenuje prezident na návrh pana premiéra.Nikde,v celé ústavě,není psáno,že prezident musí vyhovět a o nějakém termínu,kterým se tito prodejní politici a právníci tak často ohánějí,tam rovněž není ani zmínky.Co za paskvil politici a "ústavní právníci stvořili,to tam je.Že nedovedou domýšlet věci do důsledku svědčí o tom,že tito študovaní a titulovaní hochštapleři nesmí do věcí státu zasahovat.


 
Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft – Polsko. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft - Polsko

Zahájení 2. sv. války - Sudety – Benešovy dekrety. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”

Když bylo v říjnu 1918 vyhlášeno Československo, němečtí předáci v pohraničí vyhlásili provincie Sudetenland. Třeba ta opavská vznikla 30. října téhož roku a měla i svoji zemskou vládu. Dle historika Ondřeje Koláře ze Slezského muzea v Opavě, kdysi hlavním městě zdejšího pouze jen několik, týdnů existující vlády Sudetenlandu.

 

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Někdejší izraelský premiér Ariel Šaron, přezdívaný "Arik" a později také "král Izraele" se narodil jako Ariel Scheinermann 26. února 1928 v kibucu Kfar Malal v Palestině, kam jeho rodiče utekli před pogromy v Sovětském svazu. V roce 2006 zemřel. Třináct let byl v komatu, kdy po mozkové mrtvici lékaři prohlásili, že jeho mozek přestal reagovat a že žil jen zásluhou umělého dýchání. Přesto ho jeho synové odvezli do farmy v Negevské poušti...

Poslední domácí zprávy